Головна
ГоловнаМитне, податкове, медичне правоМедичне право → 
« Попередня Наступна »
А . А. Кирилова. Науково-практичний коментар до Федерального закону "Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації", 2012 - перейти до змісту підручника

Стаття 29. Організація охорони здоров'я

Коментар до статті 29
Дана стаття встановлює перелік напрямків діяльності та заходів, здійснюваних у рамках організації охорони здоров'я громадян, а також діючій системі охорони здоров'я.
Слід зазначити, що Основи законодавства 1993 містили розд. III "Організація охорони здоров'я громадян у Російській Федерації". При цьому змістовне навантаження даного розділу суттєво відрізняється від положень, закріплених у гл. 5 коментованого Закону. Насамперед Основи розкривали систему охорони здоров'я і не містили конкретних організаційних напрямків. Передбачені ж у названому Законі заходи максимально наближені до діяльності, яка забезпечує охорону здоров'я громадян, і більшою мірою відповідають сучасним потребам реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я. Конструктивно коментована стаття органічно включає елементи сучасної системи охорони здоров'я, а також перелік заходів, які слід розглянути.
1. Державне регулювання у сфері охорони здоров'я, у тому числі нормативне правове регулювання.
Відповідно до Постанови Уряду РФ від 30.06.2004 N 321 (1) Мінздоровсоцрозвитку Росії є федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з вироблення державної політики та нормативно-правового регулювання у сфері охорони здоров'я.
---
(1) СЗ РФ. 2004. N 28. Ст. 2898.
В рамках реалізації нормотворчої ініціативи міністерство вносить в Уряд РФ проекти федеральних законів, нормативних правових актів Президента РФ і Уряду РФ та інші документи, за якими потрібно рішення Уряду РФ, з питань, що належать до встановленій сфері ведення міністерства.
Для забезпечення виконання покладених завдань Мінздоровсоцрозвитку Росії приймає нормативні акти, зокрема, основні з яких є наказами з різних аспектів охорони здоров'я. До таких нормативних документів можна віднести, наприклад, Накази Міністерства охорони здоров'я Росії від 07.07.2009 N 415н "Про затвердження Кваліфікаційних вимог до фахівців з вищою і післявузівську медичною та фармацевтичною освітою у сфері охорони здоров'я" (1), від 01.11.2011 N 1314н "Про затвердження Адміністративного регламенту виконання державної функції контролю за прийомом на роботу інвалідів в межах встановленої квоти "(2) і т.п.
---
(1) Російська газета. 2009. N 158.
(2) Російська газета. 2012. N 14.
2. Розробка та здійснення заходів з профілактики виникнення та розповсюдження захворювань, у тому числі соціально значущих захворювань і захворювань, які становлять небезпеку для оточуючих, і по формуванню здорового способу життя населення.
Указом Президента РФ від 09.10.2007 N 1351 (1) затверджено Концепцію демографічної політики Російської Федерації на період до 2025 року. У рамках Концепції рішення задач по зміцненню здоров'я населення, створенню умов і формуванню мотивації для ведення здорового способу життя включає в тому числі створення ефективної системи профілактики соціально значущих захворювань, попередження факторів їх розвитку.
---
(1) Указ Президента РФ від 09.10.2007 N 1351 "Про затвердження Концепції демографічної політики Російської Федерації на період до 2025 року" / / СЗ РФ. 2007. N 42. Ст. 5009.
У свою чергу, Постановою Уряду РФ від 10.05.2007 N 280 затверджена Федеральна цільова програма "Попередження та боротьба із соціально значущими захворюваннями (2007 - 2012 роки)" (1), в якій передбачається здійснити комплекс взаємопов'язаних заходів з профілактики, діагностики, лікування та реабілітації при соціально значущих захворюваннях протягом усього терміну реалізації програми.
---
(1) СЗ РФ. 2007. N 21. Ст. 2506.
Програмні заходи припускають скоординоване виконання комплексу взаємопов'язаних за термінами, ресурсами, виконавцями і результатами заходів. У рамках програми забезпечується підтримка перспективних досліджень і розробок.
Програма включає підпрограми "Цукровий діабет", "Туберкульоз", "ВІЛ-інфекція", "Онкологія", "Інфекції, що передаються статевим шляхом", "Вірусні гепатити", "Психічні розлади", " Артеріальна гіпертонія "," Вакцинопрофілактика ".
