Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
А.Н. Борисов. Коментар до Федерального закону від 7 серпня 2001 р. N 115-ФЗ "Про протидію легалізації (відмиванню) доходів , отриманих злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму ", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 7.2. Права та обов'язки кредитних організацій і організацій федерального поштового зв'язку при здійсненні безготівкових розрахунків та переказів грошових коштів

1. Коментована стаття передбачає права і закріплює обов'язки кредитних організацій і організацій федерального поштового зв'язку при здійсненні безготівкових розрахунків та переказів грошових коштів (про визначення понять зазначених осіб див. коментар. до ст. 5 Закону). Дана стаття (як і наступна) введена Федеральним законом від 3 червня 2009 р. N 121-ФЗ, але її положення не є принципово новими - раніше права та обов'язки, подібні зазначеним, були встановлені у п. 3.1 ст. 7 коментованого Закону. Цей пункт, втратив силу відповідно до того ж Федеральним законом від 3 червня 2009 р. N 121-ФЗ, був введений Федеральним законом від 28 листопада 2007 р. N 275-ФЗ, спрямованим на приведення федерального законодавства у відповідність з міжнародними зобов'язаннями Росії у сфері боротьби з корупцією, а також вдосконалення правового механізму протидії легалізації злочинних доходів і фінансуванню тероризму, в т.ч. в частині протидії відмиванню корупційних доходів.
Так, у пункті 3.1 ст. 7 коментованого Закону відповідні обов'язки формулювалися наступним чином:
безготівкові розрахунки і перекази грошових коштів без відкриття рахунку, що здійснюються на території РФ і з Росії, за винятком пов'язаних із зазначеними в п. 1.1 зазначеної статті операціями, повинні супроводжуватися на всіх етапах їх проведення інформацією про платника і номері його рахунку (за його наявності) шляхом зазначення такої інформації у розрахунковому документі або іншим способом;
інформація про платника - фізичну особу повинна включати прізвище, ім'я, по батькові (якщо інше не випливає із закону або національного звичаю), а також ідентифікаційний номер платника податків (за його наявності), або адреса місця проживання (реєстрації) або місця перебування, або дату і місце народження.
інформація про платника - юридичну особу повинна включати найменування , ідентифікаційний код платника податків або код іноземної організації;
організація, що здійснює операції з грошовими коштами або іншим майном, зобов'язана відмовити у вчиненні перекладу в разі відсутності зазначеної інформації.
По питання про те, якими нормативними актами необхідно керуватися кредитним організаціям при виконанні зазначених вимог, в п. 1 інформаційного листа Банку Росії від 24 жовтня 2008 р. N 14 "Узагальнення практики застосування Федерального закону" Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом , і фінансуванню тероризму "та прийнятих відповідно до нього нормативних актів Банку Росії" повідомлялося, що порядок заповнення розрахункових документів при безготівкових розрахунках і перекладах грошових коштів без відкриття рахунку визначено Положеннями Банку Росії від 3 жовтня 2002 р. N 2-П "Про безготівкові розрахунки в Російській Федерації "* (179) та від 1 квітня 2003 р. N 222-П" Про порядок здійснення безготівкових розрахунків фізичними особами в Російській Федерації "* (180); в цілях виконання кредитними організаціями вимог п. 3.1 ст. 7 коментованого Закону видані Вказівки Банку Росії від 22 січня 2008 р. N 1964-У "Про внесення змін до Положення Банку Росії від 3 жовтня 2002 року N 2-П" Про безготівкові розрахунки в Російській Федерації "* (181) та від 22 січня 2008 р . N 1965-У "Про внесення змін до Положення Банку Росії від 1 квітня 2003 року N 222-П" Про порядок здійснення безготівкових розрахунків фізичними особами в Російській Федерації "* (182).
До цього слід додати, що у зв'язку з прийняттям Федерального закону від 3 червня 2009 р. N 121-ФЗ видано Вказівка Банку Росії від 26 серпня 2009 р. N 2281-У "Про внесення змін до Положення Банку Росії від 1 квітня 2003 року N 222 - П "Про порядок здійснення безготівкових розрахунків фізичними особами в Російській Федерації" * (183).
