Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоМуніципальне право → 
« Попередня Наступна »
А.П. Рижак. Постатейний коментар до Федерального закону "Про поліцію", 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 48. Матеріально-технічне забезпечення діяльності поліції

Коментар до статті 48
1. Матеріально-технічне забезпечення діяльності поліції - це наділення підрозділів (співробітників) поліції транспортними засобами, іншими матеріально-технічними засобами, службовими приміщеннями і т.д. <308>.
---
<308> Див: Ухвала Верховного Суду РФ від 4 квітня 2003 р. N 81-Г03-2 / / Довідкова система "КонсультантПлюс".
2. Норми забезпечення співробітників поліції речовим майном повинні відповідати положенням, закріпленим в Указі Президента РФ від 11 березня 2010 р. N 293 "Про військовій формі одягу, знаки розрізнення військовослужбовців і відомчих відзнаки" <309> і Постанові Уряду РФ від 22 грудня 2006 N 789 "Про форму одягу, знаки розрізнення і нормах постачання речовим майном співробітників органів внутрішніх справ Російської Федерації, Державної протипожежної служби Міністерства Російської Федерації у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих, установ і органів кримінально-виконавчої системи, які мають спеціальні звання внутрішньої служби "<310>.
---
<309> Див: Собр. законодавства РФ. 2010. N 11. Ст. 1194.
<310> Див: Собр. законодавства РФ. 2007. N 1 (ч. 2). Ст. 251.
3. Причому замість предметів речового майна особистого користування співробітникам поліції виплачується грошова компенсація відповідно до норм, встановлених Порядком виплати грошової компенсації замість предметів речового майна особистого користування <311>.
---
<311> Див: Про розміри та порядок виплати грошової компенсації замість предметів речового майна окремим категоріям осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ Російської Федерації, що мають спеціальні звання міліції або юстиції: Наказ МВС Росії від 6 березня 2007 р. N 218 / / Рос. газета. 2007. 23 травня.
4. Під засобами зв'язку в ч. ч. 6 і 7 коментованої статті розуміються технічні та програмні засоби, що використовуються поліцією для формування, приймання, обробки, зберігання, передачі, доставки повідомлень електрозв'язку або поштових відправлень, а також інші технічні та програмні засоби, що використовуються при наданні послуг зв'язку або забезпеченні функціонування мереж зв'язку (ст. 2 Федерального закону від 7 липня 2003 р. N 126-ФЗ "Про зв'язок" <312>).
---
<312> Див: Собр. законодавства РФ. 2003. N 28. Ст. 2895.
5. Рішення про виділення службового приміщення для роботи на обслуговуваних адміністративних дільницях має прийматися міським чи районним органом місцевого самоврядування за пропозицією керівництва відповідно міського, районного або лінійного органу внутрішніх справ.
6. При розгляді питання про виділення службового приміщення для роботи на обслуговуваних адміністративних дільницях враховується можливість розміщення в ньому для спільної роботи дільничних уповноважених поліції, їх помічників, інспектора у справах неповнолітніх та представників громадськості.
7. Дільничний пункт поліції повинен розташовуватися, як правило, в центрі адміністративної дільниці (мікрорайону).
8. Крім устаткування меблями, оргтехнікою та засобами зв'язку приміщення для роботи на обслуговуваних адміністративних дільницях повинно:
- бути ізольованим від житлових приміщень;
- мати двері з надійними замками (замками): зовнішню - дощату, товщиною не менше 40 мм, оббиту із зовнішнього боку листовим металом або суцільнометалеву, і внутрішню - гратчасту металеву;
- на віконних прорізах мати металеві грати;
- мати охоронну сигналізацію, по можливості з виводом на пульт централізованого спостереження органу внутрішніх справ, або автономну сигналізацію типу "сирена" на зовнішній стороні будівлі;
- відповідати вимогам пожежної безпеки і санітарно-гігієнічним нормам <313>.
---
<313> Див: Про заходи щодо вдосконалення діяльності дільничних уповноважених міліції: Наказ МВС Росії від 16 вересня 2002 р. N 900 / / БНА. 2003. N 1.
9. Якщо приміщення, в якому розташований опорний пункт поліції, не відноситься до муніципальної власності (не належить органам виконавчої влади чи органам місцевого самоврядування), а належить комерційній організації або фізичним особам, комунальні послуги підлягають оплаті за рахунок коштів УВС (МВС, УВС) суб'єкта Російської Федерації <314>.
---
<314> Даний висновок випливає з аналізу змісту Постанови Федерального арбітражного суду Північно-Кавказького округу від 26 серпня 2002 р. N Ф08-3091/2002.
10. Поліція є системою державних органів виконавчої влади, призначених для захисту життя, здоров'я, прав і свобод громадян, для протидії злочинності, охорони громадського порядку, власності та для забезпечення громадської безпеки, тобто для вирішення специфічних завдань, виконання яких потребує надання спеціально пристосованого для цього приміщення, тому звільнення поліцією приміщень повинно супроводжуватися наданням їй приміщень органами виконавчої влади та (або) органами місцевого самоврядування.
11. Поліція не може самостійно орендувати приміщення або знаходити кошти для капітального будівництва, оскільки фінансується з бюджетів різних рівнів за кошторисом, а відповідно до коментованого Федеральним законом і спеціальним статусом правоохоронного органу не вправі мати які-небудь інші джерела фінансування <315>.
---
<315> За аналогією. Див: Постанова Федерального арбітражного суду Північно-Західного округу від 2 вересня 2002 р. N А05-4907/02-242/16.
