Італійське виборче право регулюється кількома законодавчими актами, з яких перш за все необхідно відзначити Закон про виборче право 1948 Декретом Президента Італії 1957 діяли на той момент виборчі закони були кодифіковані. У ці акти в подальшому вносилися зміни. Два закони 1993 докорінно трансформували систему виборів в обидві палати італійського Парламенту. Згідно ст. 48 Конституції, виборцями є всі громадяни - чоловіки і жінки, які досягли повноліття тобто, відповідно до Закону 1975 р., 18 років. На виборах в Сенат (верхню палату парламенту) виборці голосують по досягненні 25-річного віку (ч. 2 ст. 58 Конституції). Голосування є особистим і рівним, вільним і таємним, а його здійснення Конституція характеризує як громадянський обов'язок. Виборче право не може бути обмежене інакше, як в силу цивільну недієздатність або остаточного кримінальної вироку або в зазначених законом випадках моральної негідності. Наприклад, банкрути втрачають виборче право на строк до п'яти років. Чи не має право голосувати особи, позбавлені волі, під час перебування у в'язниці, а також позбавлені за рішенням суду права займати посади на публічній службі. Протягом п'яти років не можуть голосувати особи, раніше засуджені за розтрату з публічних або приватних фондів, за вимагання, шахрайство, крадіжку, наклеп і деякі інші злочини. Крім того, як згадувалося, ст. XIII перехідних і прикінцевих положень Конституції позбавила виборчих прав і права займати офіційні або виборні посади членів і нащадків Савойської династії. Виборець повинен обов'язково проживати у своєму виборчому окрузі. Італійські громадяни, що проживають за кордоном, можуть приїхати в комуну, де вони проживали раніше і внесені в списки виборців, і проголосувати. Таким виборцям надаються деякі пільги для проїзду в Італію і назад. Закон не передбачає можливості голосування за дорученням або поштою. Виборців-інвалідів можуть супроводжувати в кабіну для голосування інші виборці, які користуються їх довірою. Депутатом, згідно з ч. 3 ст. 55, може бути обраний виборець, який на день виборів 25 років, а сенатором, згідно з ч. 2 ст. 58, - що досяг 40 років. Володіння мандатом в одній палаті Парламенту несумісне з членством в другій (ст. 65 Конституції). Члени обох палат не можуть одночасно перебувати членами Конституційного суду, Національної ради економіки та праці, членами обласних рад, головами вищих адміністративних інстанцій провінцій, мерами комун з населенням понад 20 тис. жителів, префектами, віце-префектами і чиновниками поліції, представниками Уряду в областях , членами кабінетів міністрів, вищими офіцерами Збройних сил, магістратами в округах, в яких вони виконують свої функції, дипломатами, консулами, віце-консулами, співробітниками посольств і консульств. Не можуть бути кандидатами представите »чи приватних підприємств, в яких держава розміщує свої замовлення або з якими воно пов'язане якими-небудь контрактами, представники адміністрації, керівники підприємств, субсидованих державою, а також юридичні та адміністративні радники таких підприємств. Зазначені особи не підпадають під категорію неизбираемости, якщо вони за 180 днів до закінчення терміну легіслатури Парламенту або протягом семи днів після видання декрету про розпуск палати відмовляться від відповідної посади.
