1. ... Федеральний законодавець, реалізуючи повноваження, що випливають зі статей 71 (пункти "в" і "о") і 76 Конституції Російської Федерації, має право врегулювати цивільно-правове становище релігійних об'єднань, в тому числі умови визнання релігійного об'єднання як юридичної особи, порядок його установи, створення, державної реєстрації, визначити зміст правоздатності релігійних об'єднань ... Введені / законодавцем / заходи, які стосуються установі, створення та реєстрації релігійних організацій, не повинні спотворювати саме істота свободи віросповідання, права на об'єднання і свободи діяльності громадських об'єднань, а можливі обмеження, що зачіпають ці та інші конституційні права, повинні бути виправданими і пропорційними конституційно значимим цілям ... ... Держава має право передбачити певні перепони, з тим щоб не надавати статус релігійної організації автоматично, не допускати легалізації сект, що порушують права людини і здійснюють незаконні і злочинні діяння, а також перешкодити місіонерської діяльності (в тому числі у зв'язку з проблемою прозелітизму), якщо вона несумісна з повагою до свободи думки, совісті і релігії інших і до інших конституційним правам і свободам, а саме супроводжується пропозицією матеріальних чи соціальних вигод з метою вербування нових членів до церкви, неправомірним впливом на людей, що знаходяться в нужді або в тяжкому становищі, психологічним тиском чи погрозою застосування насильства тощо ... Положення пункту 1 статті 9, пункту 5 статті 11 та абзаців третього та четвертого пункту 3 статті 27 Федерального закону "Про свободу совісті та релігійні об'єднання" перебувають у нерозривній єдності і як такі утворюють складені норму. / Ця норма / стосовно її дії щодо релігійних організацій, заснованих до вступу даного Закону в силу, а також місцевих релігійних організацій, що входять в структуру централізованої релігійної організації, означає, що такі організації користуються правами юридичної особи у повному обсязі, без підтвердження п'ятнадцятирічного мінімального терміну існування на відповідній території, без щорічної перереєстрації та без обмежень, передбачених абзацом четвертим пункту 3 статті 27 названого Федерального закону ... Конституційно-правовий зміст положень абзаців третього та четвертого пункту 3 статті 27 в їх нормативному єдності з положеннями пункту 1 статті 9 та пункту 5 статті 11 Федерального закону від 26 вересня 1997 року "Про свободу слова і про релігійні об'єднання ", виявлений Конституційним Судом Російської Федерації в цій постанові, є загальнообов'язковим і виключає будь-яке інше їх тлумачення в правозастосовчій практиці ... / Закріплене статтею 59 (частина 3) Конституції Російської Федерації право громадянина Російської Федерації у випадку, якщо його переконанням чи віросповіданням суперечить несення військової служби, на заміну її альтернативної цивільної службою / не потребує конкретизації і є , як випливає з статей 18, 28 і 59 Конституції Російської Федерації, безпосередньо діючим, притому саме індивідуальним правом, тобто пов'язаним зі свободою віросповідання в її індивідуальному, а не колективному аспекті, а значить, має забезпечуватися незалежно від того, складається громадянин у будь-якої релігійної організації чи ні (Постанова Конституційного Суду від 23 листопада 1999 року N 16-П у справі про перевірку конституційності абзаців третього та четвертого пункту 3 статті 27 Федерального закону від 26 вересня 1997 року "Про свободу совісті та релігійні об'єднання" у зв'язку з скаргами Релігійного товариства Свідків Єгови в місті Ярославлі і релігійного об'єднання "Християнська церква Прославляння"; пункти 4, 5, 6 мотивувальній частині, 1 і 2 резолютивної частини).
|
- Стаття 169. Виклад рішення
Коментар до статті Непідписання рішення, ухвали суддею або одним із суддів, що розглядали справу, або підписання рішення, постанови не тими суддями, що зазначені в рішенні, постанові, є підставою для скасування рішення, поста новления в будь-якому випадку. Див, наприклад: Постанова Президії ВАС РФ від 19.04.2011 N
- Стаття 31.4. Приведення у виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення
1. Постанова по справі про адміністративне правопорушення приводиться у виконання уповноваженими на те органом, посадовою особою в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими федеральними законами та прийнятими відповідно до них постановами Уряду Російської Федерації. 2. У разі винесення кількох постанов про призначення адміністративного покарання щодо
- Стаття 31.6. Зупинення виконання постанови про призначення адміністративного покарання
1. Суддя, орган, посадова особа, які винесли постанову про призначення адміністративного покарання, припиняють виконання постанови в разі приношення протесту на вступило в законну силу постанова у справі про адміністративне правопорушення до розгляду протесту. Про зупинення виконання постанови виноситься ухвала, яка при необхідності негайно направляється
- Стаття 32.1. Виконання постанови про призначення адміністративного покарання у вигляді попередження
Постанова про призначення адміністративного покарання у вигляді попередження виконується суддею, органом, посадовою особою, які винесли постанову, шляхом вручення або направлення копії постанови відповідно до статті 29.11 справжнього
- Стаття 31.6. Зупинення виконання постанови про призначення адміністративного покарання
1. Суддя, орган, посадова особа, які винесли постанову про призначення адміністративного покарання, припиняють виконання постанови в разі приношення протесту на вступило в законну силу постанова у справі про адміністративне правопорушення до розгляду протесту. Про зупинення виконання постанови виноситься ухвала, яка при необхідності негайно направляється
- Стаття 307. Набрання законної сили постанови Президії Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації та його опублікування
Коментар до статті Постанова Президії ВАС РФ підлягає опублікуванню у журналі "Вісник Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації" і розміщується на сайті ВАС РФ. При цьому арбітражним судам слід мати на увазі, що з дня розміщення Постанови Президії ВАС РФ в повному обсязі на сайті ВАС РФ практика застосування законодавства, на положеннях якого заснована дане
- Стаття 306. Зміст постанови Президії Вищого Арбітражного Суду Російської Федерації
Коментар до статті Дотримання вимог до оформлення постанов Президії ВАС РФ забезпечує його законність, обгрунтованість і вмотивованість, які є умовами обов'язковості судових актів (ст. ст. 15, 16 АПК РФ). При цьому особливе значення мають мотиви прийнятого постанови (п. 9 ст. 306 АПК РФ) і висновки і рішення за результатами роз-гляду заяви (п. 10 ст. 306 АПК РФ),
- Стаття 31.4 . Приведення у виконання постанови по справі про адміністративне правопорушення
1. Постанова по справі про адміністративне правопорушення приводиться у виконання уповноваженими на те органом, посадовою особою в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими федеральними законами та прийнятими відповідно до них постановами Уряду Російської Федерації. 2. У разі винесення кількох постанов про призначення адміністративного покарання щодо
- Стаття 32.1. Виконання постанови про призначення адміністративного покарання у вигляді попередження
Постанова про призначення адміністративного покарання у вигляді попередження виконується суддею, органом, посадовою особою, які винесли постанову, шляхом вручення або направлення копії постанови відповідно до статті 29.11 справжнього Кодексу . Відповідно до Федерального закону від 27.06.2011 N 162-ФЗ з 1 січня 2013 року статтю 32.2 буде доповнена частиною
- Стаття 31.7. Припинення виконання постанови про призначення адміністративного покарання
Суддя, орган, посадова особа, які винесли постанову про призначення адміністративного покарання, припиняють виконання постанови у разі: 1) видання акта амністії, якщо такий акт усуває застосування адміністративного покарання; 2) скасування або визнання такими, що втратили силу закону або його положення, що встановлюють адміністративну відповідальність за скоєне; 3) смерті особи, залученого
|