Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
С.І. Барсуков, А.Н. Борисов. Коментар до Федерального закону "Про поліцію" (постатейний), 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 35. Надходження на службу в поліцію


Коментар до статті 35
1 - 2. Стаття, що регламентує надходження на службу в поліцію. У частині 1 цієї статті визначено умови вступу громадян на службу в поліцію. Одночасно вказано на те, що громадяни вправі вступати на службу в поліцію незалежно від статі, раси, національності, походження, майнового і посадового становища, місця проживання, ставлення до релігії, переконань. Дане правило засноване на нормі ч. 2 ст. 19 Конституції РФ, згідно з якою держава гарантує рівність прав і свобод людини і громадянина незалежно від статі, раси, національності, мови, походження, майнового і посадового становища, місця проживання, ставлення до релігії, переконань, належності до громадських об'єднань, а також інших обставин ; забороняються будь-які форми обмеження прав громадян за ознаками соціальної, расової, національної, мовної чи релігійної приналежності.
У точності аналогічні умови вступу громадян на службу в міліцію (за окремими винятками, про які сказано нижче) раніше передбачалися в ч. 1 ст. 19 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ), в зв'язку з чим необхідно відзначити наступне:
КС Росії в Постанові від 6 червня 1995 р. N 7-П (1) викладав таку правову позицію: специфічна діяльність, яку здійснюють органи внутрішніх справ, зумовлює спеціальний правовий статус працівників міліції; виходячи з положення Конституції РФ про рівний доступ до державної служби (ч. 4 ст. 32) держава , регулюючи відносини служби в органах внутрішніх справ, може встановлювати в цій сфері особливі правила; це знаходиться в повній відповідності зі ст. 55 (ч. 3) Конституції РФ, що допускає в встановлених нею метою обмеження прав громадян федеральним законом, і не суперечить п. 2 ст. 1 Конвенції МОП N 111 1958 щодо дискримінації в галузі праці і занять, згідно з яким відмінності, виключення або переваги в галузі праці та занять, засновані на специфічних (кваліфікаційних) вимогах, пов'язаних з певною роботою, не рахуються дискримінацією;
---
(1) СЗ РФ. 1995. N 24. Ст. 2342.
Як зазначалося в Визначенні КС Росії від 21 грудня 2004 р. N 460-О (1), з даної правової позиції, що носить загальний характер і в силу ст. 6 Федерального конституційного закону "Про Конституційний Суд Російської Федерації" є обов'язковою для всіх представницьких, виконавчих і судових органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових осіб, громадян та їх об'єднань, випливає, що законодавець має право встановлювати особливі вимоги до громадян, які претендують на зайняття певної посади в міліції, в тому числі до їх особистим і діловим якостям, які забезпечили б їх здатність виконувати покладені на співробітників міліції обов'язки; тому положення ч. 1 ст. 19 Закону 1991 про міліції, що відображають специфіку діяльності органів внутрішніх справ і правового статусу їх співробітників, не можуть розглядатися як порушують конституційні права і свободи громадян.
---
(1) СПС.
На відміну від Закону 1991 про міліції в ч. 1 коментованої статті не вказано на те, що громадяни вправі вступати на службу в поліцію незалежно від мови і приналежності до громадським об'єднанням. У частині вказівки на приналежність до громадським об'єднанням дана зміна зумовлено нормою ч. 2 ст. 7 коментованого Закону, яка забороняє співробітникові поліції перебувати в політичних партіях, матеріально підтримувати політичні партії і брати участь в їх діяльності (див. коментар до зазначеної статті).
Відносно зазначених у ч. 1 коментованої статті умов вступу громадян на службу в поліцію необхідно зазначити наступне:
1) наявність громадянства РФ. Дана умова відповідає вимозі ч. 1 ст. 25 коментованого Закону про наявність громадянства РФ у співробітника поліції. Про громадянство РФ див. коментар до зазначеної статті. Відповідно до ст. 10 Федерального закону "Про громадянство Російської Федерації" документом, що засвідчує громадянство РФ, є паспорт громадянина РФ або інший основний документ, що містять вказівку на громадянство особи. Там же зазначено, що види основних документів, що засвідчують особу громадянина РФ, визначаються федеральним законом;
2) вік в межах від 18 до 35 років. У статтях 21 і 27 частини ГК РФ передбачені випадки придбання цивільної дієздатності в повному обсязі і раніше досягнення 18-річного віку (зокрема, при вступі в шлюб, емансипації), але з урахуванням роз'яснень, даних в п. 16 Постанови Пленуму ЗС Росії і Пленуму ВАС Росії від 1 липня 1996 р. N 6/8 "Про деякі питання, пов'язані із застосуванням частини першої Цивільного кодексу Російської Федерації" (1), це не означає, що в таких випадках громадянин відповідатиме розглянутого вимогу. Відповідно до частини 2 ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ вікові обмеження для громадян, раніше звільнених з органів внутрішніх справ і знову прийнятих на службу, визначаються виходячи з вимог ст. 59 даного Положення про вікові обмеження, встановлених для працівників органів внутрішніх справ.
