« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Зміни в державному апараті.
|
Після першої світової війни основи державного ладу Франції, як і колись, формально визначалися конституційними законами 1875 Однак поступове ослаблення фактичної ролі глави держави - президента, низведення його повноважень до "церемоніальних», не супроводжувалося скільки -нибудь серйозним відновленням рівноваги виконавчої та законодавчої влади за рахунок законодавчого закріплення повноважень уряду. Як відомо, пост голови ради міністрів і організаційна структура уряду отримали юридичне оформлення тільки в 1934-1935 рр.. Звичайно, на практиці загальносвітова тенденція відносного зростання ролі виконавчої влади не обійшла стороною і Францію. Так, у міжвоєнний період до уряду остаточно перейшло право видання нормативних актів з різних питань державного життя. При цьому воно спиралося на сформовану ще в XIX в. доктрину "регламентарной влади". Згідно з цією доктриною, уряд міг видавати нормативні акти без делегування йому законодавчих повноважень парламентом, на основі власних прерогатив. Формально урядові декрети повинні були лише доповнювати, уточнювати законодавство і носили підзаконний характер. На ділі уряд неодноразово брало акти, що мали силу закону, і скасовувало колишні законодавчі акти. Крім того, парламент періодично надавав правим кабінетах надзвичайні повноваження і виключне право законодательствовать у формі "декретів-законів" (наприклад, в 1918, 1921, 1934, 1938-1939 рр.).. Разом з тим Третя республіка до другої світової війни не випадково іменується "режимом Зборів" або "абсолютним парламентаризмом". Контроль парламенту, з його великою кількістю фракційних угруповань (близько 20 в 30-і рр..) Над урядом придбав гіпертрофовані форми, що приводили до політичної нестабільності, частих урядових криз і відставок кабінетів. Середня тривалість перебування кабінету у влади не перевищувала 6 місяців. Нерідко кабінети йшли у відставку в результаті недовіри, вираженого тільки верхньою палатою - сенатом. Явне порушення рівноваги влади і "системи стримувань" на користь парламенту, при нездатності парламенту ефективно виконувати урядові функції управління, серйозно підірвали здатність політичної системи Франції протистояти економічної і політичної кризи 30-х рр.., Посилення авторитарних тенденцій і німецької агресії.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " Зміни в державному апараті. " |
- Контрольні питання
державний апарат? 2. Основні правові принципи організації та діяльності органів державної влади. 3. У чому особливість державної служби в Російській Федерації? 4. Місце і роль органів законодавчої влади в державному апараті. 5. Судова влада в системі державних органів. 6. Система виконавчих органів в Російській Федерації. 7. Назвіть
- Стаття 351. Порушення правил польотів або підготовки до них Коментар до статті 351
апаратами розуміються всі знаходяться на озброєнні військ літаки, вертольоти та інші літальні апарати. Правила польотів і підготовки до них регулюються різними нормативними актами. Їх порушення пов'язані з невиконанням правил пілотування літальних апаратів, а порушення правил підготовки до польотів складаються у невиконанні або помилки в виконанні правил підготовки та допуску до польоту
- § 3. Принципи організації і діяльності державного апарату
державних органів, взаємопов'язаних загальними принципами організації та діяльності. Подібні принципи - це вихідні ідеї, керівні положення, що визначають основні підходи до формування та функціонування державних органів (див. схему 19). Схема 19 --- --- --- | ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ + --- | І
- Порушення правил польотів або підготовки до них (ст. 351 КПК).
Апаратів визначені воздуш-ним кодексом РФ, спеціальними настановами Збройних Сил РФ, іншими нормативними правовими актами. Предмет злочину - військові літальні апарати: літаки, вертольоти, планери та ін, що знаходяться на озброєнні у Збройних Силах РФ, інших військах і військових форму-ваниях РФ. Об'єктивна сторона злочину полягає в порушенні правил польотів або
- Коментар до статті 23.30
державний енергетичний нагляд в Російській Федерації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 12 серпня 1998 р. N 938 (з урахуванням перетворення Мінпаливенерго Росії в Міністерство енергетики РФ відповідно до Указу Президента РФ від 17 травня 2000 р. N 867), державний енергетичний нагляд у Російській Федерації (Держенергонагляд) здійснюється органами системи Міністерства
- 4.3. Правові основи організації державної служби
змінами та доповненнями, федеральні закони та інші нормативні правові акти Російської Федерації, а також конституції, статути, закони та інші нормативні правові акти суб'єктів Російської Федерації. Державна служба грунтується на таких правових принципах: - верховенства Конституції Російської Федерації і федеральних законів над іншими нормативними правовими актами, посадовими
- Стаття 8.19. Порушення правил поховання відходів та інших матеріалів у внутрішніх морських водах, територіальному морі, на континентальному шельфі і (або) у винятковій економічній зоні Російської Федерації
апаратів, штучних островів, установок і споруд відходів та інших матеріалів у внутрішніх морських водах, територіальному морі, на континентальному шельфі і (або) у винятковій економічній зоні Російської Федерації - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від п'ятнадцяти тисяч до двадцяти тисяч рублів з конфіскацією судна, літального апарату та
- Список літератури
державного управління та його організаційні форми / / Радянська держава і право. 1988. N 6. 2. Автономов А.С. Біля витоків громадянського суспільства та місцевого самоврядування: Нариси. М., 2002. 3. Атаманчук Г.В. Суть державної служби: історія, теорія, закон, практика. М., 2002. 4. Байтін М.І. Механізм сучасного Російської держави / / Правознавство. 1996. N 3. 5.
- Стаття 8.19. Порушення правил поховання відходів та інших матеріалів у внутрішніх морських водах, територіальному морі, на континентальному шельфі і (або) у винятковій економічній зоні Російської Федерації
апаратів, штучних островів, установок і споруд відходів та інших матеріалів у внутрішніх морських водах, територіальному морі, на континентальному шельфі і (або) у винятковій економічній зоні Російської Федерації - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від ста п'ятдесяти до двохсот мінімальних розмірів оплати праці з конфіскацією судна,
- Контрольні питання до розділу 11
державних органів. 2. Основні способи формування уряду. 3. Внутрішня структура уряду. 4. Що являє собою Кабінет Великобританії? 5. Структура виконавчого апарату при Президентові США. 6. Компетенція уряду і його функції. 7. Нормотворча діяльність уряду. 8. Уряду розвиваються
|