Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
С.А. Авакьян. Конституція Росії - природа, еволюція, сучасність, 2000 - перейти до змісту підручника

Глава четверта Федеральне законодавчі збори

Стаття 1. Вищим представницьким органом Російської Федерації, що здійснює законодавчі функції, є парламент - Федеральне законодавчі збори. Федеральне законодавчі збори здійснює також контрольні функції.
2. Федеральне законодавчі збори складається з двох палат: Державної Думи і Сенату.
3. Федеральне законодавчі збори обирається строком на 5 років.
Стаття 1. Депутатом Федерального законодавчих зборів може бути громадянин Російської Федерації, якому виповнився 21 рік.
2. Депутати Федерального законодавчих зборів обираються громадянами Російської Федерації, які досягли повноліття.
3. Депутат є представником всього народу Російської Федерації і не пов'язаний будь-яким імперативним мандатом.
4. Депутат має недоторканність і імунітетом. Він не може зазнавати переслідувань за висловлювані у зв'язку з депутатською діяльністю судження або за результати голосування в парламенті. Депутат не може бути затриманий чи заарештований, підданий обшуку або особистому огляду, крім випадків, коли був застигнутий на місці скоєння злочину. Палата Федерального законодавчих зборів перевіряє обгрунтованість прийнятих компетентними органами відповідних заходів, оскільки вони не прийняті судом, може відмінити їх. Притягнення депутата до кримінальної та адміністративної відповідальності допускається лише з санкції Палати.
5. Депутат може бути позбавлений свого мандата в разі подання у відставку, вчинення ним злочину, визнання її недієздатною і не інакше як за мотивованою постановою Палати Федерального законодавчих зборів.
6. Депутату виплачується винагорода і компенсуються витрати, пов'язані із здійсненням його діяльності. Статус депутата, його права, обов'язки визначаються законом.
Стаття 1. До складу Державної Думи входять 200 депутатів, обраних за територіальними округами, утвореним по одним і тим же нормам на всій території Російської Федерації.
2. Депутати, які входять до Сенату (сенатори), обираються по округах, утвореним в республіках і губерніях з тим, щоб від кожної з них обиралося по два сенатори. Від республік і губерній, до складу яких входять автономні національні спільноти, додатково обирається один сенатор.
3. Колишній Президент Російської Федерації довічно є сенатором, якщо він не відмовиться від цього.
Стаття 1. Федеральне законодавчі збори є постійно діючим органом, який розглядає входять до його коло питання на роздільних засіданнях Державної Думи і Сенату, а у випадках, передбачених Конституцією та регламентом, - на спільних засіданнях.
2. Федеральне законодавчі збори утворює спільні або окремі (по палатах) Комітети та Комісії за напрямками парламентської діяльності, визначеним палатами.
3. Федеральне законодавчі збори збирається на своє перше засідання не пізніше 30 днів після його обрання.
4. Кожна з Палат обирає зі свого складу Голову Палати та його заступника. Голови керують засіданнями відповідних палат і відають їх внутрішнім розпорядком. Спільні засідання палат веде Голова Сенату.
5. У Федеральному законодавчих зборах для обговорення планів роботи Зборів і його палат, порядку денного та інших організаційних питань утворюється Бюро Зборів, що складається з голів Палат, їх заступників, голів Комітетів і Комісій. Бюро з жодного питання не може замінити Федеральне законодавчі збори; воно має право виконувати тільки його організаційні доручення. На засіданні Бюро почергово головують голови палат.
6. Порядок провадження діяльності Палат і проведення спільних засідань визначається Регламентами, прийнятими для кожної Палати та для спільних засідань.
Стаття 1. Повноваження Федеральної законодавчої влади належать Федеральному законодавчому зборам. Воно має право видавати всі закони, які необхідні для здійснення повноважень, встановлених для Російської Федерації Конституцією і органічними законами. Делегування законодавчих повноважень допускається тільки Раді Міністрів Російської Федерації на термін, що не перевищує шість місяців. Не можуть бути делеговані повноваження щодо внесення поправок до Конституції, прийняття органічних законів, встановлення порядку та умов здійснення прав і свобод громадян, правосуддя, кримінального і процесуального законодавства.
2. Право законодавчої ініціативи належить депутатам Федерального законодавчих зборів, комісіях і комітетах палат, Президенту Російської Федерації, Раді Міністрів Російської Федерації, Верховному Суду Російської Федерації, вищим представницьким органам і вищим посадовим особам республік, губернаторам і губернським зібранням депутатів. Право законодавчої ініціативи належить групам громадян чисельністю не менше ста тисяч осіб, за умови, якщо вони представляють у Федеральне законодавчі збори Російської Федерації проект закону, який відповідає вимогам, закріпленим у Регламенті.
