Як правило, парламенти здійснюють ратифікацію або денонсацію міжнародних договорів або дають згоду на них у формі закону. Тому тут ми також говоримо про законодавчий процес, який, однак, як і в розглянутих вище випадках, відрізняється деякими особливостями. Загальна особливість цієї процедури полягає в тому, що парламентарії не можуть пропонувати поправки до текстів ратифікованих міжнародних договорів: це заборонено міжнародним правом. Можна лише голосувати за ратифікацію чи проти неї. У Регламенті французького Національних зборів прямо сказано: «Якщо в Збори передано проект закону про ратифікацію договору або схвалення міжнародної угоди, що не підлягає ратифікації, то голосування за статтями не проводиться і до них не можуть бути запропоновані поправки» (ч. 1 ст. 128) . Збори приймає або відхиляє проект закону або виносить рішення про відстрочення, яке може бути мотивоване. Якщо ж виникає сумнів у відповідності якого положення міжнародного договору Конституції, то звернення до Конституційного рада перериває розгляд питання в палаті, яке поновлюється після опублікування рішення Конституційного ради про відсутність суперечності між договором і Конституцією. Стаття 164 Конституції Колумбії зобов'язує Конгрес розглядати в першочерговому порядку законопроекти про затвердження представляються на його розгляд Урядом договорів про права людини. Особливість Іспанської конституції полягає в тому, що вона передбачає дачу парламентом дозволу не тільки на ратифікацію та денонсацію, але і в деяких випадках на укладення міжнародних договорів. Так, договір про передачу міжнародної організації або міжнародному установі здійснення повноважень, що випливають з Конституції, може бути укладений тільки на підставі повноваження, даного у формі органічного закону (ст. 93 пропозицію першого). Парламентські регламенти країн - членів Європейського Союзу містять положення, пов'язані з розглядом актів Союзу (раніше - Європейських Співтовариств). Ці процедури не пов'язані з ратифікацією або денонсацією таких актів, які взагалі в даному випадку не передбачаються. Однак оскільки акти Союзу можуть містити норми, що складають елемент правопорядку держав-членів, парламенти цих держав не повинні залишати без уваги акти цього роду. Німецький Основний закон (ч. 2 і 3 ст. 23 в редакції 1992 р.) встановив, що в справах Європейського Союзу беруть участь Бундестаг і землі за посередництвом Бундесрату. Федеральний уряд повинен широко і завчасно інформувати Бундестаг і Бундесрат про проблеми участі в Європейському Союзі, а при переговорах про прийняття нормативних актів Союзу давати Бундестагу можливість заздалегідь виробити свою позицію, яка підлягає обліку в ході переговорів. Регламенти палат італійського Парламенту передбачили передачу європейських актів на розгляд відповідних комісій, які повинні запитати думку комісій у закордонних справах. Комісія протягом 30 днів розглядає відповідний акт і може внести пропозицію про можливі ініціативах, яке поширюється в палаті і доводиться її головою до відома голови іншої палати та Голови Ради міністрів.
