Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально -процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
С.І. Барсуков , А.Н. Борисов. Коментар до Федерального закону "Про поліцію" (постатейний), 2011 - перейти до змісту підручника

Стаття 27. Основні обов'язки співробітника поліції


Коментар до статті 27
1. Частина 1 коментованої статті визначає перелік основних обов'язків співробітника поліції. Закон 1991 про міліції подібним чином перелік обов'язків співробітника міліції не визначав. Як говорилося вище (див. коментар до ст . 25 Закону), у ч. 1 його ст. 18 вказувалося лише те, що співробітник міліції виконує обов'язки і користується правами міліції, передбаченими названим Законом, в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади.
Слід зазначити, що в рамках роботи над проектом коментованого Закону Правове управління Апарату Державної Думи пропонувало положення коментованої статті співвіднести з положеннями статті, яка встановлює обов'язки поліції (див. Висновок від 1 грудня 2010 р. N 2.2-1/4410). Але, як видно , федеральний законодавець цим шляхом не пішов. В установленому в ч. 1 коментованої статті переліку обов'язків співробітника поліції нескладно побачити аналогії з встановленням в ч. 1 ст. 15 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації" переліку обов'язків державного службовця цивільного і встановленням в ч. 1 ст. 12 Федерального закону від 2 березня 2007 р. N 25-ФЗ "Про муніципальної службі в Російській Федерації" (1) переліку обов'язків муніципального службовця.
--- ---
(1) СЗ РФ. 2007. N 10. Ст. 1152.
Відносно встановлених в ч. 1 коментованої статті обов'язків співробітника поліції необхідно зазначити наступне.
Знати і дотримуватися Конституції РФ, законодавчі та інші нормативні правові акти у сфері внутрішніх справ , забезпечувати їх виконання; проходити регулярні перевірки знання Конституції РФ, законодавчих та інших нормативних правових актів у зазначеній сфері (п. 1).
Обов'язок дотримуватися Конституції РФ, федеральні конституційні закони та федеральні закони прямо встановлена в ч. 2 її ст. 15 щодо органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових осіб, громадян та їх об'єднань, тобто всіх суб'єктів правовідносин. Рівним чином на всіх суб'єктів правовідносин поширюється обов'язок дотримуватися і інші нормативні правові акти. Ключовим же моментом розглянутої обов'язки є не тільки знання і дотримання нормативних правових актів, а й забезпечення їх виконання співробітником поліції як представником публічної влади.
Як наголошувалося в пояснювальній записці до проекту коментованого Закону, періодична перевірка знання кожним співробітником поліції Конституції РФ і нормативних правових актів, що регулюють його службову діяльність, передбачена в цілях реалізації вимог Національної стратегії протидії корупції, затв. Указом Президента РФ від 13 квітня 2010 р. N 460 "Про Національну стратегії протидії корупції та Національному плані протидії корупції на 2010 - 2011 роки "(1), в частині, що стосується боротьби з правовим нігілізмом. Повноваження з визначення порядку проходження співробітником поліції регулярних перевірок знання Конституції РФ, законодавчих та інших нормативних правових актів федеральний законодавець делегував федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ. Таким чином, слід очікувати видання відповідного наказу МВС Росії.
---
(1) СЗ РФ. 2010. N 16. Ст. 1875.
Виконувати службові обов'язки відповідно до посадових регламентом (посадовою інструкцією) (п. 2).
Обов'язок працівника сумлінно виконувати свої трудові обов'язки, покладені на нього трудовим договором, закріплена в абз. 2 ч. 2 ст. 21 ТРК РФ. Даною обов'язки кореспондує передбачене в абз. 5 ч. 1 ст. 22 даного Кодексу право роботодавця вимагати від працівників виконання ними трудових обов'язків. Стосовно до співробітнику поліції його службові обов'язки визначаються, як зазначено в розглянутому пункті, посадових регламентом (посадовою інструкцією). Більш детальної регламентації встановлення обов'язків за посадою коментований Закон не містить.
