Головна
ГоловнаМитне, податкове, медичне правоМедичне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. Кирилова. Науково-практичний коментар до Федерального закону "Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації", 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 88. Державний контроль якості та безпеки медичної діяльності

Коментар до статті 88
Частина 1 коментованої статті визначає, що державний контроль якості та безпеки медичної діяльності здійснюється органами державного контролю відповідно до їх повноваженнями. Як приклад можна привести практику нормативного регулювання відповідних повноважень окремих уповноважених органів виконавчої влади. Так, в рамках забезпечення реалізації контрольних повноважень Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 29.09.2011 N 1093н (1) затверджений Адміністративний регламент Федерального медико-біологічного агентства з виконання державної функції з контролю і нагляду у сфері донорства крові та її компонентів.
---
(1) Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 29.09.2011 N 1093н "Про затвердження адміністративного регламенту Федерального медико-біологічного агентства з виконання державної функції з контролю і нагляду у сфері донорства крові та її компонентів" / / Російська газета. 2011. N 284.
Згідно п. 2 Адміністративного регламенту державна функція по контролю і нагляду у сфері донорства крові та її компонентів являє собою діяльність Федерального медико-біологічного агентства (ФМБА Росії), спрямовану на попередження, виявлення і припинення порушень організаціями охорони здоров'я, науки та освіти, а також їх структурними підрозділами, що здійснюють заготівлю, переробку, зберігання, транспортування, застосування та забезпечення безпеки донорської крові та її компонентів (організації охорони здоров'я), вимог, встановлених нормативними правовими актами РФ у сфері донорства крові та її компонентів до заготівлі, переробки, зберігання, транспортування, застосування та забезпечення безпеки донорської крові та її компонентів (обов'язкові вимоги), за допомогою:
1) організації та проведення перевірок організацій охорони здоров'я;
2) прийняття передбачених законодавством РФ заходів щодо припинення і (або) усунення наслідків виявлених порушень обов'язкових вимог;
3) систематичного спостереження за виконанням обов'язкових вимог, аналізом і прогнозуванням стану їх виконання організаціями охорони здоров'я.
Предметом державного контролю (нагляду) у сфері донорства крові та її компонентів є дотримання організаціями охорони здоров'я обов'язкових вимог.
Посадові особи ФМБА Росії та територіальних органів ФМБА Росії при здійсненні державного контролю (нагляду) у сфері донорства крові мають право:
1) включати перевірки організацій охорони здоров'я в щорічний план проведення перевірок за наявності підстав, встановлених Адміністративним регламентом;
2) вимагати подання документів, інформації, зразків продукції, проб обстеження об'єктів довкілля та об'єктів виробничого середовища, якщо вони є об'єктами перевірки або відносяться до предмета перевірки ;
3) відбирати зразки продукції, проби обстеження об'єктів довкілля та об'єктів виробничого середовища для проведення їх досліджень, випробувань, вимірювань;
4) видавати припис керівнику, іншому посадовій особі, уповноваженому представнику організації охорони здоров'я про усунення виявлених порушень;
5) вживати заходів щодо фактів порушень, виявлених під час проведення перевірки в порядку, встановленому КоАП РФ.
Частина 2 коментованої статті містить конкретні напрямки державного контролю якості та безпеки медичної діяльності. До них віднесені наступні заходи:
1. Проведення перевірок дотримання органами державної влади РФ, органами місцевого самоврядування, державними позабюджетними фондами, медичними організаціями та фармацевтичними організаціями прав громадян у сфері охорони здоров'я.
2. Здійснення ліцензування медичної діяльності.
3. Проведення перевірок дотримання медичними організаціями порядків надання медичної допомоги та стандартів медичної допомоги.
4. Проведення перевірок дотримання медичними організаціями порядків проведення медичних експертиз, медичних оглядів та медичних оглядів.
5. Проведення перевірок дотримання медичними організаціями безпечних умов праці, вимог з безпечного застосування та експлуатації медичних виробів і їх утилізації (знищення).
6. Проведення перевірок дотримання медичними працівниками, керівниками медичних організацій, фармацевтичними працівниками та керівниками аптечних організацій обмежень, які застосовуються до них при здійсненні професійної діяльності відповідно до коментованим Законом.
7. Проведення перевірок організації та здійснення відомчого контролю та внутрішнього контролю якості та безпеки медичної діяльності відповідними органами та організаціями (див. коментар до ст. Ст. 89 і 90 Закону).
Згідно ч. 3 коментованої статті Урядом РФ повинен бути встановлений порядок організації та проведення державного контролю якості та безпеки медичної діяльності. Відповідно, для регулювання зазначених питань має бути виданий нормативний акт у формі постанови.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 88. Державний контроль якості та безпеки медичної діяльності "
  1. Стаття 89. Відомчий контроль якості та безпеки медичної діяльності
    Коментар до статті 89 Як випливає з ч. 1 коментованої статті, відомчий контроль якості та безпеки медичної діяльності здійснюється федеральними органами виконавчої влади та органами виконавчої влади суб'єктів РФ щодо підвідомчих їм органів та організацій. Відомчий контроль здійснюється за допомогою проведення перевірок додержання: 1) медичними
  2. Стаття 23.15. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль, державний нагляд і контроль за безпечним поводженням з пестицидами і агрохімікатами, за якістю та безпекою зерна та продуктів його переробки і державний контроль за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль, державний нагляд і контроль за безпечним поводженням з пестицидами і агрохімікатами, за якістю та безпекою зерна та продуктів його переробки і державний контроль за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення, розглядають
  3. По-друге, з 1 січня 2013 р. набирають чинності положення, що стосуються:
    1) доступності та якості медичної допомоги: 2) застосування порядків надання медичної допомоги та стандартів медичної допомоги в рамках забезпечення доступності та якості медичної допомоги (п. 4 ст. 10), 3) ліцензування медичної діяльності медичних організацій (подп. "а" п. 1 ч. 1 ст. 15), 4) права Уряду РФ визначати додатковий перелік захворювань для включення їх до
  4. Стаття 87. Контроль якості та безпеки медичної діяльності
    Коментар до статті 87 До форм, в яких здійснюється контрольна діяльність, віднесені державний контроль (див. коментар до ст. 88 Закону), відомчий контроль (див. коментар до ст . 89 Закону), внутрішній контроль (див. коментар до ст. 90 Закону). Предметно до напрямів контролю якості та безпеки медичної діяльності законодавець відніс наступні заходи: 1.