|
- 6. Ратифікацію та денонсацію міжнародних ДОГОВОРІВ
порядку ». Згідно ст. 55 французької Конституції «договори або угоди, належним чином схвалені або ратифіковані, з моменту їх опублікування мають силу, що перевищує силу внутрішніх законів, за умови застосування такого договору або угоди іншою стороною». Франція, таким чином, передбачила у своїй Конституції пріоритет міжнародного договору на випадок виникнення
- Стаття 30
денонсацією чинності, то денонсація набирає чинності після закінчення цього більш тривалого періоду після отримання такого повідомлення
- 15.4.2. Інкорпорація міжнародних податкових угод
порядку інкорпорації міжнародних податкових угод в національну правову систему. Можна виділити три основні підходи до вирішення даного питання. Перший підхід полягає в тому, що міжнародне податкове угода стає частиною національної правової системи з моменту його укладення (у Бельгії та Нідерландах). Відповідно до другого підходу для інкорпорації потрібне спеціальне схвалення
- Стаття 29
денонсацію підлягає здачі на зберігання Генеральному секретарю Організації Американських Держав. Після закінчення одного року з дати здачі на зберігання документа про денонсацію Конвенція втрачає чинність щодо денонсувати її
- Стаття 30
денонсацію вона підлягає поновленню щоразу на п'ятирічні періоди. 3. Договірна держава, яка бажає денонсувати Конвенцію, не пізніше шести місяців до закінчення відповідного десяти-або п'ятирічного періоду спрямовує повідомлення Генеральному секретарю Ради Європейських Співтовариств. Денонсація може бути обмежена будь територією, на яку поширюється дія
- Стаття 27
денонсацію має бути представлено принаймні за шість місяців до закінчення п'ятирічного терміну її дії Міністерству закордонних справ Королівства Нідерландів, яке сповіщає про це всі інші Договірні держави. Денонсація може бути обмежена деякими територіями або територіальними одиницями, до яких застосовна ця Конвенція. Денонсація дійсна
- Стаття 28
ратифікації, прийняття і схвалення, згаданих у статті 23; 2) приєднання, згаданих у статті 24; 3) дату набуття Конвенцією чинності Відповідно до статті 26; 4) територіальних застереженнях, згаданих у статті 25; 5) заяви, згаданих у статті 21; 6) застереження та зняття застережень, згаданих у статті 18; 7) денонсації, згадані в статті 27. Вчинено в Гаазі 14 березня
- Стаття 12
денонсацію має бути представлено принаймні за шість місяців до закінчення терміну її дії Міністерству закордонних справ Нідерландів, яке сповіщає про це всі решта Договірні держави. Денонсація може бути обмежена територіями або деякими з територій, зазначених у повідомленні, зробленому відповідно до другого абзацу статті 10. Денонсація дійсна
- Стаття 15
денонсацію має бути представлено принаймні за шість місяців до закінчення терміну її дії Міністерству закордонних справ Нідерландів, яке сповіщає про це всі інші Договірні держави . Денонсація може бути обмежена територіями або деякими з територій, зазначених у повідомленні, зробленому відповідно до другого абзацу статті 13. Денонсація дійсна
- Стаття 31
ратифікацію, прийняття, схвалення і приєднання, зазначених у статті 25, б) дату набуття Конвенцією чинності відповідно до статті 27, в) заявах, згаданих у статті 26, р) застереження та зняття застережень, згаданих у статті 21, буд) денонсації, згадані в статті 30. На посвідчення чого належним чином уповноважені представники, підписали цю
- Стаття 35
денонсацією чинності, то денонсація набирає чинності після закінчення цього більш тривалого періоду після одержання депозитарієм такого повідомлення. На посвідчення чого нижчепідписані повноважні представники, належним чином уповноважені своїми урядами, підписали цю Конвенцію. Вчинено в Женеві сімнадцятого лютого тисяча дев'ятсот вісімдесят третього року в єдиному
- Стаття 30
ратифікації, приєднання або денонсації, а також про всі можливі застереження та їх скасування. На посвідчення чого нижчепідписані повноважні представники, належним чином уповноважені своїми урядами, підписали цю Конвенцію. На 7 січня 2002 Конвенція ратифікована Венесуелою і Мексикою, підписана Болівією, Бразилією і Уругваєм. Опубліковано: 33 International Legal
- Контрольні питання
особливості правового регулювання договорів міжнародного фінансового лізингу? 6. Які зміст та особливості правового регулювання договорів франчайзингу? 7. Які зміст та особливості правового регулювання факторних операцій у міжнародній
- Стаття 1
ратифікації або приєднання до цієї Конвенції заявити, що вона не буде застосовуватися до всіх або до певних категорій контрактів , однією зі сторін яких є держави або державні агентства. Будь-яка Договірна держава може в будь-який час під час підписання, ратифікації або приєднання до цієї Конвенції заявити про ті категорії контрактів, до яких
- Контрольні питання
особливості міжнародного морського права? 2. Яку роль відіграють у галузі міжнародного морського права міжнародні договори? 3. Хто може виступати в якості суб'єктів міжнародного морського права? 4 Дайте кляссіфікя ^ тию морських
|