« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
2. ОСВІТА
|
Ця ділянка житті суспільства можна вважати основоположним для всієї її духовно-культурної сфери, так як без освіти не може бути культури і повноцінного духовного життя. Вище в зв'язку з правом на освіту вже зверталася увага на тенденцію до досить докладного конституційному регулюванню даного інституту. Наводилися приклади його конституційного регулювання в демократичному (Німеччина) і тоталітарному (КНДР) суспільстві. Тому тут ми обмежимося мінімумом додаткових прикладів, що відображають різний підхід держав до організації освіти. У ст. 27 Іспанської конституції вказується, що освіта буде мати на меті повний розвиток людської особистості в повазі до демократичних принципів співжиття і основним правам і свободам. Публічні влади повинні гарантувати батькам можливість давати своїм дітям релігійне і моральне виховання відповідно з власними переконаннями. Основне навчання обов'язково безкоштовно. Публічні влада гарантує всім право на освіту за допомогою загального програмування навчання при ефективному участю зацікавлених секторів і створення навчальних закладів. За фізичними та юридичними особами визнається свобода створювати навчальні заклади в рамках дотримання конституційних принципів. Викладачі, батьки та у відповідних випадках учні будуть брати участь у контролі та управлінні у всіх навчальних закладах, які містяться адміністрацією за рахунок публічних фондів. На публічні влади покладаються інспектування й огляд системи освіти, щоб гарантувати дотримання законів. Публічні влади будуть підтримувати навчальні заклади, які відповідають вимогам, встановленим законом. Зізнається автономія університетів на встановлених законом умовах. Таким чином, тут, як і в Німеччині, ми спостерігаємо ліберальну систему з мінімально необхідним керівництвом публічних властей. Приклад протилежного підходу до освіти дає Конституція Куби, яку варто процитувати, незважаючи на великий обсяг відповідного тексту. Так, у ст. 39, зокрема, сказано: «Держава направляє, розвиває і заохочує освіту, культуру та науку у всіх їхніх проявах. У своїй політиці в галузі освіти та культури держава дотримується наступних принципів: a) засновує свою політику в галузі освіти і культури на досягненнях науки і техніки, ідеях марксизму і мартіанства (мається на увазі ідейна спадщина кубинського революційного ідеолога Хосе Марті. - Авт.), кубинської та всесвітньої прогресивної педагогічної традиції; b) навчання є функція держави і є безкоштовним. Воно базується на висновках і досягненнях науки і на самій тісному зв'язку навчання з життям, працею і виробництвом. Держава підтримує широку систему стипендій для студентів та надає різноманітні можливості навчання працюючим з метою досягнення ними найвищого можливого рівня знань і навичок. Закон встановлює склад і структуру національної системи навчання, а також обов'язковість навчання і визначає мінімум загальної підготовки, яку повинен отримати кожен громадянин; c) сприяє патріотичному вихованню та комуністичному формуванню нових поколінь і підготовці дітей, молоді та дорослих до суспільного життя. Для здійснення цього принципу загальну освіту і спеціальну освіту наукового, технічного або художнього характеру поєднується з працею, прикладними дослідженнями, фізичним вихованням, спортом та участю у суспільно-політичній діяльності й у вишколі ». Оскільки ставиться завдання комуністичного виховання нових поколінь, то очевидно, що виконувати це завдання може тільки держава. Треба визнати, що в справі розширення освіти післяреволюційна Куба досягла успіху, проте якість його такий, що багато випускників вузів поповнюють ряди тих, кого А.І. Солженіцин влучно назвав «образованщиной».
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " 2. ОСВІТА " |
- Стаття 26
освіту. Освіта повинна бути безплатною, хоча б у тому, що стосується початкової та загальної освіти. Початкова освіта повинна бути обов'язковою. Технічна і професійна освіта повинна бути загальнодоступною, а вища освіта повинна бути однаково доступною для всіх на основі здібностей кожного. 2. Освіта повинна бути спрямована на повний розвиток
- § 3. Підзвітність глави муніципального освіти
освіти підконтрольний і підзвітний населенню і представницькому органу муніципального освіти. Підзвітність глави муніципального району, як правило, встановлюється у таких формах: 1) інформування населення про поточну роботу через засоби масової інформації; 2) проведення зустрічей з населенням; 3) відповіді на запити окремих депутатів і представницького органу
- § 2. Основні повноваження адміністрації муніципального освіти
освіти: 1) здійснює виконавчо-розпорядчі повноваження з питань місцевого значення муніципального освіти, встановлені законодавством і статутом муніципального освіти; 2) здійснює окремі державні повноваження, передані органам місцевого самоврядування муніципального освіти федеральними та регіональними законами; 3) розробляє проект бюджету
- § 1. Статус глави муніципального освіти
освіти - це вища посадова особа муніципального освіти, наділене статутом муніципального освіти і законодавством власними повноваженнями у вирішенні питань місцевого значення. Глава муніципального освіти відповідно до статуту муніципального освіти: 1) обирається на муніципальних виборах або представницьким органом муніципального освіти зі свого
- § 5. Голосування з питань зміни кордонів муніципального освіти, перетворення муніципального освіти
освіти, перетворення муніципального освіти проводиться голосування з питань зміни кордонів муніципального освіти, перетворення муніципального освіти. Голосування з питань зміни кордонів муніципального освіти, перетворення муніципального освіти проводиться на всій території муніципального освіти або на частині його території. Голосування по
- Цінні папери
освіти не є їх емітентами. В іншому випадку цінні папери засвідчують певні зобов'язання публічно-правових утворень перед їх власниками (наприклад, державні та муніципальні облігації). Але якщо публічно-правова освіта набуває видані іншими суб'єктами цінні папери, то останні як особливі речі є майном публічно-правової освіти.