Відповідно розглянутої обов'язки в п. 2 ч. 1 ст. 28 коментованого Закону зазначено право співробітника поліції на ознайомлення з посадовою регламентом (посадовою інструкцією) та іншими документами, що визначають його права та обов'язки за замещаемой посади, з критеріями оцінки ефективності виконання службових обов'язків, показниками результативності службової діяльності та умовами просування по службі в поліції.
Виконувати накази і розпорядження керівників (начальників), віддані в установленому порядку і не суперечать федеральному закону (п. 3).
В рамках регламентації гарантій правового захисту співробітника поліції в ч. 2 ст. 30 коментованого Закону встановлено, що співробітник поліції при виконанні службових обов'язків підпорядковується лише безпосередньому або прямому начальнику; ніхто не має права втручатися в законну діяльність співробітника поліції, крім осіб, прямо уповноважених на те федеральним законом; ніхто не має права примушувати співробітника поліції до виконання обов'язків, які цим Законом на поліцію не покладено; при отриманні наказу чи розпорядження, явно суперечать закону, співробітник поліції зобов'язаний керуватися законом (див. коментар до зазначеної статті). Як визначено у ч. ч. 2 і 3 ст. 39 Положення 1992 про службу в органах внутрішніх справ, прямими начальниками є начальники, яким співробітники органів внутрішніх справ підпорядковані по службі, хоча б і тимчасово; найближчий до підлеглого прямий начальник є його безпосереднім начальником.
Звертатися по службових питаннях до свого безпосереднього начальника, а при необхідності і до прямого начальнику, поставивши при цьому до відома безпосереднього начальника (п. 4).
Це одна з двох обов'язків, аналогічних яким немає в ч. 1 ст. 15 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації" і в ч. 1 ст. 12 Федерального закону "Про муніципальної службі в Російській Федерації" . Вказівка на дану обов'язок включено в проект коментованого Закону після його громадського обговорення. Причому в початковому варіанті норми говорилося про право звертатися по службових питаннях до прямого начальнику з дозволу безпосереднього начальника, а не після повідомлення безпосереднього начальника. Про поняттях прямого начальника і безпосереднього начальника см . вище.
Дотримуватися при виконанні службових обов'язків права і законні інтереси громадян, громадських об'єднань та організацій (п. 5).
Цей обов'язок являє собою один з елементів змісту такого принципу діяльності поліції, визначеного у ст. 5 коментованого Закону, як дотримання і повага прав і свобод людини і громадянина. У частині 1 зазначеної статті передбачено, що поліція здійснює свою діяльність на основі дотримання і поваги прав і свобод людини і громадянина. Як говорилося в коментарі до зазначеної статті, дане положення засноване на нормах ст. ст. 2 і 18 Конституції РФ (див. коментар до зазначеної статті).
Дотримуватися внутрішній розпорядок територіального органу, розпорядок організації, що входить в систему федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто МВС Росії, де він проходить службу (п. 6).
Обов'язок працівника дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку встановлена в абз. 3 ч. 2 ст. 21 ТРК РФ (тут і далі в ред. Федерального закону від 30 червня 2006 р. N 90-ФЗ (1)). Цією обов'язки кореспондує передбачене в абз. 5 ч. 1 ст. 22 даного Кодексу право роботодавця вимагати від працівників дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку.
---
(1) СЗ РФ. 2006. N 27. Ст. 2878.
Відповідно до подп. 15 п. 19 Типового положення про територіальному органі Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації з суб'єкту Російської Федерації, утв. Указом Президента РФ від 1 березня 2011 р. N 249, керівник територіального органу МВС Росії встановлює відповідно до законодавства РФ, нормативними правовими актами МВС Росії і службовою необхідністю правила внутрішнього розпорядку та режим роботи територіального органу, підпорядкованих органів та організацій. Про територіальних органах МВС Росії див. коментар до ст. 4 Закону.
Підтримувати рівень кваліфікації, необхідний для належного виконання службових обов'язків (п. 7).
