Головна |
« Попередня | Наступна » | |
Стаття 137. Автономна Республіка Крим здійснює нормативне регулювання по вопросам: |
||
2) меліорації і кар 'єрів; 3) Громадський робіт, ремесел та проміслів; благодійництва; 4) містобудування и житлового господарства; 5) туризму, готельної справи, ярмарків; 6) музеїв, бібліотек, театрів, других закладів культури, істори-ко-культурних заповідніків; 7) транспорту загально КОРИСТУВАННЯ, автошляхів, водопроводів; 8) Мисливство, рибальства; 9) санітарної и Лікарняної служб. З мотівів невідповідності нормативно-правових АКТІВ Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим конституції України та законам України Президент України может Зупинити дію ціх нормативно-правових АКТІВ Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим з одночаснім Звернення до Конституційного Суду України Щодо їх констітуційності. Стаття візначає коло суспільних відносін, что підлягають нормативному РЕГУЛЮВАННЯ Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим. Таким чином Визначи предмет нормотворчої ДІЯЛЬНОСТІ органів влади Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим. Передбачені коментованою статтей Повноваження Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим стосують нормативної регламентації Тільки тихий харчування, Які безпосередно пов'язані з інтересамі кримського населення. Надання згідно з Констітуцією України Повноваження Автономній Республіці Крим врегульовуваті відповідні питання свідчіть про особливий правовий статус цієї теріторіальної одініці в складі України, про ті, что Автономна Республіка Крим є спеціфічнім суб'єктом державно-правових відносін, оскількі области НЕ мают таких прав. Водночас наявність такого права у Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим НЕ свідчіть про ті, что вона є державно-правовою автономією. Автономна Республіка Крим захи до типу адміністративно-територіальних автономій, альо Зі спеціфічнім правовим статусом. Положення ст. 137 конституції України нашли свое відображення и в п. 2 ч. 1 ст. 18 конституції Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим, яка встановлює, что віданню Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим підлягає нормативне регулювання и Здійснення організаційно-розпорядча Повноваження по вопросам: СІЛЬСЬКОГО господарства и лісів; меліорації и кар'єрів; Громадському робіт; ремесел и проміслів; благодійної ДІЯЛЬНОСТІ; містобудування и житлового господарства; курортно-рекреаційної сфери; туризму, готельної справи; ярмарків; музеїв, бібліотек; театрів та других установ культури, історико-культурних заповідніків; транспорту загально КОРИСТУВАННЯ, автошляхів, водопроводів; Мисливство, рибальства; санітарної и лікувальної служб та з других харчування, Передбачення и делегованіх законами України. Порівняння змісту ст. 137 конституції України и п. 2 ч. 1 ст. 18 конституції Автономної Рес- публікі Крим свідчіть про ті, что в конституції АРК більш широко, ніж У конституції України, встановлюються предмети відання, по якіх автономія має право нормативної регламентації. Конституція України НЕ візначає, Який самє орган в Автономній Республіці Крим має право нормативного регулювання відповідніх харчування. У статьи 26 конституції Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим встановлюється, что Верховна Рада Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим вірішує питання, віднесені до ее відання Констітуцією України, Констітуцією Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим і законами України, за вінятком тихий, Щодо якіх решение пріймається республіканськімі (місцевімі) референдумами або Радою Міністрів Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим та іншімі органами віконавчої власти Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим. Згідно з ч. 1 п. 2 ст. 26 конституції Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим до компетенції Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим захи Прийняття нормативно-правових АКТІВ, внесення в установленому порядку змін до них, роз'яснення порядку їх! Застосування. Верховна Рада Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим Щодо харчування, Які мают нормативно-правовий характер, пріймає постанови, Які пріймаються на ее засіданні відкрітім або таємнім Голосування більшістю голосів депутатів від загально складу Верховної Ради АРК. Згідно з ч. 1 ст. 28 конституції Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим нормативно-правові акти Верховної Ради АРК и Заради Міністрів АРК по вопросам відання Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим повінні відповідаті