Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
С.А. Авакьян. Конституція Росії - природа, еволюція, сучасність, 2000 - перейти до змісту підручника

Глава 9.1. Край, область у складі Російської Федерації

Редакція назви глави 9.1 від 09.12.1992 р.:
Край, область, місто федерального значення в складі Російської Федерації.
Стаття 84.7. У складі Російської Федерації перебувають край, область.
Редакція статті 84.7 від 09.12.1992 р.:
У складі Російської Федерації перебувають краю, області, міста федерального значення.
Стаття 84.8. Край, область мають свої статути, відповідні Конституції Російської Федерації і враховують їх особливості.
Статути країв, областей та інші правові акти крайових, обласних Рад народних депутатів, прийняті в межах їх компетенції, підлягають державному захисту на територіях відповідних країв, областей так само, як і закони Російської Федерації.
Редакція статті 84.8 від 09.12.1992 р.:
Край, область, місто федерального значення мають свої статути, відповідні Конституції і законам Російської Федерації і враховують їх особливості.
Статути країв, областей, міст федерального значення та інші правові акти крайових, обласних Рад народних депутатів, Рад народних депутатів міст Москви і Санкт-Петербурга, прийняті в межах їх компетенції, підлягають державному захисту на відповідних територіях так само, як і закони Російської Федерації.
Стаття 84.9. Території краю, області не можуть бути змінені без їх згоди.
Редакція статті 84.9 від 09.12.1992 р.:
Території краю, області, міста федерального значення не можуть бути змінені без згоди відповідних краю, області, міста федерального значення .
Стаття 84.10. Закони Російської Федерації обов'язкові і мають однакову силу на територіях усіх країв і областей.
Редакція статті 84.10 від 09.12.1992 р.:
Закони Російської Федерації обов'язкові і мають однакову силу на територіях всіх країв, областей і міст Москви і Санкт-Петербурга.
Стаття 84.11. До спільного ведення федеральних органів державної влади Російської Федерації органів державної влади країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга відносяться:
а) забезпечення відповідності статутів та інших нормативних правових актів країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга Конституції і законам Російської Федерації;
б) захист прав і свобод людини і громадянина, забезпечення законності, правопорядку, громадської безпеки;
в) зміна меж країв і областей, встановлення загальних принципів територіального поділу та організації місцевого самоврядування в краях, областях, містах Москві та Санкт-Петербурзі;
г) розмежування державної власності на території краю, області; участь у встановленні загальних принципів бюджетної системи, встановлення загальних принципів оподаткування в краях, областях, містах Москві та Санкт-Петербурзі;
Редакція пункту "г" від 09.12.1992 р.:
г) розмежування державної власності на території краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга; встановлення загальних принципів бюджетної системи та оподаткування в Російській Федерації.
Д) адвокатура, нотаріат;
е) захист споконвічній довкілля і традиційного способу життя нечисленних етнічних спільнот;
ж) адміністративне , житлове законодавство; земельне, водне, лісове законодавство, законодавство про надра, про охорону навколишнього середовища;
з) загальні питання виховання, освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту;
і) охорона здоров'я, захист сім'ї, материнства, батьківства і дитинства, соціальний захист, включаючи соціальне забезпечення;
к) природокористування, охорона навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки; особливо охоронювані природні території ; охорона пам'яток історії та культури;
л) карантин, боротьба з катастрофами, стихійними лихами, епідеміями, ліквідація їх наслідків;
м) інші повноваження, віднесені Конституцією Російської Федерації до спільного ведення Російської Федерації і країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга.
Примітка: пункт "м" виключений 09.12.1992 р.
З питань, зазначених у частині першій цієї статті, федеральні органи державної влади Російської Федерації видають Основи законодавства, відповідно до яких органи державної влади країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга здійснюють власне правове регулювання в межах своєї компетенції, приймаючи правові акти.
До прийняття відповідних законів Російської Федерації з питань спільного ведення Російської Федерації, країв, областей і міст Москви і Санкт-Петербурга крайові, обласні, Московський і Санкт-Петербурзький Ради народних депутатів вправі здійснювати з цих питань власне правове регулювання. При виданні в подальшому законодавчих актів Російської Федерації з даних питань акти країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга приводяться у відповідність з федеральними законодавчими актами.