12. Відповідно до п. 2 розділу II додатка N 1 до Постанови Верховної Ради РФ "Про розмежування державної власності Російській Федерації на федеральну власність, державну власність республік у складі Російської Федерації, країв, областей, автономної області, автономних округів, міст Москви і Санкт -Петербурга "від 27 грудня 1991 р. N 3020-1 (з наступними змінами) <316> майно органів внутрішніх справ Російської Федерації відноситься виключно до федеральної власності. Якщо спірні нежитлові приміщення були надані під службові цілі поліції на законній підставі, вони знаходяться в її оперативному управлінні. При цьому не має значення балансова приналежність будинку, де є ці приміщення. Майно, віднесене виключно до федеральної власності, не може бути передано в муніципальну власність <317>.
---
<316> За аналогією. Див: Відомості Верховної Ради УРСР. 1992. N 3. Ст. 89.
<317> Див: Постанова Федерального арбітражного суду Північно-Західного округу від 3 жовтня 2000 р. N А05-2786/00-210/13.
13. Коментованим Федеральним законом не передбачена державна реєстрація поліції, що входить в систему державних органів виконавчої влади Російської Федерації <318>.
---
<318> За аналогією. Див: Постанова Федерального арбітражного суду Західно-Сибірського округу від 20 листопада 2000 р. N Ф04/2956-743/А46-2000.
14. Див також коментар до ст. ст. 12 - 13 цього Закону.
15. Про поняття "громадський порядок" див. коментар до ст. 1 цього Закону.
16. Про поняття "безпека громадян" див. коментар до ст. 24 цього Закону.
17. Про поняття "органи місцевого самоврядування" див. коментар до п. 31 ч. 1 ст. 12 цього Закону.
18. Про поняття "зброя" та "боєприпаси" див. коментар до п. 16 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 48. Матеріально-технічне забезпечення діяльності поліції "
  1. Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
    стаття трактує про передачу проданої речі із застереженням про збереження права власності за продавцем до оплати речі покупцем або настання іншої обставини, тобто про невідкладно обумовленому договорі про передачу. Абзац 1 ст. 491 ГК відокремлює умовну традицію (речову угоду) від лежить в її основі не умовна купівлі-продажу (обязательственной угоди), а також показує, що угода
  2. 1. Договір в системі речових і зобов'язальних правовідносин
    стаття ГК (ст. 216) зробила цей перелік незамкнутим, відкритим. Зобов'язальне право в новому ЦК складає зміст уже двох розділів ГК, один з яких присвячений загальним положенням зобов'язального права, а інший - окремими видами зобов'язань. Разом з тим поділ на "речове" і "зобов'язальне" доводиться проводити стосовно і до інших інститутів ГК. Зокрема, воно має
  3. Стаття 12. Обов'язки поліції
    стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  4. Стаття 13. Права поліції
    стаття КПК України. У КПК РФ відсутня правова основа такого виклику. У ньому йдеться про виклик підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого і свідка. А такі з'являються лише після порушення кримінальної справи. 3.6. Відсутність в КПК РФ правової основи виклику особи до органу дізнання на стадії порушення кримінальної справи є перешкодою для здійснення його подальшого приводу. Ні з
  5. 42.5. Міліція: поняття, повноваження, структура
    матеріально-технічного забезпечення та ін Надзвичайно велику роль у поліпшенні охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю відіграє Закон України «Про 1 Збірник нормативних АКТІВ по вопросам правопорядку. - К., 1993. 2 Президентський вісник. - 2001. - 1-5 січня. - С. 8-9. участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону », прийнятий Верховною Радою
  6. 4. Цивільно-правовий режим зброї
    стаття 20, яка прямо дозволяє громадянину вчинення наступних видів угод: - продавати знаходиться у них на законних підставах на праві особистої власності зброю юридичним особам, які мають ліцензію на торгівлю цивільною й службовою зброєю або на колекціонування або експонування зброї, або державним воєнізованим організаціям з попереднім повідомленням органів
  7. Глава 17. Про ПОНЯТТІ ВОЛОДІННЯ
    матеріальності володіння до ідеальності права, і соромитися говорити, що влада є над річчю, не потрібно)) і власності, що взагалі притаманне нашій юриспруденції. Насправді фактична влада нічого, крім володіння, що не доводить. Але припускає (презюмирует) право власності. До речі, презюмирует право власності володіння саме тому, що передбачає відбулася в минулому
  8. Глава 19. ЗАХИСТ володіння і РЕСТИТУЦІЯ
    стаття "Про захист володіння", опублікована в журналі "Закон" в грудні 1997 р. Тоді ніякої літератури про володіння, крім робіт початку XX в. (І невеликої кількості історичних досліджень), не було. Згодом з цієї статті виросли глави цієї книги, присвячені володінню. Втім, відтоді вийшло безліч самих різних робіт про володіння, про реституцію і пр. На поверхні лежать відмінності
  9. Глава 23. ЗАХИСТ володіння від ВИЛУЧЕННЯ РЕЧІ адміністративному порядку
    стаття поміщена в додатках до іншим виданням книги). Т. Пухова цілком справедливо зазначає, що при переході права власності на заставлене майно до іншої особи право застави зберігає силу, але для реалізації закладене майно має бути витребувано з чужого володіння. Ось тут-то і укладені головні практичні, так і теоретичні, проблеми. ---
  10. § 1. Органи місцевого самоврядування: загальна характеристика
    матеріально-фінансові ресурси. Крім того, у вказану систему поряд зі структурою органів місцевого самоврядування можуть входити органи, які наділяються ознаками, властивими державним органам, і націлюються на виконання окремих державних повноважень. Визначення структури органів місцевого самоврядування. Звертаючись до формулювання ст. 131 Конституції РФ, можна зробити
© 2014-2022  yport.inf.ua