Морське право, спочатку національне, а потім і міжнародне, з'явилося ще в глибоку давнину. Еволюціонуючи, воно продовжує активно розвиватися і в наш час. Головна причина такої стійкої еволюції міжнародного та національного морського права полягає в особливій ролі Світового океану у житті людства. Світовий океан - колосальне джерело мінеральних, живих і енергетичних ресурсів. По ньому проходять найважливіші морські шляхи, що представляють собою засіб економічних зв'язків між державами, які немислимі без забезпечення перевезень вантажів морем. Морські судна займаються промислом біоресурсів Світового океану і добувають корисні копалини, займаються науковими дослідженнями і охороняють морське середовище, проводять морські буксирування, лоцманські та криголамні проводки, забезпечують морський туризм і водний спорт, а також інші види діяльності людини у Світовому океані. На 1 липня 2011 р. валова місткість 85000 судів, складових світової флот, досягла позначки в 1 млрд тонн. Загальна їх вартість дорівнює приблизно 1 трлн доларів [183]. Для обслуговування такого потужного і багатофункціонального флоту і підтримки його в працездатному стані, а також для побудови нових видів судів держави створили складну морську і берегову інфраструктуру, що включає в себе засоби забезпечення безпеки морських шляхів, морські порти, судноремонтні і суднобудівні заводи, морські навчальні та наукові центри та ін В кожному морському державі є відповідні органи, що займаються морськими справами. На міжнародному рівні засновані багато десятків міжурядових та неурядових організацій з питань морського судноплавства, охорони морського середовища від забруднення, забезпечення безпеки на морі та інших проблем. Міжнародне морське право містить в собі як норми міжнародного публічного права, що регулює, насамперед, міждержавні відносини, так і міжнародного приватного права, що охоплює відносини між приватними особами - громадянами і організаціями. Виходячи з цього, прийнято виділяти міжнародне публічне морське право і міжнародне приватне морське право. Цей навчальний посібник включає в себе матеріал, що відноситься до внутрішньодержавному (національному) та міжнародного морського права. У книзі розглянуті поняття, джерела, суб'єкти і галузеві принципи міжнародного морського права, правовий режим морських просторів, правові проблеми морських наукових досліджень і захисту морського середовища від забруднення. Велику увагу приділено міжнародно-правовому регулюванню використання та охорони морських природних ресурсів, правовому статусу морського судна, основним правам та обов'язкам членів екіпажу судна, міжнародно-правових засобів забезпечення безпеки судноплавства. Також у посібнику детально розглядаються поняття і види договорів морського перевезення вантажів, інститути морського страхування, загальної аварії, відшкодування збитків від зіткнення суден, рятування суден та іншого майна, арешту морських суден. При розгляді проблеми врегулювання спорів, пов'язаних з діяльністю держав у Світовому океані, докладно описані різні процедури мирного вирішення спорів, в тому числі і спеціальні, передбачені в різних морських конвенціях. Завершальна глава присвячена правовому статусу міжнародних організацій, які здійснюють певні функції в галузі морської діяльності. Мета цього посібника - дати студентам, які навчаються за спеціальністю «Юриспруденція», уявлення про співвідношення міжнародного морського права і морського права Російської Федерації, навчання їх розумінню основ міжнародного морського права, вмінню виявляти тенденції розвитку міжнародного морського права , а також розгляд основних правових проблем, існуючих у цій галузі.
