Головна
ГоловнаМитне, податкове, медичне правоМедичне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. Кирилова. Науково-практичний коментар до Федерального закону "Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації", 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 87. Контроль якості та безпеки медичної діяльності

Коментар до статті 87
До форм, в яких здійснюється контрольна діяльність, віднесені державний контроль (див. коментар до ст. 88 Закону), відомчий контроль (см . коментар до ст. 89 Закону), внутрішній контроль (див. коментар до ст. 90 Закону).
Предметно до напрямів контролю якості та безпеки медичної діяльності законодавець відніс наступні заходи:
1. Дотримання вимог до здійснення медичної діяльності, встановлених законодавством РФ. Насамперед діяльність медичних організацій повинна відповідати СанПіН. Постановою Головного державного санітарного лікаря РФ від 18.05.2010 N 58 затверджено СанПіН 2.1.3.2630-10 "Санітарно-епідеміологічні вимоги до організацій, що здійснюють медичну діяльність ". Санітарно-епідеміологічні правила і нормативи (санітарні правила) встановлюють санітарно-епідеміологічні вимоги до розміщення, облаштування, обладнання, утримання, протиепідемічного режиму, профілактичним і протиепідемічним заходам, умовам праці персоналу, організації харчування пацієнтів і персоналу організацій, що здійснюють медичну діяльність.
Крім того, зокрема, підтвердженням відповідності медичної діяльності вимогам законодавства є наявність у медичної організації ліцензії на здійснення медичної діяльності. Ліцензійні вимоги і умови при здійсненні медичної діяльності встановлені в Положенні про ліцензування медичної діяльності (Постанова Уряду РФ від 22.01.2007 N 30).
2. Визначення показників якості діяльності медичних організацій.
Показники оцінки якості діяльності можуть бути визначені на прикладі функціонування амбулаторно-поліклінічних закладів. Зокрема, до таких показників можна віднести показники:
характеризують обсяги амбулаторно-поліклінічної допомоги;
навантаження персоналу;
характеризують організацію роботи дільничних лікарів;
характеризують здоров'я прикріпленого населення;
профілактичної діяльності амбулаторно-поліклінічного закладу;
якості діагностики;
якості лікувальної роботи.
Для досягнення цілей контролю показниками оцінки діяльності медичних організацій можуть бути якість лікування, увага з боку медперсоналу, кваліфікація лікарів, наявність всіх необхідних фахівців , організація обслуговування, відсутність черг, найкраще обладнання.
3. Дотримання обсягу, термінів і умов надання медичної допомоги, контролю якості медичної допомоги фондами обов'язкового медичного страхування і страховими медичними організаціями відповідно до законодавства РФ про обов'язкове медичне страхування. Механізм організації контролю обсягів, термінів, якості та умов надання медичної допомоги встановлено ст. 40 Федерального закону від 29.11.2010 N 326-ФЗ "Про обов'язкове медичне страхування в Російській Федерації". Контроль обсягів, термінів, якості та умов надання медичної допомоги медичними організаціями проводиться відповідно до Порядку організації та проведення контролю обсягів, термінів, якості та умов надання медичної допомоги (див. Наказ ФФОМС від 01.12.2010 N 230) (1).
--- ---
(1) Наказ ФФОМС від 01.12.2010 N 230 " Про затвердження Порядку організації та проведення контролю обсягів, термінів, якості та умов надання медичної допомоги з обов'язкового медичного страхування "(ред. від 16.08.2011) / / Російська газета. 2011. N 20.
Під контролем обсягів, термінів, якості та умов надання медичної допомоги з обов'язкового медичного страхування розуміються заходи щодо перевірки відповідності наданої застрахованій особі медичної допомоги умовами договору на надання та оплату медичної допомоги.
Основними цілями контролю є (п. 5 Порядку, затвердженого Наказом N 230):
забезпечення безкоштовного надання застрахованій особі медичної допомоги в обсязі та на умовах, встановлених територіальної програмою;
захист прав застрахованої особи на отримання безкоштовної належної якості медичної допомоги в обсязі та на умовах, встановлених територіальної програмою, в медичних організаціях, що беруть участь у реалізації програм обов'язкового медичного страхування, відповідно до договорів на надання та оплату медичної допомоги;
попередження дефектів медичної допомоги, що є результатом невідповідності наданої медичної допомоги станом здоров'я застрахованої особи, невиконання та (або) неправильного виконання порядків надання медичної допомоги та (або) стандартів медичної допомоги, медичних технологій, шляхом аналізу найбільш поширених порушень за результатами контролю і вживання заходів уповноваженими органами;
перевірка виконання страховими медичними організаціями та медичними організаціями зобов'язань з оплати та безоплатного надання застрахованим особам медичної допомоги за програмами обов'язкового медичного страхування;
перевірка виконання страховими медичними організаціями зобов'язань з вивчення задоволеності застрахованих осіб об'ємом, доступністю і якістю медичної допомоги;
оптимізація витрат з оплати медичної допомоги при настанні страхового випадку і зниження страхових ризиків в обов'язковому медичному страхуванні.
