Списки виборців складаються в комуні, де утворюється виборча комісія, яка включає мера комуни і чотирьох членів, призначуваних комунальним радою. Кожні півроку ця комісія переглядає списки виборців. Вона ж готує вибори. У кожному виборчому окрузі утворюється центральне виборче бюро з трьох суддів, один з яких є головою. Всі члени призначаються головою апеляційного суду. У цьому органі реєструються кандидати при виборах до Парламенту, і в ньому проводиться підрахунок голосів по виборчому округу. Це бюро повідомляє про результати голосування в Національне виборче бюро. Остання складається з членів Касаційного суду, точніше - з голови палати цього суду та чотирьох радників, призначуваних головою цього органу. Скарги щодо списків виборців (на невключення до списку, спотворення даних тощо) спочатку розглядаються в самій комунальної комісії, а потім в бюро округу; рішення останнього може бути оскаржене в апеляційний суд, а потім до Касаційного суду. Італійське законодавство не встановило дня тижня для голосування, але по сталому звичаю воно проводиться в неділю і вранці в понеділок. Абсентеїзм без поважних причин фіксується протягом п'яти років в судових органах, а мер комуни може вивісити для загального огляду список виборців, безмотивно ухилились від голосування. Однак будь-яких інших правових санкцій таке ухилення не тягне. Порядок висування кандидатів і визначення підсумків виборів розглянуто нижче. Згаданий вище Закон про участь держави у фінансуванні політичних партій 1974 передбачив фінансування виборчих кампаній з виборів членів Палати депутатів і Сенату. Загальна сума, що відпускається на фінансування кампанії, постійно зростає від виборів до виборів. При її розподілі беруть до уваги число голосів, отриманих в національному масштабі, в абсолютному (потрібно набрати не менше 300 тис. голосів) або у відносному вирахуванні (потрібно отримати не менше 2% від числа поданих голосів). При цьому політичні партії повинні виставити свої власні списки кандидатів більш ніж в 2/3 загального числа виборчих округів. У рівній мірі отримують грошові кошти партії, що брали участь у виборах до Палати депутатів і завоювали щонайменше одне місце в областях зі спеціальним лінгвістичним статусом. З виділеної загальної суми 20% розподіляються між усіма партіями, що мають на це право. Інші 80% розподіляються пропорційно числу отриманих голосів. Названі суми відшкодовуються протягом 30 днів, наступних за оголошенням результатів виборів.
|
- Контрольні запитання до розділу 7
виборче право". 2. Основні виборчі цензи. 3. Особливості різних видів виборів. 4. Організація і порядок проведення виборів. 5. Висування кандидатів у депутати та на інші виборні посади. 6. Поняття "виборча система", види виборчих систем. 7. Відмінність мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості від мажоритарної виборчої системи
- 1. ПОНЯТТЯ
виборчий процес - це і певна діяльність, і система правових норм, цю діяльність регулюють. Ми, однак, будемо вживати цей термін тільки в першому значенні, а стосовно до другого, якщо знадобиться, рекомендуємо термін «вибірково-процесуальне право». Визначити виборчий процес ми можемо як врегульовану законом та іншими соціальними нормами діяльність
- Стаття 5.52. Невиконання посадовою особою вимог законодавства про вибори про забезпечення рівних умов передвиборчої діяльності зареєстрованих кандидатів, виборчих об'єднань , виборчих блоків
виборчому округу кандидатів про захід, який фінансується, організовується або проводиться для населення органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними і муніципальними підприємствами і установами і на який допускається для виступу один із зареєстрованих кандидатів , або ненадання можливості виступу всім зареєстрованим по
- Стаття 5.21. Несвоєчасне перерахування коштів виборчим комісіям, комісіям референдуму, кандидатам, виборчим об'єднанням, виборчим блокам, ініціативним групам з проведення референдуму, іншим групам учасників референдуму
виборчим комісіям, комісіям референдуму, кандидатам, виборчим об'єднанням, виборчим блокам, ініціативним групам з проведення референдуму, іншим групам учасників референдуму - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від тридцяти до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.19. Використання незаконної матеріальної підтримки кандидатом, зареєстрованим кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму
виборчої кампанії, підготовки і проведення референдуму кандидатом, зареєстрованим кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму крім коштів виборчого фонду, фонду для участі у референдумі матеріальної підтримки, наданої громадянами, юридичними особами, їх філіями, представництвами та іншими підрозділами
- Стаття 5.18. Незаконне використання грошових коштів кандидатом, виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму
виборчим об'єднанням, виборчим блоком, ініціативної групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму при фінансуванні своєї виборчої кампанії або кампанії референдуму грошових засобів крім коштів власного виборчого фонду, фонду референдуму, якщо ці дії не містять кримінально караного діяння, або перевищення встановлених законом
- Стаття 260.1. Порядок розгляду справ про захист виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації
виборчих прав, права на участь у референдумі, законодавець визнав за необхідне ввести додаткові процесуальні гарантії захисту інтересів різних учасників публічно-правових відносин, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів, референдуму. Частиною 2 коментованої статті передбачено, що справи про розформування виборчої комісії, комісії референдуму розглядаються в
- КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ І ЗАВДАННЯ
виборчого права? Чи однакова вона у всіх країнах? 4. Як ви ставитеся до виборчих цензам? Обгрунтуйте свою позицію. 5. Які значення терміна «електорат» вам відомі? 6. Яка різниця між виборцем і виборцем? 7. Які необхідні ознаки демократичного виборчого процесу? Проаналізуйте з цієї точки зору окремі його стадії. 8 . Які вам відомі види виборчих
