Стаття 1. Сейм складається з 460 депутатів. 2. Вибори в Сейм - загальні, рівні, безпосередні та пропорційні я проводяться таємним голосуванням. Стаття 1. Сенат складається з 100 сенаторів. 2. Вибори в Сенат - загальні, безпосередні та проводяться таємним голосуванням. Стаття 1. Сейм і Сенат обираються на чотирирічний термін повноважень. Термін повноважень Сейму і Сенату починається в день зборів Сейму на перше засідання і триває до дня, що передує дню зборів Сейму наступного скликання (kadencji). 2. Вибори в Сейм і Сенат призначаються Президентом Республіки не пізніше, ніж за 90 днів до закінчення 4 років від початку терміну повноважень Сейму і Сенату з встановленням дати виборів на неробочий день, який припадає на 30-денний період до закінчення 4 років від початку терміну повноважень Сейму і Сенату. 3. Сейм може скоротити термін своїх повноважень постановою, прийнятим більшістю не менш 2/3 голосів законного числа депутатів. Скорочення терміну повноважень Сейму означає одночасно скорочення терміну повноважень Сенату. Припис ч. 5 застосовується відповідно. 4. Президент Республіки за Заслушаніе думок Маршала Сейму та Маршала Сенату може в певних в Конституції випадках віддати наказ про скорочення терміну повноважень Сейму. Разом з скороченням терміну повноважень Сейму скорочується також термін повноважень Сенату. 5. Президент Республіки, віддавши наказ про скорочення терміну повноважень Сейму, одночасно видає наказ провести вибори до Сейму та Сенату і призначає їх дату на день, що припадає на період не більше 45 днів з дня видання наказу про скорочення терміну повноважень Сейму. Президент Республіки скликає перше засідання новообраного Сейму не пізніше, ніж на 15-й день після дня проведення виборів. 6. У разі скорочення терміну повноважень Сейму застосовується відповідно припис ч. 1. Стаття 1. Обиратися до Сейму може польський громадянин, що має право обирати і досяг не пізніше дня виборів 21 року. 2. Обиратися в Сенат може польський громадянин, що має право обирати і досяг не пізніше дня виборів 30 років. Стаття 1. Кандидатів у депутати і сенатори можуть висувати політичні партії, а також виборці. 2. Не можна балотуватися (kandydowac) одночасно в Сейм і Сенат. 3. Принципи та порядок висування кандидатів і проведення виборів, а також умови дійсності виборів визначаються законом. Стаття 1. Дійсність виборів до Сейму та Сенату підтверджується Верховним Судом. 2. Виборцю на принципах, визначених у законі, належить право звертатися до Верховного Суду з протестом проти дійсності виборів.
|
- 2. Парламентські вибори
вибори, природно, проводяться за мажоритарною системою. Допускається панашірованіе; якщо в 1935 р. цим правом скористалися 2,5% виборців, то в 1983 р. - вже 9,5%. Термін повноважень Національної ради - чотири роки, і оновлюється він повністю (ст. 76 Конституції). Рада кантонів складається з 46 депутатів від кантонів. Кожен кантон обирає двох депутатів, а в розділених кантонах кожен
- § 1. Призначення виборів
виборів повинне бути ухвалене ним не пізніше ніж за 65 днів до дня закінчення терміну, на який були обрані відповідний орган, виборна посадова особа. У разі дострокового припинення повноважень зазначених органів або дострокового припинення повноважень депутатів, що тягне за собою неправомочність органу, вибори мають бути призначені не пізніше ніж через 14 днів з дня такого припинення
- 4. Президентські вибори
виборах висування кандидатів проводиться попарно, і голосування фактично виробляється за «кандидатську двійку», а не окремо за кандидата в Президенти і кандидата в Віце-президенти. У законодавстві нічого не говориться про те, хто саме підбирає кандидатуру Віце-президента, однак можна припустити, що незалежний кандидат буде підбирати її сам або за допомогою своєї команди. Що стосується
- Термін договору доручення
термін, який вказується в довіреності. Цей термін, іменований подп. 1 п. 1 ст. 188 ГК строком довіреності, є строком існування повноваження. Тому з його закінченням повноваження припиняється, навіть якщо повірений не завершив виконання доручення. Згідно п. 2 ст. 971 ГК термін існування повноваження може бути визначений не тільки в довіреності, але і в договорі доручення. При
- § 1. Статус глави муніципального освіти
виборах або представницьким органом муніципального освіти зі свого складу; 2) у разі обрання на муніципальних виборах або входить до складу представницького органу муніципального утворення з правом вирішального голосу і виконує повноваження його голови, або очолює місцеву адміністрацію; 3) у разі формування представницького органу муніципального району за
- Стаття 7
виборі має бути явно виражене або за відсутності такого явно вираженого угоди має випливати з поведінки сторін і з умов контракту, розглядаються в їх сукупності. Зазначений вибір може поширюватися на контракт в цілому або обмежуватися його частиною. Вибір сторонами відповідного суду не обов'язково означає вибір застосовного
