Регулювання виборів в землях і одиницях місцевого самоврядування підчас помітно різниться. Наведемо лише окремі основоположні норми виборчого права окремих земель, що дозволить скласти хоча б фрагментарне уявлення про проблему, бо для цілісного аналізу поки що у нас немає необхідного нормативного та літературного матеріалу. Згідно ч. 4 і 6 ст. 26 згаданої Конституції Баден-Вюртемберга, передбачені нею народні вибори є загальними, вільними, рівними, безпосередніми і таємними і повинні проводитися тільки по неділях. Відповідно до ч. 1 і 3 ст. 28 на виборах до ландтагу (парламенту землі) повинна застосовуватися змішана мажоритарно-пропорційна система, а загороджувальний пункт не може перевищувати 5% дійсних голосів, поданих на території землі. У громадах, згідно з ч. 2 ст. 72, якщо висунуто більше одного списку кандидатів, вибори повинні проводитися за пропорційною системою. Подібні ж норми містяться в конституціях ряду інших земель, наприклад Вільної держави Саксонії від 27 травня 1992 р., Гессена від 1 грудня 1946
|
- Стаття 11. Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин
органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин належать резервування земель, вилучення, у тому числі шляхом викупу, земельних ділянок для муніципальних потреб, встановлення з урахуванням вимог законодавства Російської Федерації правил землекористування та забудови територій міських і сільських поселень, територій інших муніципальних утворень, розробка та реалізація місцевих
- Глава 9. ОРГАНІЗАЦІЯ МУНІЦИПАЛЬНИХ ВИБОРІВ
вибори організовуються виборчими комісіями за сприяння органів державної влади, органів місцевого самоврядування. Організація конкретних виборів включає заходи щодо їх підготовки та проведення. У числі головних підготовчих дій призначення виборів, планування виборчих заходів, структурування виборчої території шляхом утворення виборчих округів,
- 4. Місцеве самоврядування та управління
систему «рада - керуючий». Представницький орган, як і скрізь, обирається безпосередньо населенням. Однак створюваний цим органом виконавчий комітет не є місцевою адміністрацією, а готує лише рішення представницького органу. Поряд з виконавчим комітетом представницький орган обирає директора громади (міста і т. д.). Директор є головою адміністрації. Це так
- § 3. Особливості зміни правового режиму земель запасу
органами місцевого самоврядування - муніципальними районами. Це єдина дія по зміні цільового призначення, яке самостійно здійснюється органами місцевого
- § 1. Статус глави муніципального освіти
виборах або представницьким органом муніципального освіти зі свого складу; 2) у разі обрання на муніципальних виборах або входить до складу представницького органу муніципального утворення з правом вирішального голосу і виконує повноваження його голови, або очолює місцеву адміністрацію; 3) у разі формування представницького органу муніципального району за
- § 3. Органи місцевого самоврядування як юридичні особи
представницького органу муніципального утворення - протокол засідання представницького органу, який містить рішення про наділення цього представницького органу правами юридичної особи; для інших органів місцевого самоврядування - рішення представницького органу про заснування відповідного органу місцевого самоврядування з правами юридичної особи. Підставами для державної
- § 1. Призначення виборів
виборів повинне бути ухвалене ним не пізніше ніж за 65 днів до дня закінчення терміну, на який були обрані відповідний орган, виборна посадова особа. У разі дострокового припинення повноважень зазначених органів або дострокового припинення повноважень депутатів, що тягне за собою неправомочність органу, вибори мають бути призначені не пізніше ніж через 14 днів з дня такого припинення
- Глава XIX Основи місцевого самоврядування
представницькі органи (ради), місцеву адміністрацію, інші їх органи, місцеві референдуми, збори і сходи громадян, інші форми безпосередньої демократії. (3) Місцеве самоврядування здійснюється в межах територіальних одиниць, на які поділяються суб'єкти Російської Федерації. (4) Посадові особи місцевої адміністрації не можуть бути депутатами місцевих представницьких органів. (5)
- Стаття 72. Муніципальний і громадський земельний контроль
органами місцевого самоврядування або уповноваженими ними органами. 2. Муніципальний земельний контроль за використанням земель на території муніципального освіти здійснюється відповідно до законодавства Російської Федерації і в порядку, встановленому нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування. 2.1. Законами суб'єктів Російської Федерації - міст
- 8.3. Форми безпосереднього здійснення населенням місцевого самоврядування та участі населення у здійсненні місцевого самоврядування
вибори; 3) голосування з відкликання депутата, члена представницького органу місцевого самоврядування, виборного посадової особи місцевого самоврядування, голосування з питань зміни кордонів муніципального освіти , перетворення муніципального освіти; 4) сход громадян; 5) правотворча ініціатива громадян; 6) територіальне громадське самоврядування; 7)
- 50. Резервні фонди
системи РФ передбачається створення резервних фондів органів виконавчої влади та резервних фондів органів місцевого самоврядування. Створення резервних фондів законодавчих (представницьких) органів і депутатів законодавчих (представницьких) органів у видатковій частині бюджетів забороняється. Під резервним фондом бюджетапонімается сукупність всіх бюджетних коштів, призначених для
- § 1. Представницький орган у структурі органів місцевого самоврядування
представницькому органу. Представницький орган у своїх рішеннях виражає волю громадян, які проживають на території відповідного муніципального освіти. Тому необхідні додаткові заходи з посилення представницької функції цього органу. На перший план повинен виходити вираз представницьким органом думки виборців, їх соціальних інтересів, узгодження зусиль різних
- 21. Класифікація і загальна характеристика органів, що здійснюють фінансовий контроль.
Представницькі) органи влади та представницькі органи місцевого самоврядування реалізують контрольні повноваження у таких формах: попередній контроль - в ході обговорення і затвердження проектів законів (рішень) про бюджет та інших проектів законів (рішень) з бюджетно- фінансових питань; поточний контроль - при розгляді окремих питань виконання бюджетів на засіданнях комітетів,
- 8.2. Поняття і види органів місцевого самоврядування
представницьким органом муніципального освіти орган, наділений власними повноваженнями у вирішенні питань місцевого значення. Структура органу місцевого самоврядування: - представницький орган місцевого самоврядування; - голова муніципального освіти; - місцева адміністрація (виконавчо-розпорядчий орган місцевого самоврядування); - контрольний орган
- Контрольні питання до розділу 14
органів. Роль місцевого самоврядування в механізмі держави. 2. Основні риси адміністративно-територіального устрою зарубіжних країн. 3. Система органів самоврядування на місцях (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Японія). 4. Основні функції і повноваження муніципальних органів, фінансування їх діяльності. 5. Порядок формування та особливості структури
- 9. Учасники бюджетного процесу. Представницькі (законодавчі) органи влади
системи Російської Федерації. Повноваження представницьких (законодавчих) органовна федеральному рівні визначаються Конституцією РФ, БК РФ, на регіональному рівні - конституціями (статутами) суб'єктів РФ і законодавчими актами суб'єктів РФ про бюджетний устрій і бюджетний процес, на місцевому рівні - актами органів місцевого самоврядування. У 2000 р. введена заборона на створення
- 34. Нормативні правові акти суб'єктів РФ і муніципальних утворень в системі джерел бюджетного права.
Представницьким) органом суб'єкта РФ. Бюджет муніципального освіти оформляється у вигляді рішення представницького органу місцевого
|