---
(1) РГ. 1996. 13 серпня. N 152.
В освітні установи вищої професійної освіти федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії відповідно до ч. 2 коментованої статті можуть прийматися громадяни РФ, які не досягли віку 18 років (раніше таке правило передбачалося в ч. 3 ст. 21 Закону 1991 про міліції). У той же час згідно ч. 4 ст. 38 коментованого Закону курсанти, слухачі освітніх установ вищої професійної освіти, які не досягли віку 18 років, не допускаються до участі в заходах щодо забезпечення безпеки громадян і охорони громадського порядку та виконання інших обов'язків, покладених на поліцію;
3) володіння державною мовою РФ. Відповідно до частини 1 ст. 68 Конституції РФ державною мовою РФ на всій її території є російська мова. Умова володіння державною мовою РФ узгоджується з положеннями ст. 3 Федерального закону від 1 червня 2005 р. N 53-ФЗ "Про державну мову Російської Федерації" (1), визначальними сфери використання державної мови РФ;
--- ---
(1) СЗ РФ. 2005. N 23. Ст. 2199.
4) наявність освіти не нижче середньої (повної) загальної. Як встановлено в ч. 3 ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, на посади рядового і молодшого начальницького складу органів внутрішніх справ приймаються громадяни, які мають освіту не нижче середнього. Відповідно до частини 4 вказаної статті на посади середнього та старшого начальницького складу приймаються громадяни, які мають відповідну середню спеціальну або вищу освіту; як виняток на посади середнього начальницького складу приймаються громадяни, які закінчили спеціальні курси за програмою, затвердженою Міністром внутрішніх справ РФ.
В освітні установи вищої професійної освіти федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії відповідно до ч. 2 коментованої статті можуть прийматися громадяни РФ, мають середню (повну) загальну освіту;
5) здатність виконувати службові обов'язки співробітника поліції за своїми особистими і діловими якостями. Придатність до служби за даним критерієм визначається в тому числі за допомогою застосування норми ч. 4 коментованої статті про необхідність проходження вступниками на службу в поліцію громадянами психофізіологічних досліджень, тестування на алкогольну, наркотичну та іншу токсичну залежність (див. нижче);
6) здатність виконувати службові обов'язки співробітника поліції по своїй фізичній підготовці. Придатність до служби (навчанні) з фізичної підготовки кандидатів визначається відповідно до Напучуванням з фізичної підготовки (НФП-96) співробітників органів внутрішніх справ, затв. Наказом МВС Росії від 29 липня 1996 р. N 412;
7) здатність виконувати службові обов'язки співробітника поліції за станом здоров'я. Придатність до служби (навчанні) за станом здоров'я кандидатів визначається військово-лікарськими комісіями відповідно до Інструкції про порядок проведення військово-лікарської експертизи і медичного огляду в органах внутрішніх справ Російської Федерації і внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, утв. Наказом МВС Росії від 14 липня 2010 р. N 523 (1) в цілях реалізації Постанови Уряду РФ від 25 лютого 2003 р. N 123 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу" (2).
---
(1) РГ. 2010. 23 листопада. N 264/1.
(2) СЗ РФ. 2003. N 10. Ст. 902.
Слід також зазначити, що норми ст. 19 Закону 1991 про міліції та ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ про умови прийому на службу в органи внутрішніх справ деталізовані в розд. IV "Умови прийому на службу в органи внутрішніх справ" Інструкції щодо застосування Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, та Інструкції про порядок відбору громадян на службу (роботу) до органів внутрішніх справ Російської Федерації, утв. Наказом МВС Росії від 19 травня 2009 р. N 386 (1).
