Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
Б. А. Страшун. Конституційне (державне) право зарубіжних країн Том 3 Особлива частина. Країни Європи, 1997 - перейти до змісту підручника

Розділ X. ПУБЛІЧНІ ФІНАНСИ

Стаття 1. Фінансові кошти для публічних цілей збираються і витрачаються в порядку, визначеному в законі.
2. Придбання, збут та обтяження нерухомості, часток або акцій, а також емісія цінних паперів Казною Держави, Польським Національним Банком чи іншими державними юридичними особами проводяться відповідно до принципів і порядком, визначеними в законі.
3. Встановлення монополії відбувається за допомогою закону.
4. Отримання позик (zaciaganie pozyczek), а також надання фінансових гарантій та поручительств виробляються державою відповідно до принципів і порядком, визначеними в законі.
5. Не можна брати позики або надавати фінансові гарантії та поруки, внаслідок яких державний публічний борг перевищить 3/5 вартості річного валового національного (krajowego) продукту. Спосіб підрахунку вартості річного валового національного продукту, а також державного публічного боргу визначається законом.
Стаття Обкладення податками, іншими публічними зборами (daniny), визначення суб'єктів, об'єктів оподаткування та податкових ставок, а також принципів визнання пільг та анулювання недоїмок і встановлення категорій суб'єктів, звільнених від податків, проводяться шляхом закону.
Стаття Організація Скарбниці Держави, а також порядок управління майном Скарбниці Держави визначаються законом.
Стаття 1. Сейм постановляє про бюджет держави на бюджетний рік у формі бюджетного закону.
2. Принципи та порядок розробки проекту бюджету держави, ступінь його подробиці і вимоги, яким повинен відповідати проект бюджетного закону, а також принципи і порядок виконання бюджетного закону визначаються законом.
3. У виняткових випадках доходи і витрати держави на період менше року можуть визначатися законом про тимчасове бюджеті (prowizorium budzetowym). Приписи щодо проекту бюджетного закону, відповідно застосовуються до проекту закону про тимчасове бюджеті.
4. Якщо бюджетний закон або закон про тимчасове бюджеті не вступили в силу в день початку бюджетного року, Рада Міністрів веде фінансове господарство на підставі внесеного проекту закону.
Стаття 1. Збільшення витрат або обмеження доходів, запланованих Радою Міністрів, не можуть призводити до встановлення Сеймом більшого бюджетного дефіциту, ніж передбачений у проекті бюджетного закону.
2. Бюджетний закон не може передбачати покриття бюджетного дефіциту шляхом взяття зобов'язань в центральному банку держави.
Стаття Законодавча ініціатива щодо бюджетного закону, закону про тимчасову бюджеті, зміни бюджетного закону, закону про взяття державою публічного боргу, а також закону про надання їм фінансових гарантій належить виключно Раді Міністрів.
Стаття Рада Міністрів не пізніше, ніж за 3 місяці до початку бюджетного року подає до Сейму проект бюджетного закону на наступний рік. У виняткових випадках можливе пізніший внесення проекту.
Стаття Сенат може постановити про поправки до бюджетного закону протягом 20 днів з дня його передачі в Сенат.
Стаття 1. Президент Республіки протягом 7 днів підписує бюджетний закон або закон про тимчасове бюджеті, представлений Маршалом Сейму. До бюджетного закону і закону про тимчасову бюджеті не застосовується припис ч. 5 ст. 122.
2. У разі звернення Президента Республіки до Конституційного Трибунал з питання про відповідність Конституції бюджетного закону чи закону про тимчасову бюджеті до його підписання
Трибунал дозволяє це справа не пізніше, ніж протягом 2 місяців з дня подачі пропозиції до Трибуналу .
Стаття Якщо протягом 4 місяців з дня внесення до Сейму проекту бюджетного закону він не буде представлений Президенту Республіки для підписання, Президент Республіки може протягом 14 днів віддати наказ про скорочення терміну повноважень Сейму.
Стаття 1. Рада Міністрів протягом 5 місяців після закінчення бюджетного року представляє Сейму звіт про виконання бюджетного закону разом з інформацією про стан заборгованості держави.
2. Сейм розглядає представлений звіт і по ознайомленні з думкою Верховної Палати Контролю приймає протягом 90 днів з дня подання Сейму звіту постанову про його затвердження або про відмову в його затвердження (про udzieleniu lub про odmowie udzielenia Radzie Ministrow absolutorium).
Стаття 1. Центральним банком держави є Польський Національний Банк. Йому належить виключне право емісії грошей, а також встановлення та реалізації грошової політики. Польський Національний Банк відповідає за вартість польської валюти.
2. Органами Польського Національного Банку є: Голова Польського Національного Банку, Рада Грошовою Політики, а також Правління Польського Національного Банку.
3. Голова Польського Національного Банку призначається Сеймом за пропозицією Президента Республіки на 6 років.
4. Голова Польського Національного Банку не може належати до політичної партії, професійної спілки, вести публічну діяльність, несумісну з гідністю його посади.
