Головна
ГоловнаЦивільне, підприємницьке, сімейне, міжнародне приватне правоСімейне право → 
« Попередня Наступна »
Президент Російської Федерації Б. ЄЛЬЦИН. Сімейний кодекс Російської Федерації (зі змінами від 21.04.2012г.), 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 122. Виявлення та облік дітей, які залишилися без піклування батьків


1. Посадові особи закладів (дошкільних освітніх установ, загальноосвітніх установ, лікувальних установ та інших установ) та інші громадяни, мають відомостями про дітей, зазначених у пункті 1 статті 121 цього Кодексу, зобов'язані повідомити про це органи опіки та піклування за місцем фактичного знаходження дітей.
Орган опіки та піклування протягом трьох днів з дня отримання таких відомостей зобов'язаний провести обстеження умов життя дитини і при встановленні факту відсутності піклування його батьків або його родичів забезпечити захист прав та інтересів дитини до вирішення питання про його пристрої.
2. Керівники освітніх організацій, медичних організацій, організацій, що надають соціальні послуги, або аналогічних організацій, в яких знаходяться діти, які залишилися без піклування батьків, у семиденний строк з дня, коли їм стало відомо, що дитина може бути передана на виховання в сім'ю, зобов'язані повідомити про це в орган опіки та піклування за місцем знаходження даної організації.
(П. 2 в ред. Федерального закону від 24.04.2008 N 49-ФЗ)
3. Орган опіки та піклування протягом місяця з дня надходження відомостей, зазначених у пунктах 1 і 2 цієї статті, забезпечує влаштування дитини (стаття 123 цього Кодексу) і при неможливості передати дитину на виховання в сім'ю направляє відомості про таку дитину після закінчення зазначеного терміну до відповідного орган виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації для обліку в регіональному банку даних про дітей, які залишилися без піклування батьків.
Орган виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації протягом місяця з дня надходження відомостей про дитину організовує його пристрій в сім'ю громадян, які проживають на території даного суб'єкта Російської Федерації, а за відсутності такої можливості направляє зазначені відомості до федерального орган виконавчої влади, який визначається Урядом Російської Федерації, для обліку в федеральному банку даних про дітей, які залишилися без піклування батьків, та надання сприяння у подальшому влаштуванні дитини на виховання в сім'ю громадян Російської Федерації, які постійно проживають на території Російської Федерації.
Регіональні банки даних про дітей, які залишилися без піклування батьків, і федеральний банк даних про дітей, які залишилися без піклування батьків, складають державний банк даних про дітей, які залишилися без піклування батьків.
Порядок формування й користування державним банком даних про дітей, які залишилися без піклування батьків, визначається федеральним законом.
(П. 3 в ред. Федерального закону від 28.12.2004 N 185-ФЗ)
4. За невиконання обов'язків, передбачених пунктами 2 і 3 цієї статті, за надання завідомо недостовірних відомостей, а також за інші дії, спрямовані на приховування дитини від передачі на виховання в сім'ю, керівники організацій та посадові особи зазначених у пунктах 2 і 3 цієї статті органів залучаються до відповідальності в порядку, встановленому законом.
(В ред. Федеральних законів від 27.06.1998 N 94-ФЗ, від 24.04.2008 N 49-ФЗ)
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна" Стаття 122. Виявлення та облік дітей, які залишилися без піклування батьків "
  1. Стаття 122. Виявлення та облік дітей, які залишилися без піклування батьків
    виявлення П. як дитини, що залишився без піклування батьків, вона постійно перебувала на вихованні в сім'ї: спочатку на патронатного виховання, потім під опікою, потім на вихованні в прийомній сім'ї Р. Тому відомості про дівчинку, як позбулася батьківського піклування, в державний банк даних не направлялися, що пояснює їх правомірне відсутність * (100). 4. Передбачена СК система
  2. § 4. Підстави виникнення житлових правовідносин
    стаття породжує ілюзію того, що право спільної часткової власності на спільне майно у багатоквартирному будинку виникає автоматично одночасно з набуттям по тому чи іншому підставі права власності на окреме житлове приміщення в будинку. Тим часом насправді цього статися в принципі не може, якщо взяти до уваги закріплення самим же ЦК та іншими законами вимоги,
  3. § 1. Загальні положення
    122 СК покладено обов'язок повідомляти органам опіки та піклування про появу дітей, які потребують опіки. Збір інформації про дітей необхідний для державного обліку дітей, які залишилися без піклування батьків і потребують постійного пристрої. Порядок формування й користування державним банком даних про дітей, які залишилися без піклування батьків, визначається Федеральним законом
  4. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    статтями відповідної глави. * (137) Дане питання врегульовано тільки стосовно до права на використання авторських творів, та й то лише у випадку їх входження до складу виморочність майна (п. 2 ст. 1283 ЦК). В інших випадках доля прав, що переходять до держави, залишається неясною. * (138) В принципі, вона мала бути реалізована ще до 1 січня 2008 р., так як часу для
  5. Стаття 13. Права поліції
    стаття КПК України. У КПК РФ відсутня правова основа такого виклику. У ньому йдеться про виклик підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого і свідка. А такі з'являються лише після порушення кримінальної справи. 3.6. Відсутність в КПК РФ правової основи виклику особи до органу дізнання на стадії порушення кримінальної справи є перешкодою для здійснення його подальшого приводу. Ні з
  6. § 12. Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління
    статтях аналізованої групи КпАП, якщо вони вчинені з корисливої або іншої особистої зацікавленості, можуть кваліфікуватися як злочини за ст. 285 КК (зловживання посадовими повноваженнями). На відміну від всіх інших статей гл. 14 КпАП домінуюче початок диспозицій ст. 193, 193, 1932 укладено в регламентації недержавних та приватноправових інтересів. Стаття 193 КпАП
  7. Стаття 80. Обов'язки батьків щодо утримання неповнолітніх дітей
    стаття не містить обов'язкової вимоги до батьків про укладення угоди; його висновок - право, але не обов'язок батьків. За відсутності угоди між батьками про сплату аліментів суд бере до уваги інші безперечні докази добровільного виконання батьком-відповідачем обов'язку по утриманню дітей. Такими доказами можуть бути банківські документи,
  8. Стаття 121. Захист прав та інтересів дітей, які залишилися без піклування батьків
    122 СК); - беруть на облік дітей, що залишились без батьківського піклування; - обирають форму їх пристрої (див. коментар до ст. 123 СК); - здійснюють наступний контроль за умовами їх утримання, виховання та освіти. Такий контроль ведеться за підопічними дітьми відповідно до п. 3 ст. 34 ГК, а також за дитиною, переданим на усиновлення, за вихованцями прийомних сімей. СК
  9. Стаття 124. Діти, щодо яких допускається усиновлення (удочеріння)
    122 СК лише підставою для притягнення цих осіб до відповідальності у встановленому законом порядку. Як видно з матеріалів справи, К. перебуває на обліку в державному банку даних про дітей, які залишилися без піклування батьків, з липня 1999 р. органами опіки та піклування, а також органом виконавчої влади області вживалися заходи до влаштування дитини на виховання в сім'ю громадян Росії .
  10. Стаття 126.1. Неприпустимість посередницької діяльності з усиновлення дітей
    виявлення та влаштування дітей, які залишилися без піклування батьків, покладено на органи опіки та піклування. Іноземним громадянам та особам без громадянства, які бажають усиновити російську дитину, допомога в усиновленні надають спеціально уповноважені іноземними державами органи або організації. Діяльність таких організацій на території РФ здійснюється в силу міжнародного договору
© 2014-2022  yport.inf.ua