Головна
ГоловнаПриродоресурсове, аграрне , екологічне правоАграрне право → 
« Попередня Наступна »
Державна дума РФ. Земельний Кодекс Російської Федерації, 2001 - перейти до змісту підручника

Стаття 65. Платність використання землі


1. Використання землі в Російській Федерації є платним. Формами плати за використання землі є земельний податок (до введення в дію податку на нерухомість) і орендна плата.
2. Порядок обчислення і сплати земельного податку встановлюється законодавством Російської Федерації про податки і збори.
3. За землі, передані в оренду, справляється орендна плата.
Про особливості встановлення розміру орендної плати для юридичних осіб за використання земельних ділянок, право постійного (безстрокового) користування якими переоформлено на право оренди, див. пункт 2 статті 3 Федерального закону від 25.10.2001 N 137 - ФЗ.
Порядок визначення розміру орендної плати, а також порядок, умови і строки внесення орендної плати за використання земельних ділянок, державна власність на які не розмежована, встановлюються органами державної влади суб'єктів Російської Федерації (пункт 10 статті 3 Федерального закону від 25.10.2001 N 137-ФЗ).
Порядок визначення розміру орендної плати, порядок, умови і строки внесення орендної плати за землі, що знаходяться у власності Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації чи муніципальній власності, встановлюються відповідно Урядом Російської Федерації, органами державної влади суб'єктів Російської Федерації, органами місцевого самоврядування.
Розмір орендної плати є істотною умовою договору оренди земельної ділянки.
У випадку, якщо після закінчення трьох років з дати надання в оренду земельної ділянки, що перебуває у державній або муніципальній власності, для житлового будівництва, за винятком випадків надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, не введений в експлуатацію побудований на такій земельній ділянці об'єкт нерухомості, орендна плата за таку земельну ділянку встановлюється в розмірі не менше двократної податкової ставки земельного податку на відповідну земельну ділянку, якщо інше не встановлено земельним законодавством.
(Абзац запроваджено Федеральним законом від 18.12.2006 N 232-ФЗ)
4. Порядок, умови і строки внесення орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у приватній власності, встановлюються договорами оренди земельних ділянок.
У випадках, якщо кадастрова вартість землі не визначена, для цілей, зазначених у статті 65, застосовується нормативна ціна землі (Федеральний закон від 25.10.2001 N 137-ФЗ).
5. Для цілей оподаткування та в інших випадках, передбачених цим Кодексом, федеральними законами, встановлюється кадастрова вартість земельної ділянки. Кадастрова вартість земельної ділянки також може застосовуватися для визначення орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або муніципальній власності.
(В ред. Федерального закону від 22.07.2008 N 141-ФЗ)
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 65. Платність використання землі"
  1. 2. Виділення в ГК договору ренти та його різновидів
    стаття, присвячена цьому інституту в однойменній чолі, встановлює, що за договором ренти одна сторона (одержувач ренти) передає другій стороні (платникові ренти) у власність майно, а платник ренти зобов'язується в обмін на отримане майно періодично виплачувати одержувачу ренту у вигляді певної грошової суми або надання коштів на його утримання в іншій формі (п. 1
  2. § 2. Особливості реалізації галузевих принципів земельного права
    статтях ЗК РФ. 3) Пріоритет охорони життя і здоров'я людини. Принцип пріоритету охорони життя і здоров'я людини при будь-якої господарської діяльності, пов'язаної з використанням та охороною земель, логічно випливає з першого і другого принципів. Але якщо дотримання перших двох принципів побічно сприяє охороні життя і здоров'я людей, то третій принцип вказує на необхідність прийняття
  3. 2.3. Оренда земельних ділянок
    платність, тобто возмездность орендних відносин, що виявляється в орендній платі, яка виплачується орендарем орендодавцеві; - зворотність, тобто після закінчення терміну оренди орендоване майно - земля - підлягає поверненню орендодавцю, тобто власнику земельної ділянки. Чинним федеральним земельним законодавством строки договору оренди не встановлені. Орендні відносини оформляються
  4. Тема 4.2. Правові екологічні вимоги, процедури і відносини з використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища
    стаття встановила, що при здійсненні господарської, управлінської та іншої діяльності, що надає негативний вплив на стан навколишнього природного середовища, державні органи, підприємства , установи, організації, а також громадяни України, іноземні юридичні особи та громадяни, особи без громадянства зобов'язані керуватися принципами: пріоритету охорони життя і
  5. 11.1. Загальні положення
    платність користування природними ресурсами. Розмір плати визначається, зокрема. Законом РРФСР «Про плату за землю» *, Федеральним законом «Про плату за користування водними об'єктами» **, постановою Уряду РФ від 29 вересня 1997 р. «Про плату за користування об'єктами тваринного світу і його граничних розмірах» ***. Плата стягується не тільки за право користування природними ресурсами, а й за
  6. Стаття 1. Основні принципи земельного законодавства
    платність використання землі, згідно з яким будь-яке використання землі здійснюється за плату, за винятком випадків, встановлених федеральними законами і законами суб'єктів Російської Федерації; 8) поділ земель за цільовим призначенням на категорії, згідно якому правовий режим земель визначається виходячи з їх приналежності до певної категорії і дозволеного використання
  7. § 3. Правове становище селянського (фермерського) господарства
    використання такої термінології може бути лише умовним. У господарстві не проводяться збори: законодавство говорить тільки про угоди (договорах) між учасниками господарства, ніде не згадуючи ні про протоколи, ні про рішення зборів. Прийом до складу господарства ніяк не формалізована законодавством. Представляється, що в разі спору слід керуватися даними про фактичне участь
  8. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення відносяться і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
  9. § 2. Поняття права власності
    використана за своїм призначенням, має місце користування; в момент її переходу в принципово іншу якість відбувається розпорядження шляхом знищення речі * (720). Здійснення правомочностей власника найбільш повним чином, у своєму інтересі і на свій розсуд. Шостий (видообразующего) ознака досить показовий і важливий для розуміння права власності. Справді, володіння,
  10. § 5. Початкові підстави набуття права власності
    стаття потребує зміни за моделлю п. 4 ст. 218 ЦК . Доцільно закріпити в ст. 219 ГК норму про те, що право власності на об'єкт нерухомості виникає з моменту придбання ним ознак, зазначених у п. 1 ст. 130 ЦК. Це правило в найбільшій мірі відповідає інтересам власника і в той же час, як і у випадку з п. 4 ст. 218 ГК, потребують від нього зареєструвати право власності
© 2014-2022  yport.inf.ua