« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
Введення
|
Ця книга пройнята духом творчої критики і пошуку. Відштовхуючись від реалій вчорашнього і сьогоднішнього днів, вона намічає риси справедливого конституційного ладу як бажаної форми державного існування Росії. Робота виходить у світ після трагічних подій 1993 року і містить оцінку суперечливого періоду ломки колишніх і розвитку нових інститутів. Потрібно осмислити можливість здійснення привабливої альтернативи неправовий самовладдя, від якого страждала і, на жаль, як і раніше страждає наша країна. Уроки того, що сталося волають до глибшого осягнення і послідовному закріпленню в практиці і в умах тих основних конституційних цінностей і принципів, які застосовні в Росії, органічні для її підвалин і можуть сприяти сполученню порядку і прогресу в ній. Дослідження ведеться за логічного ланцюга: поняття - зміст - питання становлення. Виявлення сутності досліджуваного інституту присвячено докладне вивчення його властивостей, ключових понять. Перейшовши до їх змісту, ми розглянемо особливості конституційних основ правового становища людини, громадянського суспільства, сучасної держави в Росії. Закономірності їх становлення виявлені на тлі досвіду вітчизняних перетворень. Багаторічний пошук дозволяє на закінчення запропонувати систему призначень справедливої Конституції Росії. Конституція - документ багатоскладовий. І в дослідженні змагаються підходи з позицій конституційного права, теорії держави і права, історії політичних і правових вчень, політології та соціології. Автору придалися як досвід академічної роботи, так і політичні спостереження відповідального секретаря Конституційної комісії Російського парламенту. Книга відрізняється від офіційних коментарів до Конституції. Правова наука сьогодні знаходиться в пошуку, але вона не має права повертатися до коментаторської обслуговуванню влади, властивому їй у попередні роки. Відхід від цієї некритической форми, що виявляється все частіше в "нової Росії", свідомий, бо він розширює можливості творчого використання конституційної думки в нашому житті. Можливо, комусь захочеться прочитати тільки першу, в основному теоретичну, главу; іншим - друге, прикладну, законотворчу, треті захочуть познайомитися з останньою, не цілком академічної, відкривши для себе дещо нове в оцінці пройденого і перспектив. Спробуйте прочитати книгу цілком, бо всі підходи в ній взаємопов'язані і допомагають цілісному сприйняттю задуму автора. Росія живе хоча і з новою Конституцією, але за якимись своїми внутрішніми, який став ще більш неясним правилам. Фактична та юридична конституції не тільки не зблизилися, навпаки - розійшлися ще більше. Прагнення зупинити розповзання норми внутрішньої і зовнішньої неминуче приведе нас до оновлення Основного Закону. Його можливі риси прописані в даній книзі. Звичайно ж, запропоновані висновки ні в якій мірі не претендують на вичерпний характер. Згадаймо, що істина про право, моральності і державі настільки ж стара, як відкрито дана в публічних законах, публічній моралі, релігії і загальновідома; але вона потребує того, щоб її "спіткали і щоб самому по собі розумному змістом була додана розумна форма, щоб воно стало виправданим для вільного мислення, яке не може зупинитися на даному, незалежно від того, засноване воно на зовнішньому позитивному авторитеті держави, на загальну згоду людей, на авторитеті внутрішнього почуття і серця і безпосередньо визначальному свідоцтві духу, виходить з себе і саме тому вимагає знання себе в глибокому єднанні з істиною ... " {2}. Сподіваюся, що книга стане корисним кроком до пізнання самих себе і наближенню до істини. Березня 1990 - жовтень 1994 року. О. Г. Румянцев
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна "Вступ" |
- Стаття 424. Застосування цього Кодексу до правовідносин, які виникли до і після введення його в дію
введення його в дію. Тим самим визначається, що закон або інший нормативний правовий акт, що містить норми трудового права, не має зворотної сили і застосовується до відносин, які виникли після введення його в дію (див. ч. 3 ст. 12 ТК і коммент. До неї). 2. Якщо правовідносини виникли до введення в дію ТК, то він застосовується до тих прав і обов'язків, які виникнуть після введення
- Стаття 49. Визначення про введення спостереження
введення спостереження виноситься суддею арбітражного суду одноосібно. 2. У визначенні арбітражного суду про введення спостереження повинні міститися вказівки на: визнання заяви про визнання боржника банкрутом обгрунтованим і введення спостереження; твердження тимчасового керуючого; абзац втратив чинність. - Федеральний закон від 19.07.2009 N 195 ФЗ. 3. У разі, якщо при винесенні ухвали про
- Стаття 162. Запровадження, заміна і перегляд норм тру-да
введення, заміну і перегляд норм праці, приймаються роботодавцем з урахуванням те думки представницького органу працівників. Про введення нових норм праці працівники повинні бути сповіщені не пізніше ніж за два