Законопроекти з предметів спільного ведення, зазначеним у частині першій цієї статті, направляються краях, областям, містам Москві і Санкт-Петербургу.
Стаття 84.12. Усі повноваження державної влади, не віднесені до відання федеральних органів державної влади Російської Федерації і до спільного ведення федеральних органів державної влади Російської Федерації органів державної влади країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга, здійснюються органами державної влади країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга самостійно відповідно до Конституції Російської Федерації.
Краї, області, міста Москва і Санкт-Петербург є самостійними учасниками міжнародних та зовнішньоекономічних зв'язків, угод з іншими краями, областями, а також республіками, автономною областю, автономними округами в складі Російської Федерації, якщо це чи не суперечить Конституції і законам Російської Федерації. Координація міжнародних та зовнішньоекономічних зв'язків країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга здійснюється федеральними органами державної влади Російської Федерації спільно з органами влади країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга.
Питання володіння, користування і розпорядження землею, надрами, водними, лісовими та іншими природними ресурсами регулюються Основами законодавства Російської Федерації і правовими актами країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга. За взаємною домовленістю федеральних органів державної влади країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга визначається статус федеральних природних ресурсів.
Введення надзвичайного стану на території краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга здійснюється федеральними органами державної влади Російської Федерації за узгодженням з органами влади краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга.
Стаття 84.13. Федеральні органи державної влади Російської Федерації за згодою з органами державної влади краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга можуть передавати цим органам здійснення частини своїх повноважень, якщо це не суперечить Конституції і законам Російської Федерації.
Органи державної влади краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга за згодою з федеральними органами державної влади Російської Федерації можуть передавати їм здійснення частини своїх повноважень.
Стаття 84.14. Федеральні органи державної влади Російської Федерації і органи державної влади краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в краї, області, містах Москві та Санкт-Петербурзі в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.
Юридичні документи, видані органами влади, установами та посадовими особами Російської Федерації, краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга, а також республіки, автономної області, автономного округу в складі Російської Федерації в межах повноважень цих органів, установ та посадових осіб, визнаються на всій території Російської Федерації.
Стаття 84.15. Органи державної влади краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга не можуть приймати правові акти з питань, віднесених до відання федеральних органів державної влади Російської Федерації, так само як і федеральні органи державної влади Російської Федерації не можуть приймати правові акти з питань, віднесених до веденню краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга.
У разі видання органами державної влади краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга правових актів з питань, віднесених до відання федеральних органів державної влади Російської Федерації, а також при суперечності правових актів краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга федеральним законом, виданим з питань, віднесених до спільного ведення федеральних органів державної влади Російської Федерації органів державної влади краю, області, міст Москви і Санкт-Петербурга, застосовуються федеральні закони.
Спори з питань, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, вирішуються Конституційним Судом Російської Федерації.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Глава 9.1. Край, область у складі Російської Федерації "
  1. 28. Федеративний устрій Росії
    край, місто федерального значення, автономна область, автономний округ володіють власною територією. Питання адміністративно-територіального устрою суб'єкта Федерації є компетенцією самого суб'єкта; територія суб'єкта не може бути змінена без його
  2. Стаття V
    області, автономних округів у складі Російської Федерації виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в автономній області, автономних округах у складі Російської Федерації у порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. 2. Юридичні документи, видані органами влади, установами та посадовими особами Російської Федерації, краю, області, а також
  3. Стаття V
    області, автономних округів у складі Російської Федерації виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в автономній області, автономних округах у складі Російської Федерації у порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. Юридичні документи, видані органами влади, установами та посадовими особами Російської Федерації, краю, області, а також
  4. Стаття III
    області, автономних округів у складі Російської Федерації, визначаються законами Російської Федерації про автономної області, окремих автономних округах, прийнятими Верховною Радою Російської Федерації за поданням відповідних автономної області, автономних округів, іншими правовими актами Російської Федерації і здійснюються органами державної влади автономної області,
  5. Стаття III