3. Представлений Федеральним законодавчим зборам проект закону розглядається в першому читанні на засіданні Державної Думи, яка оцінює концепцію та основні положення проекту. Після схвалення проекту в Державній Думі проект не пізніше, ніж у двомісячний строк, направляється до Сенату, який також оцінює концепцію та основні положення проекту. У разі його схвалення Сенатом, проект передається для підготовки другого читання, а якщо Сенат визнає це необхідним, він виносить рішення і про оприлюднення проекту.
Доопрацьований комісіями і комітетами палат законопроект розглядається в Державній Думі в другому читанні і після його схвалення передається до Сенату. При схваленні Сенатом представленого проекту в другому читанні, закон вважається прийнятим. За рішенням Палат закон може бути прийнятий у першому читанні. У всіх випадках, крім зазначених у пункті 5 цієї статті, законопроект вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від загального числа депутатів кожної з палат.
4. При розбіжностях між Державною Думою і Сенатом або на паритетних засадах створюється погоджувальна комісія, яка, з урахуванням зауважень і поправок, знов представляє законопроект в обидві палати. Якщо згоди не досягнуто або законопроект при обговоренні не набрав необхідної більшості голосів, він вважається відхиленим.
5. У випадках прийняття поправок до Конституції, прийняття органічних законів, а також внесення змін до їх текст, потрібно, щоб за це проголосувало не менше двох третин від загального числа депутатів у кожній з палат. Проведення двох читань за проектами поправок до Конституції і органічним законам обов'язково. Не допускається внесення поправок і змін до Конституції та в органічні закони під час надзвичайного та воєнного стану.
6. Закон набуває чинності з моменту його опублікування, якщо інше не передбачено в самому законі або в постанові Федерального законодавчих зборів про порядок введення його в дію.
7. На вимогу одного мільйона виборців або не менше трьох суб'єктів Російської Федерації, або однієї з палат Федеральних законодавчих зборів може бути проведений референдум з питань про обмін або зміну, повністю або частково, закону, прийнятого Федеральним законодавчим зборами.
Стаття 1. Федеральне законодавчі збори на своїх спільних засіданнях:
приймає федеральний бюджет;
ратифікує і денонсує міжнародні договори;
вирішує питання війни і миру ;
встановлює надзвичайний стан або затверджує акт Президента Російської Федерації з цього питання;
вводить військовий стан або виносить постанову у зв'язку з його введенням Президентом Російської Федерації;
вирішує питання про можливість використання Збройних сил за межами території Російської Федерації;
засновує державні нагороди та почесні звання; видає акти про амністію.
2. Державна Дума:
висуває відповідно до Конституції звинувачення проти Президента Російської Федерації.
3. Сенат:
призначає за поданням Президента Російської Федерації голови Ради Міністрів Російської Федерації (прем'єр-міністра), за його поданням - затверджує структуру уряду і призначає міністрів;
розглядає питання про відставку і приймає відставку Ради Міністрів Російської Федерації;
призначає за поданням Президента Російської Федерації суддів Верховного Суду Федерації, голів Палат Верховного суду і Прокурора при Верховному суді; по поданні складу Верховного Суду - Голови Верховного Суду;
призначає народних захисників з прав людини;
за наявності підстав, передбачених Конституцією, вирішує питання про відсторонення Президента Російської Федерації від посади.