Конкретні заходи щодо профілактики соціально значущих хвороб передбачені в позначених підпрограма. Так, в рамках підпрограми "Артеріальна гіпертонія" передбачаються:
розробка сучасних медичних профілактичних технологій для груп високого ризику по розвитку серцево-судинних ускладнень;
розробка сучасних методів профілактики, діагностики та лікування артеріальної гіпертонії та її ускладнень;
розробка науково обгрунтованих програм з організації відновного лікування хворих на інсульт і гострим інфарктом міокарда;
створення ефективної системи профілактики артеріальної гіпертонії і її ускладнень;
створення системи контролю за ходом виконання заходів з профілактики та лікування артеріальної гіпертонії;
вдосконалення системи державного реєстру хворих артеріальною гіпертонією;
вдосконалення методів діагностики, лікування та реабілітації хворих на артеріальну гіпертонію.
Заходи щодо формування здорового способу життя населення представляють різні напрями. Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 19.08.2009 N 597н (1) формування здорового способу життя - це комплекс заходів, спрямованих:
--- ---
(1) Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 19.08.2009 N 597н "Про організацію діяльності центрів здоров'я з формування здорового способу життя у громадян Російської Федерації, включаючи скорочення споживання алкоголю і тютюну "(ред. від 26.09.2011) / / Російська газета. 2009. N 183.
На збереження здоров'я;
на пропаганду здорового способу життя;
на мотивування громадян до особистої відповідальності за своє здоров'я;
на розробку індивідуальних підходів щодо формування здорового способу життя;
на боротьбу з факторами ризику розвитку захворювань;
просвітництво та інформування населення про шкоду вживання тютюну та зловживання алкоголем;
на запобігання соціально значущих захворювань;
на збільшення тривалості активного життя.
3. Організація надання першої допомоги, всіх видів медичної допомоги, в тому числі громадянам, які страждають соціально значимими захворюваннями, захворюваннями, що представляють небезпеку для оточуючих, рідкісними (Орфа) захворюваннями.
Реалізація даних заходів забезпечується комплексом взаємопов'язаних заходів, що мають різний характер. Наприклад, в даний час Мінздоровсоцрозвитку Росії визначені Порядок надання планової та невідкладної медичної допомоги населенню Російської Федерації при хворобах системи кровообігу кардіологічного профілю (1), Порядок надання медичної допомоги хворим дерматовенерологічного профілю та хворим на лепру (2), Порядок надання медичної допомоги онкологічним хворим <3 >, Порядок організації надання спеціалізованої медичної допомоги (4) і т.п.
---
(1) Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 19.08.2009 N 599н "Про затвердження Порядку надання планової та невідкладної медичної допомоги населенню Російської Федерації при хворобах системи кровообігу кардіологічного профілю" (ред. від 28.04.2011) / / Російська газета. 2009. N 183.
(2) Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 16.03.2010 N 151н "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги хворим дерматовенерологічного профілю та хворим на лепру (ред. від 29.09.2011) / / Російська газета. 2010. N 138.
(3) Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 03.12.2009 N 944н "Про затвердження Порядку надання медичної допомоги онкологічним хворим" / / Російська газета. 2009. N 245.
(4) Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 16.04.2010 N 243н "Про організацію надання спеціалізованої медичної допомоги" / / Російська газета. 2010. N 138.
4. Забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.
Основним нормативним актом, спрямованим на вирішення організаційних питань у встановленій сфері, є Федеральний закон від 30.03.1999 N 52-ФЗ "Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення".
У рамках організації охорони здоров'я Законом передбачені:
організація та проведення санітарно-протиепідемічних (профілактичних) заходів (1) (ст. 29);
--- ---
(1) Санітарно-протиепідемічні (профілактичні) заходи підлягають включенню до розроблювані федеральні цільові програми охорони та зміцнення здоров'я населення, забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.
санітарна охорона території РФ (ст. 30);
обмежувальні заходи (карантин) (ст. 31);
виробничий контроль (ст. 32);
заходи відносно хворих на інфекційні захворювання (ст. 33);
обов'язкові медичні огляди (ст. 34);
профілактичні щеплення (ст. 35);
гігієнічне виховання і навчання (ст. 36).