---
(1) БНА ФОИВ. 2009. N 31.
3. У частині 3 коментованої статті визначено обставини, за наявності яких громадянин РФ не може бути прийнятий на службу в поліцію.
Насамперед встановлено, що громадянин РФ не може бути прийнятий на службу в поліцію у випадках, передбачених ч. 1 ст. 29 коментованого Закону, тобто за наявності обставин, що перешкоджають перебуванню співробітника поліції на службі в поліції (див. зазначену статтю і коментар до неї). Зрозуміло, при наявності таких обставин громадянин РФ не може бути прийнятий на службу в поліцію.
Поряд з цим у ч. 3 коментованої статті безпосередньо перераховані обставини, при наявності яких громадянин РФ не може бути прийнятий на службу в поліцію. Ці положення є нововведеннями коментованого Закону, оскільки в ч. ч. 2 і 3 ст. 19 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 22 липня 2010 р. N 157-ФЗ) встановлювалося, що не можуть бути прийняті на службу до міліції громадяни: мають або мали судимість, а також громадяни, кримінальне переслідування відносно яких припинено за закінченням терміну давності, у зв'язку з примиренням сторін, за винятком кримінальних справ приватного обвинувачення, внаслідок акта про амністію, у зв'язку з дійовим каяттям; позбавлені на певний термін набрав законної сили рішенням суду права займати посади співробітників міліції, протягом зазначеного терміну. Такі випадки охоплюються положеннями ч. 1 ст. 29 коментованого Закону, визначальними випадки, в яких співробітник поліції не може перебувати на службі в поліції.
Відносно безпосередньо зазначених у ч. 3 коментованої статті обставин, за наявності яких громадянин РФ не може бути прийнятий на службу в поліцію, необхідно відзначити наступне:
1) громадянин має вид на проживання або інший документ, що підтверджує право на постійне проживання громадянина РФ на території іноземної держави. Тим самим встановлено таке ж обмеження, яке введено Федеральним законом від 25 липня 2006 р. N 128-ФЗ (1), внесла зміни в цілий ряд федеральних законів з метою забезпечення безпеки держави в частині уточнення відповідних вимог до заміщення державних і муніципальних посад. Слід підкреслити, що в розглянутому пункті мова не йде про наявність громадянства (підданства) іноземної держави - зазначена обставина згідно п. 8 ч. 1 ст. 29 коментованого Закону є випадком, в якому співробітник поліції не може перебувати на службі в поліції;
--- ---
(1) СЗ РФ. 2006. N 31. Ст. 3427.
2) громадянин є підозрюваним або обвинуваченим у кримінальній справі. Підозрюваним у відповідності з ч. 1 ст. 46 КПК РФ (в ред. Федерального закону від 6 червня 2007 р. N 90-ФЗ (1)) є особа: 1) або щодо якої порушено кримінальну справу за підставами і в порядку, що встановлені гл. 20 цього Кодексу; 2) або яка затримана у відповідності зі ст. ст. 91 і 92 цього Кодексу; 3) або до якої застосовано запобіжний захід до пред'явлення обвинувачення відповідно до ст. 100 цього Кодексу; 4) або яке повідомлено про підозру у вчиненні злочину в порядку, встановленому ст. 223.1 даного Кодексу. Обвинуваченим згідно ч. 1 ст. 47 КПК РФ визнається особа, щодо якої: 1) винесено постанову про притягнення його як обвинуваченого; 2) винесено обвинувальний акт;
--- ---
(1) СЗ РФ. 2007. N 24. Ст. 2833.
3) громадянин неодноразово протягом року, що передував дню вступу на службу в поліцію, піддавався в судовому порядку адміністративному покаранню за вчинені навмисно адміністративні правопорушення. Правове управління Апарату Державної Думи звертало увагу на те, що (див. Висновок від 1 грудня 2010 р. N 2.2-1/4410) не ясний сенс вказівки на "судовий порядок", у санкціях ряду складів адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до виключної компетенції судді, є правопорушення (наприклад, ст. 5.38, ч. 4 ст. 11.17, ст. 19.7), за вчинення яких суддею може бути накладено таке покарання, як попередження (ст. 3.4 КоАП РФ). Однак, дане зауваження не було враховано.
