Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
А.А. МІШИН. Конституційне (державне) право зарубіжних країн, 2008 - перейти до змісту підручника

РОЗДІЛ II. ЕТИКО-СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ


Стаття 29. Республіка визнає права сім'ї як природного союзу, заснованого на шлюбі.
Шлюб покоїться на моральному і юридичній рівності подружжя в межах, встановлених законом для забезпечення єдності сім'ї.
Стаття 30. Батьки зобов'язані і має право утримувати, навчати і виховувати дітей, навіть якщо вони народжені поза шлюбом.
У разі недієздатності батьків закон визначає способи виконання їх обов'язків. Закон забезпечує дітям, народженим поза шлюбом, весь захист юридичного та морального характеру, сумісну з правами членів законною сім'ї.
Закон встановлює порядок і межі відшукання батьківства.
Стаття 31. Республіка економічними та іншими заходами сприяє створенню сім'ї та виконання завдань, приділяючи особливу увагу великим сім'ям.
Республіка протегує материнству, дітям та молоді, надаючи сприяння необхідним інститутам.
Стаття 32. Республіка охороняє здоров'я як основне право особистості і основний суспільний інтерес і гарантує безкоштовне лікування для незаможних.
Ніхто не може бути примушений піддаватися певним медичним заходам інакше як відповідно до закону. При цьому закон не може ні в якому разі порушувати кордони, які диктуються повагою до людської особистості.
Стаття 33. Мистецтво і наука вільні, і викладання їх вільно.
Республіка встановлює загальні правила, що стосуються освіти, і засновує державні школи всіх родів і ступенів.
Приватні організації та приватні особи мають право засновувати школи та освітні інститути, що містяться не за рахунок держави.
При визначенні прав та обов'язків недержавних шкіл, що вимагають рівняння з державними, закон повинен забезпечити для них повну свободу, а їх учням - шкільний режим, еквівалентний режиму державних шкіл.
Для прийому в школи різних родів і ступенів, для закінчення їх, а також для доступу до професійної діяльності обов'язковими є державні іспити.
Установи високої культури, університети й академії мають право на автономну організацію в межах, встановлених законами держави.
Стаття 34. Освіта відкрито для всіх.
Початкова освіта щонайменше протягом восьми років є обов'язковою і безкоштовною. Здібні і гідні учні, навіть якщо вони позбавлені засобів, мають право переходу на вищі щаблі навчання. Республіка забезпечує це право шляхом стипендій, допомог сім'ям та інших видів допомоги, які повинні надаватися за конкурсом.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Розділ II. етико-СОЦІАЛЬНІ ВІДНОСИНИ "
  1. § 1. Муніципальне право: ознаки, предмет і функції
    Муніципальне право являє собою систему конституційних і звичайних норм, що творяться або санкціоніруемих державою, спрямованих на регулювання відносин у сфері місцевого самоврядування. Найменування галузі бере початок від лат. minicipium - самоврядна громада. У законодавстві про місцеве самоврядування терміни "муніципальний", "місцевий" і словосполучення з ними застосовуються в
  2. § 4. Муніципальні правовідносини
    Муніципальні правовідносини (муніципальної-правові відносини) - це відносини, врегульовані нормами муніципального права і складаються між суб'єктами муніципального права у сфері місцевого самоврядування. Як і будь-які правовідносини, муніципальні правовідносини складаються з наступних структурних елементів: суб'єкти, об'єкти та зміст правовідносин. Суб'єктів муніципальних
  3. § 4. Систематизація законодавства про місцеве самоврядування
    Місцеве самоврядування, будучи однією з основ конституційного ладу країни (ст. 12 Конституції РФ), вимагає розгорнутого правового регулювання, насамперед законодавчого. На сьогоднішній день є досить значне число законодавчих актів федерального і регіонального рівнів, що визначають різні боки самоуправленческой активності жителів. Однак вони поки не склалися в
  4. § 2. Місцеве самоврядування як основа конституційного ладу
    Основи конституційного ладу являють собою систему вихідних конституційних принципів, закріплених в гол. 1 Конституції РФ, які задають юридичну модель всього суспільства, держави, національного права в сукупності всіх його галузей. Основи конституційного ладу - це і дійсне здійснення даних принципів, і той стан суспільства, держави, національного права, яке
  5. § 2. Структура і організація роботи представницького органу муніципального утворення
    Відомо, що для того, щоб підприємство випускало свою продукцію, необхідно організувати належним чином його роботу. Представницький орган муніципального освіти також випускає свою "продукцію" - приймає рішення, в першу чергу нормативні рішення. Тому й тут потрібна дієздатна структура, чітка організація правотворчої діяльності, необхідні "цеху" - комітети, комісії,
  6. § 4. Контрольний орган муніципального освіти
    Принципова можливість створення муніципальними утвореннями власних контрольних органів випливає зі змісту Конституції РФ. БК РФ в п. 2 ст. 265 підтверджує право представницьких органів місцевого самоврядування на створення власних контрольних органів для проведення зовнішнього аудиту бюджетів. Згідно ст. 153 БК РФ представницькі органи місцевого самоврядування формують і
  7. § 1. Глава муніципального освіти
    Глава муніципального освіти відповідно до статуту муніципального освіти обирається на муніципальних виборах або представницьким органом муніципального освіти зі свого складу. У разі обрання на муніципальних виборах він або входить до складу представницького органу місцевого самоврядування з правом вирішального голосу і є його головою, або очолює місцеву
  8. § 2. Місцева адміністрація
    Термін "місцева адміністрація" рівнозначний терміну "виконавчо-розпорядчий орган муніципального освіти". Виконавчо-розпорядчий орган є постійно діючим органом місцевого самоврядування. Законодавство не містить норм про можливість і порядок припинення повноважень місцевої адміністрації. Інститут припинення повноважень передбачений лише для посадових осіб
  9. § 4. Муніципальне правотворчість
    Підготовка муніципальних правових актів - складна і копітка робота, одна з найважливіших сторін діяльності муніципального освіти. В умовах інтенсивності і розширення обміну правотворчої (нормотворчої) діяльності органів місцевого самоврядування зростає значення якісної підготовки муніципальних правових актів, а також дотримання нормотворчої техніки при їх підготовці.
  10. § 1. Муніципальна власність
    Муніципальна власність визнається і захищається державою нарівні з іншими формами власності. Вона являє собою вид публічної власності поряд з державною власністю. Цільовий характер муніципальної власності. У власності муніципальних утворень може перебувати майно, призначене, по-перше, для вирішення питань місцевого значення, по-друге, для
© 2014-2022  yport.inf.ua