З урахуванням сказаного вище можна охарактеризувати основні функції конституцій. При цьому слід враховувати, що функції конституції - різні прояви її призначення. Вони відображають роль основного закону в політиці, житті суспільства та громадян, здійсненні завдань держави. Будь конституції - незалежно від соціальної системи - властиві такі функції: установча, організаторська, зовнішньополітична, ідеологічна, юридична.
|
- Контрольні запитання до розділу 2
конституції. 2. Співвідношення конституції і конституціоналізму. 3. Основні риси конституцій зарубіжних країн. 4. Класифікація конституцій по різних підставах. 5. Поняття конституції юридичної й фактичної. 6. "Жива" Конституція. 7. Принципові відмінності і схожість писаної і неписаної конституцій. 8. Плюси і мінуси жорсткості конституцій. 9. Референдум як спосіб прийняття
- Глава V. Заключні положення
Норми глави V практично ідентичні нормам Конституції РФ і ГК РФ. Стаття 34 Закону повторює п. 3 ст. 62 Конституції України, ст. 35 Закону - п. 1 ст. 11 ГК РФ, а ст. 36 Закону - п. 4 ст. 15 Конституції РФ. Закон набув чинності в 1992 р., тобто ще до появи Конституції РФ і ГК РФ, коли відповідні загальні норми відсутні. Саме цим і пояснюється включення до Закону даної глави. В даний
- 6. Конституції та питання міжнародного права
конституцій стало розширення блоку конституційних норм, які відображають розвиток інтеграційних процесів. В окремі конституції включені положення про можливість передачі частини суверенних прав держави міжнародним наднаціональним організаціям. Практично всі конституції визнають обов'язковий характер загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та необхідність приведення
- Тема 4. Функції порівняльного правознавства
функції порівняльного правознавства. Практико-прикладні функції порівняльного правознавства: уніфікація та гармонізація права. Вивчення зарубіжного юридичного досвіду. Навчально-педагогічне значення порівняльного правознавець-ня. Освітня функція порівняльного правознавства. Роль порівняльного правознавства в розвитку економічного і культурного співробітництва між
- Стаття VIII
Цей Договір набирає чинності з дня його підписання. Після його складовою частиною (самостійним розділом) Конституції Російської складовою частиною (самостійним розділом) Конституції Російської Федерації. Зміни та доповнення в цей розділ Конституції Російської Федерації вносяться за згодою республік у складі Російської Федерації, підписали цей Договір. Кожна республіка в
- § 67. Конституції - leges
конституції, звані leges. При прийнятті конституцій імператор не був зобов'язаний дотримуватися ніяких формальностей (quod principi placuit, legis habet vigorem) - те, що було завгодно принцепсу, мало силу закону, однак при прийнятті едиктів імператори співпрацювали з квесторами, consistorium sacrum або з сенатом. Крім конституцій, існували і в попередній період, з'явилися так звані
- § 52. Constitutiones principum
функцій. Конституціями імператора, якими він дозволяв окремі випадки, були decreta і rescripta. Decreta - рішення принцепса по окремих випадках - адміністративним або судовим, що розглядаються в судах, які мали характер прецедентного права. Rescripta - письмові відповіді принцепса на питання, поставлені окремими громадянами чи державними органами. Рескрипти мали силу
- С.А. Авакьян. Конституція Росії - природа, еволюція, сучасність, 2000
- 1. Загальна характеристика
конституції постсоціалістичних держав виходять із загальних почав конституціоналізму, таких, як народний суверенітет, пріоритет прав і свобод особистості, правова держава, поділ влади, представницька форма правління. Разом з тим у них широко використовувалися і традиції національної державності. Так, Конституція Литви 1992 вказує, що правовий фундамент держави
- 5.2. Інформаційно-правові норми Конституції Російської Федерації
конституційних законів, умови їх застосування та дії, по суті встановлює регламент «виробництва і розповсюдження таких актів (ч. 3 ст. 90, ст. 102, 103, 104 , 105, 106, ч. 2 ст. 108, ст. 114,
|