Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Галоганов. Науково-практичний коментар до Федерального закону від 31 травня 2002 р. N 63-ФЗ "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації" (постатейний), 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 35. Федеральна палата адвокатів Російської Федерації

1. Федеральна палата адвокатів є об'єднання всіх адвокатських палат суб'єктів РФ для спільного для забезпечення корпоративних інтересів. Без такого об'єднання неможливо домогтися реальної незалежності адвокатури як необхідної умови адвокатської діяльності. При цьому під корпоративними інтересами слід розуміти не інтереси окремих адвокатів і навіть не механічне складання інтересів входять у корпорацію адвокатів. Приватний інтерес окремого адвоката може в деяких випадках навіть суперечити інтересам адвокатської спільноти як такого.
У сучасну організаційну структуру адвокатури в Росії входять наступні елементи: органи адвокатського самоврядування; сукупність адвокатських утворень РФ; громадські об'єднання адвокатів. Відповідно до Федерального закону про адвокатську діяльність і адвокатуру органами адвокатського самоврядування є: Федеральна палата адвокатів РФ і її виконавчі органи, адвокатські палати суб'єктів Російської Федерації, кваліфікаційні комісії палат суб'єктів Російської Федерації * (440).
Адвокатська палата - основна форма самоврядування адвокатів * (441). Федеральними Зборами Російської Федерації в другому читанні прийнято законопроект "Про саморегулівні організації" (Проект N 348631-3). Вперше законодавцем вводяться поняття саморегулювання та саморегулівних організацій, позначається предмет саморегулювання, встановлюються правила і стандарти саморегулюючих організацій * (442). Прийняття цього Федерального закону буде новелою в сфері законодавства, що регулює діяльність некомерційних організацій. Поняття "саморегулівних організацій" та раніше зустрічалося в законодавстві, що регулює, наприклад, відносини в галузі визнання юридичних осіб неспроможними (банкрутами) * (443). Відзначимо, що в чинному законодавстві не міститься визначення поняття "саморегулювання". Однак, в ст. 2 і 3 законопроекти Федерального закону "Про саморегулюючі організації" вперше запропоновано закріпити дефініції понять "саморегулювання" і "саморегулівних організацій". Під саморегулюванням розуміється самостійна або ініціативна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької або професійної діяльності і змістом якої є розробка і встановлення правил і стандартів вказаної діяльності, а також контроль за дотриманням вимог законодавства РФ і зазначених правил і стандартів. (Ст. 2. Проекту N 348631-3 Федерального закону "Про саморегулюючі організації".)
Під саморегульованиморганізаціями визнаються некомерційні організації, створені відповідно до Федерального закону від 12 січня 1996 року N 7-ФЗ "Про некомерційні організації" з метою саморегулювання, засновані на членстві, що об'єднують суб'єктів підприємницької або професійної діяльності одного виду і тільки за умови її відповідності всім встановленим цим Законом вимогам (ст. 3 проекту N 348631-3 Федерального закону "Про саморегулівні організації") . Так, Н.В. Лазарева-Пацко, вважає, що держава через реалізацію норм закону "Про саморегулюючі організації" намагається ввести додатковий контроль і нагляд за діяльністю адвокатських палат, ігноруючи норму п. 3 ст. 3 Федерального закону "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації" про те, що з метою забезпечення доступності для населення юридичної допомоги та сприяння адвокатської діяльності органи державної влади забезпечують гарантії незалежності адвокатури * (444). Однозначно погодитися з таким висновком не можна з огляду на те, що адвокатура підпадає під дію цього нормативного акту тільки за формальними ознаками. Залежно від мети і механізму створення і функціонування виділяються два види саморегулювання:
- організації з обов'язковим членством (арбітражні керуючі, адвокатура). Це альтернатива ліцензуванню, при якому ліцензійні вимоги замінюються внутрішніми правилами професійної діяльності;
- організації з добровільним саморегулюванням. Основними суб'єктами є господарські товариства за ознакою єдності галузі або ринку (товарів, послуг).