Цей обов'язок зумовлена становищем ч. 1 ст. 35 коментованого Закону, що допускає вступ на службу в поліцію тільки за умови, якщо громадяни здатні за своїми особистими і діловими якостями, фізичної підготовки виконувати службові обов'язки співробітника поліції. Відповідно розглянутої обов'язки в п. 11 ч. 1 ст. 28 цього Закону передбачено право співробітника поліції на професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації та стажування у встановленому порядку. Невідповідність співробітника поліції замещаемой посаді внаслідок недостатньої кваліфікації згідно з п. 10 ч. 1 ст. 40 даного Закону є підставою для звільнення співробітника поліції зі служби в поліції.
Чи не розголошувати відомості, які становлять державну та іншу охоронювану законом таємницю, а також відомості, що стали йому відомими у зв'язку з виконанням службових обов'язків, у тому числі відомості, що стосуються приватного життя та здоров'я громадян або торкаються їх честь і гідність (п. 8).
Обмеження доступу до інформації регламентовано ст. 9 Федерального закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" (див. коментар до ст. 8 Закону). Як встановлено в ч. 6 ст. 5 коментованого Закону, отримані в результаті діяльності поліції відомості про приватне життя громадянина не можуть надаватися кому б то не було без добровільної згоди громадянина, за винятком випадків, передбачених федеральним законом. Обов'язкове для виконання особою, яка одержала доступ до певної інформації, вимога не передавати таку інформацію третім особам без згоди її власника позначається у Федеральному законі "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації" згідно з п. 7 його ст. 2 поняттям "конфіденційність інформації".
Слід зазначити, що Постановою Уряду РФ від 3 листопада 1994 р. N 1233 затверджено Положення про порядок поводження зі службовою інформацією обмеженого поширення у федеральних органах виконавчої влади (1). Назване Положення визначає загальний порядок поводження з документами та іншими матеріальними носіями (фото-, кіно-, відео-та аудіоплівки, машинні носії інформації тощо), що містять службову інформацію обмеженого поширення, у федеральних органах виконавчої влади, а також на підвідомчих їм підприємствах, в установах і організаціях.
---
(1) СЗ РФ. 2005. N 30. Ч. 2. Ст. 3165.
Берегти державне майно, у тому числі надане йому для виконання службових обов'язків (п. 9).
В абзаці 7 ч. 2 ст. 21 ТРК РФ (тут і далі в ред. Федерального закону від 30 червня 2006 р. N 90-ФЗ) закріплено обов'язок працівника дбайливо ставитися до майна роботодавця (у тому числі до майну третіх осіб , що знаходиться у роботодавця, якщо роботодавець несе відповідальність за збереження цього майна) і інших працівників. кореспондується даного обов'язку право роботодавця вимагати від працівників дбайливого ставлення до майна роботодавця (у тому числі до майну третіх осіб, що знаходиться у роботодавця, якщо роботодавець несе відповідальність за збереження цього майна) передбачено в абз. 5 ч. 1 ст. 22 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 ст. 33 коментованого Закону за шкоду, заподіяну федеральному органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, т.е . МВС Росії і його територіальному органу, підрозділу поліції або організації, що входить в систему зазначеного федерального органу, співробітник поліції несе матеріальну відповідальність згідно з трудовим законодавством РФ (див. коментар до зазначеної статті).
Представляти в порядку, встановленому законодавством РФ, відомості про свої доходи, про майно і зобов'язання майнового характеру, а також відомості про доходи, про майно і зобов'язання майнового характеру своїх дружини (чоловіка) і неповнолітніх дітей (п. 10).
У загальному вигляді обов'язок державних і муніципальних службовців подавати відомості про доходи, про майно і зобов'язання майнового характеру закріплено й регламентовано у ст. 8 Федерального закону від 25 грудня 2008 р. N 273-ФЗ "Про протидію корупції" (1) . Подання відомостей державними цивільними службовцями про доходи, про майно і зобов'язання майнового характеру регламентовано ст. 20 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації". В силу прямої вказівки в ч. 2 ст. 29 коментованого Закону норми цих статей і підлягають застосуванню при виконанні співробітником поліції обов'язки, встановленої в розглянутому пункті (див. зазначену статтю і коментар до неї).
