Головна
ГоловнаКонституційне, муніципальне правоКонституційне право → 
« Попередня Наступна »
Б . А. Страшун. Конституційне (державне) право зарубіжних країн Том 3 Особлива частина. Країни Європи, 1997 - перейти до змісту підручника

Політичні свободи і права

Стаття Кожному забезпечується свобода організації мирних зборів та участі в них. Обмеження цієї свободи може визначатися законом.
Стаття 1. Кожному забезпечується свобода об'єднання.
2. Забороняються об'єднання., Мета чи діяльність яких суперечать Конституції або закону. Про відмову в реєстрації або про заборону діяльності такого об'єднання рішення виносить
суд.
3. Закон визначає види об'єднань, що підлягають судової реєстрації, порядок цієї реєстрації, а також форми нагляду за цими об'єднаннями.
Стаття 1. Забезпечується свобода об'єднання у професійні спілки, соціально-професійні організації хліборобів, а також в організації роботодавців.
2. Професійні спілки, а також роботодавці та їхні організації мають право на переговори, зокрема з метою вирішення колективних спорів, а також на укладення колективних трудових договорів та інших угод.
3. Професійним спілкам належить право організовувати страйки працівників і інші форми протесту в межах, визначених у законі. З урахуванням публічного блага закон може обмежити проведення страйку або заборонити її щодо певних категорій працівників або у визначених сферах.
4. Обсяг свободи об'єднання в професійні спілки та організації роботодавців, а також інших профспілкових свобод може підлягати тільки таким законодавчим обмеженням, які допускаються міжнародними договорами, зобов'язуючими Республіку Польща.
Стаття Польські громадяни, повною мірою користуються публічними правами, мають право доступу до публічної службі на однакових принципах.
Стаття 1. Громадянин має право отримувати інформацію про діяльність органів публічної влади, а також осіб, які виконують публічні функції. Це право охоплює також отримання інформації про діяльність органів господарського та професійного самоврядування, а також інших осіб та організаційних одиниць в обсязі, в якому вони виконують завдання публічної влади і здійснюють господарське розпорядження комунальним надбанням або майном Скарбниці Держави.
2. Право на отримання інформації охоплює доступ до документів, а також допуск на засідання колегіальних органів публічної влади, сформованих загальними виборами, з можливістю запису звуку або зображення.
3. Обмеження права, про який йдеться в ч. 1 і 2, може мати місце виключно за мотивами визначеної в законах охорони свобод і прав інших осіб і господарюючих суб'єктів, а також охорони громадського порядку, безпеки або важливого економічного інтересу держави.
4. Порядок надання інформації, про яку йдеться в ч. 1 і 2, визначається законами, а щодо Сейму і Сенату - їх регламентами.
Стаття 1. Польський громадянин має право брати участь у референдумі, а також право обирати Президента Республіки, депутатів, сенаторів і представників до органів територіального самоврядування, якщо не пізніше дня голосування досяг 18 років.
2. Право брати участь у референдумі, а також право обирати не належить особам, які правомочним судовим рішенням оголошені недієздатними або позбавлені публічних або виборчих прав.
Стаття Кожен має право звертатися з петиціями, пропозиціями та скаргами, переслідуючи публічний, власний або іншої особи за його згодою інтерес, до органів публічної влади, а також в громадські організації та установи у зв'язку з виконуваними ними завданнями, які їм доручені у сфері публічної адміністрації. Порядок розгляду петицій, пропозицій і скарг визначається законом.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Політичні свободи і права "
  1. Контрольні запитання до розділу 3
    політичні права і свободи. 7. Особисті права і свободи. 8. Види гарантій здійснення демократичних прав і свобод. Охарактеризуйте конституційні гарантії прав і свобод. 9. Концепція правового статусу людини і громадянина в Хартії основних прав Європейського союзу від 7 грудня 2000
  2. Контрольні запитання до розділу 6
    політичної партії. 2. Функції політичних партій. 3. Класифікація політичних партій. 4. Поняття "групи тиску". 5. Організаційна структура політичних партій. 6. Основні види партійних систем. 7. Сутність однопартійної системи. 8. Методи інституціоналізації політичних
  3. § 1. Загальна характеристика злочинів проти конституційних прав і свобод людини і громадянина
    політичних і соціально-економічних прав і свобод отримує визнання з боку держави. Видовим об'єктом злочинів, передбачених гл. 19 КК, є конституційні права і свободи, за вилученням з охор-екпортувати іншими нормами Особливої частини КК. Залежно від природи відповідного конституційного ного права чи свободи склади злочинів, передбачені гол. V, можна розділити