Саморегулювання це:
в очах суб'єктів - спосіб звільнення від надмірного державного контролю;
в очах держави - можливість більш ефективно вирішувати економічні , соціальні та політичні проблеми з мінімальним державним втручанням;
в очах контрагентів - шлях до виховання культури здійснення професійної діяльності;
в очах політиків - шлях до управління на демократичних засадах та побудові громадянського суспільства.
Згідно з проектом N 348631-3 Федерального закону "Про саморегулюючі організації" законом регулюються відносини, що виникають у зв'язку зі створенням, діяльністю та припиненням саморегулівних організацій суб'єктів підприємницької або професійної діяльності, здійсненням саморегульованиморганізаціями взаємодії зі своїми учасниками , споживачами вироблених ними товарів (робіт, послуг), федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єктів РФ і органами місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено державне регулювання і контроль підприємницької та (або) професійної діяльності учасників саморегулівних організацій (далі - регулюючі органи) .
Таким чином, в майбутньому, як видається дисертанту, даний Федеральний закон буде поширюватися на адвокатуру в частині, що не суперечить Закону про адвокатуру.
Згідно ст. 1 проекту N 348631-3 Федерального закону "Про саморегулюючі організації" "Законодавство Російської Федерації про саморегульовані організації складається з федерального закону про некомерційні організації, застосовуваного в частині, що не суперечить цьому Закону, цього Закону, прийнятих відповідно до них федеральних законів, нормативних документів федеральних органів виконавчої влади та інших нормативних правових актів Російської Федерації, в тому числі нормативних правових актів федеральних органів виконавчої влади, що регулюють відповідні види підприємницької або професійної діяльності ".
Відмінність саморегулівних організацій від некомерційних організацій полягає, по-перше, в мету їх створення, по-друге, в різному обсязі повноважень цих організацій по відношенню до своїх членів. Мета саморегулівної організації - не захист прав та інтересів членів, а забезпечення сумлінного здійснення ними своїх прав та обов'язків. Для досягнення цієї мети організації наділяються владними повноваженнями по відношенню до своїх членів. Причому ці повноваження є одночасно обов'язками організацій, невід'ємною частиною статусу. Адвокатська палата утворюється установчими зборами (конференцією) адвокатів.
Адвокатська палата є юридичною особою, має самостійний баланс, відкриває розрахунковий та інші рахунки в банках відповідно до законодавства Російської Федерації, а також має печатку, штампи і бланки із своїм найменуванням, містить вказівку на суб'єкт Російської Федерації, на території якого вона утворена. Вивчення Міністерством юстиції практики реалізації положень Федерального закону "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації" виявило вельми поширені факти неправомірного використання на вивісках, штампах, бланках та іншої атрибутики адвокатських утворень, візитних картках адвокатів найменувань "Міністерство юстиції Російської Федерації" або "Головне управління Міністерства юстиції Російської Федерації ". Така практика представляється неприпустимою, оскільки вона не відповідає вимогам законодавства Російської Федерації і вводить в оману громадян щодо місця адвокатури в системі державного устрою Росії.
Одночасно Мін'юстом виявлено факти реєстрації адвокатських утворень, у найменуванні яких (і, відповідно, на штампах, бланках та іншої атрибутики), в порушення вимог статей 21-23 Федерального закону "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російської Федерації ", відсутня вказівка на суб'єкт Російської Федерації, на території якого заснований адвокатський кабінет, колегія або бюро * (445).