  Слід також зазначити, що в початковій редакції проекту коментованого Закону вказувалося на таку обставину, як залучення громадянина протягом двох років, що передують вступу на службу в поліцію, до дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення. Однак після громадського обговорення законопроекту це положення виключено;
  4) громадянин не згоден дотримуватися обмеження, заборони, виконувати обов'язки і нести відповідальність, встановлені для співробітників поліції коментованим Законом та іншими федеральними законами. Як видається, це положення передбачає документальне оформлення відповідної згоди громадянина, що надходить на службу в поліцію, і відмова цього громадянина від дачі зазначеної згоди є підставою для відмови в прийомі громадянина на службу в поліцію.
  4. Частина 4 коментованої статті встановлює необхідність проходження громадянами, які надходять на службу в поліцію, психофізіологічних досліджень, тестування на алкогольну, наркотичну та іншу токсичну залежність. Таке ж правило міститься в ч. 5 ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (частина введена Федеральним законом від 22 липня 2010 р. N 156-ФЗ). У цьому зв'язку видається не зовсім зрозумілим декларування в пояснювальній записці до проекту коментованого Закону того, що в законопроекті в рамках вирішення завдання боротьби з корупцією до особистісних і професійних якостей співробітників поліції пред'являються підвищені вимоги.
  Слідом за нормою ч. 5 ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ федеральний законодавець у ч. 4 коментованої статті делегував повноваження з визначення порядку проведення психофізіологічних досліджень, тестування на алкогольну, наркотичну та іншу токсичну залежність федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії (в нормі Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ делеговані також повноваження з визначення категорії посад, при призначенні на які проводяться зазначені дослідження і тестування). Однак відомостей про видання відповідного нормативного правового акта МВС Росії немає.
  У початковій редакції аналізованої норми передбачалося також проходження психофізіологічних досліджень, тестування на алкогольну, наркотичну та іншу токсичну залежність і співробітників поліції, але, як видно, в коментований Закон дана норма не увійшла.
  5. У частині 5 коментованої статті закріплено необхідність оформлення особистого поручительства на громадянина РФ, що надходить на службу в поліцію. Дане правило слідом за ч. 5 ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ (частина введена Федеральним законом від 22 липня 2010 р. N 156-ФЗ) було включено в початковий варіант коментованого Закону.
  Така коротка формулювання очікувано викликала критику. Так, Громадською палатою РФ зазначалося, що розглянута норма вимагає докладних роз'яснень, так як важко вкладається в стратегію протидії корупції; очевидно, що поручитися можна або за добре знайомого людини чи за людину, за якого може поручитися хтось із твоїх колег, що навряд чи сприятиме боротьбі з корупцією; законодавець не вказує, яка відповідальність поручителя у разі, якщо людина, за якого він поручився, не пройде випробувальний термін (див. лист від 30 листопада 2010 р. N 3ОП-1/1980).
  В рамках подальшої роботи над законопроектом розглянута норма розширена за рахунок розкриття процедури поручительства - визначено, що порука полягає в письмовому зобов'язанні працівника органів внутрішніх справ, що має стаж служби не менше трьох років, про те, що він ручається за дотримання вступникам на службу в поліцію громадянином РФ обмежень і заборон, встановлених для співробітників поліції коментованим Законом та іншими федеральними законами. Але подальшої деталізації не послідувало.
  Слідом за ч. 5 ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ федеральний законодавець у ч. 5 коментованої статті делегував повноваження з визначення порядку оформлення особистого поручительства федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії. У нормі Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ делеговані також повноваження з визначення категорії посад, при призначенні на які оформляється особисте поручительство.
  На підставі ст. 8 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ видано Наказ МВС Росії від 30 вересня 2010 р. N 700 "Про затвердження Порядку оформлення особистого поручительства в органах внутрішніх справ Російської Федерації та Категорій посад, при призначенні на які оформляється особисте поручительство" <1 >, яким відповідно затверджено:
  ---
  (1) РГ. 2010. 1 грудня. N 271.
  Порядок оформлення особистого поручительства в органах внутрішніх справ Російської Федерації;
  Категорії посад, при призначенні на які оформляється особисте поручительство.
  6. Частина 6 коментованої статті передбачає, що на співробітника поліції оформляється особиста справа. Подібна норма не містилася в Законі 1991 про міліції і не міститься в Положенні 1992 про службу в органах внутрішніх справ. Необхідність оформлення особистих справ співробітників міліції закріплювалася в нормативних правових актах МВС Росії.