--- ---
(1) СЗ РФ. 2008. N 52. Ч. I. Ст. 6228.
Повідомляти про вихід з громадянства РФ або про придбання громадянства (підданства) іноземної держави в день виходу з громадянства РФ або в день набуття громадянства (підданства) іноземної держави (п. 11).
Ця обов'язок зумовлена положеннями п. п. 7 і 8 ч. 1 ст. 29 коментованого Закону, згідно з якими вихід з громадянства РФ, придбання або наявність громадянства (підданства) іноземної держави є обставинами, що перешкоджають знаходженню на службі в поліції.
  Дотримуватись встановлених федеральними законами обмеження і заборони, пов'язані зі службою в поліції, а також дотримуватися вимог до службового поводження співробітника поліції (п. 12).
  Обмеженням, обов'язків і заборонам, пов'язаним зі службою в поліції, присвячена ст. 29 коментованого Закону. У частині 1 зазначеної статті визначено перелік випадків, в яких співробітник поліції не може перебувати на службі в поліції. Частина 2 зазначеної статті поширює на співробітника поліції обмеження, заборони і обов'язки, встановлені Федеральним законом "Про протидію корупції" та ст. ст. 17, 18 і 20 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації", за винятком обмежень, заборон і обов'язків, що перешкоджають здійсненню співробітником поліції оперативно-розшукової діяльності (див. коментар до зазначеної статті).
  Повідомляти безпосередньому начальнику про виникнення особистої зацікавленості, яка може привести до конфлікту інтересів при виконанні службових обов'язків, та вживати заходів щодо запобігання такого конфлікту (п. 13).
  Це друга з обов'язків, аналогічних яким немає в ч. 1 ст. 15 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації" і в ч. 1 ст. 12 Федерального закону "Про муніципальної службі в Російській Федерації"). У загальному вигляді порядок запобігання та врегулювання конфлікту інтересів на державній і муніципальної службі визначає ст. 11 Федерального закону "Про протидію корупції" (обмеження, заборони і обов'язки, встановлені названим законом чинності ч. 2 ст. 29 коментованого Закону поширюються на співробітника поліції; див. вказану статтю і коментар до неї):
  державний чи муніципальний службовець зобов'язаний вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів (ч. 1);
  державний чи муніципальний службовець зобов'язаний у письмовій формі повідомити свого безпосереднього начальника про що виник конфлікт інтересів або про можливість його виникнення, як тільки йому стане про це відомо (ч. 2);
  представник наймача, якщо йому стало відомо про виникнення у державного або муніципального службовця особистої зацікавленості, яка призводить або може призвести до конфлікту інтересів, зобов'язаний вжити заходів щодо запобігання або врегулювання конфлікту інтересів (ч. 3);
  запобігання або врегулювання конфлікту інтересів може полягати в зміні посадового або службового становища державного або муніципального службовця, що є стороною конфлікту інтересів, аж до його відсторонення від виконання посадових (службових) обов'язків в установленому порядку, і (або) у відмові його від вигоди, що явилася причиною виникнення конфлікту інтересів (ч. 4);
  запобігання і врегулювання конфлікту інтересів, стороною якого є державний чи муніципальний службовець, здійснюються шляхом відводу чи самовідводу державного або муніципального службовця у випадках і порядку, передбачених законодавством РФ (ч. 5):
  у разі, якщо державний чи муніципальний службовець володіє цінними паперами, акціями (частками участі, паями у статутних (складеному) капіталі організацій), він зобов'язаний в цілях запобігання конфлікту інтересів передати належні йому цінні папери, акції (частки участі, паї в статутному (складеному) капіталах організацій) в довірче управління відповідно до законодавства РФ (ч. 6; дане положення продубльовано в ч. 2 ст. 17 Федерального закону "Про державну цивільну службу Російської Федерації", див. коментар до ст. 29 Закону).
