Головна
ГоловнаТрудове правоТрудове право → 
« Попередня Наступна »
Ю. П. Орловський. Коментар до Трудового кодексу Російської Федерації (постатейний), 2009 - перейти до змісту підручника

Стаття 25. Сторони соціального партнерства

Коментар до статті 1. Норма ч. 1 статті розрізняє сторони соціального партнерства та їх представників.
У діяльності відповідних комісій беруть участь представники сторін, зазначені в ст. ст. 29 - 31, 33, 34 ТК, проте вони діють від імені та в інтересах сторін. Правові наслідки їхніх дій настають для працівників і роботодавців.
Представники сторін несуть відповідальність за невиконання колективного договору, угоди лише за наявності вини в невиконанні конкретних зобов'язань (див. коментар. До ст. 55).
2. Законодавець підкреслює особливу роль органів державної влади та органів місцевого самоврядування в системі соціального партнерства. Вони беруть участь у створенні і роботі постійно діючих органів соціального партнерства, підготовки проектів та укладенні угод різного рівня, однак не приймають на себе жодних зобов'язань. Їх участь у системі соціального партнерства пояснюється необхідністю враховувати інтереси суспільства в цілому, координувати розвиток колективно-договірного регулювання трудових відносин на різних рівнях, узгоджувати державне та договірне регулювання. Крім того, вони здійснюють своєрідне посередництво, допомагають сторонам досягти угоди та укласти взаємоприйнятні і збалансовані договірні акти.
Тому вони не визнаються сторонами соціального партнерства. Єдиним винятком з цього правила є випадки, коли відповідні органи самі виступають в якості роботодавців (для працівників, зайнятих в них) або представляють роботодавців відповідно до ст. 34 ТК.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 25. Сторони соціального партнерства "
  1. 2. Права та обов'язки учасників партнерства
    Учасники партнерства не відповідають за його зобов'язаннями, як і партнерство не відповідає за зобов'язаннями своїх членів. Головна особливість партнерства полягає в тому, що його учасники вправі одержати при виході з нього або при його ліквідації частина майна партнерства, тобто мати прямі майнові вигоди від участі в некомерційній організації. Таким чином, партнерство може розподіляти
  2. Стаття 23. Поняття соціального партнерства в сфері праці
    Коментар до статті 1. Коментована стаття дає легальне визначення соціального партнерства в сфері праці. Запропоноване визначення включає всі види взаємодії між працівниками (їх представниками), роботодавцями (їх представниками) і органами державної влади або органами місцевого самоврядування. 2. Взаємодія може проявлятися у проведенні консультацій, веденні
  3. § 4. Некомерційне партнерство
    § 4. Некомерційне
  4. 1. Поняття і види некомерційних партнерств
    Конструкція некомерційного партнерства є новою для вітчизняного права. Як видно з назви, вона була запозичена з американського правопорядку (partnership) з метою створення максимально широких можливостей для здійснення некомерційної організацією підприємницької діяльності. Форма партнерства (Partnerschaftsgesellschaft) також була введена в Німеччині спеціальним Законом від
  5. Стаття 24. Основні принципи соціального партнерства
    Коментар до статті 1. Коментована стаття встановлює правові основи взаємодії соціальних партнерів - працівників і роботодавців. Положення статті базуються на міжнародно-правових нормах про працю і сформованих традиціях. 2. Основним принципом соціального партнерства є рівноправність сторін. Представники працівників і роботодавці (їх представники) мають рівні права по
  6. Некомерційні організації. Загальні положення
    Некомерційні організації - це організації, що не мають в якості своєї основної мети діяльності одержання прибутку і не розподіляють свій прибуток (доходи) між членами та учасниками організації. Це узагальнене, збірне поняття, що охоплює різноманітні юридичні особи в політичній, соціальній, духовній сферах суспільства. Їх суттєва риса полягає в тому, що на відміну від
  7. 2. Медико-соціальна експертиза (ст. 50 Основ).
    Медико-соціальна експертиза проводиться федеральними установами медико-соціальної експертизи в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації. Громадянин або його законний представник має право на запрошення за своєю заявою будь-якого фахівця з його згоди для участі у проведенні медико-соціальної експертизи. Таким чином, в якості суб'єктів медико-соціальної
  8. Стаття 22
    Кожна людина, як член суспільства, має право на соціальне забезпечення і на здійснення необхідних для підтримання її гідності і для вільного розвитку її особи прав у економічній, соціальній і культурній галузях за допомогою національних зусиль і міжнародного співробітництва та відповідно до структури і ресурсів кожної
  9. Коментар до статті 5.28
    1. Див п. 2 коментарю до ст. 5.27. Відповідно до Закону РФ від 11 березня 1992 р. N 2490-1 "Про колективні договори і угоди" під колективним договором розуміється правовий акт, що регулює соціально-трудові відносини і що укладається працівниками організації, філії, представництва (далі - працівники організації) з роботодавцем . Угода - правовий акт, що регулює
  10. 7.2. Колективний договір
    Загальні положення Закон Російської Федерації «Про колективні договори і угоди» від 11 березня 1992 р., КЗпП (ст. 7) і Федеральний закон РФ «Про внесення змін і доповнень до Закону Російської Федерації «Про колективні договори і угоди» (ст. 2) від 26 жовтня 1995 встановили, що колективний договір - це правовий акт, що регулює соціально-трудові відносини між роботодавцем
© 2014-2022  yport.inf.ua