Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
С.А. Авакьян. Конституція Росії - природа, еволюція, сучасність, 2000 - перейти до змісту підручника

Глава 6. Основи конституційного ладу

Стаття 1. Джерелом будь-якої влади в Російській Федерації є народ.
2. Державна влада здійснюється народом Російської Федерації безпосередньо шляхом референдумів і виборів, а також через систему державних органів.
3. Російською Федерацією гарантуються права територіальних спільнот щодо здійснення місцевого самоврядування.
Стаття 1. Державне єдність Російської Федерації забезпечується цілісністю території, стабільністю конституційного ладу і єдністю державної влади.
2. Суверенітет Російської Федерації поширюється на всю її територію. Територія Російської Федерації є цілісною і неподільною. Територія Російської Федерації не може бути змінена інакше як спеціальним федеральним законом, що приймається згідно з міжнародним договором. Території республік, країв, областей, автономних областей і автономних округів змінюються тільки за згодою населяють їх громадян, вираженого на референдумі.
3. Конституційний лад Російської Федерації заснований на принципі пріоритету прав і свобод людини і громадянина, принципі демократії, федералізм, республіканської форми правління і народовладді.
4. Конституційний лад республік, законодавство і правова практика в Російській Федерації мають відповідати цієї Конституції.
5. Державна влада в Російській Федерації здійснюється федеральними органами, вищими органами державної влади республік, органами державної влади країв, областей, автономних областей і автономних округів.
6. Реалізація функцій держави, рішення державних завдань та узгодження їх з місцевими інтересами здійснюються лише державними органами, наділеними відповідною компетенцією, і в межах і формах, встановлених законом.
Стаття 1. Всі представницькі органи в Російській Федерації формуються на основі загальних рівних прямих виборів при таємному голосуванні.
2. Виборчим правом користуються всі досягли 18 років громадяни Російської Федерації. Не можуть обирати і обиратися громадяни, визнані судом недієздатними. Не обираються громадяни, які у місцях позбавлення волі за вироком суду.
Стаття 1. Держава в особі органів державної влади не втручається у справи громадянина і суспільства, окрім як в рамках, визначених цією Конституцією.
2. Законодавець обмежений основами конституційного ладу, природними і невід'ємними правами і свободами людини, зобов'язаннями, прийнятими на себе Російською Федерацією за укладеними міжнародними угодами. Виконавча і судова влади обмежені також і законом.
3. Місцеве самоврядування обмежена формами і межами, встановленими цією Конституцією і законодавством.
4. Держава і місцеве самоврядування не мають переваг перед іншими суб'єктами, в тому числі і громадянами, щодо прав власності, у здійсненні підприємницької та господарської діяльності, крім випадків, прямо встановлених цією Конституцією і конституційним законом.
Стаття 1. Економічною основою конституційного ладу є різноманітність форм власності, в тому числі приватна власність на землю. Всі форми власності рівні перед законом.
Виключно в державній власності знаходяться родовища корисних копалин, крім загальнопоширених.
2. Державна власність має служити виключно інтересам всього суспільства.
Розпорядження та управління державною власністю здійснюються органами державної влади республік, країв, областей, автономних областей і автономних округів. Безпосередньо у федеральному віданні можуть знаходитися тільки залізні дороги, авіаційний транспорт, автомобільні дороги, атомні станції, підприємства з видобутку та переробки радіоактивних металів, озброєння і збройні сили, земельні ділянки, на яких розташовані зазначені об'єкти, а також об'єкти забезпечення діяльності федеральних органів державної влади .
Федеральні органи державної влади та органи державної влади республік, країв, областей, автономних областей і автономних округів можуть за угодою передавати у ведення один одного окремі об'єкти державної власності. Передача об'єктів в цьому випадку проводиться на оплатній основі.
3. Держава в особі органів державної влади не може, крім випадків, прямо встановлених цією Конституцією і конституційними законами, вводити обмеження права власності, в тому числі приватної власності на землю, загальнопоширені корисні копалини, інформацію та об'єкти інтелектуальної праці.
Стаття 1. Тільки народ може змінити основи конституційного ладу Російської Федерації. Народу безпосередньо належить виключне право формування вищого законодавчого органу Російської Федерації. Народ і кожен громадянин Російської Федерації мають право чинити опір всякому, хто намагається змінити основи конституційного ладу.
2. Повноваження будь-якого органу державної влади, місцевого самоврядування або посадової особи, що руйнує своєю діяльністю основи конституційного ладу, навмисне і грубо порушують цю Конституцію і законодавство Російської Федерації, можуть бути достроково припинені в порядку, встановленому Конституцією або федеральним законом.
Стаття Ніяка особа, соціальна група, організація не можуть володіти монополією на владу в Російській Федерації.
Стаття 1. Державна влада в Україні здійснюється на підставі принципу поділу влади, відповідно до якого функціонують самостійні законодавча, виконавча і судова влади.
2. Ніколи не можуть бути об'єднані в руках однієї особи чи одного органу дві або три влади.
3. Ніколи законодавча влада не може бути надана одній особі.
4. Ніколи не можуть бути надані виконавчої влади надзвичайні повноваження, крім випадків, прямо встановлених цією Конституцією і федеральним законом.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Глава 6. Основи конституційного ладу "
  1. Глава I. Злочини проти основ конституційного ладу і безпеки держави
    основ конституційного ладу і безпеки
  2. Стаття Цілісність і стійкість конституційного ладу
    основи конституційного ладу Російської Федерації. (2) Інші положення Конституції Російської Федерації не можуть суперечити основам конституційного ладу Російської Федерації. (3) Зміна положень цього розділу Конституції здійснюється референдумом Російської Федерації - всенародним
  3. Розділ I Основи конституційного ладу
    конституційного
  4. Розділ перший Основи конституційного ладу
    конституційного
  5. Глава 29. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ І БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
    Глава 29. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ І БЕЗПЕКИ
  6. Глава 29. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ І БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
    Глава 29. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ І БЕЗПЕКИ
  7. ГЛАВА XV. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ І БЕЗПЕКИ ДЕРЖАВИ
    ГЛАВА XV. ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСНОВ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ І БЕЗПЕКИ
  8. Контрольні питання до розділу 15
    конституційного ладу постсоціалістичних держав. 3. Особливості конституційного закріплення прав і свобод особистості. 4. Питання конституційної економіки в постсоціалістичних державах. 5. Конституційні засоби забезпечення дії та захисту конституцій. 6. Форми правління в постсоціалістичних державах. 7. Інститут президентської влади. 8. Правовий статус
  9. Контрольні запитання до розділу 2
    конституційного ладу Росії. 2. Права і свободи людини і громадянина. 3. Федеративний устрій РФ. 4. Функції Президента РФ. 5. Федеральне Збори (парламент) РФ. 6. Суди
  10. 3.3. Класифікація основних принципів оподаткування і зборів
    основні принципи оподаткування і зборів можна розділити на три групи: - принципи, що забезпечують реалізацію і дотримання основ конституційного ладу; - принципи, що забезпечують реалізацію і дотримання основних прав і свобод платників податків; - принципи, що забезпечують реалізацію і дотримання почав федералізму. Ця класифікація заснована на традиційному для конституційного
  11. ГЛАВА IV. Конституційно-правові основи суспільного ладу
    ГЛАВА IV. Конституційно-правові основи ГРОМАДСЬКОГО
© 2014-2022  yport.inf.ua