У свою чергу, державне регулювання у галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя здійснюється за допомогою:
державного санітарно-епідеміологічного нормування (ст. 37);
розробки санітарних правил (ст. 38);
ліцензування окремих видів діяльності, що представляють потенційну небезпеку для людини (ст. 40);
обов'язкового підтвердження відповідності окремих видів продукції (ст. 41);
проведення санітарно-епідеміологічних експертиз, розслідувань, обстежень, досліджень, випробувань та інші види оцінок (ст. 42);
державної реєстрації речовин і продукції (ст. 43);
федерального державного санітарно-епідеміологічного нагляду (ст. 44);
соціально-гігієнічного моніторингу (ст. 45).
5. Забезпечення певних категорій громадян РФ лікарськими препаратами, медичними виробами і спеціалізованими продуктами лікувального харчування відповідно до законодавства РФ.
Законодавством з урахуванням особливостей праці та стану здоров'я для певних категорій осіб передбачені спеціальні умови забезпечення ліками, медичними виробами і спеціалізованими продуктами лікувального харчування.
Серед документів, які забезпечують реалізацію даного права для відповідних категорій громадян, можна виділити:
Правила забезпечення безкоштовними медикаментами для лікування ВІЛ-інфекції в амбулаторних умовах у федеральних спеціалізованих медичних закладах (Постанова Уряду РФ від 27.12.2004 N 856) (1);
--- ---
(1) СЗ РФ. 2004. N 52 (ч. II). Ст. 5520 .
Правила безкоштовного забезпечення лікарськими засобами громадян, зайнятих на роботах з хімічною зброєю, і громадян, які отримали професійні захворювання в результаті проведення робіт з хімічною зброєю (Постанова Уряду РФ від 28.01.2002 N 66) <1 >;
---
(1) СЗ РФ. 2002. N 5. Ст. 532.
Порядок і норми пільгового забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення інвалідів війни та інших груп населення відповідно до Федерального закону "Про ветеранів "(Постанова Уряду РФ від 17.07.1995 N 710) (1);
--- ---
(1) СЗ РФ. 1995. N 30. Ст. 2938.
Порядок надання набору соціальних послуг окремим категоріям громадян (Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 29.12.2004 N 328) (1).
--- ---
(1) БНА ФОИВ. 2005. N 7.
Особливе значення має фінансова складова забезпечення гарантій надання відповідної державної соціальної допомоги у вигляді соціальної послуги щодо забезпечення лікарськими препаратами, виробами медичного призначення, а також спеціалізованими продуктами лікувального харчування. Зокрема, відповідно до Федерального закону від 30.11.2011 N 357-ФЗ (1) на 2012 р. для дітей-інвалідів норматив фінансових витрат на місяць на одного громадянина становить 604 рубля.
---
(1) Федеральний закон від 30.11.2011 N 357-ФЗ "Про норматив фінансових витрат на місяць на одного громадянина, що одержує державну соціальну допомогу у вигляді соціальної послуги із забезпечення лікарськими препаратами, виробами медичного призначення, а також спеціалізованими продуктами лікувального харчування для дітей-інвалідів, на 2012 рік "/ / Відомості Верховної. 2011. N 49 (ч. I). Ст. 7035.
6. Управління діяльністю у сфері охорони здоров'я на основі державного регулювання, а також саморегулювання.
  Державне регулювання у сфері охорони здоров'я - діяльність держави в особі її органів, спрямована на реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я, - здійснюється в цілях як забезпечення реалізації публічних інтересів суспільства і держави, так і створення найкращих умов для розвитку системи охорони здоров'я.
  Саморегулювання в сфері охорони здоров'я здійснюється відповідно до положень Федерального закону від 01.12.2007 N 315-ФЗ "Про саморегулівні організації" (1), яким врегульовані відносини, що виникають у зв'язку з придбанням та припиненням статусу саморегулівних організацій, діяльністю саморегулівних організацій, що об'єднують суб'єктів підприємницької або професійної діяльності, здійсненням взаємодії саморегулівних організацій та їх членів, споживачів вироблених ними товарів (робіт, послуг), федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ, органів місцевого самоврядування (ст. 1).
  ---
  (1) СЗ РФ. 2007. N 49. Ст. 6076.
  Під саморегулюванням розуміється самостійна і ініціативна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької або професійної діяльності і змістом якої є розробка і встановлення стандартів і правил зазначеної діяльності, а також контроль за дотриманням вимог зазначених стандартів і правил (ст. 2).
