Політична рішучість і радикалізм якобінців проявилися в новій Декларації прав людини і громадянина та в Конституції, прийнятої Конвентом 24 липня 1793 і схваленої переважною більшістю народу на плебісциті (Конституція I року республіки). Ці документи, складені з використанням конституційних проектів жирондистів, відчули на собі сильний вплив поглядів Ж. Ж. Руссо. Так, метою суспільства оголошувалося "загальне щастя". Основним завданням уряду (держави) було забезпечення користування людиною "його природними і невід'ємними правами". До цих прав були віднесені рівність, свобода, безпека, власність. Рівності якобінці в силу своїх егалітаристських переконань надавали особливого значення. У Декларації підкреслювалося, що всі люди "рівні за природою і перед законом". У трактуванні права власності якобінці пішли на поступку сформованим за роки революції новим буржуазним колам і відмовилися від висувалася ними раніше в полеміці з жирондисти ідеї прогресивного оподаткування і необхідності обмежувального тлумачення правомочностей власника. Декларація 1793 р. до ст. 16 визначала право власності в традиційно широкому і індивідуалістичному плані як "користуватися і розташовувати по розсуд своїм майном, своїми доходами, плодами своєї праці і промислу ". Але в підходах до вирішення інших питань, зокрема що відносяться до сфери особистих і майнових прав громадян, якобінці зробили значний крок вперед у порівнянні з попередніми конституційними документами. За ст. 122 Конституції кожному французу гарантувалися загальна освіта, державне забезпечення, необмежена свобода друку, право петицій, право об'єднання в народні товариства та інші права людини. Стаття 7 Декларації 1793 р. до особистих прав громадян включила право зборів з "дотриманням спокою", право вільного відправлення релігійних обрядів. У якобінської декларації особлива увага приділялася гарантіям від деспотизму та свавілля з боку державних властей. Згідно ст. 9, "закон повинен охороняти громадську і індивідуальну свободу проти гноблення з боку правлячих ". Будь-яке обличчя, з якою відбувався незаконний, тобто довільний і тиранічний акт, мало право чинити опір силою (ст. 11). Оскільки опір гнобленню розглядалося як наслідок, що випливає з інших прав людини, Декларація 1793 робила революційний висновок про те, що у випадках порушення урядом права народу "повстання для народу і для кожної його частини є його священне право і неотложнейшая обов'язок" (ст. 35). Таким чином, в відміну від Декларації 1789 р., де говорилося про національний суверенітет, якобінці у своїх конституційних документах проводили ідею народного суверенітету, що ведеться до Ж. Ж. Руссо. Конституція якобінців відкинула принцип поділу влади, тому що суперечив, на думку Ж. Ж. Руссо, ідеї суверенітету народу, виступає як єдине ціле. Вона передбачала просте і, здавалося б, демократичне на той час пристрій держави. На противагу проявився в роки революції планам регіоналізації Франції в ст. 1 підкреслювалося, що "французька республіка єдина і неподільна ". Скасувавши поділ громадян на активних і пасивних як несумісне з ідеєю рівності, Конституція практично узаконила загальне виборче право для чоловіків (з 21 року). Своєрідне прагнення якобінців поєднувати представницькі органи з безпосередньою демократією (вплив Ж. Ж. Руссо) знайшло своє відображення в тому, що обирається на один рік Законодавчий корпус (Національні збори) по ряду важливих питань (цивільне і кримінальне законодавство, загальне завідування поточними доходами і витратами республіки, оголошення війни і т. д .) міг лише пропонувати закони. Ухвалений Національними зборами законопроект набував чинності закону лише в тому випадку, якщо 40 днів після його розсилки в департаменти в більшості з них одна десята частина первинних зборів, не відхиляла даний законопроект . Така процедура була спробою втілити в життя ідею народного суверенітету, який проявляється в даному випадку в тому, що тільки "народ обговорює і постановляє закони" (ст. 10). По ряду питань, відповідно до Конституції, Національні збори могло видавати декрети, які мають остаточну силу . Виконавча рада був вищим урядовим органом республіки. Він мав складатися з 24 членів, що обираються Національними зборами з кандидатів, висунутих списками від первинних і департаментських зборів. На Виконавча рада було покладено "керівництво загальним управлінням і спостереженням за ним "(ст. 65). Рада ніс відповідальність перед Національними зборами" у разі невиконання законів і декретів, а також у разі недонесения про зловживання "(ст. 72). Але передбачена якобінської Конституцією система державних органів на практиці не була створена. У зв'язку з важкими внутрішніми і міжнародними умовами Конвент був змушений відтермінувати вступ конституції в силу. Будучи переконаними, фанатичними і безкомпромісними революціонерами, якобінці вважали, що остаточне придушення контрреволюції і зміцнення республіки в сформованій обстановці можуть бути здійснені лише в результаті енергійних дій уряду, шляхом встановлення режиму революційної диктатури.