конституції України, законам України. Нормативно-правові акти Верховної Ради АРК и Заради Міністрів АРК по вопросам Виконання делегованіх відповідно до конституції України державних виконавчих функцій и Повноваження на территории Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим пріймаються згідно з Констітуцією України І Закону України, актами Президента України, Кабінету Міїіістрів України та на їх Виконання (ч. 2 ст. 28). У частіні 2 ст. 137 конституції України встановлюється, Що з мотівів невідповідності нормативно-правових АКТІВ Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим конституції України та законам України Президент України может Зупинити дію ціх нормативно-правових АКТІВ Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим з одночаснім Звернення до Конституційного Суду України Щодо їх констітуційності. Наявність такого Конституційного положення зумовлена необхідністю забезпечення єдиної законності на всій территории України. Конституція України 1996 р. порівняно з Констітуцією УРСР 1978 р. Суттєво змінила порядок Визнання нормативно-правових АКТІВ Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим такими, что НЕ відповідають конституції та законам України, а такоже зупинення їх Дії чі Скасування. За Констітуцією УРСР 1978 р. це право Було Виключно компетенцією Верховної Ради України. Парламент України застосовував це право Щодо АКТІВ Верховної Ради АРК, особливо в 1994-1995 pp., Коли відповідні акти АРК не відповідалі конституції І Закону України. У результаті були скасовані Конституція Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим у Редакції від 6 травня 1992 p., Деякі Інші акти. Верховній Раді Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим Було доручили Прийняти та податі на погодження матеріалів Верховної Ради України нову Констітуцію Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим. Згідно з ч. 2 ст. 102 конституції України Президент України є гарантом державного суверенітету, теріторіальної цілісності України, ДОДЕРЖАННЯМ конституції України, прав и свобод людини й громадянина. Тому обгрунтованим є закріплення в ч. 2 ст. 137 конституції України положення, Що саме Президент України может Зупинити дію нормативно-правових АКТІВ Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим, ЯКЩО ЦІ акти НЕ відповідають положенням конституції І Закону України. Альо глава держави может Тільки Зупинити, а не скасуваті незаконні нормативно-правові акти Верховної Ради АРК з одночаснім Звернення до Конституційного Суду України Щодо констітуційності ціх АКТІВ. У випадка Визнання Констітуційнім Судом України ціх АКТІВ як таких, что суперечать конституції та законам України, Верховна Рада АРК винна скасуваті Такі акти. Згідно з п. 28 ст. 85 конституції України Верховна Рада України має право Дострокове пріпініті Повноваження Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим за наявності висновка Конституційного Суду України про Порушення нею конституції України або Законів України. У даним разі це одна Із форм конституційно-правової відповідальності, яка может застосовуватіся в цілях забезпечення єдиної констітуційної законності на всій территории України. Парламент України прізначає позачергові вибори до Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим в разі, ЯКЩО вона булу розпущена за Прийняття незаконних нормативно-правових АКТІВ. Положення ч. 2 ст. 137 конституції України були предметом РОЗГЛЯДУ органом констітуційної юрісдікції за ініціатівою гла-ві держави. Так, на підставі ч. 2 ст. 137 конституції України Президент України своим Указом від 3 квітня 1998 р. № 254/98 Зупини дію нормативно-правового акта Верховної Ради Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим «Про Республіканський бюджет Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим на 1998 рік» у частіні зарахування в 1998 р. податку на Доданий ВАРТІСТЬ та акцизного збору до бюджету Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим як такого, что НЕ відповідає конституції та законам України, и звернув до Конституційного Суду України з Проханов Розглянуто питання Щодо его відповідності конституції України. Позиція Президента України булу підтрімана Констітуційнім Судом України, Оскаржувані положення візнані неконстітуційнімі и на Верховну Раду Автономної РЕСПУБЛІКИ Крим Було покладено обов'язки Щодо забезпечення Виконання відповідного Рішення Конституційного Суду України (Рішення № 7-рп від 2 червня 1998 p.). |
||
« Попередня | Наступна » | |
|
||
Інформація, релевантна " Стаття 137. Автономна Республіка Крим здійснює нормативне регулювання по вопросам: " |
||
|