1. Бюджетні кошти можуть надаватися на оплатній основі у формі бюджетного кредиту та бюджетної позички (див. п. 1, 2 коментарю до ст. 15.15). Згідно п. 6 ст. 76 БК обов'язковою умовою надання бюджетного кредиту є проведення попередньої перевірки фінансового стану отримувача бюджетного кредиту фінансовим органом або за його дорученням уповноваженим органом. Уповноважені органи мають право на перевірку одержувача бюджетного кредиту в будь-який час дії кредиту. Уповноважені органи проводять також перевірку цільового використання бюджетного кредиту. 2. Умови надання процентних бюджетних кредитів державним і муніципальним унітарним підприємствам визначені ст. 77 БК. Одержувачі бюджетного кредиту зобов'язані повернути бюджетний кредит та сплатити проценти за користування ним у встановлені терміни. Стосовно до порядку надання бюджетних кредитів на здійснення інвестиційних проектів у вугільній галузі (див. п. 3 коментарю до ст. 15.15) умови сплати відсотків за користування зазначеним кредитом встановлюються договором Мінфіну Росії з одержувачем кредиту. Неперерахування одержувачем бюджетного кредиту у встановлений договором термін плати за користування бюджетними коштами кваліфікується відповідно до коментарів статтею КпАП. 3. Бюджетні позички, що надаються іншому бюджету на оплатній основі, підлягають поверненню в обумовлений термін, який не може перевищувати шести місяців у межах фінансового року. Неперерахування або несвоєчасне перерахування відсотків (плати) за користування бюджетними коштами, наданими на оплатній основі, тягне за собою накладення адміністративних штрафів на керівників одержувачів бюджетних коштів відповідно до коментарів статтею, а також вилучення в безспірному порядку сум відсотків (плати) за користування бюджетними коштами, отриманими на поворотній основі, стягнення пені за прострочення сплати відсотків (плати) за користування зазначеними бюджетними коштами в розмірі 1/300 діючої ставки рефінансування Банку Росії за кожен день прострочення згідно ст. 291 БК. 4. Див. примітку до п. 5 коментарю до ст. 5.1. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів, розглядаються посадовими особами Мінфіну Росії та його територіальних органів, зазначеними в ч. 2 ст. 23.7 КоАП (див. коментар до даної статті). Перелік посадових осіб Мінфіну Росії, що розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею коментарів (за винятком справ по державних кредитах, наданим іноземним юридичним особам і міжнародним фінансовим організаціям, які за межами РФ), в частині порушення терміну повернення коштів федерального бюджету, отриманих на поворотній основі, та порушення строків перерахування плати за користування зазначеними коштами встановлений п. 1 Наказу Мінфіну Росії від 3 грудня 2002 р. N 121н (див. п. 6 коментаря до ст. 15.15).
|
- Короткий перелік латинських висловів, які використовуються в міжнародній практиці
1. AD HOC [ад хок] - для даного випадку, для цієї мети 2. AD REFERENDUM [ад референдум] - до доповіді (відкласти для подальшого розгляду) 3. A FORTIORI [а фортіорі] - тим більше 4. A POSTERIORI [а постеріорі] - на підставі досвіду, з виниклою пізніше точки зору 5. A PRIORI [а пріорі] - заздалегідь, попередньо 6. BONA FIDE [бона ФІДЕ] - чесно, сумлінно 7. CAUSA [кауза] -
- Стаття 1. Кримінальне законодавство Російської Федерації Коментар до статті 1
Кримінальний закон (КК РФ) являє собою нормативний правовий акт, прийнятий вищим законодавчим органом державної влади в порядку, встановленому Конституцією РФ, що містить правові норми, обов'язкові для дотримання і виконання і має вищу юридичну силу по відношенню до іншим нормативним правовим актам. Від інших законів кримінальний закон відрізняється предметом правового
- Стаття 2. Завдання Кримінального кодексу Російської Федерації Коментар до статті 2
Завдання кримінального закону пов'язані в першу чергу з історичним походженням кримінального права. На певному етапі розвитку людського суспільства воно виникло як реакція держави на злочинні посягання, які заподіюють шкоду або створюють загрозу заподіяння шкоди позитивним суспільним відносинам, інтересам соціуму. Ці об'єкти і покликаний захистити кримінальний закон своїми специфічними
- Стаття 3. Принцип законності Коментар до статті 3
Зміст цього принципу говорить про те, що до кримінальної відповідальності особа може бути притягнута лише в тих випадках, коли їм скоєно діяння, безпосередньо передбачене кримінальним законом, та призначено тільки таке покарання , яке знову ж передбачено виключно кримінальним законом. Ніякими іншими нормативними правовими актами не можуть вирішуватися питання кримінальної відповідальності і
- Стаття 4. Принцип рівності громадян перед законом Коментар до статті 4
Основою принципу рівності громадян перед законом є положення ст. 19 Конституції РФ про рівність всіх перед законом і судом. Ці положення не означають абсолютної рівності громадян у всіх відносинах і незалежно ні від яких обставин, але вони гарантують рівне становище громадян перед вимогами закону і рівне ставлення до громадян суду незалежно від статі, раси, національності, мови,
- Стаття 5. Принцип провини Коментар до статті 5
Принцип провини визначає, що особа підлягає кримінальній відповідальності лише за ті суспільно небезпечні дії (бездіяльність) і суспільно небезпечні наслідки, щодо яких встановлено її. Об'єктивне зобов'язання, тобто кримінальна відповідальність за невинне заподіяння шкоди, не допускається. Сказане означає, що для настання кримінальної відповідальності необхідна вина,
- Стаття 6. Принцип справедливості Коментар до статті 6
У ст. 6 КК РФ розкривається зміст принципу справедливості, відповідно до якого покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, повинні бути справедливими, тобто відповідати характеру і ступеня суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення і особи винного. У зміст принципу справедливості включено і
- Стаття 7. Принцип гуманізму Коментар до статті 7
Принцип гуманізму, закріплений у ст. 7 КК РФ, полягає в тому, що кримінальне законодавство Російської Федерації забезпечує безпеку людини, а покарання та інших заходів кримінально-правового характеру, застосовувані до особи, яка вчинила злочин, не можуть мати своєю метою заподіяння фізичних страждань або приниження людської гідності. Гуманізм кримінального законодавства Російської
- Стаття 8. Підстава кримінальної відповідальності Коментар до статті 8
Питання про заснування кримінальної відповідальності має не тільки кримінально-правове, а й політичне, загальногромадянське звучання. Підхід до вирішення цієї проблеми багато в чому визначає рівень правового розвитку держави, гарантованість прав і свобод людини і громадянина. Розглядаючи проблему підстави кримінальної відповідальності, перш за все слід звернути увагу на те, що закон не
- Стаття 9. Дія кримінального закону в часі Коментар до статті 9
У ст. 9 КК РФ закріплено загальне принципове положення, властиве кримінальному праву Росії, а також прийняте кримінально-правовими системами сучасних демократичних правових держав про те, що правова оцінка діяння повинна здійснюватися у відповідності з тим законом, який діяв на момент його вчинення. Такий підхід до вирішення питання про дію кримінального закону в часі
|