Адвокати не відповідають за зобов'язаннями адвокатської палати, а адвокатська палата не відповідає за зобов'язаннями адвокатів. Адвокатська палата підлягає державній реєстрації, яка здійснюється на підставі рішення установчих зборів (конференції) адвокатів і в порядку, встановленому федеральним законом про державну реєстрацію юридичних осіб. На території суб'єкта Федерації може бути утворена тільки одна адвокатська палата, яка не вправі утворювати свої структурні підрозділи, філії та представництва на територіях інших суб'єктів РФ. Освіта міжрегіональних та інших міжтериторіальних адвокатських палат не допускається (п. 8 ст. 29 Закону). Федеральним законом від 20.12.2004 р. N 163-ФЗ внесено чимало змін у правовій статус адвокатських палат. Стаття 29 доповнена пунктом 7.1 такого змісту: "Адвокатська палата не підлягає реорганізації. Ліквідація адвокатської палати суб'єкта Російської Федерації може бути здійснена на підставі федерального конституційного закону про утворення в складі Російської Федерації нового суб'єкта в порядку, що встановлюється федеральним законом".
Перша істотна новела стосується того, що адвокатська палата не підлягає реорганізації. Однак, згідно зі ст. 57 Цивільного кодексу РФ реорганізація будь-якої юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) може бути здійснена за рішенням його засновників (учасників) або органу юридичної особи, уповноваженої на те установчими документами. У випадках, встановлених законом, реорганізація юридичної особи здійснюється за рішенням уповноважених державних органів або за рішенням суду * (446).
Слід особливо відзначити, що механічне застосування до адвокатських палатам положень ЦК РФ про реорганізацію та ліквідацію юридичних осіб як суб'єктів цивільного обороту неможливо, оскільки палати є, по суті, публічними юридичними особами, а значить - мають свої особливості ліквідації. Згідно п. 7.1 ст. 29 Закону про адвокатуру адвокатська палата не підлягає реорганізації. Ліквідація адвокатської палати суб'єкта РФ може бути здійснена на підставі федерального конституційного закону про освіту у складі Росії нового суб'єкта в порядку, що встановлюється федеральним законом (п. 7.1 введений Федеральним законом від 20 грудня 2004 р. N 163-ФЗ). Як будь-яка юридична особа, адвокатська палата має свої органи управління, через які воно набуває цивільних прав і бере на себе цивільні обов'язки.
Правова природа адвокатської палати має свою - особливу - специфіку, яка визначена в Законі як колективне адвокатське об'єднання осіб, які займаються адвокатською діяльністю, тобто адвокатська палата є професійною асоціацією адвокатів суб'єкта РФ. Адвокатські палати суб'єктів Федерації мають відмінності від організацій, що створюються відповідно до законодавства про громадські об'єднання. Вони розрізняються по цілях, функціям, і суб'єктним складом * (447). Згідно з Основними положеннями про роль адвокатів, прийнятими VIII Конгресом ООН у серпні 1990 р., адвокатам самим (без втручання держави) має бути надано право формувати самоврядні асоціації для представництва їх інтересів, постійного навчання, перепідготовки та підтримки їх професійного рівня. Виконавчі органи професійних асоціацій адвокатів обираються їх членами і здійснюють свої функції без зовнішнього втручання.
Адвокатські палати відіграють життєво важливу роль у підтримці професійних стандартів та етичних норм, захищають своїх членів від переслідувань та необгрунтованих обмежень і втручань у здійснювану діяльність. На 2-му Всеросійському з'їзді адвокатів думки з приводу захисту адвокатськими палатами своїх членів розділилися. Одні виступаючі говорили про недостатні зусилля в цьому питанні з боку адвокатських палат. Зовсім в іншому ракурсі прозвучав виступ про те, що порушуючи професійні права адвокатів держоргани фактично порушують права громадян на кваліфіковану юридичну допомогу.
2. Для забезпечення нормального функціонування адвокатури як корпорації необхідні, зокрема, забезпечення доступності юридичної допомоги на всій території Російської Федерації та забезпечення безкоштовною юридичною допомогою окремих категорій довірителів. Зі зрозумілих причин виконання цих завдань далеко не завжди збігається з приватними інтересами окремих адвокатів. Федеральна палата адвокатів має як здійснювати представництво і захист інтересів адвокатів в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, громадських об'єднаннях та інших організаціях, координацію діяльності адвокатських палат, так і вживати заходів, спрямованих на забезпечення високого рівня наданої адвокатами юридичної допомоги.