  В принципі, суть саморегулювання полягає у передачі державою функцій по встановленню норм і правил поведінки в певній сфері підприємницької або професійної діяльності особливому суб'єкту - саморегулівної організації. Вони володіють подвійною правовою природою: з одного боку, це некомерційні організації, і реєструються вони в порядку, передбаченому ст. 13.1 Федерального закону від 12.01.1996 N 7-ФЗ "Про некомерційні організації" (1), з іншого боку, з дати включення до Єдиного державного реєстру саморегулівних організацій вони набувають особливого публічно-правовий статус.
  ---
  (1) СЗ РФ. 1996. N 3. Ст. 145.
  Саморегулювання дозволяє вирішувати спірні питання в досудовому порядку, створює клімат довіри і відкритості, сприятливий як для професійного співтовариства, так і для споживачів.
  Перераховані в коментованій статті заходи більш детально розкриваються в положеннях Закону, що розглядається.
  Частина 2 коментованої статті містить загальну норму, що визначає організаційний принцип системи охорони здоров'я для охорони здоров'я громадян. Як визначено, організація охорони здоров'я грунтується на функціонуванні та розвитку державної, муніципальної та приватної систем охорони здоров'я.
  Частина 3 коментованої статті визначає структуру державної системи охорони здоров'я. У цій системі в якості самостійних елементів виступають федеральні органи виконавчої влади у сфері охорони здоров'я та їх територіальні органи, Російська академія медичних наук (РАМН).
  Профільним федеральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я є Мінздоровсоцрозвитку Росії, напрямки діяльності та повноваження якого затверджені Постановою Уряду РФ від 30.06.2004 N 321.
  Мінздоровсоцрозвитку здійснює координацію і контроль діяльності знаходяться в його веденні Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини, Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку, Федеральної служби з праці та зайнятості, Федерального медико-біологічного агентства, федеральних державних установ і федеральних державних унітарних підприємств, а також координацію діяльності Пенсійного фонду РФ, Фонду соціального страхування РФ, Федерального фонду обов'язкового медичного страхування.
  Крім Мінздоровсоцрозвитку Росії серед перерахованих федеральних органів виконавчої влади у сфері організації охорони здоров'я громадян певне значення має діяльність Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку (Росздравнадзор), що є федеральним органом виконавчої влади, що здійснює функції з контролю і нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку.
  Постановою Уряду РФ від 30.06.2004 N 323 (1) затверджено Положення про Федеральної службі з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку. Росздравнадзор здійснює свою діяльність безпосередньо та через свої територіальні органи (2) у взаємодії з іншими федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та іншими організаціями.
  ---
  (1) Постанова Уряду РФ від 30.06.2004 N 323 "Про затвердження Положення про Федеральної службі з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку" / / Відомості Верховної. 2004. N 28. Ст. 2900.
  (2) Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 22.11.2004 N 205 затверджено Положення про територіальному органі Федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я і соціального розвитку за суб'єктами Російської Федерації (Управлінні Росздоровнагляду по суб'єкту Російської Федерації) / / БНА ФОИВ. 2004. N 52.
  В рамках наданих Положенні про нього повноважень Росздравнадзор, зокрема здійснює нагляд дотриманням державних стандартів технічних умов продукцію медичного призначення (5.1.1.2); контроль порядком виробництва медичної експертизи (5.1.3.1); здійсненням судово-медичних та судово -психіатричних експертиз (5.1.3.4); проведенням доклінічних досліджень лікарських засобів, клінічних досліджень лікарських препаратів, а також якістю, виробництвом лікарських засобів, виготовленням лікарських препаратів, зберіганням, перевезенням, ввезенням на територію РФ, рекламою, відпусткою, реалізацією, знищенням лікарських засобів , застосуванням лікарських препаратів (5.1.3.5); виробництвом, обігом та порядком використання виробів медичного призначення (5.1.3.6); дотриманням стандартів якості медичної допомоги (5.1.3.8); реалізацією заходів програм модернізації охорони здоров'я суб'єктів РФ і програм модернізації федеральних державних установ, надають медичну допомогу (5.1.3.11).
  Мінздоровсоцрозвитку Росії здійснює свою діяльність безпосередньо через підвідомчі міністерству організації у взаємодії з іншими федеральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями та іншими організаціями.