|
- Контрольні запитання до розділу 7
виборче право". 2. Основні виборчі цензи. 3. Особливості різних видів виборів. 4. Організація і порядок проведення виборів. 5. Висування кандидатів у депутати та на інші виборні посади. 6. Поняття "виборча система", види виборчих систем. 7. Відмінність мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості від мажоритарної виборчої системи
- Стаття 5.52 . Невиконання посадовою особою вимог законодавства про вибори про забезпечення рівних умов передвиборчої діяльності зареєстрованих кандидатів, виборчих об'єднань, виборчих блоків
виборчому округу кандидатів про захід, який фінансується, організовується або проводиться для населення органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними і муніципальними підприємствами і установами і на який допускається для виступу один із зареєстрованих кандидатів, або ненадання можливості виступу всім зареєстрованим по
- Стаття 5.21. Несвоєчасне перерахування коштів виборчим комісіям, комісіям референдуму, кандидатам, виборчим об'єднанням, виборчим блокам, ініціативним групам з проведення референдуму, іншим групам учасників референдуму
виборчим комісіям, комісіям референдуму, кандидатам, виборчим об'єднанням, виборчим блокам, ініціативним групам з проведення референдуму, іншим групам учасників референдуму - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.19. Використання незаконної матеріальної підтримки кандидатом, зареєстрованим кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму
виборчої кампанії, підготовки і проведення референдуму кандидатом, зареєстрованим кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму крім коштів виборчого фонду, фонду для участі у референдумі матеріальної підтримки, наданої громадянами, юридичними особами, їх філіями, представництвами та іншими підрозділами
- Стаття 5.18. Незаконне використання грошових коштів кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму
виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму при фінансуванні своєї виборчої кампанії або кампанії референдуму грошових засобів крім коштів власного виборчого фонду, фонду референдуму, якщо ці дії не містять кримінально караного діяння, або перевищення встановлених законом
- ЛІТЕРАТУРА
виборчих законів країн Центральної та Східної Європи. Київ: IFES, 1995. Як робиться президент? М.: Прогресс, 1985. Ковлер А.І. Франція: партії та виборці. М.: Наука, 1984. Ковлер А.І. Виборчі технології: російський і зарубіжний досвід. М.: ІДП РАН, 1995. Лейкман Е., Ламберт Дж. Д. Дослідження мажоритарної і пропорційної виборчих систем. М.: ІЛ , 1958. Лисенко В.І. Вибори до
- Стаття 5.20. Фінансування виборчої кампанії, кампанії референдуму крім виборчих фондів, фондів референдуму і надання іншої забороненої законом матеріальної підтримки
виборчої кампанії кандидата, зареєстрованого кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, діяльності ініціативної групи з проведення референдуму крім їх виборчих фондів, фондів референдуму, або пов'язані з проведенням виборів, референдуму безкоштовне або за необгрунтовано заниженими розцінками виконання юридичними особами робіт, надання послуг, реалізація
- Стаття 5.22. Незаконна видача громадянину виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі
виборчої комісії, комісії референдуму громадянину виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі з метою надання можливості громадянину проголосувати за інших осіб чи проголосувати більше одного разу в ході одного і того ж голосування або видача громадянину заповнених виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі - тягне за собою накладення
- Стаття 5.18. Незаконне використання грошових коштів при фінансуванні виборчої кампанії кандидата, виборчого об'єднання, діяльності ініціативної групи з проведення референдуму, іншої групи учасників референдуму (в ред. Федерального закону від 21.07.2005 N 93-ФЗ)
виборчим об'єднанням, ініціативною групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму при фінансуванні своєї виборчої кампанії або кампанії референдуму грошових коштів, що не перераховані до виборчого фонду, фонд референдуму, або грошових коштів, що надійшли до виборчого фонду, фонд референдуму з порушенням законодавства про вибори і референдуми, а рівно
- Стаття 5.50. Порушення правил перерахування коштів, внесених до виборчого фонду, фонд референдуму
виборчий фонд, фонд референдуму з порушенням вимог законодавства про вибори і референдуми, неперерахування в зазначений термін в дохід відповідного бюджету пожертвувань, внесених анонімними жертводавцями, а одно неповернення невикористаних коштів, призначених для внесення виборчої застави, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на кандидата, на обличчя, що було
