Активне виборче право в Бразилії надається з 18 років; традиційно воно має здійснюватися в обов'язковому порядку . У факультативному порядку можуть голосувати особи старше 70 років, молодь від 16 до 18 років і неписьменні. Виборче право в конституціях штатів не регулюється; таким чином, щодо виборчого права на території всієї країни діють одні й ті ж норми федеральної конституції. Остання говорить про наступних можливостях реалізації виборчого права - голосування на виборах, плебісцитах, референдумах і при використанні народної ініціативи. У виборчі списки не можуть включатися душевнохворі, ув'язнені, особи, що не володіють повнотою политиче-ських прав, і військовослужбовці зі званням нижче сержантського. Пасивне виборче право надається для кандидатів у депутати нижньої палати Національного конгресу, для депутатів законодавчих зборів штатів або федерального округу, для префектів і віце-префектів муніципалітетів з 21 року; для кандидатів у президенти Республіки, у віце-президенти і в сенатори таке право надається за досягненні 35 років, а для губернаторів і віце-губернаторів штатів і федерального округу - з 30 років. Кандидати в представницькі установи повинні мати постійне місце проживання на території округу, від якого вони балотуються, бути громадянами Бразилії і володіти повнотою політичних прав. Бразильські парламентарії не можуть бути відкликані. Щоб піти у відставку, вони повинні направити відповідний лист голові своєї палати або оголосити про свою відставку на її засіданні. Відставка вважається прийнятою з часу опублікування про це в офіційному віснику. Президент Республіки обирається шляхом прямих виборів строком на 5 років. Одночасно обирається віце-президент. Для обрання в першому турі потрібно висунутому політичною партією кандидата одержати абсолютну більшість голосів. Якщо в першому турі такої більшості не отримав жоден кандидат, то через 20 днів після опублікування результатів голосування проводиться другий тур, в який допускаються тільки два кандидати, що отримали найбільшу кількість дійсних голосів у першому турі. Нижня палата Національного конгресу - Палата депутатів, що включає 487 депутатів, обирається на 4 роки. Число депутатів від кожного штату пропорційно що проживає в ньому населенню, але не повинно бути менше шести. Кожна федеральна територія представлена двома депутатами. Депутати обираються за пропорційною системою з правилом найбільшої середньої. Місця всередині списків розподіляються з урахуванням преференцій, отриманих кандидатами списку. Федеральний сенат включає 72 члена, що обираються на 8 років по три сенатори від штату і федерального округу; палата оновлюється кожні 4 роки, причому спочатку на одну третину, а потім на дві третини. Разом з сенатором обираються два його заступника. Статори обираються за мажоритарною системою. Кожен виборець голосує за двох кандидатів, коли переобираються дві третини сенаторів, і за одного - коли палата оновлюється на одну третину. Коли місце в палаті стає вакантним, то воно займається заступником. Якщо вакантність може протривати більше 15 місяців до закінчення терміну парламентського мандата, то проводяться часткові вибори. Законодавчі збори штатів зазвичай обираються на чотири роки відповідно до виборчого закону штату. Губернатори і віце-губернатори штатів обираються за правилами обрання федерального президента і віце-президента. Цей порядок знову-таки встановлений федеральною конституцією (ст. 28). Радники муніципальних рад, префекти і віце-префекти - органи виконавчої влади в муніципалітетах - виборчі-раются на чотири роки. Склад рад залежить від чисельності населення муніципалітетів; мінімальна чисельність ради - 9 членів. Поради обираються за пропорційною виборчою системою.