  РАМН як вища наукова медична організація створена Указом Президента РФ від 04.01.1992 N 5 "Про перетворення Академії медичних наук СРСР у Російську академію медичних наук" (1) і є правонаступником Академії медичних наук СРСР, заснованої Постановою Ради народних комісарів СРСР від 30.06.1944 N 797.
  ---
  (1) Відомості СНР і ЗС РРФСР. 1992. N 3. Ст. 102.
  Російська академія медичних наук є самоврядною організацією, яка проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження з найважливіших проблем в галузі медичних та біологічних наук, а також у суміжних з ними галузях науки, спрямовані на збереження здоров'я, покращення якості та тривалості життя людини, бере участь у координації досліджень, які виконуються за рахунок федерального бюджету науковими організаціями.
  Основною метою діяльності РАМН є організація і проведення фундаментальних і прикладних (у тому числі клінічних) наукових досліджень, спрямованих на одержання нових знань в галузі медичних та біологічних наук, а також у суміжних з ними галузях науки про життя, в тому числі на розробку і створення перспективних технологій, спрямованих на збереження здоров'я, покращення якості та тривалості життя людини, зміцнення трудового і оборонного потенціалу країни. У своїй діяльності РАМН керується також наступними цілями:
  участь у координації та кооперації наукових досліджень і дослідно-конструкторських розробок, які проводяться в медичних, біологічних, фармацевтичних, технічних та інших областях науки, що забезпечують реалізацію політики держави у сфері охорони здоров'я;
  визначення в межах своїх повноважень пріоритетів розвитку медичної науки та підготовки висококваліфікованих наукових кадрів у галузі медицини.
  Основними завданнями РАМН є:
  проведення фундаментальних і прикладних (у тому числі клінічних) наукових досліджень з найважливіших проблем в галузі медичних та біологічних наук, а також у суміжних з ними галузях науки;
  участь у координації фундаментальних досліджень, виконуваних підвідомчими академії організаціями та фінансуються за рахунок коштів федерального бюджету, з проблем в галузі медичних та біологічних наук, а також у суміжних з ними галузях науки;
  визначення пріоритетних напрямів розвитку медичної науки та медичних технологій;
  участь у науковому забезпеченні державної політики в галузі охорони здоров'я громадян;
  наукова розробка нових високотехнологічних методів клінічної та профілактичної медицини;
  наукове забезпечення розробок лікарських засобів, включаючи імунобіологічні препарати, медичної техніки, виробів медичного призначення, а також науковий супровід розвитку медичної, фармацевтичної та біотехнологічної промисловості Росії;
  підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації, в тому числі через аспірантуру і докторантуру в наукових організаціях академії;
  вивчення та аналіз досягнень світової науки в галузі медицини та біології з метою їх використання в інтересах Російської Федерації;
  інтеграція академічної та вузівської науки з метою розвитку і зміцнення взаємодії між наукою і практичною охороною здоров'я;
  розвиток міжнародного наукового співробітництва, участь у міжнародних програмах та проектах, здійснення зовнішньоекономічної діяльності відповідно до законодавства РФ і міжнародними договорами Російської Федерації;
  участь в експертизі великих наукових, соціальних і господарських проектів та розроблення програм оздоровлення навколишнього середовища;
  забезпечення організації та проведення експертизи наукових досліджень;
  участь у становленні та розвитку наукомістких виробництв медичної промисловості, розвиток форм інтеграції науки і виробництва, реалізація досягнень науки і техніки; створення нових біомедичних технологій;
  створення та впровадження сучасних медичних технологій, пов'язаних з профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань;
  створення умов для розвитку наукових шкіл, розкриття творчого потенціалу вчених Росії, виявлення та підтримка талановитих дослідників, сприяння творчому зростанню наукової молоді;
  розвиток інтеграції академічної і вузівської науки, участь наукових організацій академії у підготовці та перепідготовці фахівців з вищою освітою;
  розвиток матеріальної бази науки, забезпечення безпечних умов праці та заходів соціального захисту працівників Російської академії медичних наук та підвідомчих академії організацій.
