« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
§ 1. Японське держава між двома світовими війнами
|
Перша світова війна, що супроводжувалася зростанням японської промисловості і торгівлі, привела до зміцнення позицій японського монополістичного капіталу, фінансової олігархії, очолюваної великими сімейними концернами "дзайбацу". У той же час вона принесла нові лиха, зростаючу злидні народним масам, що посилювалося хронічною кризою напівфеодального сільського господарства, заснованого на експлуатації безземельних селян-орендарів. До кінця епохи Мейдзі полуабсолютістскій режим в Японії стає все в більшій мірі анахронізмом. Тенноізм вже не може, як раніше, виконувати інтегруючу роль, об'єднуючи японське суспільство навколо трону. Посилюється вплив у країні ідеології буржуазного лібералізму. Влада, з одного боку, намагається силою зміцнити панівний режим, вдаючись до репресій, з іншого - йде на деякі поступки ліберальному руху, який вимагає політичних реформ, загального виборчого права, відповідального уряду і пр. Вводяться обмежена практика формування так званих парламентських кабінетів і деяке зниження в 1919 р., а потім і формальна ліквідація в 1925 р. майнового виборчого цензу. Фактично майновий ценз зберігався, так як за законом 1925 виборчими правами не наділялися всі боржники та особи, які не мають постійного місця проживання, що не задовольняють цензу осілості в 1 рік. Усувалися від участі у виборах і жінки. Віковий ценз користуються активним виборчим правом був визначений у 25 років, пасивним - в 30 років. Крім того, характерним для Японії було правило внесення кандидатом у депутати грошової застави, який переходив державі, якщо він не набирав певного мінімуму голосів. Новий виборчий закон, що підвищив число японських виборців до 15% населення, вперше був застосований під час виборів в 1928 р. Половинчастий, непослідовний характер цих реформ був наслідком загальної слабкості ліберального руху, що не має широкої соціальної опори в силу насамперед традиційного консерватизму становлять більшість японського населення сільських жителів. На шляху радикальних політичних змін стояла вся міць полуабсолютістского держави, жорстка протидія військово-бюрократичної верхівки, Таємної ради, Палати перів. В цей час все більш активною політичною силою стає робоче, профспілковий рух. У 1921 р. з'являється перший в країні профспілковий центр - Загальна федерація праці. Поширення соціалістичних і анархо-синдикалістських ідей супроводжується формуванням Соціалістичної ліги Японії. У тому ж році відбувається об'єднання численних місцевих селянських організацій в Японський селянський союз. У 1922 р. створюється Комуністична партія Японії, в програмних вимогах якої значилася ліквідація монархій, реакційно-феодальних ланок державного апарату, встановлення гарантій демократичних прав і свобод. Підтримка політичних вимог лібералів робочим рухом могла б привести до формування в парламенті дієздатної опозиційної більшості, опори стабільних відповідальних кабінетів. Але традиційна конфронтація, взаємні викриття, загальна нездатність виробити доступну японському народу ідеологію, яка могла б замінити або хоча б серйозно похитнути віру в імператора, послаблювали і тих, і інших. Заважала демократичним реформам і непослідовна політика самих лібералів, що йдуть часто через сьогохвилинних інтересів на прямий змову з правлячими колами, особливо в питаннях зовнішньої політики. Роз'єднане ліберально-демократичний рух не могло навіть протистояти введенню в 1925 р. вкрай жорстокого репресивного закону "Про охорону громадського порядку", названого в пресі "законом про небезпечні думках". Якщо новий виборчий закон 1925 вступив в дію тільки через 3 роки, то закон про небезпечні думках - негайно. Він передбачав суворе покарання в 10 років каторжних робіт не тільки за будь-які антимонархічні, антидержавні дії, а й просто за "намір'' здійснити їх. Репресії, спрямовані головним чином проти демократичних, робочих організацій, обрушувалися навіть на неортодоксальні організації віруючих, що прагнуть до" оновленню світу ". Так, була розгромлена релігійна секта Омото-ке, що заперечує" божественний статус "імператорської династії і законність її правління. Лідери організації були позбавлені волі за" образу трону ".
