Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
Б. А. Страшун. Конституційне (державне) право зарубіжних країн Том 3 Особлива частина. Країни Європи, 1997 - перейти до змісту підручника

Організація і діяльність

Стаття 1. Сейм і Сенат ведуть обговорення на засіданнях.
2. Перші засідання Сейму і Сенату скликаються Президентом Республіки на день, який припадає на 30-денний період з дня виборів, за винятком випадків, визначених у ч. 3 та 5 ст. 98.
Стаття 1. Сейм обирає зі свого складу Маршала Сейму і віце-маршалів.
2. Маршал Сейму головує на обговореннях в Сеймі, стоїть на сторожі прав Сейму, а також представляє Сейм зовні.
3. Сейм призначає постійні комісії, а також може призначати надзвичайні комісії.
Стаття 1. Сейм може призначити слідчу комісію для розслідування певної справи.
2. Порядок діяльності слідчої комісії визначається законом.
Стаття Внутрішня організація і порядок робіт Сейму, а також порядок призначення та діяльності його органів, як і спосіб виконання конституційних і законних обов'язків державних органів щодо Сейму, визначаються регламентом Сейму, постановляю Сеймом.
Стаття Засідання Сейму відкриті. Якщо цього вимагає благо держави, Сейм може абсолютною більшістю голосів у присутності не менше половини законного числа депутатів постановити про проведення закритих обговорень.
Стаття 1. У випадках, визначених у Конституції, Сейм і Сенат, ведучи обговорення спільно під головуванням Маршала Сейму або в порядку його заміщення - Маршала Сенату, діють як Національні Збори.
2. Національні Збори постановляє про свій регламент.
Стаття 1. Голова Ради Міністрів і інші члени Ради Міністрів зобов'язані давати відповіді на депутатські інтерпеляції і запити протягом 21 дня.
2. Голова Ради Міністрів і інші члени Ради Міністрів зобов'язані давати відповіді по поточних справах на кожному засіданні Сейму.
Стаття 1. Сейм ім'ям Республіки Польща вирішує про стан війни і про укладення миру.
2. Сейм може прийняти постанову про стан війни тільки в разі збройного нападу на територію Республіки Польща або коли з міжнародних договорів випливає зобов'язання спільної оборони від агресії. Якщо Сейм не може зібратися на засідання, про стан війни постановляє Президент Республіки.
Стаття Принципи використання Збройних Сил за межами Республіки Польща визначаються ратифікованим міжнародним договором або законом. Принципи перебування іноземних військ на території Республіки Польща і принципи переміщення їх з цієї території визначаються ратифікованими міжнародними договорами або законами.
Стаття 1. Законодавча ініціатива належить депутатам, Сенату, Президенту Республіки і Раді Міністрів.
2. Законодавча ініціатива належить також групі з не менш, ніж 100 000 громадян, що мають право обирати в Сейм. Порядок провадження у цій справі визначається законом.
3. Ініціатори, вносячи в Сейм проект закону, представляють фінансові наслідки його виконання.
Стаття 1. Сейм розглядає проект закону в трьох читаннях.
2. Право пропозиції поправок до проекту закону під час розгляду його Сеймом належить ініціатору проекту, депутатам і Раді Міністрів.
3. Маршал Сейму може відмовити в постановці на голосування поправки, яка не була попередньо представлена в комісію.
4. Ініціатор може відкликати проект закону в ході законодавчого виробництва в Сеймі до часу закінчення другого читання проекту.
Стаття Сейм постановляє про закони звичайною більшістю голосів у присутності не менше половини законного числа депутатів, оскільки Конституція не передбачає іншого більшості. У такому ж порядку Сейм приймає постанови, якщо закон або постанова Сейму не встановлюють іншого.
Стаття 1. Закон, постановлений Сеймом, Маршал Сейму передає в Сенат.
2. Сенат протягом 30 днів з дня передачі закону може прийняти його без змін, постановити про поправки або постановити про відхилення його в цілому. Якщо Сенат протягом 30 днів з дня передачі закону не прийме відповідної постанови, закон вважається постановленим в редакції, прийнятій Сеймом.
3. Постанова Сенату, що відхиляє закон, або поправка, запропонована в постанові Сенату, вважаються прийнятими, якщо Сейм не відхилена їх абсолютною більшістю голосів у присутності не менше половини законного числа депутатів.
Стаття 1. По закінченні виробництва, визначеного в ст. 121, Маршал Сейму являє постановлений закон Президенту Республіки для підписання.
2. Президент Республіки підписує закон протягом 21 дня з дня подання і віддає наказ-про його опублікуванні в «Дзєннік Устав Жечіпосполітей Польська».
3. До підписання закону Президент Республіки може звернутися до Конституційного Трибунал з пропозицією з питання про відповідність закону Конституції. Президент Республіки не може відмовити у підписанні закону, який Конституційним Трибуналом визнаний відповідним Конституції.