У пункті 1 коментованої статті закріплено обов'язок кредитної організації, в якій відкрито банківський рахунок платника, при здійсненні безготівкових розрахунків за дорученням платника на всіх етапах їх проведення забезпечити контроль за наявністю, повноту, передачу в складі розрахункових документів чи іншим способом, відповідність відомостям, наявними в розпорядженні кредитної організації, а також зберігання у відповідності з п. 4 ст. 7 коментованого Закону (тобто не менше п'яти років з дня припинення відносин з клієнтом) наступної інформації:
1) про платника - фізичну особу, індивідуальний підприємця або фізичну особу, що займається в установленому законодавством РФ порядку приватною практикою: прізвища, імені, батькові (якщо інше не випливає із закону або національного звичаю), номера банківського рахунку, ідентифікаційного номера платника податків (за його наявності) або адреси місця проживання (реєстрації) або місця перебування;
2) про платника - юридичну особу: найменування, номера банківського рахунку, ідентифікаційного номера платника податків або коду іноземної організації.
Як передбачено в подп. 1.1.14 п. 1.1 Положення Банку Росії від 1 квітня 2003 р. N 222-П "Про порядок здійснення безготівкових розрахунків фізичними особами в Російській Федерації" (відповідно в ред. Вказівки Банку Росії від 26 серпня 2009 р. N 2281-У):
при перерахуванні грошових коштів фізичною особою зі свого поточного рахунку на банківський рахунок юридичної особи або на поточний рахунок фізичної особи, а також на інші рахунки (рахунок з обліку вкладу, рахунок для розрахунків з використанням банківських карт), включаючи рахунки самого платника, а також юридичною особою зі свого банківського рахунку на поточний рахунок фізичної особи (рахунок з обліку вкладу, рахунок для розрахунків з використанням банківських карт) у розрахунковому документі в полі "Платник", якщо фізична особа є платником, в полі "Одержувач", якщо фізична особа є одержувачем, вказуються повністю прізвище, ім'я, по батькові (якщо інше не випливає із закону або національного звичаю) (далі - П.І.Б.) фізичної особи, з рахунку (на рахунок) якого перераховуються кошти. При перерахуванні грошових коштів фізичною особою у розрахунковому документі також у полі "ІПН" платника вказується ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) фізичної особи (за його наявності), а у випадках, передбачених статтею, в поле "ІПН" платника вказується ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) фізичної особи (за його наявності) або в полі "Платник" після П.І.Б. фізичної особи - адреса місця проживання (реєстрації) або місця перебування. При вказівці адреси місця проживання (реєстрації) або місця перебування допускається використовувати скорочення, дозволяють точно встановити дану інформацію про платника;
інформація про платника - фізичну особу може доводитися банком - відправником платежу до банку-одержувача іншим, узгодженим з ним способом, в т.ч. з використанням програмно-технічних засобів;
для виділення інформації про фізичну обличчі, зазначеної в полі "Платник", використовується символ "/ /". Інформація про фізичну особу в цьому полі вказується в наступній послідовності: П.І.Б. фізичної особи, символ "/ /", адреса місця проживання (реєстрації) або місця перебування, символ "/ /".
У листі Банку Росії від 4 серпня 2010 р. N 14-27/413 "Про виконання вимог статті 7.2 Федерального закону N 115-ФЗ" * (184) відзначається, що коментована стаття не визначає способи обміну інформацією і не встановлює обмежень в частині визначення інших способів обміну інформацією; встановлення в нормативних актах Банку Росії централізованого типового рішення щодо обміну інформацією про платників між кредитними організаціями при переказі грошових коштів по платежах фізичних осіб без відкриття рахунки платіжним дорученням на загальну суму суперечитиме диспозитивності норми цієї статті; в зв'язку з викладеним вважаємо, що кредитна організація, яка обслуговує платника, може використовувати будь-які узгоджені з кредитною організацією, яка обслуговує одержувача, способи, що забезпечують своєчасну передачу інформації.
1.1. Пункт 1.1 коментованої статті, введений Федеральним законом від 23 липня 2010 р. N 176-ФЗ, визначає склад інформація про платника у разі, якщо банк, в якому відкрито банківський рахунок одержувача, або банк, що обслуговує отримувача при здійсненні на його користь переказу грошових коштів без відкриття банківського рахунку, або банк, який бере участь у здійсненні переказу коштів, є іноземним банком.