5. До складу Ради Грошовою Політики входять Голова Польського Національного Банку в якості голови (prze-wodniczacy), а також особи, що відрізняються знаннями в галузі фінансів, призначені на 6 років в рівному числі Президентом Республіки, Сеймом і Сенатом.
6. Рада Грошовою Політики щорічно встановлює основні положення грошової політики і подає їх для відомості Сейму одночасно з внесенням Радою Міністрів проекту бюджетного закону. Рада Грошовою Політики протягом 5 місяців по закінченні бюджетного року представляє Сейму звіт про виконання основних положень грошової політики.
7. Організація і принципи діяльності Польського Національного Банку, а також докладні принципи призначення та відкликання його органів визначаються законом.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Розділ X. ПУБЛІЧНІ ФІНАНСИ "
  1. 1. Поняття і функції фінансів. Публічні та приватні фінанси.
    Розділень, підприємств, організацій та уста-2) матеріальний аспект. Фінанси - грошові кошти, що акумулюються в державних фондах спеціального призначення. Фінанси - грошові фонди держави, його територіальних підрозділів, підприємств та установ, організацій. Грошові фонди - відособлена частина фінансових ресурсів, що має цільове спрямування і відносну самостійність
  2. Контрольні питання і завдання
    фінансів і характеристику їх видів. 2. Розкрийте основні функції фінансів. 3. Що являє собою фінансова система держави? 4. Які основні елементи фінансової системи? 5. Розкрийте поняття «фінансова діяльність». 6. Які особливості фінансової діяльності? 7. Які фактори впливають на фінансову діяльність? 8. Охарактеризуйте систему органів,
  3. Відповіді до контрольних тестів
    Розділ I. Основні положення теорії податкового права 1-в 18-а 35-в 2-в 19-а 36-в 3-б 20-б 37-в 4-б 21-б 38-б 5-а 22-в 39-а 6-б 23-б 40-б 7-а 24-а 41-а 8-б 25-в 42-а 9-а 26-а 43-б 10-а 27-а 44-б 11-в 28 - а 45-6 12-в. 29-6 46-6 13-б 30-б 47-а 14-а 31-б 48-а 15-б 32-в 49-б 16-а 33-б 50-а 17-в 34-а Розділ II . Податкові правовідносини 1-а 11
  4. Стаття 167. Відповідальність Міністерства фі-Нансі Російської Федерації, міністра фінансів, Федераль-ного казначейства
    фінансів Російської Федерації, Федеральне казначейство несуть відповідальність за здійснення бюджетних повноважень, визначених цим Кодексом. 2. Міністр фінансів несе персональну відповідальність за здійснення повноважень, встановлених статтею 166 цього
  5. Розділ 5. Стадія складання проекту бюджету та її етапи
    публічно-правової освіти перед фізичною або юридичною особою, іншим публічно-правовою освітою, що підлягають виконанню в установленому відповідним законом, іншим нормативним правовим актом розмірі або мають встановлений законом, іншим правовим актом порядок визначення (розрахунку, індексації), що діють на момент складання проекту бюджету. Прийняті зобов'язання -
  6. Контрольні питання і завдання
    фінансів підприємств в сучасній економіці? 2. Назвіть найважливіші принципи організації фінансів підприємств. 3. Охарактеризуйте елементи фінансового механізму діяльності підприємств. 4. Розкрийте структуру бухгалтерського балансу. 5. Які основні види взаємовідносин підприємств в процесі фінансової діяльності? 6. Дайте характеристику взаємовідносин підприємств з
  7. 48. Що таке "Статут Суду"?
    Розділів: - розділ I "Статус суддів і генеральних адвокатів" (ст. 2-8) * (101); - розділ II "Організація" (ст. 9-18); - розділ III "Процедура" (ст. 19-46); - розділ IV "Трибунал першої інстанції Європейських співтовариств" (ст. 47-62 ter); - розділ IV bis "Судові палати" (ст. 62 quater); - розділ V "Прикінцеві положення "(ст. 63-64). У додатку до Статуту зафіксовані склад,
  8. Стаття 166. Виключні повноваження керуй-теля Міністерства фінансів Російської Федерації
    фінансів Російської Федерації (далі у цьому Кодексі - міністр фінансів) має виключи-тельное право: (в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) затверджувати зведену бюджетний розпис федерального бюджету; (в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ) вносити зміни в зведену бюджетний розпис федерального бюджету; (в ред. Федерального закону від 26.04.2007 N 63-ФЗ)
  9. Стаття 241.2. Єдиний портал бюджетної системи Російської Федерації
    публічно-правовими утвореннями бюджетних повноважень і їх участь у відносинах, регу-ліруемих бюджетним законодавством Російської Федерації; до іншими відомостями, визначеним Міністерством фінансів Російської Федерації відповідно до його бюджетними
  10. 15. Органи, що здійснюють фінансову діяльність: загальна характеристика та класифікація.
    Фінансову діяльність, яка забезпечує виконання ними своїх основних завдань і функцій. У єдину систему органів державного управління фінансами в Російській Федерації входять Міністерство фінансів РФ, міністерства фінансів республік, фінансові управління в інших суб'єктах Федерації і органи федерального казначейства. Крім того, в системі органів місцевого самоврядування
© 2014-2022  yport.inf.ua