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна "§ 1. Японське держава між двома світовими війнами " |
- Тема 11. Правова система Японії
японського права. Взаємодія в Японії традиційних норм поведінки і сприйнятого західного права. Зростаючий вплив американського права на японську правову систему. Сучасне японське право. «Живе право». Розділ другий Соціалістична правова
- РОЗДІЛ ДРУГИЙ. ДЕРЖАВНЕ ПРИСТРІЙ КЛАСИЧНОГО рабовласницькедержава
державний устрій до кінця республіканського періоду зовні ніби не змінилося, однак, за своєю суттю зазнало значні зміни. Римська державна організація з держави, в якому до кінця першого періоду виділялися об'єднання патриціїв і плебеїв, трансформувалося в державу, в якій більшість підтримувала оптиматів-нобілів. Олігархія нобілів не могла
- Стаття 167. Наслідки невиконання мирової угоди
мирової угоди боржником кредитори вправі без розірвання мирової угоди пред'явити свої вимоги в розмірі, передбаченому мировою угодою, в загальному порядку, встановленому процесуальним законодавством. 2. У разі порушення провадження у новій справі про банкрутство боржника обсяг вимог кредиторів, щодо яких укладено мирову угоду, визначається
- Стаття 155. Форма мирової угоди
мирову угоду підписується особою, яка прийняла відповідно до цього Федеральним законом рішення про укладення мирової угоди. Від імені конкурсних кредиторів та уповноважених органів мирову угоду підписується представником зборів кредиторів або уповноваженим зборами кредиторів на вчинення даної дії особою. 3. У разі, якщо у мировій угоді беруть участь треті
- Стаття 162. Оскарження і перегляд ухвали про затвердження мирової угоди
мировій угоді, а також інших осіб, права і законні інтереси яких порушені або можуть бути порушені мировою угодою, ухвалу про затвердження мирової угоди може бути оскаржене в порядку, встановленому Арбітражним процесуальним кодексом Російської Федерації. 2. Визначення про затвердження мирової угоди може бути переглянуто за нововиявленими обставинами в
- Стаття 160. Відмова у затвердження мирової угоди арбітражним судом
мирової угоди. 2. Підставою для відмови арбітражним судом в затвердженні мирової угоди є: порушення встановленого цим Законом порядку укладення мирової угоди; недотримання форми мирової угоди; порушення прав третіх осіб; протиріччя умов мирової угоди справжньому Федеральним законом, іншим федеральним законам і іншим нормативним
- Стаття 164. Розірвання мирової угоди
між окремими кредиторами і боржником не допускається. 2. Мирова угода може бути розірвана арбітражним судом щодо всіх конкурсних кредиторів та уповноважених органів за заявою конкурсного кредитора або конкурсних кредиторів та (або) уповноважених органів, що володіли на дату затвердження мирової угоди не менше ніж однієї четвертої вимог конкурсних кредиторів і
- Стаття 161 . Наслідки відмови в затвердженні мирової угоди
мирової угоди мирова угода вважається неукладеним. 2. Винесення арбітражним судом ухвали про відмову в затвердженні мирової угоди не перешкоджає укладенню нової мирової
- Держава Японії після прийняття Конституції.
японське держава не тільки усіляко стимулювало розвиток приватного капіталістичного підприємництва, а й саме активно брало участь у промисловому будівництві, широко субсидованих за рахунок податкових надходжень. Державної скарбницею фінансувалося будівництво великого числа військових підприємств, залізниць та ін Промисловим будівництвом керувало створене в 1870 р.
