Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальну право → 
« Попередня Наступна »
С.І. Барсуков, А.Н. Борисов. Коментар до Федерального закону "Про поліцію" (постатейний), 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 10. Взаємодія і співробітництво


Коментар до статті 10
1 - 4. У коментованій статті розкрито зміст такого принципу діяльності поліції, як взаємодія і співпраця. Як зазначено в ч. 1 даної статті, поліція при здійсненні своєї діяльності взаємодіє з іншими правоохоронними органами, державними і муніципальними органами, громадськими об'єднаннями, організаціями та громадянами.
У частині 2 коментованої статті передбачено, що поліція при виконанні покладених на неї обов'язків може використовувати можливості державних і муніципальних органів, громадських об'єднань та організацій. При цьому відносно порядку реалізації зазначеної можливості дана норма відсилає до законодавства РФ.
Відповідно цій нормі в ч. 4 коментованої статті встановлено, що державні та муніципальні органи, громадські об'єднання, організації та посадові особи повинні сприяти поліції при виконанні покладених на неї обов'язків. Зрозуміло, таке сприяння виявляється також у порядку, встановленому законодавством РФ.
У частині 3 коментованої статті визначено функції поліції, по-перше, з надання в межах своїх повноважень сприяння державним і муніципальним органам, громадським об'єднанням і організаціям у забезпеченні захисту прав і свобод громадян, дотримання законності та правопорядку і, по-друге, з надання підтримки громадянських ініціатив у сфері попередження правопорушень та забезпечення правопорядку.
Раніше в рамках відповідного регулювання в ст. 3 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ) після перерахування принципів діяльності міліції в ч. 2 передбачалося, що міліція вирішує поставлені перед нею завдання у взаємодії з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, трудовими колективами і громадянами, а також муніципальними органами охорони громадського порядку, діяльність яких регулюється федеральним законом, законами та іншими нормативними правовими актами суб'єктів РФ і нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування.
Як видно, положення коментованої статті носять такий же загальний характер, незважаючи на те що положення про взаємодію і співпрацю поліції пропонувалося конкретизувати. Так, Комітет Державної Думи з конституційного законодавства і державного будівництва зазначав, що з метою більш повної і послідовної реалізації концепції законопроекту його окремі положення потребують розвитку; більш точного визначення вимагає місце поліції в демократичній правовій державі, в детальному врегулювання потребують основи взаємодії поліції з інститутами громадянського суспільства (див. Висновок від 25 листопада 2010 р.). Комітет Державної Думи з безпеки пропонував конкретизувати в законопроекті порядок взаємодії органів державної влади суб'єктів РФ і місцевого самоврядування з територіальними органами поліції, встановивши чіткий перелік питань, заходів та повноважень, в рамках яких здійснюватиметься дана взаємодія (див. Висновок від 7 грудня 2010 N 161/1 (1)).
---
(1) СПС.
Наказом МВС Росії від 2 вересня 2009 р. N 684 затверджено Регламент взаємодії Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації з федеральними органами виконавчої влади (1), в п. 2 якого зазначено, що МВС Росії здійснює свої повноваження у встановленій сфері діяльності відповідно до федеральними конституційними законами, федеральними законами, актами Президента РФ і Уряду РФ, міжнародними договорами РФ самостійно або в безпосередній взаємодії з іншими федеральними органами виконавчої влади; порядок взаємодії МВС Росії з федеральними органами виконавчої влади, включаючи освіту координаційних і дорадчих органів, визначається нормативними правовими актами Президента РФ, Уряду РФ, а також узгодженими або спільними актами федеральних органів виконавчої влади, керівництво діяльністю яких здійснює Президент РФ або Уряд РФ.
---
(1) БНА ФОИВ. 2009. N 49.
Наказом Мінекономрозвитку Росії, МВС Росії, Міністра оборони РФ, Мін'юсту Росії, Мінздоровсоцрозвитку Росії, МНС Росії, Мінкомзв'язку Росії, ФСБ Росії, ФСКН Росії, ФМС Росії, ФМС Росії і ФНС Росії від 3 вересня 2010 р. N 412/645/1183/216/422/782Н/120/425/370/1638/264/ММВ-7-6/437 @ "Про функціонування державної інформаційної системи" Правоохоронний портал Російської Федерації "(1) затверджені Положення про державну інформаційну систему "Правоохоронний портал Російської Федерації", Регламент підготовки та розміщення інформації в державній інформаційній системі "Правоохоронний портал Російській Федерації" і Регламент міжвідомчого обміну інформацією з використанням державної інформаційної системи "Правоохоронний портал Російської Федерації".