- Стаття 102. Відповідальність за борговими зобов'язанням Російської Федерації, суб'єктів Російської Фе-ської Федерації, муніципальних утворень
освіти повністю і без умов забезпечуються усім, хто знаходиться у власності Російської Федерації, суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти майном, що є відповідну скарбницю , і виконуються за рахунок коштів відповідного бюджету. 2. Російська Федерація не несе відповідальності за борговими зобов'язаннями суб'єктів Російської Федерації і муниципаль-них
- Стаття 15. Місцевий бюджет
утворення має власний бюджет. Бюджет муніципального утворення (місцевий бюджет) призначений для виконання витратних зобов'язань муніципального освіти. Використання органами місцевого самоврядування інших форм освіти і витрачання грошових коштів для виконання рас-Ходна зобов'язань муніципальних утворень не допускається. У місцевих бюджетах відповідно до бюджетної
- Стаття 100. Структура муніципального боргу, види і терміновість муніципальних боргових зобов'язань
утворення можуть існувати у вигляді зобов'язань по: 1) цінних паперів муніципального освіти (муніципальних цінних паперів), 2) бюджетними кредитами, залученими до місцевого бюджету від інших бюджетів бюджетної системи Російської Федерації; 3) кредитами, отриманими муніципальним освітою від кредитних організацій; 4) гарантіям муніципального освіти (муніципальним гарантіям).
- § 1. Адміністрація муніципального освіти в системі органів місцевого самоврядування
освіти - це орган місцевого самоврядування, наділений статутом муніципального освіти виконавчо-розпорядчими повноваженнями щодо вирішення питань місцевого значення та повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування федеральними та регіональними законами. Місцевою адміністрацією керує голова місцевої адміністрації на
- Стаття +63. Права та обов'язки батьків по вихованню та освіті дітей
освіті дітей, см. також статті 18 і 52 Федерального закону від 10.07.1992 N 3266-1. 1. Батьки мають право і зобов'язані виховувати своїх дітей. Батьки несуть відповідальність за виховання і розвиток своїх дітей. Вони зобов'язані піклуватися про здоров'я, фізичний, психічний, духовний і моральний розвиток своїх дітей. Батьки мають переважне право на виховання своїх дітей перед
- § 2. Повноваження глави муніципального освіти
освіти в межах своїх повноважень: представляє муніципальне утворення у відносинах з органами місцевого самоврядування інших муніципальних утворень, органами державної влади, громадянами та організаціями, без довіреності діє від імені муніципального освіти; підписує і оприлюднює в порядку, встановленому статутом муніципального освіти, нормативні правові
- Стаття 35. Надходження громадян у військові освітні установи професійної освіти. Укладення контрактів про проходження військової служби з громадянами, які навчаються у військових освітніх установах професійної освіти
освіти. Укладення контрактів про проходження військової служби з громадянами, які навчаються у військових освітніх установах професійної
- Стаття 168.4. План відновлення платоспроможний-ності суб'єкта Російської Федерації (муніципального обра-тання)
освіти) розробляються ється тимчасової фінансової адміністрацією в термін до двох місяців з дня набрання рішенням арбітражного суду про введення тимчасової фінансової адміністрації в суб'єкт Російської Федерації (муніципальному освіту) законної сили. 2. Проект плану відновлення платоспроможності суб'єкта Російської Федерації (муніципального утворення) повинен включати: строк дії
- Стаття 112.1. Прострочена заборгованість по довго-вим зобов'язанням суб'єкта Російської Федерації, муници-пального освіти
освіти в цілях цього Кодексу розуміється заборгованість суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти, що утворилася зважаючи невиконання або неналежного виконання у встановлений термін боргових зобов'язань суб'єкта Російської Федерації, муніципального освіти. 2. Під обсягом (розміром) простроченої заборгованості за борговими зобов'язаннями суб'єкта Російської Федерації,
- Стаття 13. Підготовка громадян з основ військової служби в освітніх установах середньої (повної) загальної освіти, освітніх установах початкової професійної та середньої професійної освіти і в навчальних пунктах організацій
освіти, освітніх установах початкової професійної та середньої професійної освіти і в навчальних пунктах
|