Страхові медичні організації (за їх відсутності - ТФОМС) здійснюють контроль шляхом проведення:
медико-економічного контролю;
медико-економічної експертизи;
експертизи якості медичної допомоги.
4. Створення системи оцінки діяльності медичних працівників, беруть участь у наданні медичних послуг. Подібна оцінка діяльності в даний період створена в ряді суб'єктів РФ. Зокрема, в Кіровській області в рамках реалізації заходів з підвищення доступності амбулаторної медичної допомоги розпорядженням департаменту охорони здоров'я Кіровської області від 28.04.2011 N 259 (1) затверджена методика оцінки діяльності фахівців з вищою і середньою медичною освітою, які беруть участь у реалізації заходів щодо підвищення доступності амбулаторної медичної допомоги.
---
(1) Офіційно не опублікована.
5. Створення інформаційних систем у сфері охорони здоров'я, що забезпечують в тому числі персоніфікований облік при здійсненні медичної діяльності. Медична діяльність супроводжується створенням і функціонуванням комплексних IT-додатків для установ охорони здоров'я. У даному процесі значну роль грають не тільки державні структури, а й приватні організації, в арсеналі яких можна зустріти різні програмні продукти. У їх числі такі, як медична інформаційна система "Пацієнт" для лікувально-діагностичних установ; санаторна інформаційна система для медичних служб санаторіїв; медична інформаційна система служби трансфузіології для станцій та відділень переливання крові; "Самозапісь.ру" для надання електронних послуг населенню. Всі медичні інформаційні системи призначені для підвищення якості, доступності та ефективності надання медичної допомоги.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна" Стаття 87. Контроль якості та безпеки медичної діяльності "
  1. По-друге, з 1 січня 2013 р. набирають чинності положення, що стосуються:
    якості медичної допомоги: 2) застосування порядків надання медичної допомоги та стандартів медичної допомоги в рамках забезпечення доступності та якості медичної допомоги (п. 4 ст. 10), 3) ліцензування медичної діяльності медичних організацій (подп. "а" п. 1 ч. 1 ст. 15), 4) права Уряду РФ визначати додатковий перелік захворювань для включення їх до переліку
  2. 9.1. Відповідальність суб'єктів медичного страхування
    контроль якості медичної допомоги, наданої застрахованим за програмами ОМС, ДМС, а також контроль якості забезпечення необхідними лікарськими засобами окремих категорій громадян при наданні амбулаторно-поліклінічної допомоги. У разі неможливості надання лікувально-профілактичної допомоги, що відповідає умовам договору, силами даної установи, СМО зобов'язана здійснити
  3. Стаття 23.15. Органи, що здійснюють державний карантинний фітосанітарний контроль, державний нагляд і контроль за безпечним поводженням з пестицидами і агрохімікатами, за якістю та безпекою зерна та продуктів його переробки і державний контроль за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення
    статтями 10.1 - 10.3, 10.12 - 10.14 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, який здійснює державний карантинний фітосанітарний контроль, державний нагляд і контроль за безпечним поводженням з пестицидами і
  4. По-п'яте, з 1 січня 2016 р. набирають чинності положення, що стосуються:
    медичної та фармацевтичної діяльності (ч. ч. 1 і 2 ст. 69), 2) акредитації фахівців (ч . 3 ст. 69), 3) умов допуску осіб до медичної чи фармацевтичної діяльності, що мають пропуск в роботі за фахом понад 5 років (ч. 4 ст. 69), 4) еквівалентності документів іноземних держав про освіту в сфері медицини та фармацевтики (ч. 6 ст. 69), 5) відповідальності за
  5. 15.1. Правове регулювання питань проведення експертизи якості медичної допомоги
    якості медичної допомоги. Основи законодавства РФ про охорону здоров'я громадян містять спеціальний розділ, присвячений медичній експертизі (розділ IX). Згідно з цим розділом, виділені п'ять видів медичних
  6. Стаття 212. Обов'язки роботодавця щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці
    стаття передбачає, що роботодавець зобов'язаний забезпечити здорові і безпечні умови праці, охорону праці для всіх працівників. Вона містить докладний перелік обов'язків роботодавця щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці (див. також ст. 213, 215, 221-223, 225, 227-230 ТК). Відповідно до державних вимог з охорони праці конкретні обов'язки роботодавця можуть бути
  7. Стаття 348.3. Медичні огляди (обстеження) спортсменів
    стаття встановлює, що спортсмени підлягають обов'язковому попередньому медичному огляду (обстеження) як при укладенні трудового договору, так і періодично протягом його дії. 2. Попередні або періодичні медичні огляди (обстеження) спортсменів проводяться з метою визначення придатності до виконання доручається роботи і для попередження професійних
  8. Стаття 21. Відомчий контроль
    контролю, приймаючи відповідні нормативні правові акти. 2. Відомчий контроль покликаний служити забезпеченню дотримання законодавства, що регулює питання виконання покарань, дотримання прав і законних інтересів засуджених, забезпечення їх безпеки, а також безпеки інших осіб. Крім того, відомчий контроль спрямований і на забезпечення ефективності виконання покарань.