  Як визначено у ст. 10 Федерального закону "Про протидію корупції":
  під конфліктом інтересів на державній або муніципальній службі в названому Законі розуміється ситуація, при якій особиста зацікавленість (пряма або непряма) державного або муніципального службовця впливає або може вплинути на належне виконання ним посадових (службових) обов'язків і при якій виникає або може виникнути протиріччя між особистою зацікавленістю державного або муніципального службовця і правами і законними інтересами громадян, організацій, суспільства або держави, здатне призвести до заподіяння шкоди правам і законним інтересам громадян, організацій, суспільства або держави (ч. 1);
  під особистою зацікавленістю державного або муніципального службовця, яка впливає або може вплинути на належне виконання ним посадових (службових) обов'язків, розуміється можливість отримання державним чи муніципальним службовцям при виконанні посадових (службових) обов'язків доходів у вигляді грошей, цінностей, іншого майна або послуг майнового характеру , інших майнових прав для себе або для третіх осіб (ч. 2).
  Повідомляти безпосереднього начальника, органи прокуратури РФ або інші державні органи про кожен разі звернення до нього будь-яких осіб з метою схиляння до вчинення корупційних правопорушень (п. 14).
  У загальному вигляді обов'язок державних і муніципальних службовців повідомляти про звернення з метою схиляння до вчинення корупційних правопорушень закріплена в ст. 9 Федерального закону "Про протидію корупції" (обмеження, заборони і обов'язки, встановлені названим законом чинності ч. 2 ст. 29 коментованого Закону поширюються на співробітника поліції; див. вказану статтю і коментар до неї): державний чи муніципальний службовець зобов'язаний повідомляти представника наймача (роботодавця), органи прокуратури або інші державні органи про всі випадки звернення до нього будь-яких осіб з метою схилення його до вчинення корупційних правопорушень (ч. 1);
  повідомлення про факти звернення з метою схиляння до вчинення корупційних правопорушень, за винятком випадків, коли за даними фактами проведена або проводиться перевірка, є посадової (службової) обов'язком державного або муніципального службовця (ч. 2);
  невиконання державним чи муніципальним службовцям посадової (службової) обов'язки, передбаченої ч. 1 даної статті, є правопорушенням, що тягне його звільнення з державної або муніципальної служби або залучення його до інших видів відповідальності відповідно до законодавства РФ (ч. 3);
  державний чи муніципальний службовець, що повідомив представника наймача (роботодавця), органи прокуратури або інші державні органи про факти звернення з метою схилення його до вчинення корупційного правопорушення, про факти вчинення іншими державними або муніципальними службовцями корупційних правопорушень, неподання відомостей або подання завідомо недостовірних або неповних відомостей про доходи, про майно і зобов'язання майнового характеру, перебуває під захистом держави відповідно до законодавства РФ (ч. 4);
  порядок повідомлення представника наймача (роботодавця) про факти звернення з метою схиляння державного або муніципального службовця до скоєння корупційних правопорушень, перелік відомостей, що містяться у повідомленнях, організація перевірки цих відомостей та порядок реєстрації повідомлень визначаються представником наймача (роботодавцем) (ч. 5).
  Відповідно до останньої з викладених норм Наказом МВС Росії від 19 квітня 2010 р. N 293 "Про затвердження Порядку повідомлення в системі МВС Росії про факти звернення з метою схиляння до вчинення корупційних правопорушень" (1) затверджено:
  ---
  (1) РГ. 2010. 13 липня. N 152.
  Порядок повідомлення співробітником органу внутрішніх справ, військовослужбовцям внутрішніх військ, федеральним державним цивільним службовцям системи МВС Росії представника наймача (роботодавця) про факти звернення з метою схиляння до вчинення корупційних правопорушень;
  Приблизний зразок повідомлення співробітником органу внутрішніх справ, військовослужбовцям внутрішніх військ, федеральним державним цивільним службовцям системи МВС Росії представника наймача (роботодавця) про факти звернення з метою схиляння до вчинення корупційних правопорушень;
  Перелік відомостей, що містяться у повідомленні представника наймача (роботодавця) про факти звернення з метою схиляння до вчинення корупційних правопорушень.