    області, автономних округів у складі Російської Федерації, визначаються законами Російської Федерації про автономної області, окремих автономних округах, прийнятими Верховною Радою Російської Федерації за поданням відповідних автономної області, автономних округів, іншими правовими актами Російської Федерації і здійснюються органами державної влади автономної області,
  6. Стаття III
    області, автономних округів у складі Російської Федерації, визначаються законами Російської Федерації про автономної області, окремих автономних округах, прийнятими Верховною Радою Російської Федерації за поданням відповідних автономної області, автономних округів, іншими правовими актами Російської Федерації, і здійснюються органами державної влади автономної області,
  7. Глава 9. Автономна область і автономний округ
    глава 9.1 включена до Конституції 21.04.1994 р. Враховано зміни і доповнення від 09.12.1992
  8. Стаття V
    області, автономних округів у складі Російської Федерації виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в автономній області, автономних округах у складі Російської Федерації у порядку, встановленому законодавством Російської
  9. Стаття V
    області, міст Москви і Санкт-Петербурга виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в краї, області, містах Москві та Санкт-Петербурзі в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. 2. Юридичні документи, видані органами влади, установами та посадовими особами Російської Федерації, краю, області, а також республіки, автономної області,
  10. Стаття V
    областей, міст Москви і Санкт-Петербурга виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в краї, області, містах Москві та Санкт-Петербурзі в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. 2. Юридичні документи, видані органами влади, установами та посадовими особами Російської Федерації, країв, областей, а також республік, автономної області,
  11. Стаття V
    областей, міст Москви і Санкт-Петербурга виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в краї, області, містах Москві та Санкт-Петербурзі в порядку, встановленому законодавством України. 2. Юридичні документи, видані органами влади, установами та посадовими особами Російської Федерації, країв, областей, а також республік, автономної області,
  12. Стаття VI
      області, автономних округів у складі Російської Федерації не можуть приймати правові акти з питань, віднесених до відання федеральних органів державної влади Російської Федерації, так само як і федеральні органи державної влади Російської Федерації не можуть приймати правові акти з питань, віднесених цим Договором до ведення автономної області , автономних округів в
  13. Стаття VI
      області, автономних округів у складі Російської Федерації не можуть приймати правові акти з питань, віднесених до відання федеральних органів державної влади Російської Федерації, так само як і федеральні органи державної влади Російської Федерації не можуть приймати правові акти з питань, віднесених цим Договором до ведення автономної області , автономних округів в
  14. Стаття VI
      області, автономних округів у складі Російської Федерації не можуть приймати правові акти з питань, віднесених до відання федеральних органів державної влади Російської Федерації, так само як і федеральні органи державної влади Російської Федерації не можуть приймати правові акти з питань, віднесених цим Договором до ведення автономної області , автономних округів в
  15. Стаття III
      областями, автономною областю, автономними округами Російської Федерації, якщо це не суперечить Конституції і законам Російської Федерації, цього Договору. Координація міжнародних та зовнішньоекономічних відносин республік у складі Російської Федерації здійснюється федеральними органами державної влади Російської Федерації спільно з республіками у складі Російської
  16. Стаття II
      області, автономних округів у складі Російської Федерації ставляться: а) забезпечення відповідності нормативних правових актів автономної області, автономних округів у складі Російської Федерації Конституції і законам Російської Федерації, б) захист прав і свобод людини і громадянина, забезпечення законності, правопорядку, громадської безпеки; в) встановлення загальних принципів територіального
  17. Стаття II
      області, автономних округів у складі Російської Федерації ставляться: а) забезпечення відповідності нормативних правових актів автономної області, автономних округів у складі Російської Федерації Конституції і законам Російської Федерації, б) захист прав і свобод людини і громадянина, забезпечення законності, правопорядку, громадської безпеки; в) встановлення загальних принципів територіального
  18. Стаття II
      області, автономних округів у складі Російської Федерації ставляться: а) забезпечення відповідності нормативних правових актів автономної області, автономних округів у складі Російської Федором Конституції і законам Російської Федерації, б) захист прав і свобод людини і громадянина, забезпечення законності, правопорядку, громадської безпеки; в) встановлення загальних принципів територіального
  19. Стаття V
      складі Російської Федерації виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в республіці у складі Російської Федерації у порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. 2. Юридичні документи, видані органами влади Російської Федерації, республіки в складі Російської Федерації в межах повноважень цих органів, установ та посадових осіб,
  20. Стаття V
      складі Російської Федерації виконують федеральні закони та інші правові акти Російської Федерації в республіці у складі Російської Федерації у порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. 2. Юридичні документи, видані органами влади Російської Федерації, республіки в складі Російської Федерації в межах повноважень цих органів, установ та посадових осіб,
© 2014-2022  yport.inf.ua