Загальні умови та порядок надання бюджетних інвестицій визначаються в ст. 79 і 80 БК РФ. Постановою Уряду РФ від 30 квітня 2008 р. N 324 затверджено "Правила прийняття рішення про підготовку та реалізацію бюджетних інвестицій в об'єкти капітального будівництва державної власності Російської Федерації, не включені в довгострокові (федеральні) цільові програми" * (96). Бюджетний кодекс РФ вказує на необхідність затвердження довгострокових цільових програм і засобів для їх реалізації. Передбачається, що такий підхід дозволить найбільшою мірою врахувати соціальні пріоритети. Практика свідчить про те, що в сучасних умовах продовжує превалювати відомчий підхід до соціального програмування. При розробці сценарних умов розвитку своїх галузей відомства, як правило, приймаються до уваги тільки ті фактори, які відображають галузеву специфіку, і не завжди враховують фінансові можливості виконання таких програм.
|
- 1. Надання державних (муніципальних) послуг, у тому числі асигнування на оплату державних (муніципальних) контрактів на поставку товарів, виконання робіт, надання послуг для державних (муніципальних) потреб.
Відповідно до ст. 69.1 БК РФ до бюджетних асигнувань на надання державних (муніципальних) послуг відносяться асигнування на: а) забезпечення виконання функцій бюджетних установ; відповідно до ст. 70 Бюджетного кодексу РФ для виконання функцій бюджетним установам надаються з бюджету кошти на: оплату праці працівників бюджетних установ, грошове
- 55. Відповідальність за порушення бюджетного законодавства
Порушення бюджетного законодавства - невиконання або неналежне виконання встановленого порядку складання і розгляду проектів бюджетів, затвердження бюджетів, виконання та контролю за виконанням бюджетів усіх рівнів бюджетної системи РФ, яке тягне застосування до порушника примусових заходів. Перелік примусових заходів, що застосовуються до порушників бюджетного законодавства,
- 56. Види порушень бюджетного законодавства
Види порушень бюджетного законодавства, а також відповідальність за них встановлені ст. 289-306 БК РФ. При цьому існуюча редакція БК РФ не узгоджена з чинним адміністративним законодавством: наявні посилання на норми КпАП РРФСР не відповідають нормам Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення від 30 грудня 2001 р. № 195-ФЗ (КоАП РФ). Бюджетний кодекс РФ
- 12. Учасники бюджетного процесу. Головні розпорядники, розпорядники, бюджетополучателі
Головний розпорядник коштів федерального бюджету - орган державної влади РФ, має право розподіляти кошти федерального бюджету по підвідомчих розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів, певним відомчої класифікації видатків федерального бюджету (ст. 158 БК РФ). Головний розпорядник коштів бюджету суб'єкта РФ, коштів місцевого бюджету - орган
- Стаття 287. Припинення прав на земельну ділянку, що належать особам, які не є його власниками
Припинення прав на земельну ділянку, що належать орендарям та іншим особам, які не є його власниками, через неналежного використання ділянки цими особами здійснюється на підставах та в порядку, що встановлені земельним
- 14. Витрати бюджету
Згідно з положеннями ст. 65 БК РФ витрати бюджету - це кошти, що направляються на фінансове забезпечення завдань і функцій держави та місцевого самоврядування. Формування витрат бюджетів всіх рівнів бюджетної системи РФ здійснюється відповідно з певними видатковими зобов'язаннями відповідно до встановленого розмежуванням повноважень федеральних органів державної
- 51. Бюджетний кредит
Бюджетний кредит - це форма фінансування бюджетних витрат, яка передбачає надання коштів юридичним особам або іншому бюджету на поворотній і платній основах (ст. 76 БК РФ). Бюджетний кредит може бути наданий юридичній особі, яка не є державним або муніципальним унітарним підприємством, на підставі договору, укладеного відповідно до цивільного
- § 25. Види видатків бюджетів
Витрати бюджетів здійснюються у вигляді бюджетних ассіг нованій, які представляють собою граничні обсяги денеж них засобів, передбачених у відповідному фінансовому році для виконання бюджетних зобов'язань. До бюджетних асигнування ваниям віднесені асигнування на: 1) надання державних (муніципальних) послуг, у тому числі на оплату державних (муніципальних)
- Н. А. Саттарова. Бюджетне право. Підручник, 2009
- Стаття 15.14. Нецільове використання бюджетних коштів і коштів державних позабюджетних фондів
(в ред. Федерального закону від 30.12.2006 N 270-ФЗ) 1. Використання бюджетних коштів одержувачем бюджетних коштів на цілі, що не відповідають умовам отримання зазначених коштів, певним затвердженим бюджетом, бюджетним розписом, повідомленням про бюджетні асигнування, кошторисом доходів і витрат або іншим документом, що є підставою для отримання бюджетних коштів, якщо таке
- Коментар до статті 15.16
1. Бюджетні кошти можуть надаватися на оплатній основі у формі бюджетного кредиту та бюджетної позички (див. п. 1, 2 коментарю до ст. 15.15). Згідно п. 6 ст. 76 БК обов'язковою умовою надання бюджетного кредиту є проведення попередньої перевірки фінансового стану отримувача бюджетного кредиту фінансовим органом або за його дорученням уповноваженим органом.