---
(1) СПС.
Відповідно до названого Положення цілями функціонування державної інформаційної системи "Правоохоронний портал Російської Федерації" (позначена в Положенні "Система") є:
забезпечення громадян РФ, іноземних громадян, осіб без громадянства та організацій повної загальнодоступною інформацією про діяльність федеральних органів виконавчої влади, що розміщують інформацію в Системі, та відомостями, передбаченими електронними сервісами Системи, з використанням інформаційних технологій;
забезпечення реалізації прав користувачів Системи на звернення до федеральні органи виконавчої влади, що розміщують інформацію в Системі, про надання інформації з використанням інформаційно-телекомунікаційної мережі Інтернет та засобів зв'язку, а також на співпрацю з федеральними органами виконавчої влади в галузі боротьби із злочинністю;
забезпечення обміну інформацією між федеральними органами виконавчої влади, які розміщують інформацію в Системі, в електронній формі з метою підготовки інформації для надання з використанням Системи.
Взаємодія МВС Росії з іншими федеральними органами виконавчої влади регламентується також двосторонніми угодами і спільними наказами. В якості прикладу першого можна назвати Угоду про взаємодію між Міністерством внутрішніх справ Російської Федерації та Федеральною податковою службою (1), затв. 13 жовтня 2010 МВС Росії N 1/8656 і ФНС Росії N ММВ-27-4/11, як приклад другого - Наказ Мін'юсту Росії, МВС Росії і ФСБ Росії від 25 листопада 2010 р. N 362/810/584 "Про взаємодію Міністерства юстиції Російської Федерації, Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації та Федеральної служби безпеки Російської Федерації з метою підвищення ефективності діяльності установ (підрозділів) , здійснюють проведення досліджень та експертиз по справах, пов'язаних з проявом екстремізму "(2).
--- ---
(1) СПС.
(2) РГ. 2010. 10 грудня. N 280.
Відносно використаного в ч. 3 коментованої статті поняття підтримки розвитку громадянських ініціатив представляється доречною аналогія з Федеральним законом від 4 квітня 2005 р. N 32-ФЗ "Про Громадську палату Російської Федерації" (1), в ст. 21 якого (в ред. Федерального закону від 25 грудня 2008 р. N 283-ФЗ (2)) встановлена підтримка Громадською палатою РФ громадянських ініціатив: Громадська палата РФ здійснює збір і обробку інформації про ініціативи громадян РФ та громадських об'єднань (ч. 1); Громадська палата РФ проводить цивільні форуми, слухання та інші заходи з суспільно важливих проблем в порядку, встановленому Регламентом Громадської палати РФ (ч. 2); Громадська палата РФ доводить до відома громадян РФ інформацію про ініціативи, зазначених у ч. 1 цієї статті (ч. 3).
---
(1) СЗ РФ. 2005. N 15. Ст. 1277.
(2) СЗ РФ. 2008. N 52. Ч. I. Ст. 6238.
5. Частина 5 коментованої статті, регламентуючи взаємодія поліції з правоохоронними органами іноземних держав та міжнародними поліцейськими організаціями, стосовно порядку здійснення даної взаємодії відсилає до міжнародних договорів РФ. Про поняття міжнародних договорів РФ див. коментар до ст. 3 Закону .
Серед міжнародних поліцейських організацій мається на увазі перш за все Міжнародна організація кримінальної поліції - Інтерпол, членом якої СРСР став 27 вересня 1990 Згодом Росія стала його правонаступником. Указом Президента РФ від 30 липня 1996 N 1113 "Про участь Російської Федерації в діяльності Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерполу" (1) встановлено, що Національне центральне бюро Інтерполу, структурний підрозділ МВС Росії (НЦБ Інтерполу), є органом зі співробітництва правоохоронних та інших державних органів Росії з правоохоронними органами іноземних держав - членів Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерполу та Генеральним секретаріатом Інтерполу. Постановою Уряду РФ від 14 жовтня 1996 р. N 1190 затверджено Положення про Національний центральному бюро Інтерполу (2). Наказом МВС Росії, Мін'юсту Росії, ФСБ Росії, ФСО Росії, ФСКН Росії і ФТС Росії від 6 жовтня 2006 р. N 786/310/470/454/333/971 затверджено Інструкцію з організації інформаційного забезпечення співробітництва по лінії Інтерполу (3).
