В основі державної політики в галузі бібліотечної справи лежить принцип створення умов для загальної доступності інформації та культурних цінностей, що збираються і надаються в користування бібліотеками. Держава виступає гарантом прав, передбачених Федеральним законом «Про бібліотечну справу», і не втручається в професійну діяльність бібліотек, за винятком випадків, передбачених законодавством РФ. Держава підтримує розвиток бібліотечної справи шляхом фінансування, проведення відповідної податкової, кредитної та цінової політики. Уряд РФ розробляє федеральні програми розвитку бібліотечної справи. Федеральні органи виконавчої влади організують координацію міжрегіональних та міжвідомчих зв'язків з бібліотечної обслуговування, у тому числі з метою інформатизації суспільства. Держава підтримує розвиток бібліотечного обслуговування найменш соціально та економічно захищених верств і груп населення (дітей, юнацтва, інвалідів, пенсіонерів, біженців, безробітних, жителів сільської місцевості, жителів районів Крайньої Се віра і прирівняних до них місцевостей). Органи державної влади шляхом матеріальної підтримки стимулюють бібліотеки недержавних форм власності, що організують безкоштовне загальнодоступне обслуговування населення. Питання розвитку бібліотечної справи враховуються у федеральних державних програмах відповідно до Основ законодавства РФ про культуру. Обов'язки держави щодо розвитку бібліотечної справи. Федеральні органи державної влади забезпечують: реєстрацію особливого режиму зберігання та використання бібліотечних фондів, віднесених до культурного надбання народів Російської Федерації, і контроль за його дотриманням; створення та фінансування національних та інших федеральних бібліотек, управління цими бібліотеками; визначення принципів федеральної політики в галузі підготовки та перепідготовки бібліотечних кадрів, зайнятості, оплати праці, встановлення соціальних гарантій і пільг для працівників бібліотек; створення та фінансування освітніх установ федерального підпорядкування, що здійснюють підготовку та перепідготовку бібліотечних кадрів, управління цими освітніми установами; сприяння науковим дослідженням та методичного забезпечення в галузі бібліотечної справи, а також їх фінансування; встановлення державних бібліотечних стандартів і нормативів, організацію системи інформаційного забезпечення бібліотечної справи; організацію державного статистичного обліку бібліотек. Органи державної влади суб'єктів Федерації і органи місцевого самоврядування забезпечують: гарантоване фінансування комплектування і забезпечення збереження фондів державних і муніципальних бібліотек; реалізацію прав громадян на бібліотечне обслуговування. Федеральні органи державної влади, органи державної влади суб'єктів Федерації і органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення і здійснювати дії, що тягнуть погіршення матеріально-технічного забезпечення діючих бібліотек, що знаходяться на бюджетному фінансуванні, їх переклад в приміщення, не відповідають вимогам охорони праці, зберігання бібліотечних фондів та бібліотечного обслуговування. Рішення зазначених органів, а також дії їх посадових осіб, що ущемляють законні інтереси бібліотек та їх користувачів, можуть бути оскаржені в судовому порядку.
|
- Контрольні питання
1. Які нормативно-правові акти включає законодавство про бібліотечну справу? 2. Які права надані громадянам Федеральним законом "Про бібліотечну справу"? 3. Які обов'язки та права бібліотек передбачені Федеральним законом "Про бібліотечну справу"? 4. Які обов'язки держави в галузі бібліотечної справи передбачені Федеральним законом "Про бібліотечну справу"? 5. Як
- 14.1. Особливості інформаційних правовідносин, що виникають при виробництві, розповсюдженні та споживанні бібліотечної інформації
Бібліотечна справа розглядається як галузь інформаційної, культурно-просвітницької та освітньої діяльності, в завдання якої входять створення і розвиток мережі бібліотек, формування та обробка їх фондів, організація бібліотечного, інформаційного та довідково-бібліографічного обслуговування користувачів бібліотек, підготовка кадрів працівників бібліотек, наукове та методичне
- 14.3. Права громадян та інших суб'єктів у галузі бібліотечної справи. Право громадян на бібліотечне обслуговування.
