Головна
ГоловнаАдміністративне, фінансове, інформаційне правоФінансове право → 
Наступна »
Д.Л. Комягин. Бюджетне право Росії. Навчальний посібник, 2011 - перейти до змісту підручника

ВСТУП

Сьогодні існує безліч навчальних видань з фінансового права і по бюджетному праву зокрема. У даний роботі зроблено спробу на основі знань, накопичених наукою російського фінансового права за її вже майже двохсотлітню історію, представити навчальний курс, який дозволив би отримати надійні, грунтовні відомості по бюджетному праву.
Основна відмінність пропонованого навчального посібника полягає в оригінальній подачі навчального матеріалу: великий спектр досліджуваних питань викладено в лаконічній формі, що сприяє його кращому засвоєнню. Посібник включає в себе програму навчальної дисципліни "Бюджетне право", короткий курс лекцій, завдання для роботи на семінарах і для самостійних занять вдома, словник термінів і основних понять по бюджетному праву.
Будь-який твір несе на собі відбиток переконань його творця, так і пропонований курс лекцій відображає позицію певної наукової школи, до якої належить автор. Ця обставина також диктує особливості реального курсу бюджетного права. Можна виділити два начала, які приховано присутні при написанні цього видання. Першим з них є переконання в тому, що вивчення будь-якої частини бюджетного права, так само як і інший правовий науки, тільки за допомогою аналізу діючих нормативних правових актів було б не тільки неповним, але і безглуздим заняттям. Використання історико-порівняльного методу дозволяє відокремити вторинне від сутності явища, піднятися від прикладного рівня до наукової об'єктивності. За словами професора права Московського університету О.М. Філіппова, "яке б юридичне поняття ми не взяли в історії ... кожне з них пережило довгий ряд змін, перш ніж стати перед нами в тому розвиненому і розчленованому образі, в якому воно є в сучасних юридичних теоріях або законодавствах різних країн. Не всі ланки цієї складної і часто загадковою ланцюга зростання протягом століть, юридичних понять і установ вже розплутати наукою ... " (1).
---
(1) Філіппов О.М. Історія російського права. Ч. I. Вип. 1. М., 1905. С. 4 - 5.
Можна сказати й по-іншому - всяке історична подія відбувається один раз. Ці події і факти є результатом вчинків людей, скоєних під впливом різних мотивів, накопичуються і складаються в картину, яка часто приводить в подив. Важливо, однак, розуміти, що завжди можна відрізнити порядок від безладу, тобто відхилення від встановленого порядку. Щоб побачити за хаосом різних подій, фактів і норм актуального стану первісний зміст, що лежить в основі, слід "пройти" в історії зворотний шлях до суті предмета чи процесу. Крім того, розгляд в історичній ретроспективі дозволяє виявити позитивний досвід і повторювані помилки. Такий підхід дає можливість виділити фундаментальні знання по бюджетному праву, які витримають перевірку часом. У цьому зв'язку, наприклад, доречно і необхідно вивчення всіх численних історично відомих форм і способів мобілізації доходів бюджету, незважаючи на те, що на сьогоднішній день наповнення бюджету проводиться в основному за рахунок податкових надходжень. Точно так само встановлення бюджетних витрат вимагає наступності рішень, без яких можуть статися втрати та упущення.
Другим початком, яке служило керівництвом при підготовці посібника, є впевненість у позитивності цілісного, цнотливого пристрої всякого предмета і системи і, навпаки, в шкоді відхилення від цілісності, згубні наслідки поділу і плутанини причин і наслідків. Прикладом тут може служити принцип першості витрат над доходами в публічних фінансах. Зворотний порядок може дати миттєвий ефект, але позбавить сенсу саме складання бюджету, який існує для фінансового забезпечення публічних завдань. Так само і бюджету як фінансового плану держави не може бути підвішений в повітрі, існувати сам по собі, його параметри повинні випливати не з ринкової кон'юнктури, а із стратегічних цілей і завдань публічного управління. Ще один приклад - пріоритетність принципу єдності при побудові бюджетної системи над принципом самостійності бюджетів. Якщо визнати принцип самостійності домінуючим або навіть рівним єдності, то зникає сама бюджетна система, не маючи сполучного початку.