У зазначених випадках інформація згідно з цією нормою повинна включати:
про платника - фізичну особу, індивідуальний підприємця або фізичну особу, що займається в установленому законодавством РФ порядку приватної практикою, - прізвище, ім'я, по батькові (якщо інше не випливає із закону або національного звичаю) і адреса місця проживання (реєстрації) або місця перебування;
про платника - юридичну особу - її найменування та адресу місця знаходження.
2-3. У пункті 2 коментованої статті встановлено, що за відсутності в розрахунковому чи іншому документі, що містить доручення платника, або неотриманні іншим способом інформації, зазначеної в п. 1 даної статті, кредитна організація, в якій відкрито банківський рахунок платника, зобов'язана відмовити у виконанні доручення платника.
При цьому вказано на виняток - випадки, передбачені пунктом 3 цієї статті. У зазначеному пункті передбачено, що при здійсненні операцій з грошовими коштами, в т.ч. з використанням програмно-технічних засобів, кредитні організації вправі з метою виконання вимог, встановлених статтею коментарів, самостійно здійснювати заповнення розрахункових документів платників з використанням інформації, отриманої від платників, в т.ч. при здійсненні процедури ідентифікації.
4. Пункт 4 коментованої статті закріплює обов'язок банку-кореспондента, що бере участь у здійсненні безготівкових розрахунків, забезпечити незмінність інформації, що міститься в отриманому розрахунковому документі, і її зберігання відповідно до п. 4 ст. 7 коментованого Закону, тобто не менше п'яти років з дня припинення відносин з клієнтом. Як зазначено в названому вище листі Банку Росії від 4 серпня 2010 р. N 14-27/413, порядок зберігання документів та іншої інформації про платежі здійснюється кредитною організацією, в т.ч. що є банком-посередником, відповідно до вимог, встановлених розділом 4 "Зберігання документів" Положення від 26 березня 2007 р. N 302-П "Про правила ведення бухгалтерського обліку в кредитних організаціях, розташованих на території Російської Федерації" * (185).
5-6. У пункті 5 коментованої статті встановлено обов'язок кредитної організації, в якій відкрито банківський рахунок одержувача грошових коштів, мати процедури, необхідні для виявлення вступників розрахункових документів, що не містять інформацію, зазначену в п. 1 цієї статті.
Як передбачено у п. 6 коментованої статті, при відсутності в надійшов розрахунковому документі інформації, зазначеної в п. 1 даної статті, у разі, якщо у працівників кредитної організації, в якій відкрито банківський рахунок одержувача грошових коштів, виникають підозри, що дана операція здійснюється з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, то така кредитна організація зобов'язана не пізніше робочого дня, наступного за днем визнання даної операції підозрілою, направити до уповноваженого органу відомості про даної операції відповідно до коментованим Законом (про поняття робочих днів див. коментар. до ст. 7 Закону).
На думку Банку Росії, вираженому в названому вище листі від 4 серпня 2010 р. N 14-27/413, пункти 1 і 6 коментованої статті поширюються на випадки, коли банківські рахунки відправників і одержувачів платежів обслуговуються кредитними організаціями; при цьому якщо рахунок одержувача платежу відкритий в Банку Росії, то в цьому випадку пункти 1 і 6 коментованої статті не встановлюють обов'язку з передачі інформації про платника від кредитної організації, яка обслуговує платника; дана кредитна організація повинна забезпечити контроль за наявністю такої інформації, повноту, а також зберігання.
7-8. Пункт 7 коментованої статті покладає на кредитну організацію, яка обслуговує платника, при здійсненні переказів коштів за дорученням фізичних осіб без відкриття банківських рахунків та організацію федеральної поштового зв'язку при здійсненні поштових переказів грошових коштів на всіх етапах їх проведення забезпечити контроль за наявністю, повноту, передачу в складі розрахункових документів, поштових відправленнях або іншим способом, відповідність відомостям, наявними в розпорядженні кредитної організації або організації федеральної поштового зв'язку, а також зберігання у Відповідно до п. 4 ст. 7 коментованого Закону (тобто не менше п'яти років з дня припинення відносин з клієнтом) наступної інформації:
1) про платника - фізичну особу, індивідуальний підприємця або фізичну обличчі, що займається в установленому законодавством РФ порядку приватною практикою: прізвища, імені, по батькові (якщо інше не випливає із закону або національного звичаю), унікального присвоюється номера операції (за його наявності), ідентифікаційного номера платника податків (за його наявності) або адреси місця проживання (реєстрації) або місця перебування;
  2) про платника - юридичну особу: найменування, унікального присвоюється номера (коду, пароля) операції, ідентифікаційного номера платника податків або коду іноземної організації.
