Адміністративна відповідальність застосовується за адміністративні проступки органами внутрішніх справ, адміністративними комісіями при районній, міській адміністрації, різними інспекціями, в тому числі і санітарними, а в окремих випадках також і судом. Така відповідальність може наступити у вигляді попередження, штрафу, тимчасового позбавлення певного права та ін Загальнодержавні інтереси, охорона яких передбачена в охоронних інститутах адміністративного права захищаються незалежно від захисту інтересів приватних осіб. Адміністративна відповідальність полягає у застосуванні до особи (суб'єкту), яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачених законом заходів державного примусу у встановленому для цього процесуальному порядку. Законодавство про адміністративну (Кодекс про адміністративні правопорушення РФ 2001 р. (КоАП РФ)) містить кілька норм, пов'язаних з невиконанням (неналежним) виконанням обов'язків щодо забезпечення прав неповнолітніх. При цьому адміністративна відповідальність у цій сфері потребує розробки самостійних складів, предметно забезпечують виконання положень коментованого закону. Тим часом, можна відзначити деякі адміністративні делікти, застосовні до посадових осіб. Адміністративна відповідальність посадових осіб може наступити за порушення порядку чи строків надання відомостей про неповнолітніх, які потребують передачі на виховання в сім'ю або в установи для дітей-сиріт або для дітей, які залишилися без піклування батьків (ст. 5.36 КоАП РФ). Суб'єктами даного правопорушення є керівники виховних і лікувальних установ, закладів соціального захисту населення та інших аналогічних установ, в яких перебувають діти, які залишилися без піклування батьків, посадові особи органу виконавчої влади суб'єкта РФ або органу місцевого самоврядування, на який покладено облік відомостей про неповнолітніх, які підлягають передачі на виховання в сім'ю або до відповідної установи Об'єктивна сторона правопорушення полягає в діях (бездіяльності) осіб, які порушують встановлені законом порядок і строки надання зазначених відомостей, або в надання завідомо недостовірних відомостей, або в інших діях, спрямованих на приховування неповнолітніх від передачі на виховання (наприклад, постачання інформацією приватних осіб або подання завідомо недостовірних відомостей про стан здоров'я дитини, а також інші дії, спрямовані на укриття дітей від передачі на усиновлення, під опіку (піклування), на виховання в сім'ю. Відповідно до СК РФ керівники виховних і лікувальних установ, закладів соціального захисту населення та інших аналогічних установ, в яких перебувають діти, які залишилися без піклування батьків, зобов'язані у семиденний строк повідомити про це органи опіки та піклування за місцем знаходження даної установи. Крім того, до адміністративних складам у відповідній сфері відноситься взаємопов'язана з вказаною вище стаття 5.37 КоАП РФ - незаконні дії щодо усиновлення (удочеріння) дитини, передачі її під опіку (піклування) чи в прийомну сім'ю.
|
- Стаття 4.1. Загальні правила призначення адміністративного покарання
1. Адміністративне покарання за вчинення адміністративного правопорушення призначається в межах, встановлених законом, що передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення, відповідно до цього Кодексу. 2. При призначенні адміністративного покарання фізичній особі враховуються характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу винного, його
- 17.1. Поняття, особливості та види адміністративної відповідальності
Позитивна адміністративна відповідальність це вимога до майбутньої активної, ініціативної діяльності суб'єктів адміністративного права. Традиційна (ретроспективна) адміністративна відповідальність - це вид юридичної відповідальності, що виражається в застосуванні уповноваженими органами і посадовими особами адміністративного стягнення до особи, яка вчинила правопорушення.