  9. 2.1. Поняття медичного права
    безпеки); адміністративне законодавство (регулює відносини в процесі виконавчо-розпорядчої діяльності органів державної влади та управління); кримінальне законодавство (регулює відносини по захисту громадян від злочинних посягань на їх
  10. Г.Р. Дзвонів, Н.І. Махонько. Медичне право: навчальний посібник., 2009
    контрольні запитання для самоперевірки студентами отриманих знань, список літератури, рекомендованої для прочитання при підготовці до здачі заліків та іспитів, а також додатки, які допоможуть у вивченні дисципліни "Медичне право". Для студентів медичних та юридичних вузів, а також практикуючих юристів та медичних
  11. Стаття 21.6. Ухилення від медичного обстеження
    медичного огляду або обстеження за направленням комісії з постановки громадян на військовий облік або від медичного обстеження за направленням призовної комісії - тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі від ста до п'ятисот рублів. (в ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
  12. Стаття 27.12. Відсторонення від керування транспортним засобом і медичний огляд на стан сп'яніння
    контролю за безпекою руху та експлуатації транспортного засобу відповідного виду. 3. Про відсторонення від керування транспортним засобом, а також про направлення на медичний огляд на стан сп'яніння складається відповідний протокол, копія якого вручається особі, щодо якої застосовано даний захід забезпечення провадження у справі про адміністративне
  13. Стаття 21.6. Ухилення від медичного обстеження
    медичного огляду або обстеження за направленням комісії з постановки громадян на військовий облік або від медичного обстеження за направленням призовної комісії - тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі від однієї другої до п'яти мінімальних розмірів оплати
  14. Стаття 23.33. Органи, які здійснюють функції по контролю і нагляду у сфері безпеки при використанні атомної енергії
      статтями 9.6, 19.2, частиною 17 статті 19.5 цього Кодексу. (В ред. Федеральних законів від 28.12.2009 N 380-ФЗ, від 30.11.2011 N 347-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, який здійснює функції з контролю і нагляду у сфері безпеки при
  15. Стаття 938. Страховик
      медичним організаціям - Законом РФ "Про медичне страхування громадян у Російській Федерації". Діють Умови ліцензування, Загальне положення про страхових медичних організаціях, затверджене Постановою Уряду РФ від 23 січня 1992 р. N 41, Положення про страхових медичних організаціях, що здійснюють обов'язкове медичне страхування, затверджене Постановою
  16. Стаття 185. Гарантії працівникам, які направляються на медичний огляд (обстеження)
      медичні огляди (обстеження), див. ст. ст. 213, 266 і коммент. до них. За працівниками, направленими на медичний огляд (обстеження), середня заробітна плата зберігається на весь час звільнення від роботи. Якщо працівник в установленому порядку було направлено на обстеження, в т.ч. на експертизу зв'язку захворювання з професією, в стаціонарне лікувально-профілактичний заклад,
  17. Стаття 348.3. Медичні огляди (обстеження) спортсменів
      стаття в цілях охорони здоров'я спортсменів передбачає проведення медичних оглядів. Огляди можуть бути попередніми, періодичними і позачерговими. Спортсмени не можуть бути допущені до тренувань, змагань, якщо вони не пройшли обов'язковий медичний огляд, а при непроходження попереднього медичного огляду з ними не укладають трудовий договір. Відмова або ухилення без
© 2014-2021  yport.inf.ua