  У пункті 8 коментованої статті аналогічно пункту 2 цієї статті встановлено, що за відсутності в розрахунковому або іншому документі або поштовому повідомленні, що містить доручення платника, зазначеної інформації або неотриманні її іншим способом кредитна організація або організація федеральної поштового зв'язку, що обслуговує платника, зобов'язана відмовити у виконанні доручення платника.
  Відповідно, у підпункті 1.2.3 п. 1.2 Положення Банку Росії від 1 квітня 2003 р. N 222-П "Про порядок здійснення безготівкових розрахунків фізичними особами в Російській Федерації" (як говорилося вище, в ред. Вказівки Банку Росії від 26 серпня 2009 р. N 2281-У) передбачено наступне:
  банки здійснюють операції з переказу грошових коштів за дорученням фізичної особи без відкриття банківського рахунку на підставі акредитуючої фізичною особою документа. Форма документа, призначеного для подання (заповнення) фізичними особами при перерахуванні грошових коштів без відкриття банківського рахунку, встановлюється банками або відповідними одержувачами коштів, на адресу яких спрямовуються платежі, і застосовується за умови, що в документі або в договорі банку з одержувачем коштів передбачені всі необхідні для перерахування коштів реквізити, ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) фізичної особи (за його наявності), а у випадках, передбачених статтею, - унікальний присвоюється номер операції (за його наявності), ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) фізичної особи (при його наявності) або адреса місця проживання (реєстрації) або місця перебування, на підставі яких банками заповнюється платіжне доручення на бланку ф. 0401060;
  при здійсненні переказу прийнятих від фізичних осіб грошових коштів на адресу одного одержувача платіжне доручення може бути заповнене банком - відправником платежу на загальну суму з подальшою передачею заповнюваних фізичними особами документів відповідно до умов договору, що передбачає зобов'язання банку - відправника платежу направляти документи одержувачеві платежу, а також відповідальність банку-відправника за невиконання зобов'язання. Платіжне доручення заповнюється і оформляється банком - відправником платежу відповідно до вимог щодо заповнення розрахункових документів, встановленими Положенням Банку Росії від 3 жовтня 2002 р. N 2-П "Про безготівкові розрахунки в Російській Федерації". Інформація про платників - фізичних особах, в т.ч. встановлена статтею коментарів, доводиться банком - відправником платежу до банку-одержувача погодженим з ним способом, в т.ч. з використанням програмно-технічних засобів. При відсутності такої можливості доведення інформації банком-відправником заповнюються платіжні доручення по кожному платежу фізичної особи з урахуванням такого: в полі "Платник" зазначаються найменування (повне або скорочене) банку-відправника, прізвище, ім'я, по батькові (якщо інше не випливає із закону або національного звичаю) (далі - П.І.Б.) фізичної особи, ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) фізичної особи (за його наявності), а у випадках, передбачених статтею, в полі "Платник" - унікальний присвоюється номер операції (при його наявності), ідентифікаційний номер платника податків (ІПН) фізичної особи (за його наявності) або адреса місця проживання (реєстрації) або місця перебування;
  переказ грошових коштів за дорученням фізичних осіб без відкриття банківського рахунку між підрозділами банку здійснюється в аналогічному порядку;
  для виділення інформації, зазначеної в полі "Платник", використовується символ "/ /". Інформація в полі "Платник" зазначається в одній з наступних послідовностей: найменування банку-відправника, символ "/ /", П.І.Б. фізичної особи, символ "/ /", ІПН фізичної особи (за його наявності), символ "/ /"; найменування банку-відправника, символ "/ /", П.І.Б. фізичної особи, символ "/ /", унікальний присвоюється номер операції (за його наявності), символ "/ /", ІПН фізичної особи (за його наявності), символ "/ /"; найменування банку-відправника, символ "/ /" , П.І.Б. фізичної особи, символ "/ /", унікальний присвоюється номер операції (за його наявності), символ "/ /", адреса місця проживання (реєстрації) або місця перебування, символ "/ /";
  при вказівці адреси місця проживання (реєстрації) або місця перебування допускається використовувати скорочення, дозволяють точно встановити дану інформацію про платника.