3. Федеральна палата адвокатів представляє собою асоціацію некомерційних недержавних організацій - адвокатських палат суб'єктів Російської Федерації і як така сама є недержавною некомерційною організацією. Федеральна палата адвокатів, будучи недержавною організацією, разом з тим громадською організацією не є, так як, по-перше, не є громадськими організаціями адвокатські палати суб'єктів РФ, які її утворюють, по-друге, вона не базується шляхом входження до неї адвокатських палат.
  Міжнародні Стандарти незалежності юридичної професії Міжнародної асоціації юристів, прийняті на конференції МАЮ у вересні 1990 р. у м. Нью-Йорку, встановлюють, що в кожному регіоні має бути утворено не менше однієї незалежної самоврядної асоціації юристів, визнаної чинним законодавством, чий виконавчий орган повинен бути вільно обраний усіма членами без будь-якого втручання інших органів та осіб. Це положення повинно здійснюватися незалежно від права створювати або вступати, крім того, в інші професійні асоціації адвокатів та юристів.
  Закон про адвокатуру встановлює основні функціями адвокатської палати. Порівняємо функції адвокатської палати з функціями такий же некомерційної організації - нотаріальної палати. Її функції визначені ст. 25 Основ законодавства РФ про нотаріат: "Нотаріальна палата представляє і захищає інтереси нотаріусів, надає їм допомогу і сприяння у розвитку приватної нотаріальної діяльності; організовує стажування осіб, які претендують на посаду нотаріуса, і підвищення професійної підготовки нотаріусів; відшкодовує витрати на експертизи, призначені судом за справах, пов'язаних з діяльністю нотаріусів; організовує страхування нотаріальної діяльності ". Таким чином, з порівняння функцій палат видно, що у нотаріальної палати передбачені в основному представницькі функції та захист інтересів нотаріусів. В адвокатській же палаті представництво та захист інтересів адвокатів стоять після обов'язків по безпосередній організації адвокатської діяльності. Це належним чином показує розстановку акцентів у діяльності адвокатської палати, пріоритет її цілей і завдань.
  Законом передбачено, що адвокатська палата є некомерційною організацією і вона не має права займатися підприємницькою діяльністю. Тим часом такий же орган - нотаріальна палата, будучи також некомерційною організацією, відповідно до ст. 24 Основ наділена правом "здійснювати підприємницьку діяльність остільки, оскільки це необхідно для виконання її статутних завдань".
  Подібне законодавче встановлення значно полегшило нотаріусам тягар утримання свого органу, що могло б бути достатньо вагомим аргументом при внесенні змін до Закону про адвокатуру. Однак законодавець застосував нерівність підходів до аналогічних ситуацій. Частина 10 ст. 29 забороняє адвокатським палатам два види діяльності: адвокатську від власного імені та підприємницьку. Перший заборона пов'язана з тим, що палата не входить до числа суб'єктів адвокатської діяльності, а є ланкою управління. Другий вимагає переосмислення відповідно з новими умовами функціонування адвокатури.
  Виконавчі органи адвокатської палати. Рада адвокатської палати. У Законі про адвокатуру та адвокатську діяльність (ст. 30, 31) розкриваються положення про виконавчі органи адвокатського співтовариства суб'єкта Федерації. Як і в раніше діяв Положенні про адвокатуру в РРФСР підкреслена їх керівна роль у житті адвокатури. Саме їм належить ініціатива скликання зборів адвокатів, визначення норм представництва на збори (конференції), обрання президента і віце-президентів адвокатської палати, а значить, і формулювання повісток, призначення доповідачів, підготовки питань для обговорення і т.д. Тим часом в даних правових нормах немає ні слова про права самих адвокатів на скликання вищого органу управління (позачергові збори, конференція адвокатів скликаються радою на вимогу однієї третини членів адвокатської палати або на вимогу територіального органу юстиції), праві бути присутніми на зборах, отримувати необхідні документи, право на інформацію про прийняті рішення. Більше того, у Законі зовсім нічого не говориться про внутрішньоорганізаційні правах адвокатів * (448).