  4. Контрольні питання
    політичної свободи особистості в теорії поділу влади Ш.-Л. Монтеск'є. 4. Концепція прав і свобод особистості у філософії права І. Канта. 5. Міжнародно-правові акти про права і свободи людини і громадянина. 6. Конституція Російської Федерації і права людини. 7. Правовий статус особистості в Російській Федерації. 8. Юридичні механізми забезпечення і захисту прав і свобод людини і
  5. § 3. Злочини проти політичних прав і свобод
    політичних прав і
  6. Глава 8. Захист політичних прав і свобод Конституційним Судом
    політичних прав і свобод Конституційним
  7. 4. Політичні права, свободи та обов'язки
    політичній сфері права і свободи, як колективні, так і індивідуальні, відображені в Конституції досить коротко. До них відносяться в першу чергу виборчі права, які сформульовані в розд. 9 чинної редакції збережених положень Конституції стосовно тільки до виборів Сейму, Сенату і Президента республіки. Вони будуть розглянуті нами в наступному параграфі. Згідно ст. 83,
  8. 22. Права і свободи особистості в РФ
    політичні, соціально-економічні, особисті та культурні. Політичні права і свободи особистості - це можливості людини у державній та суспільно-політичного життя. До них відносяться: право на об'єднання; свобода мітингів, походів, демонстрацій; право обирати і бути обраним до органів державної влади та місцевого самоврядування; право на рівний доступ до будь-яким державним
  9. 2. ІСТОРИЧНЕ РОЗВИТОК ПРАВ І СВОБОД
    політичного суспільства. Це відповідно цивільні права і свободи, які у нас прийнято називати особистими, - перш за все недоторканність особистості з її процесуальними гарантіями (Хабеас корпус, недоторканність житла тощо), і права та свободи політичні - виборче право, свобода слова, друку і т. п. Друга хвиля, яка проявилася в першій половині і особливо в середині XX століття,
  10. Г.А. Василевич. КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВОСУДДЯ НА ЗАХИСТ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ, 2003
    політичних, економічних, соціальних прав та
  11. 1. Виборчі права
    політичні права та обов'язки. Право голосу належить тим з них, хто досяг 18 років і по федеральному праву не позбавлений активного цивільного права *. Членом Національної ради може бути обраний будь-який виборець, що не належить до духовного стану. * До 1971 виборчих прав не мали жінки, а до 1991 р. віковий ценз для виборців становив 20 років, причому позбавляти політичних
  12. Розділ II. Діяльність Конституційного Суду Республіки Білорусь щодо захисту особистих, політичних, економічних, соціальних і культурних прав і свобод
    політичних, економічних, соціальних і культурних прав і
  13. Контрольні питання до розділу 5
    політичний режим ". 2. Співвідношення понять" політичний режим "і" форма держави ". 3. Вплив змін у політичному режимі на форму держави. 4. Ознаки демократичного режиму." Закриті "демократії. 5. Як має поводитися меншість в умовах демократичного політичного режиму? Як виявити і об'єктивувати волю більшості при демократичному режимі? 6. Поняття
  14. § 2. Політична правосуб'єктність
    політичної складається з двох основних елементів - політичної правоздатності та політичної дієздатності. Політична правоздатність громадянина - це здатність бути суб'єктом державно-правових відносин у повному обсязі, тобто здатність мати права і нести обов'язки, передбачені нормами конституційного права. Політична правоздатність являє собою в
  15. Конституція Російської Федерації
    свободи (ст.ст. 5 - 12) Глава 3. Соціально-економічні права і свободи (ст.ст. 13 - 21) Глава 4 . Політичні права і свободи (ст.ст. 22 - 28) Глава 5. Захист прав і свобод (ст.ст. 29 - 40) Розділ другий. Держава (ст.ст. 41 - 58) Глава 6. Основи конституційного ладу (ст.ст. 41 - 48) Глава 7. Державний устрій (ст.ст. 49 - 53) Глава 8. Особливі форми державного
  16. Глава 6. ПАРТІЙНІ СИСТЕМИ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
    політичних системах зарубіжних країн політичні партії займають одне з найважливіших місць. Сам термін "партія" походить від латинського pars - частина, що стосовно до політичної системи означає групу однодумців, що мають одну спільну мету. З посиленням ролі партій у політичному процесі, з зростанням їх організованості партії стали розглядатися як свого роду соціальний механізм, де
  17. Стаття 2
    політичних або інших переконань, національного чи соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Крім того, не повинно проводитися ніякого розрізнення на основі політичного, правового або міжнародного статусу країни або території, до якої людина належить, незалежно від того, чи є ця територія незалежною, підопічною, несамоврядованою або
© 2014-2022  yport.inf.ua