- Стаття 39. Зміна позову, відмова від позову, визнання позову, мирова угода
мирової угоди положенням закону суд, керуючись ч. 2 ст. 34 ЦПК РРФСР, не затверджує мирову угоду і продовжує розгляд справи по суті. З матеріалів справи випливає, що в судове засідання сторони представили адресоване суду письмову заяву, в якій просили затвердити узгоджене ними мирову угоду. Відповідно до даного угодою позивачу виділяється у власність
- Стаття 157. Участь у мировій угоді третіх осіб
мировій угоді третіх осіб допускається, якщо їх участь не порушує права і законні інтереси кредиторів, вимоги яких включені до реєстру вимог кредиторів, а також кредиторів, вимоги яких виникли після дати прийняття заяви про визнання боржника банкрутом і термін виконання вимог яких настав до дати укладення мирової угоди. 2. Беруть участь у світовому
- Стаття 154 . Особливості укладення мирової угоди в ході конкурсного виробництва
мирової угоди з боку боржника приймається конкурсним керуючим. 2. У разі, якщо мирова угода є для боржника угодою, яка відповідно до федеральних законів і (або) установчими документами боржника відбувається на підставі рішення органів управління боржника або підлягає узгодженню з органами управління боржника (схваленню цими органами), рішення про
- Стаття 165. Порядок розгляду заяви про розірвання мирової угоди
мирової угоди розглядаються арбітражним судом, який розглядав справу про банкрутство. 2. Заява про розірвання мирової угоди підписується конкурсним кредитором або конкурсними кредиторами або уповноваженими органами, вимоги яких не виконані боржником на умовах мирової угоди та (або) щодо вимог яких боржником істотно порушені умови світового
- Стаття 150. Загальні положення про укладення мирової угоди
мирову угоду. 2. Рішення про укладення мирової угоди з боку конкурсних кредиторів та уповноважених органів приймається зборами кредиторів . Рішення зборів кредиторів про укладення мирової угоди приймається більшістю голосів від загального числа голосів конкурсних кредиторів та уповноважених органів відповідно до реєстру вимог кредиторів і вважається прийнятим за
- Стаття 153. Особливості укладення мирової угоди в ході зовнішнього управління
мирової угоди з боку боржника приймається зовнішнім керуючим. 2. У разі, якщо мирова угода є для боржника угодою, яка відповідно до федеральних законів і (або) установчими документами боржника відбувається на підставі рішення органів управління боржника або підлягає узгодженню з органами управління боржника (схваленню цими органами), рішення про
- Література
японського права / / Рад. держава і право. 1977. № 3. 6. Єрьомін В.М. Класифікація права японськими юристами / / Правове дення. 1977. № 1. 7. Інако Ц. Сучасне право Японії. М., 1981. 8. Нода І. Порівняльне правознавство в Японії: минуле і настою щее / / Нариси порівняльного права / Відп. ред. В.А. Туманов. М., 1981. 9. Овчинников В. Гілка сакури. М., 1975. 10. Попов К.А.
- Стаття 152. Особливості укладення мирової угоди в ході фінансового оздоровлення
мирової угоди з боку боржника приймається керівником боржника - юридичної особи або особою, яка виконує обов'язки зазначеного керівника. 2. У разі, якщо мирова угода є для боржника угодою , яка відповідно до федеральних законів і (або) установчими документами боржника відбувається на підставі рішення органів управління боржника або підлягає
- Японське держава в умовах окупаційного режиму.
японського уряду , основні напрямки діяльності якого були визначені Потсдамської декларацією 1945 р., вимогами її негайної демілітаризації та демократизації. Головна відповідальність за виконання цих вимог покладалася на американські окупаційні власті, яким був переданий з цією метою ряд державних функцій: здійснення контролю над японськими фінансами,
- Стаття 151. Особливості укладення мирової угоди в ході спостереження
мирової угоди з боку боржника приймається громадянином - боржником, керівником боржника - юридичної особи або виконуючим обов'язки зазначеного керівника особою. 2. У разі, якщо мирова угода є для боржника угодою, яка відповідно до федеральних законів і (або) установчими документами боржника відбувається на підставі рішення органів управління
- 2. Післявоєнний розвиток японського права. Вплив американського права
японської Конституції 1946 р. у відповідності з американськими правовими поглядами посилена роль судової влади та міститься каталог основних прав і свобод громадян, які підлягають безпосередній судовому захисту. Конституційно закріплені положення про непарушімості основних прав людини (ст. 11) , поваги особистості (ст. 13), про рівність усіх перед законом (ст. 14), свободу думки, совісті,
|