Головна
ГоловнаПриродоресурсове, аграрне, екологічне правоПриродоресурсове право → 
« Попередня Наступна »
Президент Російської Федерації. Водний кодекс Російської Федерації з виправленнями та доповненнями на 07.05.2013 року, 2013 - перейти до змісту підручника

Стаття 42. Основні вимоги до використання водних об'єктів

1. При проектуванні, будівництві, реконструкції та експлуатації гідротехнічних споруд повинні передбачатися і своєчасно здійснюватися заходи з охорони водних об'єктів, а також водних біологічних ресурсів та інших об'єктів жи-вотного і рослинного світу.
(В ред. Федерального закону від 14.07.2008 N 118-ФЗ)
2. При використанні водних об'єктів, що входять в водогосподарські системи, не допускається зміна водного режиму цих водних об'єктів, яке може привести до порушення прав третіх осіб.
3. Роботи щодо зміни або облаштування природної водойми або водотоку проводяться за умови збереження його природно-го походження.
« Попередня Наступна »
= Перейти до змісту підручника =
Інформація, релевантна " Стаття 42. Основні вимоги до використання водних об'єктів "
  1. Стаття 53. Використання водних об'єктів для забезпечення пожежної безпеки
    1. Забір (вилучення) водних ресурсів для гасіння пожеж допускається з будь-яких водних об'єктів без будь-якого дозволу, безкоштовно і в необхідній для ліквідації пожеж кількості. 2. Використання водних об'єктів, призначених для забезпечення пожежної безпеки, для інших цілей
  2. Стаття 38. Види водокористування
    1. Виходячи з умов надання водних об'єктів у користування водокористування поділяється на: 1) спільне водокористування; 2) відокремлений водокористування. 2. Відокремлений водокористування може здійснюватися на водних об'єктах або їх частинах, що знаходяться у власності фізич-них осіб, юридичних осіб, водних об'єктах або їх частинах, що перебувають у державній або муніципальній
  3. Стаття 23.23. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
    (в ред. Федерального закону від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи, що здійснюють федеральний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження спостережних режимних створів на водних об'єктах, що підлягають федеральному державному
  4. Стаття 48. Використання водних об'єктів для сплаву деревини
    (в ред. Федерального закону від 04.12.2006 N 201-ФЗ) 1. Водокористувачі, які здійснюють сплав деревини, зобов'язані регулярно проводити очищення водних об'єктів від затонулої деревини. (в ред. Федерального закону від 04.12.2006 N 201-ФЗ) 2. Сплав деревини без суднової тяги на водних об'єктах, що використовуються для судноплавства, і молевой сплав деревини на водних об'єктах забороняються. (в ред.
  5. Стаття 23.23.1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють регіональний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів
    (введена Федеральним законом від 28.12.2009 N 380-ФЗ) 1. Органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, що здійснюють регіональний державний контроль і нагляд за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (в частині знищення або пошкодження свердловин державної опорної
  6. Стаття 59. Охорона підземних водних об'єктів
    1. Фізичні особи, юридичні особи, діяльність яких надає чи може надати негативний вплив на стан підземних водних об'єктів, зобов'язані вживати заходів щодо запобігання забруднення, засмічення підземних водних об'єктів і істо-домлення вод, а також дотримувати встановлених нормативів допустимого впливу на підземні водні об'єкти. 2. На водозбірних площах підземних водних
  7. Стаття 23.23. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною водних об'єктів
    1. Органи, що здійснюють державний контроль за використанням та охороною водних об'єктів, розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 7.2 (про знищення або про пошкодження спостережних режимних свердловин на підземні води, спостережних режимних створів на водних об'єктах, водогосподарських або водоохоронних інформаційних знаків, а також знаків,
  8. Стаття 35. Розробка і встановлення нормативів допустимого впливу на водні об'єкти та цільових показ-ників якості води у водних об'єктах
    1. Підтримання поверхневих і підземних вод в стані, відповідному вимогам законодавства, забезпечується шляхом встановлення та дотримання нормативів допустимого впливу на водні об'єкти. 2. Нормативи допустимого впливу на водні об'єкти розробляються на підставі гранично допустимих концентрацій хімічних речовин, радіоактивних речовин, мікроорганізмів і інших
  9. Стаття 29. Басейнової ради
    1. З метою забезпечення раціонального використання і охорони водних об'єктів створюються басейнові ради, здійснюють розробку рекомендацій у галузі використання і охорони водних об'єктів у кордонах басейнового округу. 2. Рекомендації басейнових рад враховуються при розробці схем комплексного використання і охорони водних об'єктах-тов. 3. До складу басейнових рад входять