  У частині 6 коментованої статті федеральний законодавець делегував повноваження з визначення порядку ведення особистих справ співробітників поліції і порядку централізованого обліку персональних даних співробітників поліції і громадян РФ, що надходять на службу в поліцію, федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії. Раніше такі питання стосовно співробітників міліції та громадян РФ, що надходять на службу в міліцію, вирішувалися в нормативних правових актах МВС Росії, які містять службову інформацію обмеженого поширення (з позначкою "Для службового користування"). Ряд питань з ведення особистих справ дозволений в Інструкції щодо застосування Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ.
  7. Відповідно до ч. 7 коментованої статті співробітник поліції приймає Присягу працівника органів внутрішніх справ РФ. Точно таке ж положення, що стосується співробітників міліції, раніше містилося у ч. 5 ст. 19 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ).
  Текст Присяги працівника органів внутрішніх справ РФ затверджено Постановою Верховної Ради РФ від 23 грудня 1992 р. N 4202-1:
  "Я (прізвище, ім'я, по батькові), вступивши на службу в органи внутрішніх справ, присягаю на вірність народам Російської Федерації.
  Присягаю додержуватися Конституції і законів Російської Федерації, поважати і дотримуватися права і свободи людини і громадянина, сумлінно виконувати накази начальників і покладені на мене службові обов'язки.
  Клянуся гідно переносити пов'язані зі службою в органах внутрішніх справ труднощі, бути чесним, мужнім, пильним співробітником, зберігати державну та службову таємницю.
  Клянусь, не шкодуючи свого життя, охороняти встановлений Конституцією та законами Російської Федерації правовий порядок.
  Якщо ж я порушу прийняту мною Присягу, то готовий нести відповідальність, встановлену законами Російської Федерації.
  Служачи Закону - служу народу! ".
  У статті 15 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ передбачено, що порядок прийняття присяги визначає Міністр внутрішніх справ РФ. Відповідне регулювання міститься в розд. VII "Порядок прийняття Присяги працівника органів внутрішніх справ Російської Федерації" Інструкції щодо застосування Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ. Як передбачено у п. 7.1 названого розділу, Присягу працівника органів внутрішніх справ РФ приймають:
  особи, вперше надійшли на службу в органи внутрішніх справ РФ, - не пізніше двох місяців після присвоєння спеціального звання;
  курсанти, слухачі освітніх установ МВС Росії, раніше не приймали Присягу, - не пізніше двох місяців після зарахування на навчання або досягнення 18-річного віку;
  співробітники органів внутрішніх справ, раніше з якихось причин не брали Присягу.
  8. У частині 8 коментованої статті встановлено, що призначення на посади вищого начальницького складу поліції та звільнення з цих посад здійснюються Президентом РФ. Як говорилося вище (див. коментар до ст. 34 Закону), у початковому варіанті законопроекту дане положення передбачалося в статті, яка містить загальні положення про службу в поліції. Громадська палата РФ відзначала, що було б логічно включення до статті відомостей про призначення на посаду та звільнення з займаної посади старшого начальницького складу (див. лист від 30 листопада 2010 р. N 3ОП-1/1980). Однак дане зауваження враховано не було.
  Раніше відповідне регулювання містилося у ч. ч. 4 і 5 ст. 7 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 25 липня 2006 р. N 126-ФЗ): керівництво міліцією в суб'єктах РФ здійснюють міністри внутрішніх справ, начальники управлінь (головних управлінь) внутрішніх справ по суб'єктах РФ, які призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом РФ; призначення на інші посади в системі Міністерства внутрішніх справ РФ, заміщення яких передбачено особами вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, і звільнення від цих посад здійснюються Президентом РФ.