- Стаття 5.15. Порушення встановленого законодавством про вибори і референдуми права на користування приміщеннями під час виборчої кампанії, підготовки і проведення референдуму
виборчих об'єднань, виборчих блоків, ініціативних груп з проведення референдуму на користування на рівних умовах користування приміщеннями, що знаходяться в державній або муніципальній власності, для зустрічей з виборцями, учасниками референдуму - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати
- 4. Вибори до Європейського парламенту
виборча система відносної більшості, а в Північній Ірландії - система єдиного переданого голосу (природно, що весь регіон представляє собою єдиний виборчий округ). Активне виборче право надається після досягнення віку 18 років, пасивне - 21 року. На відміну від національних виборів і активним, і пасивним виборчим правом користуються в числі інших
- Стаття 260.1. Порядок розгляду справ про захист виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації
виборчих прав, права на участь у референдумі, законодавець визнав за необхідне ввести додаткові процесуальні гарантії захисту інтересів різних учасників публічно-правових відносин, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму. Частиною 2 коментованої статті передбачено, що справи про розформування виборчої комісії, комісії референдуму розглядаються в
- 1. Виборчі права
виборчих прав не мали жінки, а до 1991 р. віковий ценз для виборців становив 20 років, причому позбавляти політичних прав могли і кантони. Виборчі права в кантонах і громадах регулюються кантональним правом. Федеральне законодавство передбачає позбавлення політичних, а отже виборчих, прав на строк від двох до 10 років за скоєння злочину, що спричинило
- Стаття 5.22. Незаконні видача та отримання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі (в ред . Федерального закону від 04.10.2010 N 263-ФЗ)
виборчої комісії, комісії референдуму громадянину виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі з метою надання йому можливості проголосувати замість виборця, учасника референдуму, в тому числі замість іншого виборця, учасника референдуму, або проголосувати більше одного разу в ході одного і того ж голосування або видача громадянину заповнених
- Стаття 5.6. Порушення прав члена виборчої комісії, комісії референдуму, спостерігача, іноземного (міжнародного) спостерігача, довіреної особи або уповноваженого представника кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, члена або уповноваженого представника ініціативної групи з проведення референдуму, іншої групи учасників референдуму чи представника засобу масової інформації
виборчої комісії, комісії референдуму, спостерігача , іноземного (міжнародного) спостерігача, довіреної особи або уповноваженого представника кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, члена або уповноваженого представника ініціативної групи з проведення референдуму, іншої групи учасників референдуму чи представника засобу масової інформації на
- КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ
виборчого права? Чи однакова вона у всіх країнах? 4. Як ви ставитеся до виборчих цензам? Обгрунтуйте свою позицію. 5. Які значення терміна «електорат» вам відомі? 6. Яка різниця між виборцем і виборцем? 7. Які необхідні ознаки демократичного виборчого процесу? Проаналізуйте з цієї точки зору окремі його стадії. 8. Які вам відомі види виборчих
- 5. ВИБОРЧЕ ПРАВО
виборче право - це система правових норм, що регулюють суспільні відносини, пов'язані з виборами органів держави і місцевого самоврядування. Це один з інститутів конституційного права, хоча включає і окремі норми інших галузей права - трудового, цивільного, адміністративного, кримінального, судово-процесуального . Такі норми можна назвати полівалентними, бо вони
- Стаття 5.17. Ненадання або неопублікування звіту, відомостей про надходження та витрачання коштів, виділених на підготовку і проведення виборів, референдуму
виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму, кредитною організацією у встановлений законом термін звіту, відомостей про джерела і про розміри коштів, перерахованих у виборчий фонд, фонд референдуму, і про всіх вироблених витратах на проведення виборчої кампанії , кампанії референдуму, неповне
- 21. Виборчі права громадян РФ
виборчого права в об'єктивному і суб'єктивному сенсі. В об'єктивному сенсі під виборчим правом розуміється сукупність правових норм, що регулюють суспільні відносини, що виникають з приводу виборів посадових осіб і представницьких органів, а також референдуму. Відповідно до ФЗ від 12 червня 2002 р. № 67-ФЗ «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь в
|