- 3. ПЕРІОДИЧНІСТЬ ВИБОРІВ
виборів визначається терміном повноважень виборних органів, очевидно, що мова може йти про періодичність головним чином загальних або регіональних (місцевих) виборів. У тих же випадках, коли представницький орган (палата) оновлюється по частинах, може існувати періодичність часткових виборів. Періодичність виборів дозволяє виборцям регулярно оновлювати склад виборних органів, підтверджуючи
- Стаття V
вибори по виборчому закону, прийнятому, як виняток, Федеральними Зборами. Зазначений закон має бути прийнятий не пізніше 4 місяців з моменту набрання чинності цієї Конституції. 3. Якщо Федеральне Збори у встановлений у частині 2 цієї статті строк не прийме виборчий закон, його повноваження припиняються, і Президент Російської Федерації призначає вибори в Народне
- 5. Місцеві вибори
виборах кожна громада є багатомандатним виборчим районом з виборів общинних радників і одномандатних - з виборів кметя. Населений пункт розглядається як одномандатний виборчий район з виборів його кметя. Кмет громади утворює виборчі секції. Його рішення оголошуються публічно і можуть бути оскаржені до суду, який виносить остаточне рішення. ЦВК з виборів народних
- 2. ПРИЗНАЧЕННЯ ВИБОРІВ
виборах, то часто конституції, закони, статути (статути) територіальних одиниць дають щодо цього певні вказівки. Вище наведено приклад США, де дата легко обчислюється заздалегідь, виборчий процес має починатися як би сам собою. Однак у більшості випадків такого заздалегідь даного точного визначення дати немає, і це вимагає в кожному разі видання спеціального акта, таку дату
- Коментар до подп. "К" п. 1
термін повноважень у зазначених органах. На строк здійснення повноважень звільняються від призову на військову службу і на військові збори депутати законодавчих (представницьких) органів державної влади всіх рівнів: федеральної, суб'єктів Російської Федерації, місцевого самоврядування. 57. Члену Ради Федерації, депутатові Державної Думи, які є на день початку терміну
- Стаття 17
повноваження; в) при скасуванні повноваження репрезентованою або при відмові посередника від повноваження, незалежно від того, передбачено це чи ні правилами їх
- 4. Президентські вибори
вибірників. З 1962 р. він обирається прямими виборами, що зміцнює його і без того лідируюче положення. Про можливість чи неможливість переобрання в Конституції нічого не говориться, з чого випливає, що воно може мати місце необмежено. Вибори Президента регулюються ст. 7 Конституції, Законом про вибори Президента республіки загальним голосуванням 1962 (з наступними змінами) та
- Стаття 480. Наслідки передачі некомплектного товару
вибором вимагати від продавця: пропорційного зменшення ціни; доукомплектування товару в розумний строк. 2. Якщо продавець у розумний строк не виконав вимоги покупця про доукомплектування товару, покупець має право за своїм вибором: вимагати заміни некомплектного товару на комплектний; відмовитися від виконання договору купівлі-продажу і зажадати повернення сплаченої
- Коментар до статті 5.21
виборів і референдумів. Витрати на підготовку і проведення виборів Президента РФ і депутатів Державної Думи Федеральних Зборів РФ, а також на забезпечення діяльності виборчих комісій протягом строку їх повноважень проводяться за рахунок коштів федерального бюджету. Зазначені витрати передбачаються федеральним бюджетом відповідно до бюджетної класифікації Російської
- 3. Необрання на посаду
виборах (конкурсі) на посаду і в зв'язку з цим з ним було укладено строковий трудовий договір за правилами ст. 59 Трудового кодексу РФ. По-друге, необхідний документ, що підтверджує необрання працівника на виборну посаду. По-третє, звільнення по даній підставі буде правомірним тільки в тому випадку, якщо вибори (необрання) або конкурс проводилися в точній відповідності з
- § 1. Форми передачі органам місцевого самоврядування державних та інших повноважень.
Термін, на який делегуються повноваження, вказуються в акті, яким закріплюється така форма
- Передоручення
виборі свого заступника, зокрема за дефекти його право-та дієздатності. Відповідно до імперативного вимогу закону передоручення має бути нотаріально посвідчена незалежно від форми основного доручення. Виняток становить довіреність на отримання заробітної плати та вчинення інших дій, передбачених п. 5 ст. 185 ЦК, оскільки в цьому випадку передоручення може скоєно в тій
- Стаття 14.22. Здійснення операцій та інших дій, що виходять за межі встановлених повноважень
строк до трьох
- Стаття 14
повноважень або з перевищенням повноважень, його угоди не створюють зобов'язань між представляють, і третьою особою. 2. Однак, якщо з поведінки акредитуючої слід, що третя особа могло розумно і сумлінно вважати, що посередник мав повноваження діяти від імені подається і що він діяв в рамках таких повноважень, що представляється не може посилатися у відносинах з третіми
|