Головна
ГоловнаКримінальне, кримінально-процесуальне правоКримінальне право → 
« Попередня Наступна »
В.І. Радченко, А.С. Михлин, В.А. Казакова. Коментар до кримінального кодексу російської федерації (постатейний), 2008 - перейти до змісту підручника

Стаття 284. Втрата документів, що містять державну таємницю Коментар до статті 284


1 . Документ, що містить державну таємницю, - офіційний чи неофіційний носій інформації про такій таємниці (документи офіційного характеру - довідки, звіти і т.п., чорнові записи, дані, занесені на магнітну стрічку, фото-і кіноплівку тощо) .
2. Предметами, відомості про які становлять державну таємницю, є різні вироби, зразки, моделі та матеріали, наприклад окремі екземпляри або моделі техніки, приладів, озброєння.
3. Об'єктивна сторона злочину характеризується: а) дією чи бездіяльністю (порушення встановлених правил поводження з містять державну таємницю документами, а рівно з предметами, відомості про які становлять державну таємницю), б) наслідком (втрата останніх і настання тяжких наслідків) і в) причинного зв'язком між зазначеними діями (бездіяльністю) і наслідками.
4. Правила поводження із зазначеними документами та предметами регулюються Законом РФ "Про державну таємницю", а також іншими нормативними актами.
5. Утретє - це вихід документів, що містять державну таємницю, або предметів, відомості про які становлять державну таємницю, з володіння особи, яка має допуск до державної таємниці. Знищення документів або предметів, що становлять державну таємницю, втрати не утворюють, так як це виключає можливість ознайомлення з ними сторонніх осіб.
6. Настання тяжких наслідків, передбачене статтею коментарів, розуміється так само, як і в ч. 2 ст. 283 (див. п. 6 коментаря до цієї статті).
7. Суб'єктом злочину може бути тільки особа, яка має допуск до державної таємниці.
8. Суб'єктивна сторона злочину характеризується необережністю (рівним чином у вигляді легковажності або недбалості). При легковажність особа передбачає можливість втрати відповідних документів і предметів внаслідок порушення правил поводження з документами, що містять державну таємницю, і наступ внаслідок цього тяжких наслідків, але без достатніх до того підстав самовпевнено розраховує на запобігання цих наслідків. При недбалості особа не передбачала можливості втрати зазначених документів і предметів і настання тяжких наслідків, хоча за необхідної пильності і передбачливості мало й могло це передбачити.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 284. Втрата документів, що містять державну таємницю Коментар до статті 284 "
  1. Стаття 284. Втрата документів, що містять державну таємницю Коментар до статті 284
    Об'єкт втрати документів, що містять державну таємницю, ідентичний об'єкту розголошення відомостей, що становлять державну таємницю (див. коментар до ст. 283 КК РФ). Предметом злочину виступають документи, що містять державну таємницю, і предмети, відомості про які становлять державну таємницю. Поняття документа визначено Федеральним законом від 29 грудня 1994 р. N 77-ФЗ "Про
  2. 2. Вертикальна ієрархія норм про договори
    Вертикальна ієрархія має двояке значення. Вона покликана дати відповіді на питання про те, на якому саме рівні - федеральному, суб'єкта Федерації або муніципальному - повинен бути прийнятий відповідний акт і до якого саме виду цей акт відноситься. Перший з цих питань висвітлюється в п. 4 цієї глави. Стаття 3 ГК не тільки перераховує різні види федеральних актів, які можуть
  3. 4. Зміст і виконання договору банківського вкладу
    Загальні питання визначення змісту договору Як раніше вже неодноразово підкреслювалося, зобов'язання, що випливає з договору банківського вкладу, носить односторонній характер: на стороні банку є лише обов'язки, на стороні вкладника - кореспондуючі їм права вимоги. В силу того що договір банківського вкладу є реальним договором, дії вкладника по внесенню суми вкладу
  4. Стаття 12. Обов'язки поліції
    Коментар до статті 12 Перераховані в цій статті та інші обов'язки поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади виконують співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Порядок реалізації даного обов'язку врегульовано Інструкцією про порядок прийому, реєстрації та дозволу в органах внутрішніх справ Російської Федерації
  5. Стаття 13. Права поліції
    Коментар до статті 13 Перерахованими у цій статті, так само як іншими правами поліції в межах своєї компетенції відповідно до займаної посади користуються співробітники поліції. Коментар до пункту 1 цієї статті 1.1. Вимога, про який йдеться в п. 1 ст. 13 коментованого Федерального закону, може бути як письмовим, так і усним. 1.2 . Для
  6. Стаття 13. Права поліції
    Коментар до статті 13 січня. Стаття, що передбачає права поліції. У пояснювальній записці до проекту коментованого Закону зазначалося, що права поліції максимально конкретизовані; виключені деякі норми, що не мають чіткого юридичного змісту і дозволяють довільно (без необхідних підстав, належної процедури і дотримання певних термінів) обмежувати права
  7. Стаття 12. Обов'язки поліції
    Коментар до статті 12 січня. У даній статті встановлено обов'язки поліції, а в наступній статті передбачені її права. Як наголошувалося в пояснювальній записці до проекту коментованого Закону, до переліку обов'язків поліції включені функції, які не були враховані в Законі 1991 про міліції , але які міліція здійснювала у відповідності з іншими законодавчими та іншими нормативними
  8. Стаття 3. Правова основа діяльності поліції
    Коментар до статті 3 Розділ 1. Частини 1 і 2 коментованої статті визначають правову основу діяльності поліції, тобто визначають перелік джерел норм права, якими здійснюється регулювання діяльності поліції. Подібним чином була визначена правова основа діяльності міліції в ч. 1 ст. 4 Закону 1991 про міліції (в ред. Федерального закону від 31 березня 1999 N 68-ФЗ): міліція в
  9. Стаття 40. Звільнення зі служби в поліції
    Коментар до статті 40 1. У коментованій статті регламентовано звільнення зі служби в поліції. У цьому відношенні насамперед необхідно зазначити наступне. КС Росії в Визначенні від 20 листопада 2003 р. N 432-О з урахуванням викладеної в Постанові КС Росії від 6 червня 1995 р. N 7-П правової позиції (див. коментар до ст. 35 Закону), що носить загальний характер, зазначив, що законодавець має право
  10. 2. Кваліфікація злочинів із суміжними складами, з оціночними ознаками і по бланкетним нормам
    Суміжні склади злочинів розрізняються за одним або кількома ознаками та споріднені за характером суспільної небезпеки. За підрахунками В.Н.Кудрявцева, таких складів в Кримінальному кодексі РФ не менше 150. З них 30% різняться між собою двома-трьома ознаками, 15-20% - чотирма і більше. суміжних складів злочинів проти життя і здоров'я автор налічує 18, зобразивши їх схематично у вигляді
© 2014-2021  yport.inf.ua