- Стаття 4. Дія цивільного законодавства у часі
введення їх у дію. Дія закону поширюється на відносини, що виникли до введення його в дію, тільки у випадках, коли це прямо передбачено законом. 2. За відносин, що виникли до введення в дію акта цивільного законодавства, він застосовується до прав та обов'язків, які виникли після введення його в дію. Відносини сторін за договором, укладеним до введення в
- Стаття 424. Застосування цього Кодексу до право-відносин, які виникли до і після введення його в дію
введення його в дію. Якщо правовідносини виникли до введення в дію цього Кодексу, то він застосовується до тих прав і обов'язків, кото-які виникнуть після введення його в
- Стаття 420. Терміни введення в дію цього Кодексу
введення якої встановлено особливий порядок (див. ст. 421 ТК і коммент. До неї). 2. З дати введення в дію ТК, тобто з 1 лютого 2002 р., втратив чинність КЗпП, прийнятий 9 грудня 1971 Верховною Радою СРСР, з наступними змінами та доповненнями (див. ст. 422
- Стаття 80. Порядок введення фінансового оздоровлення
введення фінансового оздоровлення арбітражний суд затверджує адміністративного керуючого, за винятком випадків, передбачених пунктом 2 статті 75 цього Закону. 3. У визначенні про введення фінансового оздоровлення повинен вказуватися термін фінансового оздоровлення, а також міститися затверджений судом графік погашення заборгованості. У разі надання забезпечення
- Стаття 424. Застосування цього Кодексу до правовідносин, які виникли до і після введення його в дію
введення його в дію. Разом з тим, якщо правовідносини виникли до введення в дію ТК, то він застосовується до тих прав і обов'язків, які виникнуть після введення його в дію. Це означає, що незважаючи на те, що трудові відносини між працівником і роботодавцем виникли до введення в дію ТК, невиконання ними обов'язків, що випливають з укладеного трудового договору,
- Стаття 68. Повідомлення про введення спостереження
введення спостереження. 2. Втратив силу. - Федеральний закон від 30.12.2008 N 296 ФЗ. 3. Керівник боржника зобов'язаний повідомити про винесення арбітражним судом ухвали про введення спостереження працівників боржника, засновників (учасників) боржника, власника майна боржника - унітарного підприємства протягом десяти днів з дати винесення такого визначення. 4. Повідомлення про введення
- Стаття 307. Введення в дію цього Кодексу
введення в дію Бюджетного кодексу Російської Федеративної-ції. Президент Російської Федерації Б. ЄЛЬЦИН Москва, Кремль 31 липня 1998 N
- Стаття 78. Клопотання третьої особи або третіх осіб про введення фінансового оздоровлення
введення фінансового оздоровлення може бути подано третьою особою або третіми особами. Зазначене клопотання має містити відомості про пропонований забезпеченні третьою особою або третіми особами виконання боржником зобов'язань у відповідності з графіком погашення заборгованості. 2. До клопотання про введення фінансового оздоровлення додаються: графік погашення заборгованості, підписаний
- § 3. Конституційні основи суспільного ладу
введенні і гол. 1 "Загальні положення". При трактуванні конституційних норм в КНР виходять з оцінки сучасного етапу розвитку китайського суспільства як "початковій стадії соціалізму" (XIII з'їзд КПК, жовтень 1987 р.), який триватиме близько ста років (відлік ведеться від середини 50-х рр..). У вступі (у редакції 1999 р.), як уже вказувалося, про це йдеться ще менш виразно: "Китай буде в
- Введення
Введення
- Введення
Введення
- Стаття 264.7. Складання та подання бюджетної звітності Російської Федерації
введений Федеральним законом від 28.07.2012 N 127-ФЗ) про надання міжбюджетних трансфертів та бюджетних кредитів бюджетам суб'єктів Російської Федерації; (абзац запроваджено Федеральним законом від 28.07.2012 N 127-ФЗ) про розміщення коштів федерального бюджету на банківських депозитах; (абзац запроваджено Федеральним законом від 28.07.2012 N 127-ФЗ) про напрямки використання бюджетних асигнувань
- Стаття 92. Перехід до зовнішнього управління
введення зовнішнього управління у разі: встановлення можливості відновлення платоспроможності боржника в передбачені цим законом терміни; подачі до арбітражного суду клопотання зборів кредиторів про перехід до зовнішнього управління у випадках, передбачених цим Законом; подачі до арбітражного суду клопотання зборів кредиторів про визнання боржника
- Стаття 67. Обов'язки тимчасового керуючого
введення спостереження; скликати і проводити перші збори кредиторів. 2. Тимчасовий керуючий зобов'язаний подати до арбітражного суду звіт про свою діяльність та протокол перших зборів кредиторів з додатком документів, визначених пунктом 7 статті 12 цього Закону, не пізніше ніж за п'ять днів до дати засідання арбітражного суду, зазначеної у визначенні арбітражного суду
|