Стаття Федеральне законодавчі збори утворює Рахункову Палату, яка здійснює контроль за виконанням бюджету, рахунками, діяльністю скарбниці, використанням державного майна. Статус, функції та повноваження Рахункової Палати визначаються законом.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Глава четверта Федеральне законодавчі збори "
  1. Стаття V
    чвертей штатів або конвентами в трьох чвертях оних залежно від того, яку форму ратифікації запропонує Конгрес. При цьому жодна поправка, яка може бути прийнята до одна тисяча вісімсот восьмого року, жодним чином не повинна зачіпати перші чотири частини дев'яту розділу першої статті; жоден штат без його згоди не може бути позбавлений свого рівного з іншими штатами голосу в
  2. Конституція Російської Федерації
    четвертий. Перехідні
  3. Стаття 64. Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів у зв'язку з прийняттям цього Закону
    федерального законодавства, підлягають визнанню такими, що втратили силу, призупинення, зміни, доповнення або прийняття в зв'язку з прийняттям даного
  4. Стаття 232. Регулювання відносин, пов'язаних з банкрутством
    законодавчих актів у відповідність з Федеральним законом "Про державну реєстрацію юридичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2002, N 12, ст. 1093); пункт 3 статті 1 Федерального закону від 25 квітня 2002 р. N 41 ФЗ "Про внесення змін і доповнень до законодавчих актів Російської Федерації у зв'язку з прийняттям Федерального закону" Про обов'язкове страхування
  5. Розділ третій Перехідні положення
    глава держави відповідно до частини четвертої статті 78, статтями 80, 83-92 Конституції Російської Федерації протягом терміну, на який його обрано. 5. Вибори палат Федеральних Зборів першого скликання проводяться "__" ___ 1993 на підставі Закону Російської Федерації "Про вибори до Федерального Зібрання". До початку роботи обраних відповідно до цієї Конституції палат
  6. З проекту перехідних положень Конституції
    глава держави відповідно до статей 40, 43-48 Конституції протягом терміну, на який він був всенародно обраний. До утворення, відповідно до Конституції, Ради Міністрів Російської Федерації Президент Російської Федерації та чинний Уряд Російської Федерації здійснюють функції вищої виконавчої влади держави на основі повноважень, які вони мали на момент
  7. 16. Фінансова діяльність, здійснювана Президентом РФ.
    Глава держави забезпечує в області фінансів узгоджене функціонування і взаємодію органів державної влади виходячи з положень Конституції і федеральних законів, визначає основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики держави, відповідно до яких будується фінансова політика. З щорічними посланнями про становище в країні, про основні напрями внутрішньої і
  8. Глава 9. Конституційні поправки та перегляд Конституції
    федерального конституційного закону, і набувають чинності після їх схвалення не менш як двома третинами суб'єктів Російської Федерації. Поправки до положень розділу другого Конституції Російської Федерації приймаються в порядку, передбаченому частиною першою цієї статті, за умови схвалення всіма суб'єктами Російської Федерації, які підписали відповідний договір. Стаття Зміни в
  9. Глава четверта. ОПІКА І ПІКЛУВАННЯ
    четверта. ОПІКА І
  10. Глава четверта. ДЖЕРЕЛА ЗОБОВ'ЯЗАНЬ
    четверта. ДЖЕРЕЛА
  11. Глава четверта. НЕОБХІДНА СПАДКОВЕ ПРАВО
    четверта. НЕОБХІДНА СПАДКОВЕ
  12. Глава 13. Інші федеральні державні органи
    федеральним державним органам відносяться Банк Росії, діючий на принципах федеральної резервної системи, і Федеральна статистична палата. 2. Банк Росії та Федеральна статистична палата самостійні і не входять до системи законодавчої, виконавчої чи судової влади. Їх повноваження, порядок формування і діяльності встановлюються федеральним конституційним законом.
  13. Глава четверта. ЗАХИСТ І ПРИПИНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ
    четверта. ЗАХИСТ І ПРИПИНЕННЯ ПРАВА
  14. Глава четверта. СПОСОБИ ПРИДБАННЯ МАЙНА ЗОБОВ'ЯЗАННЯ.
      четверта. СПОСОБИ ПРИДБАННЯ МАЙНА
  15.  Глава четверта. СПЕЦІАЛЬНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ суб'єктивних прав
      четверта. СПЕЦІАЛЬНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ суб'єктивних
  16. Стаття 13. Повідомлення про проведення зборів кредиторів
      зборах кредиторів, повідомлення про проведення зборів кредиторів поштою не пізніше ніж за чотирнадцять днів до дати проведення зборів кредиторів чи іншим забезпечує отримання такого повідомлення спосіб не менше ніж за п'ять днів до дати проведення зборів кредиторів. 2. У разі, якщо кількість конкурсних кредиторів та уповноважених органів перевищує п'ятсот, належним повідомленням
  17. Глава 9. Конституційні поправки та перегляд Конституції
      федерального конституційного закону про прийняття в Російську Федерацію або утворення в її складі нового суб'єкта
  18. Стаття IX
      четверта. Федеральне законодавче (ст.ст. 50 - 56) зібрання Глава п'ята. Уряд Російської Федерації (ст.ст. 57 - 60) Глава шоста. Правосуддя (ст.ст. 61 - 70) Розділ перший. Принципи (ст.ст. 61 - 67) Розділ другий. Верховний суд Російської (ст.ст. 68 - 70) Федерації Глава сьома. Муніципальне самоврядування (ст.ст. 71 - 75) Глава восьма. Конституційні поправки (ст. 76)
© 2014-2022  yport.inf.ua