Кожен громадянин, незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального стану, політичних переконань, ставлення до релігії має право на бібліотечне обслуговування на території РФ. Право громадян на бібліотечне обслуговування забезпечується: створенням державної та муніципальної мережі загальнодоступних бібліотек, безкоштовно здійснюють основні види бібліотечного
- Обов'язок держав співробітничати один з одним відповідно до Статуту
Держави зобов'язані співпрацювати один з одним, незалежно від відмінностей їхніх політичних, економічних і соціальних систем, в різних областях міжнародних відносин з метою підтримання міжнародного миру та безпеки і сприяння міжнародній економічній стабільності і прогресу, загальному добробуту народів та міжнародного співробітництва, вільного від дискримінації, що має у своїй
- Стаття 29. Обмеження, обов'язки та заборони, пов'язані зі службою в поліції
Коментар до статті 29 січня. Рекомендується розширювальне тлумачення пункту 3 ч. 1 коментарів статті. Співробітник поліції не може перебувати на службі в поліції як у випадку припинення щодо його кримінальної справи, так і в разі відмови в порушенні кримінальної справи стосовно повідомлення (заяви) про скоєння ним злочину з нереабілітуючих підстав. 2. Згідно ст.
- Стаття 23.20. Органи, що здійснюють державний нагляд та контроль у сфері меліорації земель
1. Органи, що здійснюють державний нагляд та контроль у сфері меліорації земель, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.9, 10.10 (за винятком судноплавних гідротехнічних споруд) цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник
- Стаття 23.20. Органи, що здійснюють державний нагляд та контроль у сфері меліорації земель
1. Органи, що здійснюють державний нагляд та контроль у сфері меліорації земель, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 10.9, 10.10 (за винятком судноплавних гідротехнічних споруд) цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник
- 5.3. Акти і норми галузі інформаційного законодавства
Акти галузі інформаційного законодавства умовно поділяються на дві групи: акти, «що утворюють» систему інформаційного законодавства як єдиний, цілісний механізм правового регулювання відносин в інформаційній сфері (Загальна частина), і акти, що регулюють окремі напрями відповідно до встановлених в загальній частині принципами, нормами і правилами (Особлива частина). Розгорнутий
- Стаття 23.47. Органи, уповноважені в області ринку цінних паперів
1. Федеральний орган виконавчої влади, уповноважений в області ринку цінних паперів, розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 15.17 - 15.24 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органу, зазначеного у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади,
- Стаття 23.9. Органи експортного контролю
1. Органи, уповноважені в галузі експортного контролю, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 14.20 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі експортного контролю,
- Стаття 23.30. Органи державного енергетичного нагляду
(в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи державного енергетичного нагляду розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 9.7 - 9.9, статтею 9.10 (в частині пошкодження теплових мереж або їх обладнання), статтею 9.11, частинами 7, 8 та частиною 10 (у частині адміністративних правопорушень, скоєних організаціями за участю держави
- Стаття 23.8. Митні органи
1. Митний орган розглядає справи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 1, 3 та 4 статті 16.1, статтями 16.2 - 16.24 цього Кодексу. (частина 1 в ред. Федерального закону від 06.12.2011 N 409-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу
- Стаття 23.60. Органи валютного контролю
1. Органи валютного контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 15.25 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального органу виконавчої влади, уповноваженого в галузі валютного контролю, його заступники; 2)
- Стаття 23.53. Органи державного статистичного обліку
1. Федеральний орган виконавчої влади, уповноважений в галузі державного статистичного обліку, його територіальні органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 13.19 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального
- Стаття 23.53. Органи державного статистичного обліку
1. Федеральний орган виконавчої влади, уповноважений в галузі державного статистичного обліку, його територіальні органи розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 13.19 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) керівник федерального
|