4. Президент Республіки відмовляє в підписанні закону, який Конституційним Трибуналом визнано невідповідним Конституції. Якщо, проте, невідповідність Конституції стосується окремих приписів закону, а Конституційний Трибунал не виніс рішення про те, що вони нерозривно пов'язані з усім законом, Президент Республіки за Заслушаніе думки Маршала Сейму підписує закон, виключаючи приписи, визнані невідповідними Конституції, або повертає закон до Сейму з метою усунення невідповідності.
5. Якщо Президент Республіки не звернувся з пропозицією до Конституційного Трибунал в порядку ч. 3, то він може мотивованим пропозицією передати закон Сейму на новий розгляд. Після повторного постанови Сейму про закон більшістю 3/5 голосів у присутності не менше половини законного числа депутатів Президент Республіки протягом 7 днів підписує закон і віддає наказ про його опублікуванні в «Дзєннік Устав Жечіпосполітей Польська». У разі повторного постанови Сейму про закон Президенту Республіки не належить право звертатися до Конституційного Трибунал в порядку ч. 3.
6. Звернення Президента Республіки до Конституційного Трибунал з пропозицією з питання про відповідність закону Конституції або з пропозицією Сейму про новий розгляді закону перериває протягом визначеного в ч. 2 терміну для підписання закону.
Стаття 1. Рада Міністрів може визнати постановлений ним проект закону терміновим, за винятком проектів податкових законів, законів, що стосуються виборів Президента Республіки, Сейму, Сенату і органів територіального самоврядування, законів, що регулюють пристрій і компетенцію публічних властей, а також кодексів.
2. Регламент Сейму і регламент Сенату визначають подробиці законодавчого провадження у справі про термінове проекті.
3. У провадженні у справі про закон, проект якого визнаний терміновим, термін його розгляду Сенатом становить 14 днів, а термін підписання закону Президентом Республіки складає 7 днів.
Стаття До Сенату відповідно ставляться приписи ст. 110, ст. 112, ст. 113 та ст. 120.
Референдум
Стаття 1. З питань, що мають особливе значення для держави, може бути проведений загальнопольський референдум.
2. Загальнопольський референдум має право призначити Сейм абсолютною більшістю голосів у присутності не менше половини законного числа депутатів або Президент Республіки за згодою Сенату, вираженого абсолютною більшістю голосів у присутності не менше половини законного числа сенаторів.
3. Якщо в загальнопольському референдумі взяло участь більше половини осіб, які мають право голосувати, результат референдуму обов'язковий.
4. Дійсність загальнопольського референдуму, а також референдуму, про який йдеться в ч. 6 ст. 235, підтверджується Верховним Судом.
5. Принципи та порядок проведення референдуму визначаються законом.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Організація і діяльність "
  1. Стаття 4. Повноваження Організації щодо застосування заходів дисциплінарного впливу
    діяльність членів Організації, Статутом Організації та цим Кодексом та у межах своєї діяльності, Організація має такі повноваження: а) встановлювати принципи, підстави та порядок притягнення членів Організації до дисциплінарної відповідальності , б) визначати види і порядок накладення дисциплінарних стягнень; в) залучати членів Організації до дисциплінарної відповідальності у
  2. Стаття 184.3. Особливості здійснення функцій тимчасової адміністрації страхової організації у разі призупинення повноважень виконавчих органів страхової організації
    організації на здійснення страхової діяльності тимчасова адміністрація страхової організації вилучає бланки суворої звітності з усіх видів діяльності у страхової організації, страхових агентів страхової організації і інших осіб, яким були передані вказані бланки, і передає їх на зберігання в професійне об'єднання чи іншу має можливість забезпечення їх збереження
  3. Стаття 282.2. Організація діяльності екстремістської організації Коментар до статті 282.2
    організацією діяльності суспільного або релігійного об'єднання або іншої організації, щодо якої судом прийнято набрало законної сили рішення про ліквідацію або заборону діяльності у зв'язку із здійсненням екстремістської діяльності. 2. Поняття екстремістської діяльності (екстремізму), як уже зазначалося, дається у Федеральному законі від 25 липня 2002 р. "Про протидію
  4. Стаття 55.12. Виконавчий орган саморегуліруе-мій організації
    організації ставиться керівництво поточною діяльністю саморег-ліруемих організації в порядку і в межах, які встановлені загальними зборами членів саморегулівної
  5. Стаття 59. Порушення нормативних правових актів, що регулюють діяльність членів саморегулівної організації
    діяльність членів Організації, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 50 до 500 мінімальних розмірів оплати праці або виключення з членів
  6. Некомерційні організації. Загальні положення
    організації - це організації, не мають в якості своєї основної мети діяльності одержання прибутку і не розподіляють свій прибуток (доходи) між членами та учасниками організації. Це узагальнене, збірне поняття, що охоплює різноманітні юридичні особи в політичній, соціальній, духовній сферах суспільства. Їх суттєва риса полягає в тому, що на відміну від комерційних
  7. Стаття 55.13. Контроль саморегулюючої організа-ції за діяльністю своїх членів
    організація здійснює контроль за діяльністю своїх членів у частині дотримання ними вимог до видачу свідоцтв про допуск, вимог стандартів саморегулівних організацій та правил саморегулювання в порядку, встановленому правилами контролю в області саморегулювання, з урахуванням вимог частини 2 цієї статті. Саморегулівна організація також має право здійснювати контроль за
