всі громадяни мають право брати участь особисто або через своїх представників у створенні закону, який є вираження загальної волі (ст. 6); всі громадяни, як зазначалося, мають рівний доступ до всіх постів, публічних посад і занять по їх здібностям і без будь-яких відмінностей, крім тих, що обумовлені їх чеснотами і здібностями (ст. 6); ніхто не повинен бути пригноблюємо за свої погляди, навіть релігійні, за умови, що їх вираження не порушує громадського порядку, встановленого законом (ст. 10); вільне вираження думок і думок є одне з дорогоцінних прав людини: кожен громадянин тому може вільно висловлюватися, писати, друкувати, відповідаючи лише за зловживання цією свободою у випадках, передбачених законом (ст. 11). З прав і свобод даної групи преамбула Конституції 1946 р. згадує лише право притулку на території Республіки для кожної людини, яка переслідується за свою діяльність на благо свободи (абзац четвертий). Слід зазначити, що борцям за свободу надається право притулку, тобто держава зобов'язується давати притулок таким особам. Це не означає, що притулок не може бути надано і в інших випадках, однак права там вже немає, і все залежить від розсуду відповідних посадових осіб. Конституція в ч. 4 ст. 3 свідчить: «Відповідно до умов, визначених законом, виборцями є всі повнолітні. французькі громадяни обох статей, що користуються громадянськими і політичними правами ». Повноліття, нагадаємо, настає з 18 років. Пропозиція друга ст. 4 містить принцип вільного утворення і діяльності політичних партій. Решта конституційні по суті своєму принципи регулювання політичних прав і свобод містяться, як зазначалося, в поточному законодавстві. Норми, що стосуються основних гарантій, що надаються громадянам для здійснення публічних свобод, а також повинностей, покладених національною обороною особисто на громадян і на їх майно встановлюються законом (ч. 2 ст. 34 Конституції).
|
- Контрольні запитання до розділу 6
політичної партії. 2. Функції політичних партій. 3. Класифікація політичних партій. 4. Поняття "групи тиску". 5. Організаційна структура політичних партій. 6. Основні види партійних систем. 7. Сутність однопартійної системи. 8. Методи інституціоналізації політичних
- Стаття 2
політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Крім того, не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни або території, до якої людина належить, незалежно від того, чи є ця територія незалежною, підопічною, несамоврядованою або
- Декларація незалежності 1776
політичну спільність, як і раби. До числа "певних невід'ємних прав" декларація відносить право на життя, свободу, прагнення до щастя. У цьому переліку немає права приватної власності. Т. Джефферсон не випадково "забув" включити приватну власність в декларацію. Він не вважав володіння приватною власністю природним правом людини. На його думку, вона була продуктом історичної
- Принцип суверенної рівності держав
політичного або іншого характеру. Зокрема, поняття суверенної рівності включає такі елементи: a) держави юридично рівні; b) кожна держава користується правами, властивими повному суверенітету; c) кожна держава зобов'язана поважати правосуб'єктність інших держав; d) територіальна цілісність і політична незалежність держави недоторканні; e) кожна
- Контрольні запитання до розділу 5
політичний режим ". 2. Співвідношення понять" політичний режим "і" форма держави ". 3. Вплив змін у політичному режимі на форму держави. 4. Ознаки демократичного режиму. "Закриті" демократії. 5. Як має поводитися меншість в умовах демократичного політичного режиму? Як виявити і об'єктивувати волю більшості при демократичному режимі? 6. Поняття
- Розділ I . ПРО основні права і обов'язки
політичного порядку і соціального світу. 2. Норми про основні права і свободи, визнаних Конституцією, повинні розглядатися відповідно до Загальної декларації прав людини, міжнародними договорами та угодами з тим же питань, ратифікованим
- § 2. Політична правосуб'єктність
політичної складається з двох основних елементів - політичної правоздатності та політичної дієздатності. Політична правоздатність громадянина - це здатність бути суб'єктом державно-правових відносин у повному обсязі, тобто здатність мати права і нести обов'язки, передбачені нормами конституційного права. Політична правоздатність являє собою в
- Глава 6. ПАРТІЙНІ СИСТЕМИ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
політичних системах зарубіжних країн політичні партії займають одне з найважливіших місць. Сам термін "партія" походить від латинського pars - частина, що стосовно до політичної системи означає групу однодумців, що мають одну спільну мету. З посиленням ролі партій у політичному процесі, із зростанням їх організованості партії стали розглядатися як свого роду соціальний механізм, де
- 4. Політичні права, свободи та обов'язки
політичній сфері права і свободи, як колективні, так і індивідуальні, відображені в Конституції досить коротко. До них відносяться в першу чергу виборчі права, які сформульовані в розд. 9 чинної редакції збережених положень Конституції стосовно тільки до виборів Сейму, Сенату і Президента республіки. Вони будуть розглянуті нами в наступному параграфі. Згідно ст. 83,
- 22. Права і свободи особистості в РФ
політичні, соціально-економічні, особисті та культурні. Політичні права і свободи особистості - це можливості людини у державній та суспільно- політичного життя. До них належать: право на об'єднання; свобода мітингів, походів, демонстрацій; право обирати і бути обраним до органів державної влади та місцевого самоврядування; право на рівний доступ до будь-яким державним
- 3. Конституційні права і свободи
політичних, соціально-економічних прав і свобод. Багато в чому це обумовлено тим, що в їх тексти, по суті, інкорпоровані положення таких загальновизнаних актів міжнародного права, як Загальна декларація прав людини від 10 грудня 1948 р., Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права та Міжнародний пакт про громадянські і політичні права від 16 грудня 1966
- 35. Який статус політичних інститутів Європейського Союзу?
політичним інститутам Союзу прийнято відносити ті з них, які розробляють і здійснюють політику Союзу: Європейський парламент, Раду та Комісію. У цій якості їх протиставляють "неполітичним" інститутах (Суд, Рахункова палата), які в ході прийняття рішень повинні керуватися нормами права, стояти "поза політикою". Саме від злагодженої, скоординованої роботи трьох
- § 4. Політична система суспільства: поняття, структура, функції
політичні рухи, громадські об'єднання і т.п. Всі вони, надаючи активний вплив на політичне життя суспільства і здійснюючи політичну владу, об'єднуються в політичну систему. Політична система суспільства - це упорядкована на основі права і інших соціальних норм сукупність інститутів (державних органів, політичних партій, рухів , громадських організацій тощо),
|