Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 23. Поняття соціального партнерства в сфері праці

Коментар до статті 1. Коментована стаття дає легальне визначення соціального партнерства в сфері праці. Запропоноване визначення включає всі види взаємодії між працівниками (їх представниками), роботодавцями (їх представниками) і органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
2. Взаємодія може проявлятися у проведенні консультацій, веденні колективних переговорів і укладанні колективних договорів, угод, участі представників працівників в управлінні організацією, участю представників працівників і роботодавців у вирішенні трудових спорів (див. коментар. До ст. 27).
Це основні форми соціального партнерства. Поряд з ними сторони можуть використовувати інші способи взаємодії, координації своїх дій. Наприклад, створення на паритетних засадах органів (координаційні комітети по зайнятості), спільна участь в управлінні позабюджетними фондами.
3. Соціальне партнерство у сфері праці включає як двосторонні відносини між представниками працівників і роботодавцем (роботодавцями, представниками роботодавців), так і тристоронню взаємодію з участю органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При цьому треба мати на увазі, що безпосередньо в системі соціального партнерства беруть участь лише органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Вони направляють своїх представників для створення постійно діючих комісій, беруть участь в укладанні угод на відповідних рівнях і т.п. (Див. коментар. До ст. 35).
4. Метою соціального партнерства визнається узгодження інтересів працівників і роботодавців, тобто прийняття рішень, які рівною мірою враховують необхідність забезпечення ефективної діяльності організацій та створення системи гарантій трудових прав працівників.
Такі рішення приймаються на різних рівнях (див. ст. 26 ТК) і мають різний характер: це і нормативні угоди (колективні договори, угоди), укладені в договірному порядку, і узгоджені програми та плани, і державні рішення (закони, інші нормативні правові акти, федеральні цільові програми), що приймаються з урахуванням думки соціальних партнерів, і локальні нормативні акти, затверджувані спільно з представниками працівників або з урахуванням їх думки.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 23. Поняття соціального партнерства в сфері праці "
  1. 2. Права та обов'язки учасників партнерства
    партнерства не відповідають за його зобов'язаннями, як і партнерство не відповідає за зобов'язаннями своїх членів. Головна особливість партнерства полягає в тому, що його учасники вправі одержати при виході з нього або при його ліквідації частина майна партнерства, тобто мати прямі майнові вигоди від участі в некомерційній організації. Таким чином, партнерство може розподіляти частину свого
  2. 1. Поняття і види некомерційних партнерств
    партнерства є новою для вітчизняного права. Як видно з назви, вона була запозичена з американського правопорядку (partnership) з метою створення максимально широких можливостей для здійснення некомерційної організацією підприємницької діяльності. Форма партнерства (Partnerschaftsgesellschaft) також була введена в Німеччині спеціальним Законом від 25 липня 1994 р., але лише
  3. 42. Загальні положення законодавства про працю
    поняття: 1) робочий час - час, протягом якого працівник відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку та умов трудового договору повинен виконувати трудові обов'язки, а також інші періоди часу, які відповідно до цього Кодексу, іншими федеральними законами та іншими нормативними правовими актами Російської Федерації ставляться до робочого часу; 2) час
  4. § 4. Некомерційне партнерство
    партнерство
  5. Стаття 5.44. Приховування страхового випадку
    соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від трьох до п'яти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від п'ятдесяти до ста мінімальних розмірів оплати
  6. Стаття 9.13. Ухилення від виконання вимог доступності для інвалідів об'єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктур
    соціальної інфраструктур - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від двадцяти до тридцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від двохсот до трьохсот мінімальних розмірів оплати
  7. 50. Поняття і зміст державного регулювання агропромислового виробництва
    поняття регулювання агропромислового виробництва. Але вже з 1 січня 2005 ФЗ РФ «Про державне регулювання агропромислового виробництва» втратив чинність на підставі Федерального закону від 22 серпня 2004 р. № 122-ФЗ. На даний момент регулювання агропромислового виробництва здійснюється на підставі кількох нормативно-правових актів, основним з яких є ЗК РФ і
  8. Розділ II. СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО В СФЕРІ ПРАЦІ
    Розділ II. СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО В СФЕРІ
  9. Стаття 23.12. Федеральна інспекція праці та підвідомчі їй державні інспекції праці
    статтями 5.28 - 5.34, 5.44 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор праці Російської Федерації, його заступники; головний державний правовий інспектор праці Російської Федерації; головний державний інспектор Російської Федерації з охорони
  10. 61. Загальні положення законодавства про працю
    соціального захисту населення. Основні принципи російського трудового законодавства: 1) праця вільний, кожен має право вільно розпоряджатися своїми здібностями до праці, вибирати рід діяльності і професію; 2) примусова праця заборонена, 3) кожен має право на працю в умовах, що відповідають вимогам безпеки та гігієни, на винагороду за працю без якої б то не було
  11. Коментар до статті 23.12
    соціального розвитку РФ - головний державний інспектор праці РФ, який призначається на посаду і звільняється з посади Урядом РФ . Керівник Департаменту державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства про працю та охорону праці Мінпраці Росії є заступником головного державного інспектора праці РФ. Один із заступників керівника зазначеного
  12. 7.2. Колективний договір
    соціально-трудові відносини між роботодавцем та працівниками організації. Угода - це правовий акт, що регулює соціально-трудові відносини між працівниками та роботодавцями і що укладається на рівні Російської Федерації, її суб'єкта, території, галузі, професії (ст. 2 Федерального закону). Умови колективних договорів і угод, укладених відповідно до законодавства,
© 2014-2022  yport.inf.ua