  2. Частина 2 коментованої статті встановлює обов'язки, що підлягають виконанню співробітником поліції незалежно від замещаемой посади, місця знаходження і часу доби. Саме про ці обов'язки йдеться в ч. 3 ст. 25 коментованого Закону як про підлягають виконанню співробітником поліції, які проходять службу в територіальному органі, за межами території, що обслуговується цим територіальним органом. Відповідно до зазначеної норми співробітник поліції виконує такі обов'язки в порядку, що визначається керівником федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ, тобто Міністром внутрішніх справ РФ. Як говорилося в коментарі до зазначеної статті, раніше подібні обов'язки, що підлягають виконанню співробітником міліції на території РФ незалежно від займаної посади, місця знаходження і часу, були встановлені в ч. 2 ст. 18 Закону 1991 про міліції.
  Відносно встановлених в ч. 2 коментованої статті обов'язків співробітника поліції необхідно зазначити наступне.
  Надавати першу допомогу громадянам, постраждалим від злочинів, адміністративних правопорушень і нещасних випадків, а також громадянам, які перебувають у безпорадному стані або в стані, небезпечному для їхнього життя і здоров'я (п. 1).
  Раніше подібним чином у ч. 2 ст. 18 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 25 листопада 2009 р. N 267-ФЗ) встановлювався обов'язок співробітника міліції надавати першу допомогу та інші види допомоги громадянам, постраждалим від злочинів, адміністративних правопорушень і нещасних випадків, а також знаходяться в безпорадному або іншому стані, небезпечному для їхнього життя. Як видно, на відміну від даного положення в розглянутому пункті про "інші" видах допомоги не йдеться.
  У розглянутому пункті продубльована відповідна обов'язок поліції, встановлена в п. 3 ч. 1 ст. 12 коментованого Закону. При цьому наявність перелічених у зазначеній нормі обставин, службовців умовою для виконання обов'язку, - "якщо спеціалізована допомога не може бути отримана ... своєчасно або відсутній" - презюміруется. Надання першої допомоги регламентовано ст. 19.1 Основ законодавства РФ про охорону здоров'я громадян та Наказом Міністерства охорони здоров'я Росії від 17 травня 2010 р. N 353н "Про першої допомоги" (див. коментар до зазначеної статті).
  У разі звернення до нього громадянина із заявою про злочин, про адміністративне правопорушення, про подію або в разі виявлення злочину, адміністративного правопорушення, події вжити заходів з порятунку громадянина, запобігання та (або) припинення злочину, адміністративного правопорушення, затримання осіб, підозрюваних у їх вчиненні, з охорони місця скоєння злочину, адміністративного правопорушення, місця події і повідомити про це в найближчий територіальний орган чи підрозділ поліції (п. 2).
  Раніше подібним чином у ч. 2 ст. 18 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 р. N 68-ФЗ) було закріплено, що співробітник міліції в разі звернення до нього громадян із заявами про події, які загрожують особистій чи громадській безпеці, або у випадку безпосереднього виявлення співробітником міліції таких подій вжити заходів до порятунку людей, запобігання та припинення правопорушення, затримання особи за підозрою у його скоєнні, охорони місця події і повідомити про це в найближчий підрозділ міліції. Відповідно, на відміну від даного положення в розглянутому пункті говориться не про "події, які загрожують особистій чи громадській безпеці", а про злочин, адміністративне правопорушення та подію.