  5. 9.1. Відповідальність суб'єктів медичного страхування
    Медичні працівники або ЛПЗ можуть залучатися до різних видів відповідальності: адміністративної, дисциплінарної, кримінальної, цивільної (майнової). Медичні установи несуть відповідальність за обсяг і якість наданих медичних послуг, а також за відмову в наданні медичної допомоги застрахованою стороні. У разі порушення медичним закладом умов договору
  6. Стаття 212. Обов'язки роботодавця щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці
    1. Відповідно до п. 3 ст. 37 Конституції кожен має право на працю в умовах, що відповідають вимогам безпеки та гігієни. Відповідно до цієї конституційної норми коментована стаття передбачає, що роботодавець зобов'язаний забезпечити здорові і безпечні умови праці, охорону праці для всіх працівників. Вона містить докладний перелік обов'язків роботодавця щодо забезпечення
  7. По-п'яте, з 1 січня 2016 р. набирають чинності положення, що стосуються:
    1) умов реалізації права на здійснення медичної та фармацевтичної діяльності (ч. ч. 1 і 2 ст. 69), 2) акредитації фахівців (ч. 3 ст. 69), 3) умов допуску осіб до медичної чи фармацевтичної діяльності, що мають пропуск в роботі за фахом понад 5 років (ч. 4 ст. 69), 4) еквівалентності документів іноземних держав про освіту в сфері медицини та фармацевтики
  8. 15.1. Правове регулювання питань проведення експертизи якості медичної допомоги
    В даний час в російському законодавстві в особливу групу виділено нормативно-правові акти, що регулюють питання організації та проведення експертизи якості медичної допомоги. Основи законодавства РФ про охорону здоров'я громадян містять спеціальний розділ, присвячений медичній експертизі (розділ IX). Згідно з цим розділом, виділені п'ять видів медичних
  9. Стаття 23.33. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері безпеки при використанні атомної енергії
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері безпеки при використанні атомної енергії, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 8.5 (у частині приховування або спотворення екологічної інформації про радіаційну обстановку), статтями 9.6, 19.2, частиною 17 статті 19.5 цього Кодексу.
  10. Стаття 23.32. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв
    1. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 9.1 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник інспекції вибухонебезпечних виробництв федерального органу
  11. Г.Р. Дзвонів, Н.І. Махонько. Медичне право: навчальний посібник., 2009
    Навчальний посібник написаний відповідно до Державного освітнього стандарту з дисципліни "Медичне право". У ньому висвітлюються положення російського законодавства у сфері медичного обслуговування. Автори розкривають поняття медичного права, розглядають правове забезпечення охорони здоров'я РФ, принципи організації та функціонування системи російської охорони здоров'я, правове
  12. 4. Судово-медична і судово-психіатрична експертизи (ст. 52 Основ).
    Судово-медична експертиза проводиться в медичних установах державної або муніципальної системи охорони здоров'я, експертом бюро судово-медичної експертизи, залученими для виробництва експертизи, на підставі постанови особи, яка провадить розслідування, або ухвали суду. Судово-психіатрична експертиза проводиться в призначених для цієї мети установах
  13. 2.1. Поняття медичного права
    Ще на початку минулого століття було висловлено думку про те, що лікарське право - галузь законодавства, яка складається з трьох частин: соціально-санітарного, лікарсько-лікувального законодавства і норм, що визначають суспільне становище лікаря. В даний час медичне (лікарське, з охорони здоров'я) право або право про охорону здоров'я громадян являє собою самостійну комплексну
  14. Стаття 23.32. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв
    1. Органи, що здійснюють державний контроль за безпекою вибухонебезпечних виробництв, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1 і 2 статті 9.1 та статтею 9.19 цього Кодексу. (В ред. Федеральних законів від 02.07.2005 N 80-ФЗ, від 27.07.2010 N 226-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині
  15. Стаття 23.31. Органи, що здійснюють державний контроль і нагляд у сфері безпечного ведення робіт, пов'язаних з користуванням надрами, промислової безпеки та безпеки гідротехнічних споруд
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, що здійснюють державний контроль і нагляд у сфері безпечного ведення робіт, пов'язаних з користуванням надрами, промислової безпеки та безпеки гідротехнічних споруд, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення або про пошкодження маркшейдерських
  16. По-четверте, з 1 січня 2015 р. набирають чинності положення, що стосуються:
    1) реалізації громадянами права на проведення незалежної медичної експертизи (ч. 3 ст. 58), 2) критеріїв оцінки якості медичної допомоги (ч. 2 ст.
© 2014-2022  yport.inf.ua