Стаття Пропозиції про поправки та перегляд розділу першого Конституції можуть вносити Президент Російської Федерації, Уряд Російської Федерації, суб'єкти Федерації та групи депутатів Федеральних Зборів чисельністю не менше однієї десятої від загального числа депутатів однієї з палат. Для ухвалення рішення необхідно участь у засіданні кожної палати не менше чотирьох п'ятих від загальної кількості депутатів відповідної палати Федеральних Зборів. Поправка або рішення про перегляд Конституції вважаються прийнятими, якщо за них проголосувало не менше двох третин загального числа депутатів кожної палати Федеральних Зборів. Поправка або рішення про перегляд набирають чинності, якщо вони ратифіковані двома третинами суб'єктів Федерації. Стаття Не можуть бути предметом поправок або перегляду положення глави 1 Конституції. Якщо пропозиція про зміну положень глави 1 Конституції буде підтримано двома третинами голосів від загального числа депутатів кожної з палат Федеральних Зборів, то Федеральне Збори розпускається і скликається Конституційне Збори, яке або підтверджує незмінність Конституції, або оголошує про підготовці нової Конституції Російської Федерації і встановлює для цього відповідну процедуру. Стаття Зміни в положення статті 56 Конституції, що визначають склад Російської Федерації, вносяться на підставі федерального конституційного закону про прийняття в Російську Федерацію або утворення в її складі нового суб'єкта Федерації.
|
- Глава 9. Конституційні поправки та перегляд Конституції
конституційного закону, і набувають чинності після їх схвалення не менш як двома третинами суб'єктів Російської Федерації. Поправки до положень розділу другого Конституції Російської Федерації приймаються в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, за умови схвалення всіма суб'єктами Російської Федерації, які підписали відповідний договір. Стаття Зміни в положення статті
- 18. Конституція Російської Федерації
глава Конституції РФ присвячена основам конституційного ладу РФ (демократизм, відтворений у народному суверенітет, принцип поділу влади, ідеологічне та політичне різноманіття, визнання і гарантування місцевого самоврядування, правова держава і т. д.). Друга глава Конституції РФ присвячена правам і свободам людини і громадянина (це конституційні права і свободи).
- Додаток Бібліографія з питань Конституції
конституційність Конституції та статути суб'єктів Російської Федерації (загальні питання, окремі
- Стаття IX
поправки (ст. 76) та перегляд Конституції З проекту перехідних положень Конституції Народ Росії, сповнений рішучості утворити правову демократичну світська держава вільного спільноти вільних громадян, забезпечити добробут і процвітання Російського товариства для себе і своїх нащадків, використовуючи суверенне право, заявляє про прагнення: - забезпечити свободу, демократію,
- Білль про права.
поправках говорилося про політичні та особисті права і свободи. Так, поправка I говорила про свободу віросповідання , свободі слова і друку, право народу мирно збиратися і звертатися до уряду з петиціями; II поправка гарантувала народові право зберігання та носіння зброї; IV поправка проголошувала недоторканість особи, житла, паперів і майна. У поправці V говорилося про суд
- Стаття V
поправки до цієї Конституції на вимогу двох третин членів обох палат або за клопотанням законодавчих зборів двох третин штатів для пропозиції поправок скликає Конвент; такі поправки в обох випадках мають юридичну силу в усіх відносинах як частина цієї Конституції після їх ратифікації законодавчими зборами трьох чвертей штатів або конвентами в трьох чвертях оних
- 1.5.4. Особливий порядок прийняття і зміни
глав 3-8 Конституції (тобто до її решті тексту). Відповідно до ст. 136 вони приймаються в порядку, передбаченому для прийняття федерального конституційного закону. (Нагадаємо, що за ст. 108 Конституції для прийняття такого закону потрібно не просте, а кваліфікована більшість голосів - не менше трьох чвертей до СФ та двох третин в ГД). Однак цього недостатньо: прийняті поправки
- Конституційний закон
конституційного закону (теоретичні аспекти): Автореф. дис. канд. юрид. наук. - Алма-Ата: 1991. Миронов О.О., Шафір М.А. Конституція РСР і конституційні закони / / Державно-правові проблеми реалізації Радянської Конституції: Межвуз. СБ науч. тр. - Свердловськ: 1987. Морозова Л.А. Конституційні закони в радянській правовій системі / / Рад. держава і право. - 1982. N 10. Стовповая Н.В. Про
- 69. Яким шляхом вносяться зміни і в установчі документи Європейського Союзу?
конституційними правилами. Лише після цього він вступає в силу, а внесені ним поправки включаються (инкорпорируются) відповідно в Договір про Європейський Союз, Договір про ЄС, Договір про Евратоме чи інші джерела первинного права Союзу (див. питання N 24). Поряд із загальною (стандартною) процедурою установчі документи передбачають можливість перегляду окремих своїх положень в
- Контрольні питання до розділу 13
конституційна економіка ". 2. Основні риси конституційної регламентації власності. 3. Регламентація в конституціях питань оподаткування. 4. Вимоги, що пред'являються конституціями до бюджету. 5. Особливості конституційно-правового статусу центральних банків. 6. Критерії незалежності центральних банків. 7 . Механізми економічної інтеграції у федеративних
- Конституція Російської Федерації
конституційного ладу (ст.ст. 41 - 48) Глава 7. Державний устрій (ст.ст. 49 - 53) Глава 8. Особливі форми державного управління (ст.ст. 54 - 55) Глава 9. Правова система (ст.ст. 56 - 58) Розділ третій. Влада (ст.ст. 59 - 105) Глава 10. Законодавча влада (ст.ст. 59 - 73) Глава 11. Виконавча влада (ст.ст. 74 - 84) Глава 12. Судова влада (ст.ст. 85 - 95) Глава
- Контрольні питання до чолі 15
конституційного ладу постсоціалістичних держав. 3. Особливості конституційного закріплення прав і свобод особистості. 4. Питання конституційної економіки в постсоціалістичних державах. 5. Конституційні засоби забезпечення дії та захисту конституцій. 6. Форми правління в постсоціалістичних державах. 7. Інститут президентської влади. 8. Правовий статус
- 7. Правові механізми захисту конституцій
конституційні суди, які дають тлумачення конституції, виносять рішення про конституційність законів та інших нормативних правових актів, вирішують спори про компетенцію органів державної влади. В окремих країнах їм надаються додаткові функції. Так, в Болгарії Конституційний суд виносить рішення про конституційність політичних партій і об'єднань та законності виборів, оцінює
|