Президент не є главою ІВ по КРФ. Тим не ме-неї, у сфері повноважень Президента найбільше присутні повноваження у сфері ІВ. Повноваження Президента: 1) визначає внутрішню і зовнішню політику в відповідної з КРФ і ФЗ; 2) створює органи ІВ, визначає зміст і найважливіші напрями діяльності системи ІВ, за поданням голови Уряду Президент затверджує систему і структуру ФОИВ, деякі ОИВ підвідомчі безпосередньо Президентом, керівники цих органів призначаються і звільняються з посади в особливому порядку; 3) формує Уряд РФ: призначає за згодою ГД Голови Уряду і за його поданням призначає федеральних міні-стрів; 4) являє ГД кандидатуру на посаду Голови ЦБРФ, а Раді Федерації - кандидатуру на посаду Генерального Про- курор; 5) має право головувати на засіданнях Уряду; 6) видає Укази та Розпорядження, обов'язкові для виконання на всій території РФ; 7) має право скасовувати акти Уряду і при-зупиняти дію актів ОИВ суб'єктів Федерації, до вирішення питань про їх законність відповідним судом; 8) має право скасувати акти ОИВ підвідомчі непо-безпосередніх Президентом; 9) формує і очолює Раду Безпеки; 10) є Верховним Головнокомандувачем; 11) має право вводити надзвичайний і воєнний поло- ються; 12) пропонує і затверджує кандидатури на посаду глави суб'єкта РФ. 34.
|
- Управління в галузі внутрішніх справ.
Управління в галузі внутрішніх справ здійснюють Президент, Уряд, МВС, і підконтрольна йому ФМС. Президент і уряд мають повноваження загального характеру. Згідно ст. 19 ФЗ про Уряд, воно здійснює заходи щодо забезпечення законності прав і свобод громадян, з охорони власності та громадського порядку, по боротьбі з злочинністю, крім того, Уряд розробляє і
- 7.3. Повноваження Президента Російської Федерації у сфері виконавчої влади
Президент РФ - глава держави. Президент РФ є гарантом Конституції, прав і свобод людини і громадянина. У встановленому Конституцією порядку він вживає заходів з охорони суверенітету Російської Федерації, її незалежності та державної цілісності, забезпечує узгоджене функціонування і взаємодію органів державної влади (ч. 1,2 ст. 80 Конституції). Повноваження
- 23. Поняття і групи суб'єктів аграрних правовідносин.
Суб'єкти агр правовідносин - це, насамперед, власники, кіт самостійно або завдяки об'єднанню свого капіталу (створення юр осіб коп і корпор типу) наділяють створені ними юр особи повноваженнями суб'єктів аграрних та інших правовідносин. Залежно від сфери діяльності, мети, завдань, функцій суб'єкти агр правовідносин діляться на три групи: - суб'єкти у сфері товарного
- Вибори і термін повноважень (kadencja)
Стаття 1. Сейм складається з 460 депутатів. 2. Вибори в Сейм - загальні, рівні, безпосередні та пропорційні я проводяться таємним голосуванням. Стаття 1. Сенат складається з 100 сенаторів. 2. Вибори в Сенат - загальні, безпосередні та проводяться таємним голосуванням. Стаття 1. Сейм і Сенат обираються на чотирирічний термін повноважень. Термін повноважень Сейму і Сенату починається в день зборів
- 32. Форми управління у сфері організації ефективного використання природних ресурсів.
Управління природокористуванням в с / г передбачає досягнення мети забезпечення ефективного, збалансованого, науково обгрунтованого, комплексного і цільового використання земель та ін природних ресурсів. Залежно від повноважень, структури, мети і завдань, кіт реалізують гос органи у сфері організації ефективного використання природних ресурсів, можна розрізнити такі види управління:
- 8. Всепольський рада з радіомовлення і телебачення
Цей орган заснований в 1992 р. Статус його регулюється ст. 36-6 Конституції та Законом про радіомовлення і телебаченні, прийнятим в тому ж році. Згідно з Конституцією, Рада стоїть на сторожі свободи слова, реалізації права громадян на інформацію, а також громадського інтересу в радіомовленні й телебаченні. Членів Ради призначають Сейм, Сенат і Президент. На підставі та на виконання законів Рада видає
- Конституція (Основний закон) Російської Федерації Проект, представлений Президентом Російської Федерації
(Друкується за текстом: Московська правда. 5 травня 1993 р.) Багатонаціональний народ Російської Федерації, з'єднаний спільною долею на своїй землі, вшановуючи пам'ять предків, передали йому любов до Батьківщини, світлу віру в добро і справедливість, стверджуючи свободу, права людини і гідне життя, громадянський мир і злагода, зберігаючи історично склалося державне єдність, відроджуючи Росію і
- 16.9. Контроль і нагляд за забезпеченням захисту державної таємниці
Контроль за забезпеченням захисту державної таємниці здійснюють Президент РФ, Уряд РФ в межах повноважень, визначених Конституцією РФ, федеральними конституційними законами і федеральними законами. Міжвідомчий контроль за забезпеченням захисту державної таємниці в органах державної влади, на підприємствах, в установах і організаціях здійснюють органи федеральної
- § 2. Державне управління землями водного фонду
В даний час державне управління в галузі використання і охорони вод здійснюється відповідно до загальної системою державного управління природними ресурсами. Воно поділяється на загальне та відомче. Загальне державне управління здійснюється: а) органами загальної компетенції (Президент РФ, Уряд РФ, органи законодавчої і виконавчої влади суб'єктів РФ,
- Глава 13. Інші федеральні державні органи
Стаття 1. До федеральним державним органам відносяться Банк Росії, діючий на принципах федеральної резервної системи, і Федеральна статистична палата. 2. Банк Росії та Федеральна статистична палата самостійні і не входять до системи законодавчої, виконавчої чи судової влади. Їх повноваження, порядок формування та діяльності встановлюються федеральним конституційним
- Стаття 367. Державний енергетичний нагляд
Коментар до статті Відповідно до Указу Президента РФ від 20 травня 2004 р. N 649 (СЗ РФ. 2004 . N 21. Ст. 2023) Постановою Уряду РФ від 30 липня 2004 р. N 401 визнано таким, що втратив чинність, Постанову Уряду РФ від 12 серпня 1998 р. N 938 "Про державний енергетичний нагляд в Російській Федерації". Функції органів державного енергетичного нагляду передані Федеральній
- Глава 15.1. Глава виконавчої влади (Президент) республіки у складі РРФСР
Примітка: глава 15.1 включена до Конституції 01.11.1991 р. Стаття 132.1. Глава виконавчої влади (Президент) республіки у складі РРФСР є вищою посадовою особою республіки і главою виконавчої влади в республіці у складі РРФСР. Глава виконавчої влади (Президент) республіки у складі РРФСР входить в єдину систему виконавчої влади РРФСР, очолювану Президентом РРФСР,
- 4. Система виборів Президента республіки
Вибори Президента призначаються розпорядженням маршала (голови) Сейму на дату в період між чотирма і трьома місяцями до закінчення повноважень чинного Президента, а якщо вакансія утворилася достроково, то вибори призначаються протягом 14 днів на дату не пізніше двох місяців після призначення виборів (ч. 7 ст. 29 Малій конституції). Щоб отримати право балотуватися, кандидату потрібно
|