  До виконавчих органів державної влади суб'єктів РФ у сфері охорони здоров'я, органам управління у сфері охорони здоров'я інших федеральних органів виконавчої влади належать міністерства охорони здоров'я республік у складі РФ, органи управління охороною здоров'я автономної області, автономних округів, країв, областей, міст Москви і Санкт-Петербурга . Крім того, залежно від встановленої структури в якості таких можуть виступати комітети, департаменти, управління охорони здоров'я в краях, областях, автономних округах і т.д. Назва державних органів управління охороною здоров'я в суб'єктах РФ залежить від кола повноважень у вирішенні питань, прописаних в конституціях (статутах) конкретних суб'єктів РФ.
  Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 07.10.2005 N 627 затверджена Єдина номенклатура державних і муніципальних установ охорони здоров'я (1), до яких віднесено лікувально-профілактичні установи (лікарняні установи, диспансери, амбулаторно-поліклінічні заклади, центри, в тому числі науково-практичні, установи швидкої медичної допомоги і заклади переливання крові, заклади охорони материнства і дитинства, санаторно-курортні заклади), установи охорони здоров'я особливого типу, заклади охорони здоров'я з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини, аптечні установи.
  ---
  (1) Наказ Міністерства охорони здоров'я Росії від 07.10.2005 N 627 "Про затвердження Єдиної номенклатури державних і муніципальних установ охорони здоров'я" (ред. від 19.11.2008) / / БНА ФОИВ. 2005. N 42.
  З усіх закладів охорони здоров'я основну та найчисленнішу групу становлять лікувально-профілактичні установи, які за функціональним принципом діляться на лікарняні установи, диспансери, амбулаторно-поліклінічні заклади, центри (у тому числі науково-практичні), установи швидкої медичної допомоги і заклади переливання крові, установи охорони материнства і дитинства та санаторно-курортні заклади.
  Частина 4 коментованої статті визначає муніципальний рівень системи охорони здоров'я. До нього віднесено органи місцевого самоврядування муніципальних районів і міських округів, які здійснюють повноваження у сфері охорони здоров'я, підвідомчі органам місцевого самоврядування медичні організації та фармацевтичні організації (див. вище).
  У власності муніципальних районів може перебувати майно, призначене для надання на території муніципального району швидкої медичної допомоги (за винятком санітарно-авіаційної), первинної медико-санітарної допомоги в амбулаторно-поліклінічних і лікарняних установах, медичної допомоги жінкам у період вагітності, під час і після пологів (п. 3 ст. 50 Федерального закону від 06.10.2003 N 131-ФЗ "Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації" (1)).
  ---
  (1) СЗ РФ. 2003. N 40. Ст. 3822.
  Установи та об'єкти охорони здоров'я, що знаходяться у віданні органів державної влади краю і знаходяться на території відповідного міста, відносяться до муніципальної власності (1).
  ---
  (1) Постанова ЗС РФ від 27.12.1991 N 3020-1 "Про розмежування державної власності Російській Федерації на федеральну власність, державну власність республік у складі Російської Федерації, країв, областей, автономної області, автономних округів, міст Москви і Санкт-Петербурга і муніципальну власність "(ред. від 24.12.1993) / / Відомості СНР і ЗС РРФСР. 1992. N 3. Ст. 89.
  Суб'єктами приватної системи охорони здоров'я виступають створювані юридичними та фізичними особами медичні організації, фармацевтичні організації та інші організації, що здійснюють діяльність у сфері охорони здоров'я.
  Приватна медична практика - це надання медичних послуг медичними працівниками поза установ державної і муніципальної систем охорони здоров'я за рахунок особистих коштів громадян або за рахунок коштів підприємств, установ і організацій, у тому числі страхових медичних організацій, відповідно до укладених договорів.
  Під приватної фармацевтичною діяльністю розуміється діяльність, здійснювана підприємствами оптової торгівлі та аптечними закладами, що належать на праві власності будь-яким суб'єктам права, за винятком держави і муніципальних утворень, у сфері обігу лікарських засобів, що включає оптову та роздрібну торгівлю лікарськими засобами, виготовлення лікарських засобів. Приватна фармацевтична діяльність підлягає обов'язковому ліцензуванню відповідно до законодавства РФ (1).
  ---
  (1) Жданович Т.Г., Міхєєва Е.А. Коментар до Основ законодавства України про охорону здоров'я громадян (постатейний) / / УПС.
