Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
В.Л. Гейхман, Е.Н. Сидоренко. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації, 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці

1. Коментована стаття містить відсильну норму, за своїм змістом аналогічну нормі п. 5 ст. 20 раніше діючого Федерального закону "Про основи охорони праці в Російській Федерації".
2. Відповідно до ст. 6 Конвенції МОП N 81 та Федеральним законом "Про державну цивільну службу Російської Федерації" державні інспектори праці є федеральними державними цивільними службовцями, у зв'язку з чим на них поширюються всі норми про федеральної державну цивільну службу, в тому числі і про відповідальність.
3. Відповідальність державних цивільних службовців регламентується ст. 57 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації", відповідно до якої за невиконання або неналежне виконання державним цивільним службовцям з його вини покладених на нього посадових обов'язків представник наймача має право застосувати такі дисциплінарні стягнення: зауваження, догана, попередження про неповну посадову відповідність , звільнення від замещаемой посади цивільної служби, звільнення з цивільної служби.
4. Цивільний службовець не має права виконувати дане йому неправомірне доручення. При отриманні від відповідного керівника доручення, що є, на думку службовця, неправомірним, він повинен подати у письмовій формі обгрунтування неправомірності даного доручення із зазначенням положень законодавства РФ, які можуть бути порушені при виконанні даного доручення, і отримати від керівника підтвердження цього доручення в письмовій формі. У разі підтвердження керівником даного доручення в письмовій формі цивільний службовець зобов'язаний відмовитися від його виконання.
5. Шкода, заподіяна юридичній особі або індивідуальному підприємцю внаслідок дій (бездіяльності) державного інспектора праці при проведенні державного контролю (нагляду), визнаних у встановленому порядку неправомірними, підлягає відшкодуванню відповідно до цивільного законодавства (ст. 1069 ЦК).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці "
  1. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    стаття передбачає адміністративний і (або) судовий порядок оскарження рішень державних інспекторів праці. Адміністративний порядок передбачає подачу скарги вищестоящому по підпорядкованості особі чи органу. У ст. 361 уточнюється, що рішення державних інспекторів праці можуть бути оскаржені відповідному керівнику за підпорядкованістю, головному державному інспектору
  2. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    відповідальність (див. ст. 363 і коммент. До
  3. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
  4. Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
    статтями 7.19, 9.7 - 9.12, 11.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор Російської Федерації з енергетичного нагляду, його заступники; 2) старші державні інспектори з енергетичного нагляду; 3) державні інспектори з
  5. Коментар до статті 23.12
    відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства РФ про працю охорони праці, а також за результатами перевірок передавати матеріали за фактами порушень законодавства про працю та охорону праці в правоохоронні органи і клопотати про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, а також пред'являти позови до суду. 4. Про перелік посадових осіб федеральної інспекції праці
  6. Стаття 363. Відповідальність за перешкоджання діяльності державних інспекторів праці
    відповідальності керівників та інших посадових осіб організацій. За невиконання або неналежне виконання зазначених вище обов'язків керівники (їх представники) можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності (див. ст. Ст. 192, 193 і коммент. До них). Загрози насильства або насильницькі дії по відношенню до державних інспекторам праці, членам їх сімей та їх майну,
  7. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    стаття наділяє державного інспектора праці правом проводити додаткове розслідування нещасного випадку при виявленні прихованого нещасного випадку, надходженні скарги, заяви, іншого звернення потерпілого (його законного представника або іншої довіреної особи) , особи, що перебувала на утриманні загиблого в результаті нещасного випадку, або особи, яка перебувала з ним у близькій спорідненості
  8. Стаття 359. Незалежність державних інспекторів праці
    відповідальність за перешкоджання їх діяльності. Відповідно до зазначеної норми особи, які перешкоджають здійсненню державного нагляду і контролю за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, не виконуючі запропоновані їм приписи, застосовують загрозу насильством або насильницькі дії по відношенню до
  9. Стаття 229.3. Проведення розслідування нещасних випадків державними інспекторами праці
    державними інспекторами праці. Державний інспектор праці проводить розслідування в таких випадках: - при виявленні прихованого нещасного випадку; - при вступі скарги, заяви потерпілого (його законного представника); - при незгоді особи, яка була на утриманні померлого або родича загиблого (їх законного представника) з висновками комісії з розслідуванню
  10. Стаття 229.2. Порядок проведення розслідування нещасних випадків
    стаття передбачає, проведення яких дій покладається на комісію з розслідування нещасного випадку (державного інспектора праці), а також приблизний перелік матеріалів, які можуть бути використані в ході розслідування, в т. ч. матеріалів, що підлягають підготовці роботодавцем. Конкретний перелік матеріалів розслідування визначається головою комісії (державним
  11. Стаття 361. Оскарження рішень державних інспекторів праці
    відповідальності державним інспектором праці, вона може оскаржити постанову по справі про адміністративні правопорушення в порядку, встановленому російським процесуальним законодавством. Наприклад, згідно зі ст. 30.1 КоАП постанову по справі про адміністративне правопорушення, скоєному юридичною особою або особою, що здійснює підприємницьку діяльність без утворення
  12. Стаття 364. Відповідальність державних інспекторів праці
    відповідальність за законодавством РФ (дисциплінарну, матеріальну, кримінальну). Дисциплінарна і матеріальна відповідальність настає за нормами ТК (гл. 30 "Дисципліна праці" (ст. ст. 192, 193), гол. 39 "Матеріальна відповідальність працівника "), кримінальна відповідальність - за нормами гл. 30 КК" Злочини проти державної влади, інтересів державної служби та служби в органах
  13. Стаття 23.12. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права
    стаття 5.44 визнана такою, що втратила силу з 1 січня 2010 року. Питання адміністративної відповідальності за приховування страхового випадку регламентуються статтею 15.34 даного документа. 1. Федеральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, розглядає
  14. Стаття 354. Федеральна інспекція праці
    державних органів , що здійснює нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства та інших нормативних правових актів, що містять норми трудового права, всіма роботодавцями на території РФ, утворена відповідно до ратифікованої Росією Конвенції МОП N 81 та Протоколом до неї 1995 р., згідно з якими Росія зобов'язалася мати державну інспекцію праці, що забезпечує
  15. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    статтями 10.6 - 10.8 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених в частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний ветеринарний інспектор Російської Федерації, його заступники; 2) головні державні ветеринарні інспектори суб'єктів Російської Федерації, їх заступники; 3) головні державні ветеринарні
  16. Стаття 360. Порядок інспектування роботодавців
    державних інспекторів праці та державних інспекторів з охорони праці з проведення інспекційних перевірок передбачені у ст. 356 ТК. Заходи з контролю може проводити тільки той державний інспектор праці, відомості про який зазначені у відповідному розпорядженні (наказі). 3. Відповідно до ст. 18 Федерального закону "Про захист прав юридичних осіб і індивідуальних
  17. Стаття 23.14. Органи, що здійснюють державний ветеринарний нагляд
    статтями 10.6 - 10.8, частиною 8 статті 19.5 цього Кодексу. (В ред. Федерального закону від 03.12.2008 N 247-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний ветеринарний інспектор Російської Федерації, його заступники; 2) головні державні ветеринарні інспектори суб'єктів
© 2014-2022  yport.inf.ua