- Тема 1. Поняття бюджетного права
Поняття і зміст бюджету. Бюджет як економічна, матеріальна та правова категорія. Види бюджетів. Роль і значення бюджетів у функціонуванні держави і муніципальних утворень. Поняття бюджетного права. Предмет бюджетного права. Метод бюджетного права. Джерела бюджетного права. Систематизація джерел бюджетного права. Федеральна складова джерел бюджетного права.
- 44. Надання міжбюджетних трансфертів з регіональних бюджетів
Міжбюджетні трансферти з бюджетів суб'єктів РФ місцевим бюджетам надаються за умови дотримання відповідними органами місцевого самоврядування бюджетного законодавства РФ і законодавства РФ про податки і збори. Бюджетні кредітиіз бюджетів суб'єктів РФ місцевим бюджетам надаються за умови відсутності простроченої заборгованості відповідних органів місцевого
- 41. Надання міжбюджетних трансфертів з федерального бюджету
Міжбюджетні трансферти з федерального бюджету надаються за умови дотримання органами державної влади суб'єктів РФ і органами місцевого самоврядування бюджетного законодавства РФ і законодавства РФ про податки і збори (ст. 130 БК РФ) . Бюджетні кредити з федерального бюджету бюджетам суб'єктів РФ надаються за умови відсутності заборгованості відповідних органів
- 37. Бюджетні установи
Згідно п. 1 ст. 161 БК РФ, бюджетна установа - це організація, створена органами державної влади РФ, органами державної влади суб'єктів РФ, органами місцевого самоврядування для здійснення управлінських, соціально-культурних, науково-технічних або інших функцій некомерційного характеру, діяльність якої фінансується з відповідного бюджету або бюджету
- Література
Іноземні інвестиції в країнах СНД і Великобританії. М., 1992; Богатирьов А. Г. Інвестиційне право. М., 1992; велетнів А. С. Іноземні інвестиції в Російській Федерації та сучасне міжнародне право / / Московський журнал міжнародного права. 1993. № 1. С. 153-159; Дороніна Н.Г., Семилютина Н.Г. Правове регулювання іноземних інвестицій у Росії і за кордоном. М., 1993; Серьогін В.П.,
- Система бюджетного
Система бюджетного права включає в себе, як і багато інші галузі (підгалузі) права і правові науки , загальну і особливу частину. У загальній частині вивчаються загальні поняття, принципи, повноваження. Особлива частина включає в себе основні найбільш великі інститути бюджетного права та інститути допоміжні, які можуть трансформуватися із зміною законодавства чи економічних умов. К
- Стаття 15.16. Порушення строків перерахування плати за користування бюджетними коштами
Неперерахування одержувачем бюджетних коштів у встановлений термін плати за користування бюджетними коштами, наданими на оплатній основі, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від чотирьох тисяч до п'яти тисяч рублів; на юридичних осіб - від сорока тисяч до п'ятдесяти тисяч рублів. (В ред. Федерального закону від 22.06.2007 N
- Стаття 15.16. Порушення строків перерахування плати за користування бюджетними коштами
Неперерахування одержувачем бюджетних коштів у встановлений термін плати за користування бюджетними коштами, наданими на оплатній основі, - тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплати праці; на юридичних осіб - від чотирьохсот до п'ятисот мінімальних розмірів оплати
|