  9. У пункті 9 коментованої статті аналогічно пункту 4 даної статті закріплено обов'язок кредитної організації, що бере участь в переказі грошових коштів за дорученням фізичних осіб без відкриття банківських рахунків, або організації федеральної поштового зв'язку, що бере участь в поштовому переказі грошових коштів, забезпечити незмінність інформації, що міститься в отриманому розрахунковому документі або поштовому повідомленні, та її зберігання відповідно до п. 4 ст. 7 коментованого Закону, тобто не менше п'яти років з дня припинення відносин з клієнтом.
  Як говорилося вище, в листі Банку Росії від 4 серпня 2010 р. N 14-27/413 зазначено, що порядок зберігання документів та іншої інформації про платежі здійснюється кредитною організацією, в т.ч. що є банком-посередником, відповідно до вимог, встановлених розділом 4 "Зберігання документів" Положення від 26 березня 2007 р. N 302-П "Про правила ведення бухгалтерського обліку в кредитних організаціях, розташованих на території Російської Федерації".
  10-11. Пункт 10 коментованої статті аналогічно пункту 5 цієї статті встановлює, що кредитна організація, яка обслуговує одержувача грошових коштів, переведених на його користь без відкриття банківського рахунку, або організація федеральної поштового зв'язку, що обслуговує одержувача поштового переказу грошових коштів, зобов'язана мати процедури, необхідні для виявлення вступників розрахункових документів або поштових відправлень, що не містять інформацію, зазначену в п. 7 цієї статті.
  У листі Банку Росії від 30 червня 2010 р. N 92-Т "Про платіжному дорученні, складеному банком - відправником платежу на загальну суму" * (186) у зв'язку з вступниками запитами про виконання зазначених вимог щодо вступників платіжних доручень, складених банками- відправниками на загальну суму при переказі грошових коштів, прийнятих від фізичних осіб, на адресу одного одержувача, повідомлено наступне: з метою виявлення платіжного доручення, складеного банком - відправником платежу на загальну суму, передбаченого пунктом 1.2.3 Положення Банку Росії від 1 квітня 2003 р . N 222-П "Про порядок здійснення безготівкових розрахунків фізичними особами в Російській Федерації", і виділення інформації про наявність до нього додатки в полі "Призначення платежу" рекомендується зазначати інформацію в наступній послідовності: символ "/ /", слово "Додаток", символ "/ /", інша необхідна інформація (положення зазначеного пункту викладено вище).
  У пункті 11 коментованої статті аналогічно пункту 6 цієї статті передбачено, що за відсутності в надійшов розрахунковому або іншому документі або поштовому повідомленні інформації, зазначеної в п. 7 цієї статті, у разі, якщо у працівників кредитної організації або організації федеральної поштового зв'язку виникають підозри, що дана операція здійснюється з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, то кредитна організація або організація федеральної поштового зв'язку зобов'язана не пізніше робочого дня, наступного за днем визнання такої операції підозрілою, направити до уповноваженого органу відомості про таку операцію відповідно до коментованим Законом (про поняття робочих днів див. коментар. до ст. 7 Закону).
  12. У пункті 12 коментованої статті перераховані операції, на які вимоги даної статті не поширюються. Зокрема, це:
  1) безготівкові розрахунки, що здійснюються кредитною організацією по банківських рахунках на суму, що не перевищує 15 000 рублів або суму в іноземній валюті, еквівалентну 15 000 рублів;
  2) безготівкові розрахунки за банківськими рахунками, відкритими в однієї кредитної організації;
  3) безготівкові розрахунки, що здійснюються з використанням платіжних карток;
  4) безготівкові розрахунки, що здійснюються між кредитними організаціями або між кредитною організацією та іноземним банком від свого імені і за свій рахунок;
  5) перекази грошових коштів за дорученням фізичних осіб без відкриття банківських рахунків, здійснювані кредитними організаціями на суму, що не перевищує 15 000 рублів або суму в іноземній валюті, еквівалентну 15 000 рублів.
  Як видно, встановлена така ж гранична сума - 15 000 рублів або еквівалент 15 000 рублів - що і в п. 1.1 та 1.2 ст. 7 коментованого Закону для визначення операцій, за якими не проводяться ідентифікація клієнта - фізичної особи, встановлення та ідентифікація вигодонабувача. Водночас у п. 12 коментованої статті не йдеться про винятки, передбачених у зазначених нормах, тобто про випадки, коли у працівників організації, що здійснює операції з грошовими коштами або іншим майном, виникають підозри, що дана операція здійснюється з метою легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму. 
