1. Власники водних об'єктів здійснюють заходи з охорони водних об'єктів, запобігання їх забруднення, засо-ренію і виснаження вод, а також заходи з ліквідації наслідків зазначених явищ. Охорона водних об'єктів, що знаходяться в федераль-ної власності, власності суб'єктів Російської Федерації, власності муніципальних утворень, здійснюється испол-Передачі органами державної влади або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень відповідно до статей 24 - 27 цього Кодексу. 2. При використанні водних об'єктів фізичні особи, юридичні особи зобов'язані здійснювати водогосподарські мероприя-ку та заходи з охорони водних об'єктів відповідно до цього Кодексу та іншими федеральними законами.
|
- Стаття 42. Основні вимоги до використання водних об'єктів
охорони водних об'єктів, а також водних біологічних ресурсів та інших об'єктів жи-вотного і рослинного світу. (В ред. Федерального закону від 14.07.2008 N 118-ФЗ) 2. При використанні водних об'єктів, що входять в водогосподарські системи, не допускається зміна водного режиму цих водних об'єктів, яке може привести до порушення прав третіх осіб. 3. Роботи щодо зміни або облаштування
- Стаття 62. Охорона водних об'єктів при їх вико-вання для цілей виробництва електричної енергії
вимог до використання і охорони водних об'єктів, вимог до збереження водних біологічних ресурсів та інших об'єктів тваринного і рослинного світу, вимог про запобігання негатив-ного дії вод і ліквідації його наслідків. 3. Для забезпечення безпечного і безаварійного функціонування, безпечної експлуатації гідроенергетичних об'єктів в ак-ватора водних об'єктів, на
- Стаття 23.23. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
статтями 8.12 - 8.15 (щодо водних об'єктів, що підлягають федеральному державному контролю і нагляду), статтею 8.42 (щодо водних об'єктів, що підлягають федеральному державному контролю і нагляду) цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право: 1) головний державний інспектор
- Стаття 29. Басейнові ради
охорони водних об'єктів створюються басейнові ради, здійснюють розробку рекомендацій у галузі використання і охорони водних об'єктів у межах басейнового округу. 2. Рекомендації басейнових рад враховуються при розробці схем комплексного використання і охорони водних об'єктах-тов. 3. До складу басейнових рад входять представники уповноважених Урядом Російської
- Стаття 23.23.1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють регіональний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
статтями 8.12 - 8.15 (за винятком водних об'єктів, що підлягають федеральному державному контролю і нагляду), статтею 8.42 (за винятком водних об'єктів, що підлягають федеральному державному контролю і нагляду) цього Кодексу. 2. Розглядати справи про адміністративні правопорушення від імені органів, зазначених у частині 1 цієї статті, має право керівники органів
- Стаття 23.23. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною водних об'єктів
статтями 7.6 - 7.8, статтею 7.10 (в частині самовільної переуступки права користування водним об'єктом), статтею 7.20, статтею 8.5 (у частині приховування або спотворення екологічної інформації про стан водних об'єктів), статтями 8.12 - 8.16, статтею 8.19 (в частині захоронення відходів та інших матеріалів у внутрішніх морських водах і в територіальному морі Російської Федерації), статтею 9.2 цього
- Стаття 7.1. Водогосподарські заходи та ме-ропріятія з охорони водних об'єктів
статтями 24 - 27 цього Кодексу або особами, які використовують водні об'єкти згідно з цим Кодек-сом. 2. Розміщення замовлення на виконання водогосподарських заходів та заходів з охорони водних об'єктів, що перебувають у державній або муніципальній власності, для державних і муніципальних потреб здійснюється відповідно до Федеральним законом від 21 липня 2005
- Стаття 59. Охорона підземних водних об'єктів
охорони підземних водних об'єктів. 5. При проектуванні, будівництві, реконструкції, введення в експлуатацію, експлуатації водозабірних споруд, пов'язаних з використанням підземних водних об'єктів, повинні бути передбачені заходи щодо запобігання негативного впливу таких споруд на поверхневі водні об'єкти та інші об'єкти навколишнього середовища. (В ред. Федерального закону від
- Стаття 53. Використання водних об'єктів для забезпечення пожежної безпеки
водних ресурсів для гасіння пожеж допускається з будь-яких водних об'єктів без будь-якого дозволу , безкоштовно і в необхідній для ліквідації пожеж кількості. 2. Використання водних об'єктів, призначених для забезпечення пожежної безпеки, для інших цілей
- Стаття 38. Види водокористування
водних об'єктів у користування водокористування поділяється на: 1) спільне водокористування; 2) відокремлений водокористування. 2. Відокремлений водокористування може здійснюватися на водних об'єктах або їх частинах, що знаходяться у власності фізич-них осіб, юридичних осіб, водних об'єктах або їх частинах, що перебувають у державній або муніципальній власності і предос тавленія для
- Коментар до статті 23.23
охороною водного фонду, а також федеральним органом виконавчої влади, спеціально уповноваженим на здійснення державного регулювання в галузі охорони озера Байкал. Згідно подп. 9 п. 7 Положення МПР Росії розглядає справи про адміністративні правопорушення і призначає адміністративні покарання, а також має право пред'являти до суду та арбітражного суду позови про відшкодування шкоди
- Стаття 25. Повноваження органів державної влади суб'єктів Російської Федерації в галузі водних відносин
охорони водних об'єктів або їх частин, розташованих на територіях суб'єктів Російської Федерації; 5) резервування джерел питного та господарсько-побутового водопостачання; (в ред. Федерального закону від 14.07.2008 N 118-ФЗ) 6) здійснення регіонального державного нагляду в галузі використання і охорони водних об'єктів, за винятком водних об'єктів, що підлягають федеральному
- Стаття 31. Державний водний реєстр
охорони, а також з метою планування та розробки заходів щодо запобігання негативного впливу вод і ліквідації його наслідків. 4. До державного водний реєстру включаються документовані відомості: 1) про басейнових округах; 2) про річкових басейнах; 3) про водогосподарських ділянках; 4) про водні об'єкти, розташованих у межах річкових басейнів, в тому числі про особливості режиму
- Коментар до статті 23.27
вимог щодо здійснення заходів, що забезпечують охорону рибних запасів і умов для їх відтворення при будівництві, реконструкції та експлуатації різних об'єктів, гідротехнічних та інших споруд, проведенні робіт на водних об'єктах рибогосподарського значення, в їх прибережних смугах та водоохоронних зонах. Зазначені органи також беруть участь у розслідуванні фактів загибелі риби та
|