« Попередня
|
|
Наступна » |
|
|
7. ПРАВО НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я
|
Це право також включає ряд прав і гарантій і різно формулюється в конституціях, причому в багатьох, особливо прийнятих до Другої світової війни, воно відсутнє. У ст. 32 італійської Конституції з цього приводу сказано наступне: «Республіка охороняє здоров'я як основне право індивіда і інтерес суспільства і гарантує безкоштовне лікування для незаможних. Нікого не можна зобов'язати до певних санітарним заходам інакше, як за розпорядженням закону. Закон ні в якому випадку не може порушувати межі, які диктуються повагою до людської особистості ». Болгарська Конституція в ст. 52 регулює дане право значно більш детально: «1. Громадяни мають право на страхування здоров'я, що гарантує їм доступну медичну допомогу, і на безкоштовне користування медичним обслуговуванням за умов і в порядку, визначених законом. 2. Охорона здоров'я громадян фінансується державним бюджетом, роботодавцями, особистими і колективними страховими внесками та іншими джерелами при умовах і в порядку, визначених законом. 3. Держава охороняє здоров'я громадян і заохочує розвиток спорту і туризму. 4. Ніхто не може бути примусово піддана лікуванню та санітарним заходам, крім випадків, передбачених законом. 5. Держава здійснює контроль за всіма закладами охорони здоров'я, а також за виробництвом лікарських засобів, біопрепаратів і медичної техніки і за торгівлею ними ». В обох країнах, як бачимо, поєднуються принципи страхової та державної (безплатної) медицини. Остання призначається для тих, хто не в змозі витрачати на власне здоров'я свої кошти через брак таких. Світовий досвід показав, що навіть там, де державне медичне обслуговування знаходиться на хорошому рівні, цей рівень все ж нижче, ніж в умовах ліберальної і страхової медицини. Ліберальна медицина заснована на принципі послуга - гроші і доступна тільки особам з високим доходом, які мають можливість вибирати собі самого кваліфікованого лікаря. Страхова медицина заснована на системі попередніх страхових внесків зацікавлених осіб та роботодавців у випадках, коли застрахований є найманим працівником. З цих внесків оплачуються медичні послуги, коли в них виникне потреба. Застрахований в залежності від величини і накопиченої суми страхових внесків також може обирати лікаря і отримувати допомогу за принципом послуга - гроші, але якщо вартість послуг вище суми, яку може оплатити лікарняна каса чи інше подібне страхове установа, пацієнт повинен доплатити відсутню суму зі своїх коштів або взяти кредит, або скористатися більш дешевими послугами. У системі державної медицини, що фінансується з державного бюджету, відсутня безпосередня зацікавленість медичного персоналу в якості послуг, чим і пояснюються недоліки цієї якості. Пацієнт, якщо він платив податки, так чи інакше послуги медицини оплатив, проте медики цього безпосередньо не відчувають, так само як і пацієнт, який теж сприймає послугу як безкоштовну і тому підчас мало цінує її і не береже своє здоров'я. У соціалістичних країнах, де державна медицина займає монопольно панівне становище, знеособлення оплати створює широкі можливості для різного роду привілеїв за посадовим положенням, а низька заробітна плата медичного персоналу перешкоджає росту його кваліфікації і сприяє корупції (при певній умовності цього поняття стосовно до медицини). Прикладом конституційного обгрунтування такої системи може служити ст. 58 Конституції КНДР, яка говорить: «Громадяни мають право на отримання безкоштовної медичної допомоги ... Це право забезпечується шляхом надання безкоштовної медичної допомоги, що розширюється мережею лікарень, санаторіїв та інших медичних установ ... ». Типова для соціалістичних конституцій «матеріальна гарантія», що міститься у другому реченні, примітна тим, що передбачає постійне розширення мережі медичних установ, маючи, очевидно, на увазі, що їх завжди буде вистачати.