|
- Стаття 424. Застосування цього Кодексу до правовідносин, які виникли до і після введення його в дію
1. Частина 1 коментованої статті встановлює застосування норм ТК до правовідносин, які виникли після введення його в дію. Тим самим визначається, що закон або інший нормативний правовий акт, що містить норми трудового права, не має зворотної сили і застосовується до відносин, які виникли після введення його в дію (див. ч. 3 ст. 12 ТК і коммент. До неї). 2. Якщо правовідносини виникли до
- Стаття 49. Визначення про введення спостереження
1. Визначення про введення спостереження виноситься суддею арбітражного суду одноосібно. 2. У визначенні арбітражного суду про введення спостереження повинні міститися вказівки на: визнання заяви про визнання боржника банкрутом обгрунтованим і введення спостереження; твердження тимчасового керуючого; абзац втратив чинність. - Федеральний закон від 19.07.2009 N 195 ФЗ. 3. У разі, якщо при
- Стаття 162. Запровадження, заміна і перегляд норм тру-да
Локальні нормативні акти, що передбачають введення, заміну і перегляд норм праці, приймаються роботодавцем з урахуванням те думки представницького органу працівників. Про введення нових норм праці працівники повинні бути сповіщені не пізніше ніж за два
- Стаття 4. Дія цивільного законодавства у часі
1. Акти цивільного законодавства не мають зворотної сили і застосовуються до відносин, які виникли після введення їх у дію. Дія закону поширюється на відносини, що виникли до введення його в дію, тільки у випадках, коли це прямо передбачено законом. 2. За відносин, що виникли до введення в дію акта цивільного законодавства, він застосовується до прав та
- Стаття 424. Застосування цього Кодексу до право-відносин, які виникли до і після введення його в дію
Цей Кодекс застосовується до правовідносин, які виникли після введення його в дію. Якщо правовідносини виникли до введення в дію цього Кодексу, то він застосовується до тих прав і обов'язків, кото-які виникнуть після введення його в
- Стаття 420. Терміни введення в дію цього Кодексу
1. Дана стаття визначає, що ТК набуває чинності з 1 лютого 2002 Починаючи з цієї дати норми ТК застосовуються на всій території РФ і поширюються на всіх суб'єктів трудового права (див. ст. 11 ТК і коммент. До неї), за винятком ч . 1 ст. 133 ТК, для введення якої встановлено особливий порядок (див. ст. 421 ТК і коммент. До неї). 2. З дати введення в дію ТК, тобто з 1 лютого 2002 р.,
- Стаття 80. Порядок введення фінансового оздоровлення
1. Фінансове оздоровлення вводиться арбітражним судом на підставі рішення зборів кредиторів, за винятком випадків, передбачених пунктами 2 і 3 статті 75 цього Закону. 2. Одночасно з винесенням ухвали про введення фінансового оздоровлення арбітражний суд затверджує адміністративного керуючого, за винятком випадків, передбачених пунктом 2 статті 75
- Стаття 424. Застосування цього Кодексу до правовідносин, які виникли до і після введення його в дію
Коментар до статті Трудовий кодекс застосовується до правовідносин, які виникли після введення його в дію. Разом з тим, якщо правовідносини виникли до введення в дію ТК, то він застосовується до тих прав і обов'язків, які виникнуть після введення його в дію. Це означає, що незважаючи на те, що трудові відносини між працівником і роботодавцем виникли до введення в дію
- Стаття 68. Повідомлення про введення спостереження
1. Тимчасовий керуючий зобов'язаний направити для опублікування у порядку, встановленому статтею 28 цього Закону, повідомлення про введення спостереження. 2. Втратив силу. - Федеральний закон від 30.12.2008 N 296 ФЗ. 3. Керівник боржника зобов'язаний повідомити про винесення арбітражним судом ухвали про введення спостереження працівників боржника, засновників (учасників) боржника,
- Стаття 307. Введення в дію цього Кодексу
Цей Кодекс вводиться в дію федеральним законом про введення в дію Бюджетного кодексу Російської Федеративної-ції. Президент Російської Федерації Б. ЄЛЬЦИН Москва, Кремль 31 липня 1998 N
- Стаття 78. Клопотання третьої особи або третіх осіб про введення фінансового оздоровлення
1. За погодженням з боржником клопотання про введення фінансового оздоровлення може бути подано третьою особою або третіми особами. Зазначене клопотання має містити відомості про пропонований забезпеченні третьою особою або третіми особами виконання боржником зобов'язань у відповідності з графіком погашення заборгованості. 2. До клопотання про введення фінансового оздоровлення додаються:
- Введення
Введення
- Введення
Введення
- Стаття 264.7. Складання та подання бюджетної звітності Російської Федерації
1. Федеральне казначейство складає і представляє в Міністерство фінансів Російської Федерації бюджетну звітність Російської Федерації. Бюджетна звітність Російської Федерації представляється Міністерством фінансів Російської Федерації в Уряд Російської Федерації. 2. Звіт про виконання федерального бюджету за перший квартал, півріччя і дев'ять місяців поточного фінансового року
- Стаття 92. Перехід до зовнішнього управління
1. Арбітражний суд за підсумками розгляду результатів проведення фінансового оздоровлення має право винести ухвалу про введення зовнішнього управління у разі: встановлення можливості відновлення платоспроможності боржника в передбачені цим законом терміни; подачі до арбітражного суду клопотання зборів кредиторів про перехід до зовнішнього управління у випадках,
- Стаття 67. Обов'язки тимчасового керуючого
1. Тимчасовий керуючий зобов'язаний: вживати заходів щодо забезпечення збереження майна боржника; проводити аналіз фінансового стану боржника; виявляти кредиторів боржника; вести реєстр вимог кредиторів, за винятком випадків, передбачених цим Законом; повідомляти кредиторів про введення спостереження; скликати і проводити перші збори кредиторів. 2.
- Розділ I. ВСТУП У ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО
Розділ I. ВСТУП У ГРОМАДЯНСЬКЕ
|