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 7.2. Права та обов'язки кредитних організацій і організацій федерального поштового зв'язку при здійсненні безготівкових розрахунків та переказів грошових коштів"
  1. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
      права як процесуального (право знайомитися з актами податкових перевірок, робити пояснення щодо обчислення та сплати податків і за актами проведених перевірок), так і матеріального характеру (право на судову і адміністративну захист платника податків, право на податкові пільги, право на відстрочення та розстрочення податкових платежів). Серед прав платників податків відсутня найважливіше, на наш погляд,
  2. § 3. Умови дійсності і види недійсних угод
      стаття на відміну від ст. 171 ЦК не містить спеціального застереження щодо цього. Однак якщо неповнолітній у встановленому законом порядку був обмежений чи позбавлений права самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами (п. 4 ст. 26 ЦК), відповідні угоди неповнолітнього можуть бути оскаржені його батьками, усиновителями і піклувальниками. Аналогічні правила
  3. § 7. Розрахункові зобов'язання
      права можуть на свій розсуд обирати спосіб розрахунків, але при цьому слід враховувати встановлені в законі обмеження. Готівкові розрахунки відрізняються від безготівкових насамперед відсутністю проміжної ланки між господарюючими суб'єктами - кредитної організації - і прямою передачею коштів від одного суб'єкта до іншого (з рук в руки). Крім того, на відміну від безготівкових
  4. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
      стаття з проекту Кодексу була виключена. Цим частково пояснюється те, що в § 4 гл. 37 ГК вирішуються лише самі загальні питання про договори підряду на виконання проектних та вишукувальних робіт. * (449) У строгому сенсі мірою цивільно-правової відповідальності є лише остання з названих санкцій, а саме стягнення збитків. * (450) СЗ РФ. 1999. N 9. Ст. 1096. * (451) СЗ РФ. 1994. N 34.
  5. 3. Форма договору та його державна реєстрація
      стаття включила підлягають державній реєстрації повітряні і морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об'єкти. Особливо передбачена можливість віднесення законом до нерухомості та іншого майна. Таким чином, ст. 130 та ст. 164 ЦК переплітаються. Це означає, що, якщо закон називає певне майно нерухомістю, тим самим вирішується позитивно питання про обов'язкову
  6. Обов'язки власника рахунку
      стаття 850 ЦК) та оплатою витрат банку на здійснення операцій по рахунку, які можна назвати майновими, бо від клієнта вимагається сплата визначених сум (хоча можливий і залік), а в банку з'являється грошове вимога ". --- --- Там же. С. 234. Досить оригінальний погляд на такі обов'язки власника рахунку за договором банківського рахунку (у всякому разі
  7. Стаття 272. Неправомірний доступ до комп'ютерної інформації Коментар до статті 272
      права, свободи та обов'язки людини і громадянина, а також встановлює правове становище організацій та повноваження державних органів, органів місцевого самоврядування; 2) інформації про стан навколишнього середовища; 3) інформації про діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування, а також про використання бюджетних коштів (за винятком відомостей, що становлять
  8. Стаття 4. Заходи, спрямовані на протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму
      статтями). Обов'язковий контроль. Поняття "обов'язковий контроль" визначено в ст. 3 коментованого Закону - це сукупність прийнятих уповноваженим органом заходів по контролю за операціями з грошовими коштами або іншим майном на підставі інформації, що подається йому організаціями, що здійснюють такі операції, а також з перевірки цієї інформації відповідно до законодавства
  9. Стаття 5. Організації, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном
      стаття перераховує організації, які з метою коментованого закону відносяться до організацій, що здійснюють операції з грошовими коштами або іншим майном. Віднесення до таких організацій означає покладання на них обов'язків приймати передбачені коментованим Законом заходи щодо попередження легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.
  10. Стаття 6. Операції з коштами або іншим майном, що підлягають обов'язковому контролю
      стаття викладена повністю в новій редакції Федеральним законом від 30 жовтня 2002 р. N 131-ФЗ. Основні ж зміни зводяться до наступного: обов'язковий контроль поширений на операції з грошовими коштами або іншим майном у разі, якщо хоча б однією із сторін такої операції є фізична або юридична особа, щодо якої є відомості про його участь у терористичній
© 2014-2022  yport.inf.ua