  8. Стаття 1203 . Особистий закон іноземної організації, яка не є юридичною особою з іноземної праву
    організації, котра є юридичною особою з іноземної праву, вважається право країни, де ця організація заснована. До діяльності такої організації, якщо застосовним є російське право, відповідно застосовуються правила цього Кодексу, які регулюють діяльність юридичних осіб, якщо інше не випливає із закону, інших правових актів чи істоти
  9. Стаття 20.28. Організація діяльності суспільного або релігійного об'єднання, щодо якого прийнято рішення про призупинення його діяльності
    діяльності суспільного або релігійного об'єднання, щодо якого діє має законну силу рішення про призупинення його діяльності, а також участь у такій діяльності - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на організаторів в розмірі від однієї тисячі до двох тисяч рублів; на учасників - від п'ятисот до однієї тисячі рублів. (в ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
  10. Стаття 20.2.1. Організація діяльності суспільного або релігійного об'єднання, щодо якої прийнято рішення про призупинення його діяльності
    діяльності суспільного або релігійного об'єднання, щодо якого діє має законну силу рішення про призупинення його діяльності, а також участь у такій діяльності - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на організаторів в розмірі від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на учасників - від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати
  11. Стаття 55.9. Забезпечення саморегулівної органі-зацией доступу до інформації про свою діяльність та діяль-ності своїх членів
    організація з метою забезпечення доступу до інформації про свою діяльність та діяльність своїх членів на-ряду з інформацією, передбаченої Федеральним законом "Про саморегулівні організації", зобов'язана розміщувати на своєму сайті в мережі "Інтернет" наступну інформацію та документи: 1) найменування, адресу (місце знаходження) та номери контактних телефонів саморегулівної організації; 2)
  12. Організація розслідування злочинів
    діяльності уповноважених на її ведення відомств; категорія, що об'єднує комплекс науково-правових приписів, що регулюють діяльність з розслідування злочинів у рамках боротьби із злочинністю на загальнодержавному
  13. Стаття 50. Комерційні та некомерційні організації
      організації, що переслідують витяг прибутку як основну мету своєї діяльності (комерційні організації) або не мають одержання прибутку як такої мети і не розподіляють отриманий прибуток між учасниками (некомерційні організації). 2. Юридичні особи, які є комерційними організаціями, можуть створюватися у формі господарських товариств і товариств,
  14. Стаття 377. Обов'язки роботодавця щодо створення умов для здійснення діяльності виборного органу первинної профспілкової організації
      організації різноманітної діяльності виборного органу первинної профспілкової організації. Ці обов'язки закріплені або безпосередньо в ТК (див. ч. 1, 2 коментованої статті), або випливають з колективного договору даної організації. 2. Інші поліпшують умови для забезпечення діяльності первинних профспілкових організацій можуть бути передбачені колективним договором. Зокрема, в
  15. Стаття 15.26.1. Порушення законодавства про мікрофінансової діяльності
      організацією обов'язкових вимог, встановлених законодавством Російської Федерації про мікрофінансової діяльності та мікрофінансових організаціях, - тягне попередження або накладення адміністративного штрафу на юридичних осіб у розмірі від десяти тисяч до тридцяти тисяч
  16. Стаття 121. Об'єднання юридичних осіб (асоціації та спілки)
      організації з метою координації їх підприємницької діяльності, а також представлення і захисту загальних майнових інтересів можуть за договором між собою створювати об'єднання у формі асоціацій або союзів, які є некомерційними організаціями. Якщо за рішенням учасників на асоціацію (союз) покладається ведення підприємницької діяльності, така асоціація (союз) перетворюється в
  17. Стаття 183.10. Функції тимчасової адміністрації у разі обмеження повноважень виконавчих органів фінансової організації
      організації тимчасова адміністрація поряд зі здійсненням функцій, зазначених у статті 183.7 справжнього Федерального закону, бере участь у розробці заходів щодо відновлення платоспроможності фінансової організації та контролює їх реалізацію. 2. При здійсненні зазначених у пункті 1 цієї статті функцій тимчасова адміністрація: 1) дає згоду на вчинення органами управління
  18. Стаття 117. Громадські та релігійні організації (об'єднання)
      організаціями (об'єднаннями) визнаються добровільні об'єднання громадян, у встановленому законом порядку які об'єдналися на основі спільності їх інтересів для задоволення духовних або інших нематеріальних потреб. Громадські та релігійні організації є некомерційними організаціями. Вони мають право здійснювати підприємницьку діяльність лише для досягнення цілей, заради яких
  19. Стаття 183.4. Зміна організаційної структури фінансової організації
      організаційної структури фінансової організації може здійснюватися: 1) шляхом зміни складу та чисельності працівників фінансової організації; 2) шляхом зміни структури (в тому числі шляхом припинення діяльності структурних підрозділів, а також філії, представництва або іншого відокремленого структурного підрозділу фінансової організації) або іншими способами,
© 2014-2022  yport.inf.ua