--- ---
(1) СЗ РФ. 1996. N 32. Ст. 3895 .
(2) СЗ РФ. 1996. N 43. Ст. 4916.
(3) БНА ФОИВ. 2006. N 47.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна "Стаття 10. Взаємодія і співпраця "
  1. Стаття 10. Взаємодія і співробітництво
    взаємодії з іншими правоохоронними органами, державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, організаціями та громадянами. 2. Без ефективної взаємодії поліції з зазначеними установами, посадовими особами та громадянами неможливо повне, об'єктивне та всебічне дозвіл поставлених перед нею завдань. 3. Актуальними
  2. § 2. Регулювання компетенції органів місцевого самоврядування
    статтях, з відповідними нормами Федерального закону 1995 р., не можна не відзначити, що багато в чому вони перетинаються, і в обох Законах поряд з господарськими питаннями до питань місцевого значення відносяться і соціальні питання (забезпечення житлом, бібліотечна справа, транспорт), і питання забезпечення безпеки громадян (попередження та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, заходи
  3. § 2. Форми опосередкованої участі населення у здійсненні муніципальної влади
    взаємодії на основі закону або договору; обласні органи державної влади мають право укладати з органами місцевого самоврядування договори та угоди про передачу (делегування) повноважень у порядку, визначеному законом області. Задовольняючи заявлені вимоги, суд також виходив з того обставини, що федеральний закон про можливість включення фінансових управлінь органів
  4. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    стаття з проекту Кодексу була виключена. Цим частково пояснюється те, що в § 4 гл. 37 ЦК вирішуються лише самі загальні питання про договори підряду на виконання проектних та вишукувальних робіт. * (449) У строгому сенсі мірою цивільно-правової відповідальності є лише остання з названих санкцій, а саме стягнення збитків. * (450) СЗ РФ. 1999. N 9. Ст. 1096. * (451) СЗ РФ. 1994. N 34.
  5. 1.5. Об'єкти авторського права
    взаємодії незалежно розробленої цією особою програми для ЕОМ з іншими програмами, які можуть взаємодіяти з декомпіліруемой програмою, за дотримання таких умов: - інформація, необхідна для досягнення здатності до взаємодії, раніше не була доступною цій особі з інших джерел; - зазначені дії здійснюються тільки щодо тих частин
  6. 1. Договори простого товариства
    статтях Податкового кодексу: ст. 180 "Особливості виконання обов'язків платника податків у рамках договору простого товариства (договору про спільну діяльність)", ст. 251 "Доходи, що не враховуються при визначенні податкової бази", ст. 278 "Особливості визначення податкової бази по доходах, отриманих учасниками договору простого товариства". Затверджено Міністерством фінансів РФ 24
  7. 3. Розвиток російського законодавства про товаристві
    стаття цього розділу передбачала , що за договором товариства кілька осіб зобов'язуються один перед одним спільно брати участь майновими внесками або особистою працею в торговому, промисловому чи іншому підприємстві, направленому на отримання прибутку. Йшлося про утвореннях, для яких саме витяг прибутку було основною, якщо не єдиною метою діяльності. За оцінкою А.М.
  8. 2.2. Універсальна уніфікація колізійних норм
    стаття М.Х. Бабаєва (див.: Бабаєв М.Х. Проблеми публічного порядку в міжнародному приватному праві / / Міжнародне приватне право. М.: IPG LAW, 1994. С. 462 -
  9. 3.2. Частноправовая уніфікація матеріальних норм
      стаття надає право на стягнення відсотків річних з суми грошового зобов'язання однієї зі сторін договору міжнародної купівлі-продажу товарів, але не визначає розміру відсотків річних, що нараховуються на суму такого грошового зобов'язання) Арбітражним судом МТП була застосована ст. 7.4.9 (п. 2) Принципів УНІДРУА. Аналогічно у вирішенні по спору з договору, укладеного австрійської та
  10. 3.3. Частноправовая уніфікація і lex mercatoria
      стаття Б. Гольдмана у журналі "Archives de philosophie du droit". Paris: Sirey, 1964. P. 177, etс. Filip De Ly. Lex Mercatoria and Unification of Law in the European Union / / Towards a European Civil Code. Second edition. P. 41 - 54. Вона виникла під впливом позитивних і негативних факторів. До числа перших відносяться бурхливий розвиток після Другої світової війни міжнародного комерційного
© 2014-2022  yport.inf.ua