  Збори (конференція) адвокатів є Вищим органом адвокатської палати суб'єкта Російської Федерації і скликається не рідше одного разу на рік. У разі якщо чисельність адвокатської палати перевищує 300 осіб, вищим органом адвокатської палати є конференція адвокатів. Збори (конференція) адвокатів вважається правомочним, якщо в його роботі беруть участь не менше двох третин членів адвокатської палати (делегатів конференції). Більшість повноважень зборів (конференції) носять управлінсько-розпорядчий характер. Збори (конференції) адвокатів формує Рада адвокатської палати суб'єкта Російської Федерації, в тому числі обирає нових членів ради. У тому числі збори (конференція) може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів ради, а також затвердити рішення ради про дострокове припинення повноважень членів ради, статус адвоката яких був припинений або призупинено.
  Змінено повноваження зборів (конференції) з обрання представника чи представників на Всеросійський з'їзд адвокатів, а саме скасовано затвердження порядку визначення норм представництва та порядку обрання делегатів * (449). Таких повноважень, як: визначення розміру обов'язкових відрахувань адвокатів на загальні потреби адвокатської палати; затвердження кошторису витрат на утримання адвокатської палати; затвердження звіту ревізійної комісії про результати ревізії фінансово-господарської діяльності адвокатської палати; затвердження звітів ради, в тому числі про виконання кошторису витрат на зміст адвокатської палати; затвердження регламенту зборів (конференції) адвокатів; визначення місця знаходження ради; створення цільових фондів адвокатської палати - зміни не торкнулися. Встановлення заходів заохочення і видів відповідальності адвокатів у новій редакції уточнено доповненням "... відповідно до кодексом професійної етики адвоката" * (450). З повноважень зборів (конференції) виключена можливість визначення порядку направлення адвокатів для роботи в юридичних консультаціях. Усі рішення адвокатів приймаються простою більшістю голосів адвокатів, що у зборах (делегатів конференції).
  З метою здійснення завдань щодо забезпечення високого рівня наданої адвокатами юридичної допомоги Федеральна палата адвокатів насамперед забезпечує єдині стандарти професійної придатності адвокатів шляхом затвердження органами Федеральної палати адвокатів кодексу професійної етики адвоката, організації інформаційного забезпечення адвокатів та обміну досвідом роботи між ними у всеросійському масштабі, здійснення методичної роботи, розробки і затвердження форм бюлетенів для голосування на засіданнях кваліфікаційних комісій при адвокатських палатах суб'єктів Російської Федерації з питань про присвоєння статусу адвоката та прийняття кваліфікаційними комісіями висновків за скаргами на дії (бездіяльність) адвокатів.
  4. Федеральна палата адвокатів утворюється Всеросійським з'їздом адвокатів. Утворення інших організацій та органів з функціями і повноваженнями, аналогічними функціям і повноваженням Федеральної палати адвокатів, не допускається.
  Забезпечення високого рівня наданої адвокатами юридичної допомоги є публічною функцією. Як організація, на яку покладено виконання публічної функції, Федеральна палата, не будучи інститутом публічної влади (оскільки адвокатські утворення за визначенням не є владними структурами), відноситься до публічних інститутів громадянського суспільства. Цей її статус визначає і третю особливість Федеральної палати адвокатів: вона не може бути ліквідована ні з волі її членів, ні за рішенням будь-яких державних органів.