|
- Стаття 15.13. Ухилення від подання декларації про обсяг виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції або декларації про використання етилового спирту
декларації про обсяг виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції або декларації про використання етилового спирту, або несвоєчасна подача однієї з таких декларацій, або включення в одну з таких декларацій завідомо перекручених даних - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від тридцяти до сорока мінімальних розмірів
- Стаття 15.13. Ухилення від подання декларації про обсяг виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції або декларації про використання етилового спирту
декларації про обсяг виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції або декларації про використання етилового спирту, або несвоєчасна подача однієї з таких декларацій, або включення в одну з таких декларацій завідомо перекручених даних - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від трьох тисяч до чотирьох тисяч рублів; на
- Контрольні запитання до розділу 2
конституції. 2. Співвідношення конституції і конституціоналізму. 3. Основні риси конституцій зарубіжних країн. 4. Класифікація конституцій по різних підставах. 5. Поняття конституції юридичної й фактичної. 6. "Жива" Конституція. 7. Принципові відмінності і схожість писаної і неписаної конституцій. 8. Плюси і мінуси жорсткості конституцій. 9. Референдум як спосіб прийняття
- Контрольні питання
1793 3. Які війни визначили результат подій, пов'язаних з територіальним розділом Речі Посполитої 4. Роль Тадеуша Костюшка у повстанні 1894
- 6.2.2. Форма декларації
декларації із земельного податку слід керуватися формою, яка була затверджені наказом Мінфіну Росії від 16.09.2008 N 95н "Про затвердження форм податкової декларації та податкового розрахунку за авансовими платежами по земельному податку та Порядків їх заповнення ". Цим же наказом затверджено Порядок заповнення податкової декларації по земельному
- 6.2.1. Загальні правила
декларацію (п. 1 ст. 398 НК РФ). Що стосується індивідуальних підприємців і глав селянсько-фермерських господарств, то вони подають декларацію лише щодо тих ділянок, які використовуються у підприємницькій діяльності. Звертаємо увагу: подавати декларацію повинні тільки платники земельного податку. Іншими словами, по ділянці, який знаходиться в організації, або у
- Стаття 30
Ніщо у цій Декларації не може бути витлумачено як надання будь-якій державі, групі осіб або окремим особам права займатися будь-якою діяльністю або вчиняти дії, спрямовані на знищення прав і свобод, викладених у цій Декларації. (Міжнародне право в обраних документах. М., 1957. Т. 1. С.
- Стаття 16.17. Подання недійсних документів для випуску товарів до подання митної декларації
декларації, якщо відомості, що містяться в таких документах, впливають на прийняття митним органом рішення про випуск товарів до подання митної декларації, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти тисяч до двадцяти тисяч рублів; на юридичних осіб - від п'ятдесяти тисяч до ста тисяч
- Стаття 15.5. Порушення строків подання податкової декларації
декларації до податкового органу за місцем обліку - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від трьохсот до п'ятисот рублів. (в ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 27.07.2010 N
- 6.2.3. Терміни та способи подання декларації
декларацію по земельному податку необхідно не пізніше 1 лютого, наступного за звітним роком. Це випливає з п. 3 ст. 398 НК РФ. Якщо цей термін припадає на неробочі святкові або вихідні дні, то днем закінчення строку вважається найближчий наступний за ним робочий день. Таке правило встановлено ст. 6.1 НК РФ. Якщо органи муніципального освіти встановили інший строк подання
- Стаття 15.5 . Порушення строків подання податкової декларації
декларації до податкового органу за місцем обліку - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати
- Розділ I . ПРО основні права і обов'язки
декларацією прав людини, міжнародними договорами та угодами з тих же питань, ратифікованим
- 3. Конституційні права і свободи
декларація прав людини від 10 грудня 1948 р., Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права та Міжнародний пакт про громадянські і політичні права від 16 грудня 1966 р. Разом з тим між конституціями є істотні відмінності, зумовлені перш за все тим, як будуються відносини між державою і особистістю. Конституції багатьох постсоціалістичних держав
- Стаття 16.12. Недотримання термінів подання митної декларації або подання документів і відомостей
декларації при тимчасовому періодичному митному декларуванні, підсумкової декларації на товари при декларуванні товарів у незібраному або розібраному вигляді або митної декларації та (або) необхідних документів та відомостей при випуску товарів до подання митної декларації - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від трьох тисяч до п'яти тисяч рублів; на
- 4.6. Нововведення для підприємців
декларації (розрахунки) тільки щодо земельних ділянок, які використовуються у підприємницькій діяльності (п. 3 ст. 391, п. 2 ст. 396 , п. 1, 2 ст. 398 НК РФ). Якщо підприємець не використовував ділянку у своїй діяльності, то земельний податок він платив на підставі податкових повідомлень, які направляються йому інспекцією (п. 4 ст. 397 НК РФ). Податкову декларацію (розрахунок авансових платежів) по
|