- Стаття 5.20. Фінансування виборчої кампанії, кампанії референдуму крім виборчих фондів, фондів референдуму і надання іншої забороненої законом матеріальної підтримки
виборчої кампанії кандидата, зареєстрованого кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, діяльності ініціативної групи з проведення референдуму крім їх виборчих фондів, фондів референдуму, або пов'язані з проведенням виборів, референдуму безкоштовне або за необгрунтовано заниженими розцінками виконання юридичними особами робіт, надання послуг, реалізація
- Стаття 5.22. Незаконна видача громадянину виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі
виборчої комісії, комісії референдуму громадянину виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі з метою надання можливості громадянину проголосувати за інших осіб або проголосувати більше одного разу в ході одного і того ж голосування або видача громадянину заповнених виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі - тягне за собою накладення
- Стаття 5.18. Незаконне використання грошових коштів при фінансуванні виборчої кампанії кандидата, виборчого об'єднання, діяльності ініціативної групи з проведення референдуму, іншої групи учасників референдуму (в ред. Федерального закону від 21.07.2005 N 93-ФЗ)
виборчим об'єднанням, ініціативною групою з проведення референдуму, іншою групою учасників референдуму при фінансуванні своєї виборчої кампанії або кампанії референдуму грошових коштів, що не перераховані до виборчого фонду, фонд референдуму, або грошових коштів, що надійшли до виборчого фонду, фонд референдуму з порушенням законодавства про вибори і референдуми, а рівно
- ЛІТЕРАТУРА
виборчих законів країн Центральної та Східної Європи. Київ: IFES, 1995. Як робиться президент? М.: Прогресс, 1985. Ковлер А.І. Франція: партії та виборці. М.: Наука , 1984. Ковлер А.І. Виборчі технології: російський і зарубіжний досвід. М.: ІДП РАН, 1995. Лейкман Е., Ламберт Дж. Д. Дослідження мажоритарної і пропорційної виборчих систем. М.: ІЛ, 1958. Лисенко В. І. Вибори в
- Стаття 5.50. Порушення правил перерахування коштів, внесених до виборчого фонду, фонд референдуму
виборчий фонд, фонд референдуму з порушенням вимог законодавства про вибори і референдуми , неперерахування в зазначений термін в дохід відповідного бюджету пожертвувань, внесених анонімними жертводавцями, а одно неповернення невикористаних коштів, призначених для внесення виборчої застави, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на кандидата, на обличчя, що було
- 4. Вибори до Європейського парламенту
виборча система відносної більшості, а в Північній Ірландії - система єдиного переданого голосу (природно, що весь регіон представляє собою єдиний виборчий округ). Активне виборче право надається після досягнення віку 18 років, пасивне - 21 року. На відміну від національних виборів і активним, і пасивним виборчим правом користуються в числі інших
- 5. ВИБОРЧЕ ПРАВО
виборче право - це система правових норм , що регулюють суспільні відносини, пов'язані з виборами органів держави і місцевого самоврядування. Це один з інститутів конституційного права, хоча включає і окремі норми інших галузей права - трудового, цивільного, адміністративного, кримінального, судово-процесуального. Такі норми можна назвати полівалентними, бо вони
- 5. ВИБОРЧІ ОРГАНИ
виборчим процесом. Серед них розрізняються:? територіальні, включаючи центральні, система яких грунтується на системі політико-територіального устрою держави;? окружні, діючі у виборчих округах у випадках, коли виборчі округи не збігаються з політико-територіальними одиницями;? дільничні, діючі у виборчих дільницях. Дільничні виборчі органи
- 1. ПОНЯТТЯ І ЗНАЧЕННЯ
виборчому праві, а принципи його - це ті умови його визнання та реалізації, дотримання яких на виборах робить ці вибори дійсним народним волевиявленням. Навпаки, порушення цих принципів підриває легітимність виборів, а отже, і виборних органів влади та самоврядування. До числа принципів суб'єктивного виборчого права відносяться загальність, свобода (розуміється не
- Стаття 5.15. Порушення встановленого законодавством про вибори і референдуми права на користування приміщеннями під час виборчої кампанії, підготовки і проведення референдуму
виборчих об'єднань, виборчих блоків, ініціативних груп з проведення референдуму на користування на рівних умовах користування приміщеннями, що знаходяться в державній або муніципальній власності, для зустрічей з виборцями, учасниками референдуму - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати
- Стаття 5.22. Незаконні видача та отримання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі (в ред. Федерального закону від 04.10.2010 N 263-ФЗ)
виборчої комісії , комісії референдуму громадянину виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі з метою надання йому можливості проголосувати замість виборця, учасника референдуму, в тому числі замість іншого виборця, учасника референдуму, або проголосувати більше одного разу в ході одного і того ж голосування або видача громадянину заповнених
- Стаття 5.6. Порушення прав члена виборчої комісії, комісії референдуму, спостерігача, іноземного (міжнародного) спостерігача, довіреної особи або уповноваженого представника кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, члена або уповноваженого представника ініціативної групи з проведення референдуму, іншої групи учасників референдуму чи представника засобу масової інформації
виборчої комісії, комісії референдуму, спостерігача, іноземного (міжнародного) спостерігача, довіреної особи або уповноваженого представника кандидата, виборчого об'єднання, виборчого блоку, члена або уповноваженого представника ініціативної групи з проведення референдуму, іншої групи учасників референдуму чи представника засобу масової інформації на
|