  10. Стаття 28. Басейнові округу
    1. Басейнові округу є основною одиницею управління в галузі використання і охорони водних об'єктів і складаються з річкових басейнів і пов'язаних з ними підземних водних об'єктів і морів. 2. У Російській Федерації встановлюються двадцять басейнових округів: 1) Балтійський; 2) Баренцове- Біломорський; 3) Двінська-Печорський; 4) Дніпровський; 5) Донской; 6) Кубанський; 7)
  11. Коментар до статті 23.23
    1. Відповідно до Положення про Міністерство природних ресурсів Російської Федерації, затвердженим Постановою Уряду РФ від 25 вересня 2000 р. N 726, МПР Росії є спеціально уповноваженим державним органом управління використанням і охороною водного фонду, а також федеральним органом виконавчої влади, спеціально уповноваженим на здійснення державного
  12. Стаття 1. Основні поняття, що використовуються в цьому Кодексі
    В цілях цього Кодексу використовуються такі основні поняття: 1) акваторія - водний простір в межах природних, штучних або умовних кордонів; 2) водне господарство - діяльність у сфері вивчення, використання, охорони водних об'єктів, а також запобігання та ліквідує-ції негативного впливу вод; 3) водні ресурси - поверхневі і підземні води, які знаходяться в
  13. § 4. Особливості зміни правового режиму земель водного фонду
    Переклад земель водного фонду або земельних ділянок у складі таких земель в іншу категорію допускається у випадках: 1) створення особливо охоронюваних природних територій; 2) встановлення або зміни меж населених пунктів ; 3) розміщення об'єктів державного або муніципального значення за відсутності інших варіантів розміщення цих об'єктів; 4) припинення існування водних
  14. Стаття 20. Плата за користування водним об'єктом
    1. Договором водокористування передбачається плата за користування водним об'єктом або його частиною. 2. Плата за користування водними об'єктами встановлюється на основі наступних принципів: 1) стимулювання економного використання водних ресурсів, а також охорони водних об'єктів; 2) диференціація ставок плати за користування водними об'єктами в залежності від річкового басейну; 3)
  15. Стаття 6. Водні об'єкти загального користування
    1. Поверхневі водні об'єкти, що знаходяться в державній або муніципальній власності, є водними об'єктах-тами загального користування, тобто загальнодоступними водними об'єктами, якщо інше не передбачено цим Кодексом. 2. Кожен громадянин має право мати доступ до водних об'єктів загального користування і безкоштовно використовувати їх для особистих і б-тових потреб, якщо інше не передбачено
  16. Стаття 22. Зміст рішення про надання водного об'єкта в користування
    1. Рішення про надання водного об'єкта в користування має містити: 1) відомості про водокористувачів; 2) мета, види та умови використання водного об'єкта або його частини (у тому числі обсяг допустимого паркану (вилучення) водних ре-сурсів) у випадках, передбачених частиною 2 статті 11 цього Кодексу; 3) відомості про водному об'єкті, в тому числі опис меж водного об'єкта, його частини, в
  17. Стаття 8.13. Порушення правил охорони водних об'єктів
    1. Порушення водоохоронного режиму на водозборах водних об'єктів, яке може спричинити забруднення зазначених об'єктів або інші шкідливі явища, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян у розмірі від п'яти до десяти мінімальних розмірів оплати праці; на посадових осіб - від десяти до двадцяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від ста до двохсот мінімальних
  18. Стаття 102. Землі водного фонду
    (в ред. Федерального закону від 03.06.2006 N 73-ФЗ) КонсультантПлюс: примітка. Про особливості перекладу земель водного фонду або земельних ділянок у складі таких земель в іншу категорію, а також особливості перекладу земель іншої категорії або земельних ділянок у складі таких земель в землі водного фонду див. Федеральний закон від 21.12.2004 N 172-ФЗ. 1. До земель водного фонду
  19. Стаття 8.12. Порушення порядку надання у користування та режиму використання земельних ділянок і лісів у водоохоронних зонах і прибережних смугах водних об'єктів
    1. Порушення порядку відведення земельних ділянок, а також порядку надання в користування лісів у водоохоронних зонах і прибережних смугах водних об'єктів - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці. 2. Порушення режиму використання земельних ділянок і лісів у водоохоронних зонах і прибережних смугах
  20. Стаття 7.1. Водогосподарські заходи та ме-ропріятія з охорони водних об'єктів
    (введена Федеральним законом від 14.07.2008 N 118-ФЗ) 1. Водогосподарські заходи та заходи з охорони водних об'єктів, що перебувають у державній або муниципаль-ної власності, здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень відповідно до статей 24 - 27 цього Кодексу або особами, які використовують водні об'єкти в
© 2014-2022  yport.inf.ua