  У приватну систему охорони здоров'я входять медичні та інші організації, створювані і фінансовані юридичними та фізичними особами. Дана норма дозволяє відносити до приватної системі охорони здоров'я приватні організації іншого профілю, наприклад освітні, соціальні та інші, здійснюють медичну діяльність.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 29. Організація охорони здоров'я"
  1. Стаття 86. Повноваження органів, які здійснюють державний контроль у сфері охорони здоров'я
      Коментар до статті 86 Частина 1 коментованої статті визначає державні контрольні повноваження відповідних федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів РФ у сфері охорони здоров'я. Законом передбачені такі повноваження: 1. Видача обов'язкових для виконання приписів у разі виявлення порушень законодавства РФ у сфері охорони
  2. 1.2.2. Планування та організація раціонального використання земель та їх охорони
      Планування та організація раціонального використання земель та їх охорони як види землевпорядної діяльності встановлені ст. 14 ФЗ "Про землеустрій". Дані землевпорядні дії проводяться з метою розподілу земель відповідно з перспективами розвитку економіки, поліпшення організації територій та визначення напрямків найбільш раціонального та ефективного використання
  3. Стаття 220. Гарантії права працівників на працю в умовах, відповідних вимогам охорони праці
      1. Реалізація конституційного права на працю в умовах, що відповідають правилам безпеки і гігієни, полягає в тому, що конкретизуючи дане право в ст. 219 ТК, держава одночасно в коментованій статті визначає його гарантії і покладає на роботодавця відповідно до ст. 212 ТК обов'язок щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці працівників, а також передбачає
  4. Стаття 210. Основні напрями державної політики в галузі охорони праці
      1. Стаття, що має своє основне значення в питаннях правового забезпечення та державної політики в галузі охорони праці. 2. Напрями державної політики в галузі охорони праці носять комплексний характер і припускають: - забезпечення пріоритету збереження життя і здоров'я працівників - даний напрямок реалізується за допомогою проголошення в різних
  5. Стаття 212. Обов'язки роботодавця щодо забезпечення безпечних умов і охорони праці
      1. Відповідно до п. 3 ст. 37 Конституції кожен має право на працю в умовах, що відповідають вимогам безпеки та гігієни. Відповідно до цієї конституційної норми коментована стаття передбачає, що роботодавець зобов'язаний забезпечити здорові і безпечні умови праці, охорону праці для всіх працівників. Вона містить докладний перелік обов'язків роботодавця щодо забезпечення
  6. Стаття 69. Медичний огляд (обстеження) при укладенні трудового договору
      1. Коментована стаття передбачає обов'язкове проведення попереднього медичного огляду (обстеження) працівника при укладенні трудового договору тільки в тих випадках, коли це прямо передбачено ТК і іншими федеральними законами. Медичний огляд (обстеження) при укладенні трудового договору проводиться в цілях визначення придатності громадянина за станом здоров'я до
  7. Стаття 311. Умови, при яких допускається надомна праця
      1. Стаття, що відтворює загальні вимоги, що стосуються будь трудової діяльності. Працівники не повинні залучатися до робіт, протипоказаним їм за станом здоров'я (див. ст. 212 ТК і коммент. До неї). Як і інші працівники, у встановлених законом випадках надомники повинні проходити медичні огляди. 2. На надомників поширюються всі вимоги охорони праці в
  8. Стаття 311. Умови, при яких допускається надомна праця
      Коментар до статті 1. Працівник має право відмовитися від виконання робіт, протипоказаних йому за станом здоров'я. Доручаю надомникам робота повинна відповідати рекомендаціям медико-соціальної експертизи, медичним висновком лікарської комісії. Відмова від виконання такої роботи не тягне дисциплінарну відповідальність. Робота, доручається інвалідам, повинна відповідати рекомендаціям
  9. 37. Кримінальна відповідальність за порушення вимог ефективного природокористування в сільському господарстві.
      Крим відповідальність передбачена за вчинення екологічних злочинів, кіт визнаються встановлені крим законом суспільно і екологічно небезпечні діяння, кіт зазіхають на встановлений режим використання, відтворення та охорони земель, др природних ресурсів, екологічний правопорядок і нормативи екологічної безпеки. Ці злочини можна згрупувати в три групи:
  10.  Глава 35. Організація охорони праці
      Глава 35. Організація охорони
© 2014-2022  yport.inf.ua