|
« Попередня |
|
Наступна » |
= Перейти до змісту підручника = |
|
Інформація, релевантна " 7. ПРАВО НА ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я " |
- Список рекомендованої літератури
право. - 2002. - № 1. - З 50-53. 3. Космін Ю.П. Договір про охорону об'єктів підрозділами позавідомчої "Охорони" МВС СРСР: Учеб. посібник. - К.: КВШ МВС СРСР ім. Ф.Е. Дзержинського, 1982. - 52
- Список рекомендованої літератури
право України. Особлива частина. ДОГОВІРНІ зобов'язання: Навч. посіб. / За заг. ред. С.С. Бічкової. - К.: НАВСУ, 2005. - С. 234-240. 2. Розанцева Д.Н., Чантурія Е.Х. Договір про охорону квартир та інших приміщень з особистим майном громадян підрозділами "Охорони" органів внутрішніх справ: Лекція. - М.: МВШМ МВС СРСР, 1990. - 49 с. 3. Чуб Г.П. Договір про охорону квартир позавідомчої охороною:
- Контрольні питання до розділу 11
правових засобів з охорони природи. 3. Назвіть правові акти, що регулюють охорону природи. 4. Охарактеризуйте суб'єкти та об'єкти екологічних правопорушень. 5. Назвіть види юридичної відповідальності за порушення правил з охорони
- 5.2. Соціальні права та гарантії
право на охорону здоров'я та медичну допомогу. Медична допомога в державних і муніципальних установах охорони здоров'я надається громадянам безкоштовно за рахунок коштів відповідного бюджету, страхових внесків та інших надходжень. Громадяни РФ мають невід'ємним правом на охорону здоров'я (ст. 17 Основ). Держава забезпечує охорону здоров'я незалежно від статі, раси,
- 8. Право на тілесну недоторканність, охорону життя і здоров'я
право людини, спрямоване на забезпечення особистої недоторканності. У цивільному законі та юридичній літературі глибоко розроблено питання про цивільно-правовий захист цього права за допомогою зобов'язань, що виникають із заподіяння шкоди. Захист зазначеного права в певних випадках може забезпечувати також і інститут договірної відповідальності. ---
- § 3. Злочини проти здоров'я
здоров'я зв'язувалися з заподіянням тілесних по-пошкоджень (ранами, покаліченням). З поширенням у суспільстві християнства погляд на здоров'я людини змінюється. Під увагу вже береться не тільки фізична, але і психічна сфера людини, її душа. Охороні стало підлягати соматичне і психічне здоров'я. Тому цілком обгрунтовано в КК РФ законодавець поняття «тілесні ушкодження»
- Стаття 3. Відносини, регульовані земельним законодавством
охорони земель в Російській Федерації як основи життя і діяльності народів, що проживають на відповідній території (земельні відносини). 2. До відносин щодо використання та охорони надр, водних об'єктів, лісів, тваринного світу та інших природних ресурсів, охорони навколишнього середовища, охорони особливо охоронюваних природних територій та об'єктів, охорону атмосферного повітря та охорони об'єктів культурної
- Контрольні питання до § 7.7
охороною праці по Російському трудовому праву? 2. Як організовується робота з охорони праці та техніки безпеки на підприємствах? 3. Розкажіть про порядок розслідування нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом. 4. Які особливі правила встановлені для охорони праці молоді та осіб із зниженою працездатністю? 5. У чому полягають особливості охорони праці жінок, вагітних жінок, матерів,
- Стаття 55. Основні вимоги до охорони водних об'єктах-тов
охорони водних об'єктів, запобігання їх забруднення, засо-ренію і виснаження вод, а також заходи з ліквідації наслідків зазначених явищ. Охорона водних об'єктів, що знаходяться в федераль-ної власності, власності суб'єктів Російської Федерації, власності муніципальних утворень, здійснюється испол-Передачі органами державної влади або органами місцевого самоврядування в
- Стаття 5.27. Порушення законодавства про працю та про охорону праці
правопорушення, - тягне дискваліфікацію на строк від одного року до трьох
- Стаття 60.6. Медико-санітарне забезпечення осуж-денних до примусових робіт
охорони здоров'я та встановленими цим Кодексом порядком відбування
- Розмір державного мита за прийняття заходів по охороні спадщини
охорони спадкового майна з спадкоємців, які прийняли спадщину, до 1 січня 2005 стягується державне мито в розмірі однократного мінімального розміру оплати праці (в даний час вона становить 100 руб.). З 1 січня 2005 р. з урахуванням змін, внесених до НК, державне мито за прийняття заходів по охороні спадщини становить 600
- Стаття 218. Комітети (комісії) з охорони праці
правовому регулюванню у сфері праці. (Частина перша в ред. Федерального закону від 30.06.2006 N 90-ФЗ) Комітет (комісія) з охорони праці організовує спільні дії роботодавця та працівників щодо забезпечення вимог ох-рани праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, а також організує проведення перевірок умов і охорони праці на робочих місцях і
- Стаття 23.21. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель
правопорушення, передбачені статтею 7.1, частиною 1 статті 7.2, статтею 7.10 (в частині самовільної переуступки права користування землею), статтею 8.5 (у частині інформації про стан земель), статтями 8.6 - 8.8 цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор
- А.А. Кирилова. Науково-практичний коментар до Федерального закону "Про основи охорони здоров'я громадян у Російській Федерації", 2012
- Стаття 343. Порушення правил несення служби з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки Коментар до статті 343
правопорушення і дії, що перешкоджають виконанню їх обов'язків. Відповідно до закону в певних випадках вони мають право застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби, табельну зброю та бойову техніку. 2. Порушення правил несення служби з охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки може виражатися в приниженні гідності громадян, у протизаконному
- СПИСОК СКОРОЧЕНЬ І АБРЕВІАТУР
правопорушення від 30 грудня 2001 N 195-ФЗ; ЛПУ - лікувально-профілактичні установи; МВС РФ - Міністерство внутрішніх справ РФ; ОМС - обов'язкове медичне страхування; Основи законодавства про охорону здоров'я громадян - Основи законодавства України про охорону здоров'я громадян від 22 липня 1993 р. N 5487 - 1; РАМН - Російська академія медичних наук; СМО -
- Стаття 23.21. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель
правопорушення, передбачені статтею 7.1, частиною 1 статті 7.2, статтею 7.10 (в частині самовільної поступки права користування землею і самовільної міни земельної ділянки), статтею 8.8 справжнього Кодексу. (Частина перша в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право:
- Стаття 751. Обов'язки підрядника з охорони навколишнього середовища і забезпечення безпеки будівельних робіт
правових актів про охорону навколишнього середовища і про безпеку будівельних робіт. Підрядник несе відповідальність за порушення зазначених вимог. 2. Підрядник не має права використовувати в ході здійснення робіт матеріали та обладнання, надані замовником, або виконувати його вказівки, якщо це може призвести до порушення обов'язкових для сторін вимог до охорони навколишнього середовища та
|