  5. Статут Федеральної палати адвокатів приймається Всеросійським з'їздом адвокатів. Положенням про адвокатуру в РРФСР 1980 об'єднання колегій адвокатів (як і окремих адвокатів) на федеральному рівні не передбачалося. Колегії адвокатів утворювалися спільними зусиллями Міністерства юстиції та відповідних органів виконавчої влади. Як асоціація адвокатських палат - незалежних спільнот незалежних юристів, які займаються адвокатською діяльністю, Федеральна палата адвокатів утворюється не тим чи іншим державним органом, а Всеросійським з'їздом адвокатів. На відміну від адвокатських палат суб'єктів Російської Федерації, Федеральна палата адвокатів діє на підставі не тільки закону, а й Статуту, прийнятого Всеросійським з'їздом адвокатів.
  6. З частини 6 коментованої статті та ст. 10 Федерального закону від 8 серпня 2001 р. N 129-ФЗ "Про державну реєстрацію юридичних осіб" * (451), що передбачає можливість встановлення спеціального порядку реєстрації окремих видів юридичних осіб іншими федеральними законами, випливає, що на реєстрацію адвокатської палати як юридичної особи поширюються тільки норми зазначеного закону, які регламентують порядок реєстрації. Підстави для реєстрації Федеральної палати адвокатів передбачені не цим законом, а Федеральним законом від 31 травня 2002 р. N 63-ФЗ "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації". Зокрема, подання установчого договору для реєстрації Федеральної палати адвокатів палати не потрібно, оскільки Федеральна палата адвокатів палата створюється не відповідно до договору входять до неї адвокатських палат, а в силу приписів закону.
  6.1. Федеральна палата адвокатів не підлягає реорганізації. Ліквідація Федеральної палати адвокатів може бути здійснена лише на підставі федерального закону.
  7. Зважаючи закріплених у законі цілей створення Федеральної адвокатської палати вона повинна виконувати певні управлінські функції, для чого частина 7 коментованої статті встановлено обов'язковість рішень Федеральної палати адвокатів та її органів, прийнятих у межах їх компетенції, для всіх адвокатських палат суб'єктів Російської Федерації та окремих адвокатів.
  Для виконання завдань представництва та захисту інтересів адвокатів Федеральна палата адвокатів в особі її органів може брати участь у проведенні експертиз проектів федеральних законів, з питань, що належать до адвокатської діяльності, звертатися до Конституційного Суду РФ із скаргами на федеральні закони, що ущемляють права адвокатів, звертатися до Верховного Суд РФ зі скаргами на нормативні акти федеральних міністерств і відомств, що ущемляють права адвокатів, звертатися до судів, прокуратури, органи внутрішніх справ та інші державні органи з питань захисту інтересів як адвокатської спільноти, так і окремих адвокатів, а при вичерпанні національних засобів захисту - в разі порушення прав, передбачених Європейською конвенцією про захист прав людини та основних свобод, - звертатися до Європейського суду з прав людини.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 35. Федеральна палата адвокатів Російської Федерації"
  1. § 4.2. Всеросійський з'їзд адвокатів
      палати адвокатів; 2) приймає кодекс професійної етики адвоката; 3) затверджує єдину норму представництва від адвокатських палат на Всеросійський з'їзд адвокатів; 4) формує склад ради Федеральної палати адвокатів і приймає рішення про дострокове припинення повноважень його членів; 5) визначає розмір відрахувань адвокатських палат на загальні потреби Федеральної палати адвокатів,
  2. § 4.1. Структура Федеральної палати адвокатів Російської Федерації
      палата - це недержавна некомерційна організація, заснована на обов'язковому членстві адвокатів одного суб'єкта Російської Федерації. Адвокатські палати діють на підставі загальних положень для організацій даного виду, передбачених Законом про адвокатуру. Адвокатська палата має своє найменування, яке містить вказівку на її організаційно-правову форму і суб'єкт Російської
  3.  Глава 4. Федеральна палата адвокатів Російської Федерації
      палата адвокатів Російської
  4. § 5.1. Поняття і принципи організації адвокатських палат
      федеральним законом про державну реєстрацію юридичних осіб. На території суб'єкта Російської Федерації може бути утворена тільки одна адвокатська палата, яка не вправі утворювати свої структурні підрозділи, філії та представництва на територіях інших суб'єктів Російської Федерації. Освіта міжрегіональних та інших міжтериторіальних адвокатських палат не допускається.