|
- Контрольні запитання до розділу 7
виборче право". 2. Основні виборчі цензи. 3. Особливості різних видів виборів. 4. Організація і порядок проведення виборів. 5. Висування кандидатів у депутати та на інші виборні посади. 6. Поняття "виборча система", види виборчих систем. 7. Відмінність мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості від мажоритарної виборчої системи
- Стаття 5.52. Невиконання посадовою особою вимог законодавства про вибори про забезпечення рівних умов передвиборчої діяльності зареєстрованих кандидатів, виборчих об'єднань, виборчих блоків
виборчому округу кандидатів про захід, який фінансується, організовується або проводиться для населення органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними і муніципальними підприємствами і установами і на який допускається для виступу один із зареєстрованих кандидатів, або ненадання можливості виступу всім зареєстрованим по
- Стаття 5.21. Несвоєчасне перерахування коштів виборчим комісіям, комісіям референдуму, кандидатам , виборчим об'єднанням, виборчим блокам, ініціативним групам з проведення референдуму, іншим групам учасників референдуму
виборчим комісіям, комісіям референдуму, кандидатам, виборчим об'єднанням, виборчим блокам, ініціативним групам з проведення референдуму, іншим групам учасників референдуму - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.19. Використання незаконної матеріальної підтримки кандидатом, зареєстрованим кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму
виборчої кампанії, підготовки і проведення референдуму кандидатом, зареєстрованим кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму крім коштів виборчого фонду, фонду для участі у референдумі матеріальної підтримки, наданої громадянами, юридичними особами, їх філіями, представництвами та іншими підрозділами
- Стаття 5.18. Незаконне використання грошових коштів кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму
виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму при фінансуванні своєї виборчої кампанії або кампанії референдуму грошових засобів крім коштів власного виборчого фонду, фонду референдуму, якщо ці дії не містять кримінально караного діяння, або перевищення встановлених законом
- Стаття 5.20. Фінансування виборчої кампанії, кампанії референдуму крім виборчих фондів, фондів референдуму і надання іншої забороненої законом матеріальної підтримки
виборчої кампанії кандидата, зареєстрованого кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку , діяльності ініціативної групи з проведення референдуму крім їх виборчих фондів, фондів референдуму, або пов'язані з проведенням виборів, референдуму безкоштовне або за необгрунтовано заниженими розцінками виконання юридичними особами робіт, надання послуг, реалізація
- Стаття 5.22. Незаконна видача громадянинові виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі
виборчої комісії, комісії референдуму громадянину виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі з метою надання можливості громадянину проголосувати за інших осіб чи проголосувати більше одного разу в ході одного і того ж голосування або видача громадянину заповнених виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі - тягне за собою накладення
- Стаття 5.18. Незаконне використання грошових коштів при фінансуванні виборчої кампанії кандидата, виборчого об'єднання, діяльності ініціативної групи з проведення референдуму , іншої групи учасників референдуму (в ред. Федерального закону від 21.07.2005 N 93-ФЗ)
виборчим об'єднанням, ініціативною групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму при фінансуванні своєї виборчої кампанії або кампанії референдуму грошових коштів, що не перераховані до виборчого фонду, фонд референдуму, або грошових коштів, що надійшли до виборчого фонду, фонд референдуму з порушенням законодавства про вибори і референдуми, а рівно
- Стаття 5.50. Порушення правил перерахування коштів, внесених до виборчого фонду, фонд референдуму
виборчий фонд, фонд референдуму з порушенням вимог законодавства про вибори і референдуми, неперерахування в зазначений термін в дохід відповідного бюджету пожертвувань, внесених анонімними жертводавцями, а одно неповернення невикористаних коштів, призначених для внесення виборчої застави, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на кандидата, на обличчя, що було
- Партійна і виборча системи.
виборчих реформ. Закон 1919 передбачив заміну мажоритарної системи системою пропорційного представництва. Однак нова система була значно спотворена тим, що в законі було передбачено отримання партіями додаткових місць у вигляді "премій" за перемогу у виборчому окрузі. У 1927 р. мажоритарна система була відновлена. За законом 1927 Франція і ряд її заморських
- Стаття 5.15. Порушення встановленого законодавством про вибори і референдуми права на користування приміщеннями під час виборчої кампанії, підготовки і проведення референдуму
виборчих об'єднань, виборчих блоків, ініціативних груп з проведення референдуму на користування на рівних умовах користування приміщеннями, що знаходяться в державній або муніципальній власності, для зустрічей з виборцями, учасниками референдуму - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.22. Незаконні видача та отримання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі (в ред. Федерального закону від 04.10.2010 N 263-ФЗ)
виборчої комісії, комісії референдуму громадянину виборчого бюлетеня , бюлетеня для голосування на референдумі з метою надання йому можливості проголосувати замість виборця, учасника референдуму, в тому числі замість іншого виборця, учасника референдуму, або проголосувати більше одного разу в ході одного і того ж голосування або видача громадянину заповнених
- Стаття 5.6. Порушення прав члена виборчої комісії, комісії референдуму, спостерігача, іноземного (міжнародного) спостерігача, довіреної особи або уповноваженого представника кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, члена або уповноваженого представника ініціативної групи з проведення референдуму, іншої групи учасників референдуму або представника засобу масової інформації
виборчої комісії, комісії референдуму, спостерігача, іноземного (міжнародного) спостерігача, довіреної особи або уповноваженого представника кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, члена або уповноваженого представника ініціативної групи з проведення референдуму , іншої групи учасників референдуму чи представника засобу масової інформації на
- Стаття 5.17. Ненадання або неопублікування звіту, відомостей про надходження та витрачання коштів, виділених на підготовку і проведення виборів, референдуму
виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму, кредитною організацією у встановлений законом термін звіту, відомостей про джерела і про розміри коштів, перерахованих у виборчий фонд, фонд референдуму, і про всіх вироблених витратах на проведення виборчої кампанії, кампанії референдуму, неповне
- Стаття 260.1. Порядок розгляду справ про захист виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації
виборчих прав, права на участь у референдумі, законодавець визнав за необхідне ввести додаткові процесуальні гарантії захисту інтересів різних учасників публічно-правових відносин, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму. Частиною 2 коментованої статті передбачено, що справи про розформування виборчої комісії, комісії референдуму розглядаються в
|