- Стаття 26.1. Обставини, що підлягають з'ясуванню у справі про адміністративне правопорушення
По справі про адміністративне правопорушення з'ясуванню підлягають: 1) наявність події адміністративного правопорушення; 2) особа, яка вчинила протиправні дії (бездіяльність), за які цим Кодексом або законом суб'єкта Російської Федерації передбачена адміністративна відповідальність; 3) винність особи у вчиненні адміністративного правопорушення; 4) обставини, що пом'якшують
- Стаття 26.1. Обставини, що підлягають з'ясуванню у справі про адміністративне правопорушення
По справі про адміністративне правопорушення з'ясуванню підлягають: 1) наявність події адміністративного правопорушення; 2) особа, яка вчинила протиправні дії (бездіяльність), за які цим Кодексом або законом суб'єкта Російської Федерації передбачена адміністративна відповідальність; 3) винність особи у вчиненні адміністративного правопорушення; 4) обставини, що пом'якшують
- Стаття 2.9. Можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності адміністративного правопорушення
При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення суддя, орган, посадова особа, уповноважені вирішити справу про адміністративне правопорушення, можуть звільнити особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, від адміністративної відповідальності і обмежитись усним
- Стаття 2.9. Можливість звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності адміністративного правопорушення
При малозначності вчиненого адміністративного правопорушення суддя, орган, посадова особа, уповноважені вирішити справу про адміністративне правопорушення, можуть звільнити особу, яка вчинила адміністративне правопорушення, від адміністративної відповідальності і обмежитись усним
- 5.6. Адміністративна відповідальність громадян
Адміністративна відповідальність громадян це обов'язок громадян в силу норм права зазнати негативні правоограничения особистого, матеріального чи організаційного характеру за вчинення адміністративного правопорушення. Для притягнення до адміністративної відповідальності громадянин повинен мати адміністративної деліктоздатність. Адміністративна деліктоздатність громадянина -
- Стаття 4.3. Обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність
1. Обставинами, що обтяжують адміністративну відповідальність, визнаються: 1) продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповноважених на те осіб припинити її; 2) повторне вчинення однорідного адміністративного правопорушення, якщо за вчинення першого адміністративного правопорушення особу вже було піддано адміністративному покаранню, по якому не закінчився термін,
- Стаття 4.3. Обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність
1. Обставинами, що обтяжують адміністративну відповідальність, визнаються: 1) продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповноважених на те осіб припинити її; 2) повторне вчинення однорідного адміністративного правопорушення, якщо за вчинення першого адміністративного правопорушення особу вже було піддано адміністративному покаранню, по якому не закінчився термін,
- 16.1. Поняття та ознаки адміністративного правопорушення
Адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія (бездіяльність) фізичної особи або юридичної особи, за яке КоАП чи законами суб'єктів РФ про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність. Існують наступні ознаки адміністративного правопорушення. Суспільна небезпека. У результаті вчинення адміністративного
- Стаття 2.3. Вік, після досягнення якого настає адміністративна відповідальність
1. Адміністративній відповідальності підлягає особа, яка досягла до моменту вчинення адміністративного правопорушення віку шістнадцяти років. 2. З урахуванням конкретних обставин справи і даних про особу, що вчинила адміністративне правопорушення у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років, комісією у справах неповнолітніх і захисту їх прав зазначена особа може бути звільнена від
- Стаття 2.3. Вік, після досягнення якого настає адміністративна відповідальність
1. Адміністративній відповідальності підлягає особа, яка досягла до моменту вчинення адміністративного правопорушення віку шістнадцяти років. 2. З урахуванням конкретних обставин справи і даних про особу, що вчинила адміністративне правопорушення у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років, комісією у справах неповнолітніх і захисту їх прав зазначена особа може бути звільнена від
- Стаття 2.1. Адміністративне правопорушення
1. Адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія (бездіяльність) фізичної або юридичної особи, за яке цим Кодексом чи законами суб'єктів Російської Федерації про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність. 2. Юридична особа визнається винним у вчиненні адміністративного правопорушення, якщо буде встановлено,
- Стаття 2.1. Адміністративне правопорушення
1. Адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія (бездіяльність) фізичної або юридичної особи, за яке цим Кодексом чи законами суб'єктів Російської Федерації про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність. 2. Юридична особа визнається винним у вчиненні адміністративного правопорушення, якщо буде встановлено,
- Стаття 4.2. Обставини, що пом'якшують адміністративну відповідальність
1. Обставинами, що пом'якшують адміністративну відповідальність, визнаються: 1) каяття особи, яка вчинила адміністративне правопорушення; 2) запобігання особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, шкідливих наслідків адміністративного правопорушення, добровільне відшкодування заподіяної шкоди або усунення заподіяної шкоди; 3) вчинення адміністративного правопорушення
- Стаття 32.3. Виконання постанови про накладення адміністративного штрафу, що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення
1. У разі, якщо адміністративний штраф стягується на місці вчинення фізичною особою адміністративного правопорушення, такій особі видається постанова-квитанція встановленого зразка. У постанові-квитанції вказуються дата її видачі, посада, прізвище, ініціали посадової особи, яка призначила адміністративне покарання, відомості про особу, яку притягнуто до адміністративної відповідальності,
|