« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
ДОДАТОК КОНСТИТУЦІЯ РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА * ВІД 2 КВІТНЯ 1997 Р. **
|
як віруючі в Бога - джерело правди, справедливості, добра і краси, так і не розділяють цієї віри, а виводять ці універсальні цінності з інших джерел, рівні в правах і обов'язках по відношенню до загального блага - Польщі, вдячні нашим предкам за їх працю, за боротьбу за незалежність, що коштувала величезних жертв, за культуру, коренящуюся в християнську спадщину Нації і загальнолюдських цінностях, продовжуючи найкращі традиції Першої та Другої Республіки, зобов'язалися передати майбутнім поколінням все те цінне, що добуто більш ніж за тисячу років, з'єднані узами спільності з нашими співвітчизниками, розсіяними по світу, усвідомлюючи потребу у співпраці з усіма країнами на благо Людської Сім'ї, пам'ятаючи про гіркий досвід часів, коли основні свободи і права людини були в нашій Вітчизні потоптані, прагнучи назавжди гарантувати громадянські права, а діяльності публічних установ забезпечити сумлінність і чіткість, відчуваючи відповідальність перед Богом чи перед власною совістю, вводимо Конституцію Республіки Польща як основні закони для держави, що спираються на повагу свободи і справедливості, взаємодія влади, суспільний діалог, а також на принцип додатковості (ро-mocniczosci), зміцнюючий правомочності громадян і їх спільнот. Усіх, хто буде застосовувати цю Конституцію на благо Третьої Республіки, закликаємо робити це, піклуючись про збереження природженого гідності людини, її права на свободу та обов'язки бути солідарним з іншими, а повага цих принципів вважати непорушною основою Республіки Польща.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " ДОДАТОК Конституція республіки Польща * від 2 квітня 1997 р. ** " |
- Література
конституційні положення. Варшава: Бюро з досліджень і експертними висновками канцелярії Сейму, 1993. Мазур Я. Верховна контрольна палата Республіки Польща / / Держава і право, 1995, № 6. Нові конституції країн Східної Європи та Азії (1989 - 1992). М.: Юрид. коледж МДУ, 1996. Осятин'скій В. Після Валенси / / Конституційне право: східноєвропейське огляд, 1995 - 1996, № - 1 (13 -
- 1. Загальна характеристика
конституції постсоціалістичних держав виходять з загальних почав конституціоналізму, таких, як народний суверенітет, пріоритет прав і свобод особистості, правова держава, поділ влади, представницька форма правління. Разом з тим в них широко використовувалися і традиції національної державності. Так, Конституція Литви 1992 вказує, що правовий фундамент держави
- 6. Конституції та питання міжнародного права
конституцій стало розширення блоку конституційних норм, які відображають розвиток інтеграційних процесів. В окремі конституції включені положення про можливість передачі частини суверенних прав держави міжнародним наднаціональним організаціям. Практично всі конституції визнають обов'язковий характер загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та необхідність приведення
- 2. Конституційні засади організації державної влади
конституції проголошують в якості своєї мети створення демократичних, правових, соціальних і світських держав. Демократичні основи державності розкриваються в конституційних інститутах прямої і представницької демократії, при цьому незмінно підкреслюється належність суверенітету і верховної влади народу. Так, Конституція Угорщини встановлює: "В Угорській Республіці вся
- Розділ IV. Сейму і Сенату
Стаття 1. Законодавчу владу в Республіці Польща здійснюють Сейм і Сенат. 2. Сейм здійснює контроль за діяльністю Ради Міністрів в обсязі, визначеному приписами Конституції і
- Глава 15. Верховна Рада автономної республіки
республіки є Верховна Рада автономної республіки. Верховна Рада автономної республіки правомочна вирішувати всі питання, віднесені до відання автономної республіки Конституції СРСР, Конституцією РРФСР і Конституцією автономної республіки. Прийняття Конституції автономної республіки, внесення до неї змін; затвердження державних планів економічного і соціального розвитку,
- § 1. Конституція Польщі
§ 1. Конституція
- Контрольні питання і завдання
конституційними нормами? 4. Яка різновид вето глави держави існує в польському законодавчому процесі? 5. Чим польська конструктивний вотум недовіри відрізняється від німецького? 6. У чому полягають особливості парламентського контролю за діяльністю Уряду у Польщі? 7. Як розмежувати контрольні та наглядові функції в діяльності Конституційного трибуналу? 8. Як
- ЛІТЕРАТУРА
конституції країн Східної Європи та Азії (1989-1992): Збірник конституцій. М.: Юрид. коледж МДУ, 1996. Конституції держав Центральної та Східної Європи. М.: Центр конституц. досліджень МОНФ, 1997. Альварес Табіо Ф. Коментар до соціалістичної Конституції Республіки Куба . М.: Прогресс, 1986. Американські федералісти: Гамільтон, Медісон, Джей. Бенсон: Чалідзе паблікейшенс, 1990.
- Глава 15. З'їзд народних депутатів і Верховна Рада
республіки Примітка: у назві глави 15 і в статтях 131 і 132 виділені слова "автономної республіки", "автономних республік", "автономних республіках" замінено відповідно на "республіки у складі РРФСР", "республік у складі РРФСР", "республіках в складі РРФСР "24.05.1991 р. Стаття 131. Вищими органами державної влади автономних республік є З'їзди народних депутатів, а в
- 3. Особисті права, свободи та обов'язки
конституційних особистих обов'язків, то, згідно з ч. 3 ст. 67, громадяни повинні сумлінно виконувати свої обов'язки перед вітчизною і сприяти її розвитку, Сюди ж можна віднести містяться у ст. 90 обов'язку дотримуватися приписи Конституції і законів, поважати принципи соціального гуртожитку, сумлінно виконувати обов'язки по відношенню до держави. У новій Конституції Польщі,
|