Цей навчальний посібник може служити основою для викладання курсу бюджетного права студентам юридичних та економічних спеціальностей, буде корисно також аспірантам та викладачам (1).
---
(1) Виконано з використанням довідково-правової системи КонсультантПлюс [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://www.consultant.ru.
Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна" ВСТУП "
  1. Стаття 49. Визначення про введення спостереження
    введення спостереження виноситься суддею арбітражного суду одноосібно. 2. У визначенні арбітражного суду про введення спостереження повинні міститися вказівки на: визнання заяви про визнання боржника банкрутом обгрунтованим і введення спостереження; твердження тимчасового керуючого; абзац втратив чинність. - Федеральний закон від 19.07.2009 N 195 ФЗ. 3. У разі, якщо при винесенні ухвали про
  2. Стаття 4. Дія цивільного законодавства у часі
    введення їх у дію. Дія закону поширюється на відносини, що виникли до введення його в дію, тільки у випадках, коли це прямо передбачено законом. 2. За відносин, що виникли до введення в дію акта цивільного законодавства, він застосовується до прав та обов'язків, які виникли після введення його в дію. Відносини сторін за договором, укладеним до введення в
  3. Стаття 80. Порядок введення фінансового оздоровлення
    введення фінансового оздоровлення арбітражний суд затверджує адміністративного керуючого, за винятком випадків, передбачених пунктом 2 статті 75 цього Закону. 3. У визначенні про введення фінансового оздоровлення повинен вказуватися термін фінансового оздоровлення, а також міститися затверджений судом графік погашення заборгованості. У разі надання забезпечення
  4. Стаття 68. Повідомлення про введення спостереження
    введення спостереження. 2. Втратив силу. - Федеральний закон від 30.12.2008 N 296 ФЗ. 3. Керівник боржника зобов'язаний повідомити про винесення арбітражним судом ухвали про введення спостереження працівників боржника, засновників (учасників) боржника, власника майна боржника - унітарного підприємства протягом десяти днів з дати винесення такого визначення. 4. Повідомлення про введення
  5. Стаття 78. Клопотання третьої особи або третіх осіб про введення фінансового оздоровлення
    введення фінансового оздоровлення може бути подано третьою особою або третіми особами. Зазначене клопотання має містити відомості про пропонований забезпеченні третьою особою або третіми особами виконання боржником зобов'язань у відповідності з графіком погашення заборгованості. 2. До клопотання про введення фінансового оздоровлення додаються: графік погашення заборгованості, підписаний
  6. Введення
    Введення
  7. Введення
    Введення
  8. Стаття 92. Перехід до зовнішнього управління
    введення зовнішнього управління у разі: встановлення можливості відновлення платоспроможності боржника в передбачені цим законом терміни; подачі до арбітражного суду клопотання зборів кредиторів про перехід до зовнішнього управління у випадках, передбачених цим Законом ; подачі до арбітражного суду клопотання зборів кредиторів про визнання боржника
  9. Стаття 67. Обов'язки тимчасового керуючого
    введення спостереження; скликати і проводити перші збори кредиторів. 2. Тимчасовий керуючий зобов'язаний подати до арбітражного суду звіт про свою діяльність та протокол перших зборів кредиторів з додатком документів, визначених пунктом 7 статті 12 цього Закону, не пізніше ніж за п'ять днів до дати засідання арбітражного суду, зазначеної у визначенні арбітражного суду
  10. Глава I Введення в юридичну психологію
    Глава I Введення в юридичну
  11. Розділ I. ВСТУП У ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО
    Розділ I. ВСТУП У ГРОМАДЯНСЬКЕ
  12. Розділ I. Введення в адміністративне право
    Розділ I. Введення в адміністративне
  13. Розділ I. ВСТУП У КУРС aaan
    Розділ I. ВСТУП У КУРС
© 2014-2022  yport.inf.ua