Головна
ГоловнаПриродоресурсове, аграрне, екологічне правоАграрне право → 
« Попередня Наступна »
М. Л. Завражнов. Аграрне право.Шпаргалкі, 2008 - перейти до змісту підручника

20. Джерела формування власних коштів

Стаття 34 ФЗ «Про сільськогосподарську кооперацію» определяетдва джерела формування власних коштів кооперативу: пайові внески членів кооперативу та доходи кооперативу. Закон встановлює, що джерелом доходів можуть слугувати діяльність кооперативу, розміщення коштів у банках, операції з цінними паперами. Список можливих джерел доходу залишено відкритим.
Визначення пайового внеску члена кооперативу міститься в ст. 1 ФЗ «Про сільськогосподарську кооперацію», а в ст. 3 вказані особливості формування пайових фондів сільськогосподарських виробничих кооперативів.
Так, основною відмінністю джерела формування майна колгоспу від джерела формування майна коопхоза є те, що в пайовий фонд коопхоза не передаються земельні ділянки його членів - голів селянських господарств і громадян, які ведуть особисте підсобне господарство (п. 4 ст. 3 ФЗ «Про сільськогосподарську кооперацію»). Одночасно на всі види виробничого сільськогосподарського кооперативу поширюються норми ст. 109 ГК РФ «Майно виробничого кооперативу».
Для здійснення своєї діяльності кооператив формує фонди, що становлять майно кооперативу. Види, розміри цих фондів, порядок їх формування та використання встановлюються загальними зборами членів кооперативу відповідно до статуту кооперативу. Крім бухгалтерської звітності відомості про майно кооперативу, його джерелах і розподілі повинні відображатися в установчих та інших документах кооперативу.
Що стосується цілей створення фондів, то пайовий фонд не тільки становить основу господарської діяльності, а й визначає характер майнових відносин всередині кооперативу.
У частині формування неподільного фонду кооперативу Закон тепер конкретно визначає, що розмір неподільного фонду встановлюється у вартісному вираженні і призводить відкритий перелік об'єктів майна, що може бути віднесено статутом до неподільного фонду (п. 5 ст. 34 ФЗ «Про сільськогосподарську кооперацію»).
Кооператив в обов'язковому порядку формує резервний фонд, який є неподільним і розмір якого повинен становити не менше 10 відсотків від пайового фонду кооперативу. Резервний фонд створюється, зокрема, для покриття непродуктивних втрат і збитків, а також виплат доходів членам кооперативу при відсутності або недостатності прибутку звітного року для цих цілей.
Порядок формування резервного фонду встановлюється статутом кооперативу (п. 6 ст. 34 ФЗ «Про сільськогосподарську кооперацію»).
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " 20. Джерела формування власних коштів "
  1. § 3. Джерела муніципального права.
    Джерелом права. Проте в даний час постанови і ухвали Конституційного Суду Російської Федерації відіграють важливу роль у правовому регулюванні місцевого самоврядування в Росії. З їх допомогою вирішуються правові колізії в сфері місцевого самоврядування, викликані прийняттям нормативних правових актів, що суперечать Конституції Російської Федерації. 3. Конституції (статути), закони
  2. § 5. Форми участі населення у здійсненні місцевого самоврядування
    джерелом інформації про проблеми, запитах жителів. Громадські об'єднання - не просто одна з форм заяви потреб, інтересів громадян, а й засіб, що виявляє ступінь значущості, важливості подібних запитів. Іншими словами, вони дозволяють не тільки фіксувати будь-яке явище, але і визначати його якісний бік, інтенсивність. Діяльність громадських об'єднань дозволяє
  3. § 1. Муніципальні вибори, виборче право і виборча система
    джерел. Відправне значення має, звичайно, Конституція РФ (ст. ст. 3, 32, 130, 133 та ін.) Виборче законодавство має відповідати також міжнародно-правовим стандартам. Міжнародні стандарти виборів містять, наприклад, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права (ст. ст. 5, 25), Європейська конвенція про захист прав людини та основних свобод (ст. ст. 3, 17),
  4. § 6. Фінансування виборів
    джерела його формування, а також про всі витрати, вироблених за рахунок коштів відповідного фонду. До підсумкового фінансового звіту додаються первинні фінансові документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів виборчого фонду, фонду референдуму. Копії зазначених звітів передаються комісіями засобам масової інформації не пізніше ніж через п'ять днів з дня їх
  5. § 3. Бюджетний процес в муніципальних утвореннях
    джерел, структури грошових доходів і витрат населення, структури трудових ресурсів; прогноз зведеного фінансового балансу муніципального освіти. План розвитку муніципального сектора економіки розробляється адміністрацією до 1 липня базового року і включає: зведений план фінансово-господарської діяльності комунальних унітарних підприємств; програму приватизації (продажу)
  6. § 1. Поняття комерційного права
    джерело підприємницької діяльності. Громадяни та юридичні особи самостійно, тобто своєю владою і в своєму інтересі здійснюють підприємницьку діяльність. Якщо діяльність особи не є самостійною, то вона не належить до підприємницької. Зокрема, діяльність закладу не може бути віднесена до підприємницької. Установи, крім своєї основної
  7. § 2. Джерела комерційного права
    джерел комерційного права. Джерелом права в спеціально юридичному сенсі є зовнішня форма вираження права, тобто сукупність нормативних актів, в яких містяться норми права. У законодавстві правові норми знаходять своє офіційне вираження. Законодавство, як зовнішню форму вираження права, не можна змішувати з самим правом. Право безпосередньо пов'язане зі своїм
  8. § 6. Державні і муніципальні підприємства
    джерелах формування його статутного фонду. Певні особливості характеризують відповідальність унітарних підприємств, загалом вони самостійно відповідають за своїми зобов'язаннями всім належним їм майном, при цьому унітарне підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями власника, а власник несе відповідальність за діяльність Комерційне право. Ч. I. Под ред. В.Ф.
  9. § 1. Підряд
    джерел. У підсумку можна сказати, що державні контракти на виконання робіт для державних потреб - це такі договори будівельного підряду або про виконання проектних та вишукувальних робіт, що забезпечують державні потреби і мають, як правило, бюджетне фінансування. Як випливає з аналізу представлених в ГК видів договорів підряду, всі вони можуть бути віднесені
  10. § 2. Розрахунки і кредитування
    джерело їхніх доходів. Водночас ризикована кредитна політика, неповернення кредитів, відсутність реального забезпечення у позичальників - головні причини неплатоспроможності (банкрутства) і ліквідації багатьох комерційних банків. З метою запобігання залучення основних активів банків в ризикований кредитний оборот Банком Росії встановлюються максимальні розміри кредитних ризиків; зокрема,
© 2014-2022  yport.inf.ua