  У пункті 20 Положення про Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації, утв. Указом Президента РФ від 1 березня 2011 р. N 248, встановлено, що призначення співробітників органів внутрішніх справ на посади вищого начальницького складу органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ на військові посади, для яких штатом передбачені військові звання вищих офіцерів, і звільнення від цих посад , а також продовження їм терміну служби здійснює Президент РФ за поданням Міністра внутрішніх справ РФ, якщо інше не передбачено федеральним законом. Раніше аналогічне правило щодо призначення осіб на посади вищого начальницького складу органів внутрішніх справ та звільнення з цих посад передбачалося в п. 11 однойменного Положення про Міністерство внутрішніх справ Російської Федерації, утв. Указом Президента РФ від 19 липня 2004 р. N 927.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 35. Надходження на службу в поліцію"
  1. Стаття 35. Надходження на службу в поліцію
      службу в поліцію приймаються громадяни Російської Федерації. При визначенні належності до громадянства Російської Федерації слід керуватися Федеральним законом від 31 травня 2002 р. N 62-ФЗ "Про громадянство Російської Федерації" і іншими нормативними правовими актами Російської Федерації. 2. Питання прийому на службу в поліцію врегульовані Інструкцією про порядок застосування Положення про
  2. § 1. Законодавство про оподаткування підприємців та поняття платника податків
      надходжень по регулюючим і закріпленим податків до місцевого бюджету; про розподіл регіональних податків між муніципальними утвореннями. Обсяг правового регулювання податкового статусу підприємця на нижньому муніципальному рівні невеликий. Він обмежується правом органів місцевого самоврядування вводити на своїй території місцеві податки і збори, перелічені в ст. 21 Закону «Про
  3. § 2. Права, обов'язки і відповідальність платників податків
      надходження податкового платежу на бюджетний рахунок. Між цими двома подіями існує часовий період, протягом якого може виникнути ситуація прострочення сплати податку і, відповідно, підстава для нарахування пені (підпункт «в», п. 1 ст. 13 Закону «Про основи податкової системи в РФ»). У цьому випадку відповідальною особою може розглядатися як платник податків, так і кредитна
  4. Стаття 47. Присвоєння військових звань
      вступі на військову службу громадянина, що проходить або проходив службу в органах внутрішніх справ, установах і органах кримінально-виконавчої системи, в митних органах Російської Федерації або у федеральних органах податкової поліції і має спеціальне звання, йому присвоюється військове звання командиром (начальником), які мають право на присвоєння відповідного військового звання,
  5. Стаття 12. Обов'язки поліції
      стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  6. Стаття 28. Основні права співробітника поліції
      надходження на службу в органи внутрішніх справ обчислюється пропорційно відпрацьованому часу з розрахунку одна дванадцята частина відпустки за кожний повний місяць служби за період з дня надходження. 14. Продовження чергової відпустки співробітникам у зв'язку із захворюванням під час відпустки провадиться начальником, що надали відпустку, без повернення цих осіб до місця служби на підставі
  7. Стаття 36. Випробування при вступі на службу в поліцію
      службу. Відповідно до п. 6.1 Інструкції про порядок застосування Положення про службу в органах внутрішніх справ Російської Федерації тривалість випробувального терміну повинна знайти своє відображення в контракті і в наказі про прийом на службу в органи внутрішніх справ. 3. Випробувальний термін встановлюється від трьох до шести місяців. Але в нього не зараховуються періоди тимчасової непрацездатності
  8. Стаття 41. Гарантії співробітнику поліції, обраному (призначеному) в законодавчий (представницький) або виконавчий орган державної влади або в орган місцевого самоврядування
      надходження на роботу або на службу протягом не одного, а шести місяців після припинення повноважень члена Ради Федерації, депутата Державної Думи. 2. У загальний трудовий стаж за фахом зараховується не тільки період, про який йде мова в коментованій статті, але й час участі співробітника поліції в якості зареєстрованого кандидата у виборах (ч. 3 ст. 41 Федерального
  9. Стаття 38. Професійна підготовка співробітників поліції
      стаття змістовно мало відрізняється від ст. 21 Закону 1991 про міліції, що не відповідає змінам в інших частинах законопроекту (див. лист від 30 листопада 2010 р. N 3ОП-1/1980). Частина 1 коментованої статті встановлює, що громадяни РФ, прийняті на службу в поліцію, проходять первинну підготовку. При цьому повноваження з визначення порядку проходження такої підготовки федеральний
  10. Стаття 36. Випробування при вступі на службу в поліцію
      надходженні на службу в поліцію, причому з тексту статті досить складно однозначно зрозуміти, чи є встановлення випробування обов'язковим. Раніше відповідне регулювання містилося у ч. 4 ст. 19 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ): для вступника до міліції встановлюється випробувальний термін від трьох до шести місяців залежно від рівня
© 2014-2022  yport.inf.ua