  5. Стаття 30. Збори (конференція) адвокатів
      палати суб'єкта Російської Федерації є збори адвокатів. Якщо чисельність адвокатської палати перевищує 300 осіб, вищим органом адвокатської палати є конференція адвокатів. Збори (конференція) адвокатів скликається не рідше одного разу на рік. Збори (конференція) адвокатів вважається правомочним, якщо в його роботі беруть участь не менше двох третин членів адвокатської
  6. А.П. Галоганов. Науково-практичний коментар до Федерального закону від 31 травня 2002 р. N 63-ФЗ "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації" (постатейний), 2012

  7. Стаття 24. Юридична консультація
      федерального суддю, то адвокатська палата за поданням органу виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації засновує юридичну консультацію. 2. Юридична консультація є некомерційною організацією, створеною у формі установи. Питання створення, реорганізації, перетворення, ліквідації та діяльності юридичної консультації регулюються Цивільним кодексом Російської
  8. Стаття 32. Ревізійна комісія
      палати обирається з числа адвокатів, відомості про яких внесено до регіонального реєстру відповідного суб'єкта Російської Федерації. У законі немає вказівок про те, що членами ревізійної комісії адвокатської палати можуть обиратися тільки делегати конференції. Використана в законі формулювання означає, що у разі обрання комісії на конференції її членами можуть бути обрані адвокати, як
  9. Стаття 38. Майно Федеральної палати адвокатів
      стаття в цілому аналогічна ст. 34 як за назвою, неточно передали її сенс, так і за змістом, отличающемуся тільки статусом суб'єкта, якому вона адресована. Вона передбачає той же перелік джерел формування майна адвокатської палати і встановлює режим права власності на нього для Федеральної нотаріальної палати (див. коментар до ст. 35). Майно Федеральної палати
  10. Стаття 43. Приведення організаційно-правових форм колегій адвокатів, утворених до набрання чинності цього Закону, у відповідність з цим Законом
      стаття має своєю метою забезпечення безперебійної роботи адвокатури в період переходу адвокатів з раніше існуючих колегій адвокатів в нові форми адвокатських утворень, встановлених Федеральним законом від 31 травня 2002 р. N 63-ФЗ "Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації". 2. Після реєстрації адвокатської палати суб'єкта РФ колегії адвокатів та інші адвокатські
  11. § 8.1. Угода про надання юридичної допомоги
      федерального бюджету. Витрати на ці цілі враховуються у федеральному законі про федеральний бюджет на черговий рік у відповідної цільової статті витрат. * (83) Матеріально-технічне та фінансове забезпечення надання юридичної допомоги у важкодоступних та малонаселених місцевостях є витратним зобов'язанням суб'єкта Російської Федерації. Порядок компенсації витрат адвокату,
  12. Прийняті скорочення
      палата адвокатів Російської
  13. Стаття 15. Внесення відомостей про адвоката до регіонального реєстру
      федеральний орган юстиції. У посвідченні зазначаються прізвище, ім'я, по батькові адвоката, його реєстраційний номер у регіональному реєстрі. У посвідченні повинна бути фотографія адвоката, завірена печаткою територіального органу юстиції. Обкладинка посвідчення виготовляється з штучної шкіри червоного кольору розміром в розгорнутому вигляді 200 мм х 70 мм. На лицьовій стороні обкладинки виконується
© 2014-2022  yport.inf.ua