  Частиною 3 ст. 28 коментованого Закону передбачені права, що надаються співробітнику поліції незалежно від замещаемой посади, місця знаходження і часу доби при виконанні обов'язків, зазначених у ч. 2 коментованої статті (див. зазначену статтю і коментар до неї).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
 Інформація, релевантна "Стаття 27. Основні обов'язки співробітника поліції"
  1. Стаття 27. Основні обов'язки співробітника поліції
      обов'язкам, наданим коментованим Законом співробітникам поліції. --- Див: Постанова Федерального арбітражного суду Західно-Сибірського округу від 19 серпня 1998 р. N Ф04/1195-296/А70-98. 3. У частині 2 коментованої статті вжито термін "затримання". Це поняття означає короткочасне обмеження можливості особи по
  2. 4. Учасники страхових відносин
      стаття Кодексу складається з норм, що відтворюють положення Закону, після чого включає пряму відсилання з певних питань до законів про страхування. Стаття 938 ЦК, так само як і Закон про організацію страхової справи, передбачає, що страховиками можуть виступати тільки юридичні особи. Притому Закон визнав за необхідне підкреслити - юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми,
  3. 12. Обов'язкове страхування
      стаття починається з проголошення загального для всього договірного права, як, втім, і цивільного права в цілому, принципу: "громадяни та юридичні особи вільні в укладенні договору". Саме в даній статті Кодекс у зв'язку з цим же принципом і в якості виключення з нього допускає можливість спонукання до укладення договору. Зазначена стаття чітко розмежовує два види спонукання в
  4. Стаття 1. Призначення поліції
      статтях Закону (ст. ст. 12, 13 та ін.) під поліцією розуміються специфічні структурні підрозділи органів внутрішніх справ. Поліцією іменується не підрозділ органу внутрішніх справ (НЕ РВВС, УВС і т.д.), а відповідний підрозділ (служба) органу внутрішніх справ. Згідно ч. 4 ст. 4 Федерального закону "Про поліцію" склад поліції, порядок створення, реорганізації та ліквідації підрозділів
  5. Стаття 2. Основні напрямки діяльності поліції
      основних напрямки діяльності поліції - захист особи, суспільства, держави від протиправних посягань та попередження і припинення злочинів та адміністративних правопорушень. 2. Під особистістю тут розуміється все і кожен, хто знаходиться на території Російської Федерації громадянин Російської Федерації, іноземний громадянин, особа без громадянства. 3. Попередження
  6. Стаття 5. Дотримання і повагу прав і свобод людини і громадянина
      стаття присвячена першому з основних принципів діяльності поліції - принципу поваги прав і свобод людини і громадянина. 6. Згідно ст. ст. 17 і 18 Конституції РФ в Російській Федерації визнаються і гарантуються права і свободи людини і громадянина відповідно до загальновизнаних принципів і нормам міжнародного права і відповідно до Конституції РФ. Причому основні права і свободи
  7. Стаття 10. Взаємодія і співробітництво
      основному стосуються використання специфічних, оперативно-розшукових заходів і тому не можуть бути піддані детальному аналізу у зв'язку з відкритим грифом справжньої роботи. 13. Питання взаємодії різних органів і посадових осіб з поліцією врегульовані постановами Уряду РФ і відомчими нормативними актами. Такими як Наказ Міністерства юстиції РФ N 362, МВС РФ N 810,
  8. Стаття 12. Обов'язки поліції
      стаття 141 КПК РФ називається "Заява про злочин". Порядку прийняття заяви про явку з повинною присвячена наступна стаття, яка так і називається "Явка з повинною". У ній законодавець посилається на ч. 3 ст. 141 КПК РФ. Однак нічого не говорить про те, що на порядок прийняття явки з повинною поширюється і ч. 4 ст. 141 КПК РФ. Тому видається, що ч. 4 ст. 141 КПК РФ не має
  9. Стаття 13. Права поліції
      стаття КПК України. У КПК РФ відсутня правова основа такого виклику. У ньому йдеться про виклик підозрюваного, обвинуваченого, потерпілого і свідка. А такі з'являються лише після порушення кримінальної справи. 3.6. Відсутність в КПК РФ правової основи виклику особи до органу дізнання на стадії порушення кримінальної справи є перешкодою для здійснення його подальшого приводу. Ні з
  10. Стаття 14. Затримання
      зобов'язана не пізніше 12 годин з моменту затримання підозрюваного повідомити будь-кого з його близьких родичів, а за відсутності таких - інших родичів або надати можливість такого повідомлення самому підозрюваному. 21. За згодою прокурора при необхідності збереження в інтересах попереднього розслідування в таємниці факту затримання повідомлення про затримання
© 2014-2022  yport.inf.ua